ده سال پیش زمانی که کریستیانو رونالدو منچستریونایتد را ترک کرد شوک بزرگی به شیاطین سرخ وارد شد، شوکی که باعث شد این تیم تا همین امروز برای جانشینی شماره 7 خود با مشکل مواجه باشد.

به گزارش "ورزش سه"، منچستریونایتد از ده سال پیش، زمانی که کریستیانو رونالدو این تیم را ترک کرد تا امروز برای پیدا کردن ستاره گلزنی که بتواند پیراهن شماره هفت این تیم را به تن کرده و به معنای واقعی کلمه سزاوار این پیراهن افسانه‌ای این باشگاه باشد برنیامده است.

 

رونالدو در دوران شش ساله حضورش در اولدترافورد برای شیاطین سرخ در 196 بازی به میدان رفت و 84 گل به ثمر رساند. رونالدو از زمان ترک منچستریونایتد در ده سال اخیر موفق شده پنج بار قهرمان چمپیونزلیگ شود و پنج بار توپ طلا را به خود اختصاص دهد اما منچستریونایتد در این سالها هر چه تلاش کرده نتوانسته شماره هفتی در حد و اندازه رونالدو پیدا کند.

 

از زمان ترک منچستریونایتد توسط رونالدو و عزیمت او به رئال مادرید، بازیکنانی که جانشین رونالدو در اولدترافورد شده‌اند در تلاش برای پر کردن جای خالی او و اسطوره‌های بزرگ پیش از او مثل جرج بست، برایان رابسون، دیوید بکام و اریک کانتونا ناموفق بوده و رویهم‌رفته تنها موفق به زدن 15 گل شده‌اند.

 

مایکل اوون، آنتونیو والنسیا، آنخل دی‌ماریا، ممفیس دیپای و شماره هفت فعلی یونایتد، الکسیس سانچس کاری کرده‌اند که پیراهن افسانه‌ای باشگاه به پیراهنی ترسناک برای فوتبالیست‌ها تبدیل شود. چرا که همه فوتبالیست‌هایی که به نام‌شان اشاره شد در این مدت در هر فصل میانگین 1.5 گل زده را ثبت کرده‌اند.

 

 

از میان همه جانشین‌های رونالدو، اولین جانشین او مایکل اوون کارنامه‌ای بهتر از سایرین داشته. اوون در فاصله سالهای 2009 تا 2011 سی و یک بار برای یونایتد به میدان رفت و موفق شد پنج گل به ثمر برساند. بعد از اوون نوبت به والنسیا رسید که ابتدا به عنوان وینگر راست به یونایتد آمده بود و شماره 25 را به تن می‌کرد ولی در فصل 2012-2013 با پیراهن شماره هفت به میدان رفت. ولی والنسیا در سی بازی تنها موفق شد یک گل برای یونایتد به ثمر برساند.

 

 

آنخل دی‌ماریا یک سال بعد پیراهن هفت یونایتد را بر تن کرد و نتیجه‌ای مشابه والنسیا بدست آورد. ممفیس دیپای در فصل 2015-2016 نفر بعدی‌ای بود که پیراهن افسانه‌ای شماره 7 را به تن کرد ولی او هم به سرنوشت نفرات قبلی دچار شد و در 29 بازی تنها دو گل برای شیاطین سرخ به ثمر رساند و در پایان فصل، یونایتد را به مقصد لیون ترک کرد.

 

 

بعد از او نوبت به شماره 7 فعلی یونایتد، الکسیس سانچس رسید که در یک فصل و نیم حضورش در اولدترافورد تا کنون موفق شده سه گل به ثمر برساند. انتظار می‌رود سانچس که در یونایتد دستمزد هنگفت هفته‌ای 500هزار پوندی دریافت می‌کند امسال این تیم را ترک کرده و راهی باشگاهی دیگر شود.

 

 

با خروج سانچس از یونایتد باید دید این بار نوبت به کدام ستاره است تا پیراهن کریستیانو رونالدو را به تن کند. باید دید جانشین جدید رونالدو در یونایتد به سرنوشت پیشینیان خود دچار خواهد شد یا در نهایت یونایتد می‌تواند یک شماره هفت دلخواه بدست آورده و به داستان غم‌‌انگیز پیراهن شماره 7 خود پایان دهد؟

منبع: دیلی میل

 

منچستر یونایتد کریستیانو رونالدو یوونتوس

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

با این ترفندها سیگار را ترک کنید

اگر ترک سیگار، سخت‌ترین کاری نباشد که تا به حال انجام داده‌اید، مطمئناً در لیست یکی از سخت‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. اعتیاد به نیکوتین یک بیماری است، برخلاف آنچه بیشتر افراد تصور می‌کنند یک عادت نیست، که باید درمان شود.

- کم‌کم شروع کنید: مشخص کنید چه زمانی قرار است آخرین سیگارتان را بکشید. سعی کنید این زمان وقتی باشد که در هیچ موقعیت استرس برانگیزی قرار ندارید، مثلاً امتحان، عوض کردن شغل و چیزهایی شبیه به این.

- محیط خانه را از زیرسیگاری‌ها و فندک‌ها و سیگارها پاکسازی کنید: اگر کسی با شما زندگی می‌کند که سیگاری است و قرار نیست آن را ترک کند از او بخواهید به تصمیم شما احترام بگذارد و پیش شما سیگار نکشد.

- به محض اینکه احساس کنید دوست دارید سیگار بکشید، یک لیوان آب بنوشید.

- یک ظرف شیشه‌ای روی میز بگذارید و هر سیگاری را که نمی‌کشید درون آن بیندازید.

- قهوه ننوشید: دست‌کم در ابتدا این موضوع را رعایت کنید. چون به احتمال زیاد عادت داشتید قهوه و سیگار را با هم همراه کنید، بنابراین اگر سراغ قهوه بروید ممکن است هوس کنید سیگار هم بکشید.

- در ابتدا مجبورید به جای سیگار کشیدن چیزی بخورید، پس اسنک‌های سالم در دسترس‌تان قرار دهید. مثلاً میوه‌های خشک، آجیل و یا میوه‌های تازه.

- در فضای مجازی به دوستانتان اعلام کنید که چه تصمیمی گرفته‌اید:این شیوه واقعاً مؤثر است زیرا اگر دوباره سیگار کشیدن را شروع کنید از بی‌اراده بودن خود پیش دیگران خجالت خواهید کشید و شرم و خجالت نیز، انگیزه‌ای قدرتمند است.

ضمناً با اعلام تصمیمتان مطمئن باشید حامیانی پیدا خواهید کرد که در این مسیر کمکتان می‌کنند.

- سعی کنید موقعیت‌هایی را که بیشتر اوقات سیگار می‌کشیده‌اید تجزیه و تحلیل کنید تا در آینده جلوی قرار گرفتن‌تان در آن موقعیت‌ها را بگیرید: از تمام محرک‌ها و انگیزه‌هایی که شما را به سمت سیگار می‌کشند اجتناب کنید. مثلاً برنامه‌ی کاری‌تان را جوری تغییر دهید که با همکارانتان سیگار نکشید.

- کمی صبر کنید: اگر احساس می‌کنید خیلی نزدیک به ترک سیگار هستید اما دلتان سیگار می‌خواهد، دست‌کم پنج دقیقه حواس خودتان را پرت کنید. دانشمندان می‌گویند همین مدت زمان برای ضمیر خودآگاهتان کافی است تا از خودتان بپرسید چرا می‌خواهید کاری را انجام دهید.

- سعی کنید پیش از شروع یک سفر یا در آستانه‌ی تعطیلات برنامه‌ی ترک سیگارتان را شروع کنید: از شهر خارج شوید و البته سیگار با خودتان نبرید! وقتی به خانه برگشتید تصمیمتان را فراموش نکنید.

- به نزدیک‌ترین بیمارستانی که بیماران مبتلا به سرطان ریه در آن بستری هستند سری بزنید: از آن‌ها بپرسید در مورد سیگار چه فکر می‌کنند. تجربیات و احساسات آن‌ها شما را شوکه خواهد کرد.

- از همسرتان بخواهید جریمه‌ای را در نظر بگیرد تا اگر دوباره سراغ سیگار رفتید مجبور باشید پول زیادی به ایشان بپردازید، تقلب هم نکنید!

- یک اپلیکیشن مناسب ترک سیگار روی گوشی‌تان نصب کنید تا کمکتان کند.

- هر وقت احساس کردید خیلی دلتان سیگار می‌خواهد، دندان‌هایتان را مسواک بزنید و دهانتان را با آب سرد بشویید: می‌توانید یک لیوان شیر هم بنوشید. خیلی از افراد بعد از انجام این کارها دیگر هوس سیگار کشیدن نمی‌کنند.

- از تمام دوروبری‌هایتان که سیگار می‌کشند بخواهید دست‌کم تا دو ماه پیش شما سیگار نکشند و اگر شما از آن‌ها سیگار خواستید حتماً درخواستتان را رد کنند.

- هر بار که هوس سیگار کردید آدامس بادکنکی بجوید، این کار مغزتان را مشغول می‌کند.

- و اما یک ترفند مؤثر اما عجیب و غریب دیگر: هر وقت دلتان خواست سیگار بکشید یک چیز بد بو و حال به هم زن را بو بکشید! اگر مرتباً این کار را انجام دهید خیلی زود، تمایلتان به سیگار همراه با نفرت و حسی ناخوشایند خواهد بود!

- هیپنوتیزم، طب سوزنی و روان درمانی را امتحان کنید: برخی از افراد می‌توانند با کمک کارشناسان، اعتیاد به نیکوتین را واقعاً کنار بگذارند.

- اگر از فکر اینکه دیگر هرگز سیگار نکشید می‌ترسید، هدف‌های کوچکی تعیین کنید که بتوانید به آن‌ها برسید: مثلاً اولین هدفتان می‌تواند این باشد که به مدت ۲ تا ۳ ساعت سیگار نکشید، سپس ۱۲ ساعت و ... . سپس با دوستانتان به یک کافی‌شاپ بروید و حتی یک سیگار هم نکشید. خواهید دید که یک ماه بدون نیکوتین سرکرده‌اید بدون اینکه متوجه شوید!

از ورزش چگونه برای ترک سیگار کمک بگیرید؟

به غیر از تلاش‌ها و ترفندهایی که برای ترک سیگار به کار می‌برید، یک ابزار مفید دیگر هم وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود: ورزش منظم.

خوبی و زیبایی ورزش در این است که کمکتان می‌کند هم با جنبه‌های جسمی اعتیاد به نیکوتین مبارزه کنید و هم با جنبه‌های روحی و روانی آن. ورزش کردن جلوی افزایش وزن را می‌گیرد بنابراین میلتان به سیگار هم کمتر می‌شود.

مطالعات نشان داده‌اند حتی ورزش در حد متوسط هم می‌تواند هوس سیگار را کم کند، مخصوصاً ورزش هوازی. علائم ترک سیگار و همچنین تمایل به سیگار، حین ورزش و تا ۵۰ دقیقه بعد از آن، کاهش می‌یابد.

ورزش کردن، فکر و حواستان را از سیگار کشیدن پرت می‌کند و حالتان را خوب می‌کند. ورزش کمکتان می‌کند با استرستان بهتر کنار بیایید و احساس انرژی بیشتری کنید. زمانی را برای ورزش کردن انتخاب کنید که با شرایط شما متناسب باشد و بتوانید تقریباً هر روز در همین زمان ورزش کنید.

بیشتر روزهای هفته حداقل ۳۰ دقیقه با شدت متوسط ورزش و تمرین کنید و ورزش برایتان یک اولویت باشد. فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که دوستشان دارید و به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهند. اگر در یک کلاس ورزشی یا باشگاه ثبت‌نام کنید احتمال اینکه به برنامه‌ی ورزشی‌تان پایبند بمانید بیشتر خواهد بود.

پیاده‌روی یکی از راه‌های خوب فعالیت بدنی است. بعد از ناهار یا بعد از شام پیاده‌روی کنید و چه بهتر که یک همراه هم داشته باشید، البته کسی را انتخاب کنید که سیگاری نباشد! تدریجاً سرعت و مسافت را افزایش دهید.

دوچرخه‌سواری، شنا و یوگا نیز ورزش‌های مفیدی هستند که در تلاش برای ترک سیگار کمکتان می‌کنند.

در نهایت این که:

اگر شما هم تجربه‌ای دارید که می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد لطفاً آن را با ما به اشتراک بگذارید، شاید تجربه‌ی شما زندگی یک نفر دیگر را هم نجات بدهد.
 

۲۳۵۲۳۵ کد خبر 1270904

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: کمپین ستاره ها منچستر یونایتد کریستیانو رونالدو یوونتوس

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیراهن 5 میلیون دلاری بیس بال
 • یک دو راهی مهم و سرنوشت ساز! / در اولویت های انتزاعی خودتان بازنگری کنید
 • ریو فردیناند خود را نامزد مدیریت ورزشی یونایتد کرد
 • غیبت رونالدو در مراسم ازدواج راموس سوژه رسانه‌ها/عکس
 • آتش بازی کهکشانی‌ها در فصل نقل و انتقالات/ مادرید به فکر جبران
 • نگارخانه شهید شهرانی شهرکرد میزبان نمایشگاه نقاشی «هفت رنگ»
 • نجاریان و بدرقه به مدت سه فصل در فولاد خوزستان ماندنی شدند
 • چرا رونالدو از انتخاب ساری رضایت دارد؟
 • نمایشگاه عکس «سفرنامه هفت اقلیم»
 • گلوله اسرائیلی در داخل سر نوزاد هفت ماهه فلسطینی
 • اعتراف پوگبا به تمایلش به ترک منچستر
 • جلسه سرنوشت‌ساز ترابی با مسئولان پرسپولیس/ شماره ۹ می‌ماند یا به قطر می‌رود؟
 • تشکر اینستاگرامی رونالدو از هواداران +عکس
 • معمای پیچیده رحمتی و حسینی برای پیراهن شماره یک/ سلطان در کسری بستری شد
 • فروغی،‌ فرهاد و داریوش برای هنرشان رسالت قائل بودند/ منشاء موسیقی غم‌انگیز فعالیت‌های زیرزمینی است/ موسیقی امروز نمک بر زخم جوانان می‌پاشند
 • درخواست هواداران منچستر از بازیکن این تیم: شماره ۹ بپوش
 • عکس جالب فوق‌ستاره فرانسوی با پیراهن استقلال+ عکس
 • دردسرهای اتهام تجاوز رونالدو تمامی ندارد
 • بازی مقابل هازارد، سخت تر از مسی و رونالدو است