خبرگزاري آريا- رئيس جمهور با بيان اينکه امروز شرايط عمومي کشور عليرغم آنکه بدخواهان تبليغ مي‌کنند، بسيار خوب است، اظهار داشت: ملت ايران بدانند که فشار آمريکا عليه کشورمان به اوج رسيده و عملا ظرفيت آن رو به پايان است و از اين به بعد اين تحريم‌ها و فشار، ظرفيت خود را از دست داده و تخليه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت با اشاره به اينکه آمريکا بي‌سابقه‌ترين تحريم و فشار تاريخي را طي يکسال گذشته بر ملت ايران وارد کرده، گفت: اينگونه فشارهاي آمريکا در تاريخ بي‌سابقه است و حتي با فشارهايي که از طريق سازمان ملل و تحت فصل هفتم منشور اين سازمان عليه کشورها اعمال شده، قابل مقايسه نيست.


روحاني تاکيد کرد: برغم همه اين فشارها و آنچه بدخواهان تبليغ مي‌کنند، از شرايط بسيار خوبي برخورداريم و  البته اين بدان معنا نيست که سختي وجود ندارد و همه مشکلات برطرف شده است.
رئيس جمهور گفت: بي‌ترديد کاري که آمريکا عليه ملت ايران انجام داده از نمونه‌هاي بارز تروريسم اقتصادي است و اين در تاريخ به عنوان جلاداني که عليه ملت ايران تلاش مي‌کنند، ثبت مي‌شود، اما در عين حال و برغم همه فشارها، ملت ايران به خوبي ايستادگي و مقاومت کردند.
روحاني اظهارداشت: اينکه وزير خارجه يک کشور اروپايي در جريان سفر به تهران به صراحت اعلام مي‌کند که آمريکا در مسيري که انتخاب کرده خطا و اشتباه مي‌کند و هرکس تاريخ ايران را بشناسد مي‌داند که فشار حداکثري هيچ تأثيري بر مردم اين کشور نمي‌گذارد، بدين معناست که ديگران به عظمت و قدرت ملت ايران اعتراف مي‌کنند و مي‌دانند که راهي که متحدشان انتخاب کرده غلط است و اين بسيار حائز اهميت است.
رئيس جمهور افزود: همين وزير امور خارجه اعلام کرد که تدبير دولت ايران در يکسال اخير در انتخاب راه عقلي، منطقي و حقوقي مايه شگفتي همه بوده است در يکسال گذشته مسئولين و ملت ايران دستپاچه نشدند و صبر و تدبير خود را در برابر فشار دشمنان نشان دادند.
وي با تأکيد بر اينکه شرايط امروز کشور نسبت به گذشته بهتر شده است، اظهار داشت: امروز مردم ايران نسبت به 6 ماه و يکسال گذشته آرامش بيشتري دارند و نسبت به آينده کشور خود اميدوارتر هستند و امروز مسئولين کشور نيز ديدگاه و نظر متحد و واحدي دارند و راه کلام و نظرات مسئولين رده بالا و همه مردم و فرهيختگان جامعه يکسان و واحد شده است.
روحاني تصريح کرد: امروز همه به خوبي مي‌دانند که مقصر اصلي همه مشکلات آمريکا است و هيچ‌کس در آن ترديدي ندارد.
رئيس جمهور تأکيد کرد: امروز هيچ‌کس نمي‌تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران ايراد بگيرد. آهنگ شرايط اقتصادي کشور به سمت مطلوب پيش مي‌رود و بازار بورس و ارز نسبت به ماه‌هاي اخير به مراتب شرايط بهتري پيدا کرده است و به فضل الهي در بازار مسکن نيز تا پايان سال شرايط بهتري خواهيم داشت، چنانچه همه وزارتخانه‌هاي مربوطه وارد صحنه شوند مي‌توان شرايط مسکن را بهبود بخشيد.
روحاني با اشاره به توجه دولت به مسايل عمراني، گفت: اگر چه دولت از شرايط سختي برخوردار است اما در زمينه مسايل مالي براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه 27 هزار ميليارد تومان براي طرح‌هاي عمراني کشور از ابتداي امسال تخصيص يافته است که آثار آن در ماه‌هاي آينده آشکار خواهد شد.
رئيس جمهور اضافه کرد: همچنين در هفته جاري مباني جديد بودجه سال 98 را که قبلاً در ستاد اقتصادي دولت و هيأت وزيران و شوراي عالي هماهنگي اقتصادي بررسي شده بود، تصويب کرديم و براساس اين مصوبه حقوق، عيدي و مستمري تمامي کارکنان و کارگران به طور کامل و صد در صدي پرداخت خواهد شد و اينگونه اقدامات به معناي آن است که دولت قدرتمند و توانمند است.
روحاني تأکيد کرد: با وحدت و همدلي مي‌توانيم از مشکلات عبور کرده و بدخواهان خود را مجبور کنيم که پاي ميز منطق، مذاکره و عدل بنشينند و اشتباه خود را بپذيرند که البته اخيراً مقداري از حرف‌هاي بي‌حسابي که مي‌زدند را معتدل کرده‌اند و بي‌ترديد باز هم از مسير اشتباه خود باز مي‌گردند و مي‌فهمند که راهشان درست نيست.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه امسال شرايط مناسبي براي ايجاد تحول اقتصادي در کشور مهيا مي‌ّباشد، گفت: امسال مي‌توانيم از نعمت‌ها و ظرفيت‌هاي بزرگي که در کشورمان وجود دارد، براي ايجاد تحول در بخش‌هاي مختلف بويژه اقتصادي استفاده کنيم.
روحاني با تأکيد بر اينکه همه آمار نشان مي‌دهد که مسير و حرکت درستي را مي‌پيماييم، اظهار داشت: مردم مطمئن باشند آنچه براي دولت مهم است، منافع و رفاه ملت ايران است و با همه توان و در ملاقات‌هايي که امروز و پايان هفته در سفر خارجي خواهم داشت ،تمام تلاش خود را بکارخواهيم گرفت که به خوبي از حق مردم ايران دفاع کرده و در برابر بدخواهان ايستادگي کنيم.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انتخاب دو استاندار جديد براي استان‌هاي گلستان و کهگيلويه و بويراحمد، گفت: امروز هيأت دولت دو چهره فعال در زمينه مسايل اجرايي و علمي انتخاب کرده است. آقاي حق‌شناس که به عنوان نيروي فعال در مسايل علمي، سابقه نمايندگي شوراي اسلامي را دارد و همواره به عنوان يک عنصر مخلص و فعال براي نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح بوده، به عنوان استاندار گلستان انتخاب گرديد.
روحاني با اشاره به اهميت استان گلستان، اظهار داشت: استان گلستان از مراکز مهم کشاورزي کشور است و در بسياري از محصولات کشاورزي در رديف‌هاي نخست قرار دارد و در اين استان مردم شيعه و سني و ترکمن کاملاً مخلصانه مشغول فعاليت هستند.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه مردم استان گلستان در سيل اخير به خوبي جوهره خود را نشان دادند، گفت: مردم استان برغم گرفتاري در سيل با روحيه و بانشاط بودند و بسيار کريمانه و مهربانانه حق‌شان را مطالبه مي‌کردند. مردم استان گلستان در حادثه سيل، با همکاري نيروهاي اجرايي و نظامي، مشکلات بوجود آمده در آق‌قلا و گميشان را به خوبي مديريت و مرتفع کردند.
روحاني با تأکيد بر اينکه همه بايد تلاش کنيم که زندگي مردم آسيب ديده به شرايط عادي بازگشته و اماکن آسيب‌ديده بازسازي شود، گفت: دولت با همه همت در مسير رفع مشکلات مردم آسيب‌ديده تلاش خواهد کرد و در زمينه بازسازي هم بايستي مردم ايران و نيروهاي مسلح و نهادهاي دولتي و عمومي همچون گذشته در کنار هم و دست در دست يکديگر زيباتر از گذشته شهر را بازسازي کنند و کاري کنند که ساختارهاي شهر در برابر سيل‌هاي احتمالي مقاوم باشد.
رئيس جمهور ضرورت توجه به لايروبي و زهکشي رودخانه‌ها را مورد تأکيد قرار داد و گفت:‌ دولت نسبت به اين موضوع توجه ويژه‌اي داشته و در دولت يازدهم و دوازدهم تاکنون بيش از 40 هزار هکتار زهکشي انجام شده که اين موضوع در کاهش آسيب‌هاي سيلاب اخير مؤثر بوده است.
روحاني با قدرداني از تلاش مردم، نيروهاي مسلح و دستگاه‌هاي اجرايي در امدادرساني و رفع آسيب‌هاي ناشي از سيلاب، گفت: در اين حادثه مردم بدون توجه به جايگاه اجتماعي خودشان کارهاي ماندگاري انجام داده‌اند و بي‌ترديد روحيه ايثار و فداکاري مردم و اشتياق آنان براي کمک‌رساني به مناطق سيل‌زده کشور از افتخارات بزرگي است که براي تاريخ کشور باقي خواهد ماند.
رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه امروز خدمت به مردم بزرگ گلستان بيش از گذشته مورد تأکيد است، گفت: استان گلستان استعدادها و ظرفيت‌هاي مختلفي در زمينه کشاورزي، گردشگري و حمل و نقل دارد و از مسئولان استان مي‌خواهم که اين ظرفيت‌ها را بيش از گذشته فعال سازند.
روحاني در ادامه از انتخاب آقاي کلانتري به عنوان استاندار جديد کهگيلويه و بويراحمد، گفت که وي به عنوان نيروي خستگي‌ناپذير شهرت دارد و استان کهگيلويه و بويراحمد نيز نيازمند عنصر فعال اجرايي است تا استعدادها و ظرفيت‌هاي استان را براي استان و کشور فعال سازد. اين استان داراي مردماني وفادار و انقلابي است و در دفاع مقدس حضور فعالي داشتند و امروز براي آباداني کشور در صحنه هستند.
رئيس جمهور اضافه کرد: استان کهگيلويه و بويراحمد از لحاظ گردشگري، دامداري، باغداري و ميوه از مراکز مهم کشور است و مي‌تواند نقش خوبي براي تأمين نيازمندي‌هاي کشور داشته باشد.
روحاني خاطر نشان کرد: مردم استان براي تکميل فرودگاه، مسايل جاده‌اي و نيازمندي‌هاي عمومي‌شان مطالباتي دارند که بايد مورد توجه قرار بگيرد و آقاي کلانتري نيروي فعال و آشنا به استان است و با روحيه بسيار بالا قطعاً مي‌تواند در استان کهگيلويه و بويراحمد تحول ايجاد کند.
رئيس جمهور گفت: از همه علما و ائمه جمعه گرگان و ياسوج مي‌خواهم که با استانداران جديد همکاري بيشتري داشته باشند تا شاهد شرايط بسيار بهتري در زندگي مردم اين استان‌ها باشيم.
روحاني خاطر نشان کرد: استان کهگيلويه و بويراحمد همچنين دومين استان نفت‌خيز کشور است که از اين ظرفيت هم بايستي به مردم استان کمک شود و مردم استان از منافع اين نعمت بهره‌مند شوند و وزارت نفت بايستي در اين زمينه فعاليت کند.

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: رئيس جمهور

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

ایران در لیست سیاه FATF؛ تشخیص‌دهندگان مصلحت نظام در دسترس نیستند

پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی مردم در تاریخ انقلاب اسلامی؛ ۴۲ درصد در سراسر کشور، ۲۶ درصد در تهران| تاثیر کرونا، حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت

وزارت بهداشت روند ویروس کرونا را کنترل شده و مدیریت شده می‌داند

خبر بعدی:

تحریم‌ها در تکمیل آزادراه تهران-شمال تأثیر نگذاشت

رئیس جمهور گفت: آزاد راه تهران شمال را را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم که تحریم نتوانست بر اراده مهندسان، کارگران و مدیران ما برای تکمیل این پروژه مهم تاثیر بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فاس از کرج، حجت الاسلام‌و المسلمین حسن روحانی صبح روز سه‌شنبه در آیین افتتاح گشایش منطقه یک آزادراه تهران-شمال با تبریک ماه پربرکت رجب اظهارداشت: در این ماه دعایی را می‌خوانیم که ایمان را در کنار امنیت و اسلام را در کنار سلامت می‌گذارد، اسلام دین سلامت روح و جسم است، هدف اسلام همان سلامت است.

وی افزود: اگر اسلام را مراعات کنیم جسم و روح و زندگی مادی و معنویمان توام با رضای حق خواهد بود و ایمان با امنیت است. آدم مومن هر جا هست کنارش امنیت است و هر کجا ایمان نیست امنیت هم زیر سوال می‌رود شما از یک آدم مسلمان متدین خوش زبان هیچ گاه نمی ترسید چون شری به شما نمی‌رسد از او همیشه خیر به شما می رسد ولی آدم از فردی که ایمان کامل ندارد همیشه باید بترسد و با کسی که مومن نیست هیچ وقت امنیت وجود ندارد.

رئیس جمهور ادامه داد: ایمان ما مایه امنیت ماست و اسلام ما باعث سلامت جسم و جان ماست ماه رجب ماه بسیار مبارکی است. ما تردید داشتیم افتتاح را دیروز بگذاریم یا امروز. دیروز روز مهندس بود احترام به همه مهندسان در این پروژه مهم دیروز هواشناسی گفت باران نیست امروز دیدیم باران است. هم باران رحمت است هم ماه رجب ماه برکت است و هم میلاد امام باقر(ع) است شعبان و رجب ما را به رمضان می‌رساند بسیار روز خوشحال کننده ای برای ملت بزرگ ایران است پس افتتاح را در این روز گذاشتیم.

وی گفت: این پروژه را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم به این که مهندسان و کارگران عزیز ما و مدیران ما همه بخش‌های مختلف تحریم نتوانست بر اراده آنان برای تکمیل این پروژه مهم تاثیر بگذارد البته ممکن است تحریم در زمان بندی تاخیری ایجاد کند.

روحانی یادآور شد: دولت ما زمانی شروع شد که در تحریم شدید بودیم من از همان روزهای اولیه ریاست جمهوری آقای فروزنده را صدا زدم که ریاست آن موقع بنیاد بود گفتم نقشه آزاد راه شمال را بیاورید که آوردند آن روز ۱۷ درصد پروژه انجام شد و ما باید هشتاد و خورده ای از این پروژه را انجام می‌دادیم.

رئیس جمهور با بیان این که  من از سال ۷۵ با این پروژه سروکار داشتم، گفت: زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی برای این پروژه تصمیم گرفته بود. اول یک طرح دیگر بود. آقای رفیق دوست طرحی را به آقای هاشمی دادند و ایشان مرا صدا زد و مفصل در این مورد با من صحبت کرد. این طرح به بنیاد واگذار شد و از همان زمان زحمات زیادی از دوران مهندس فروزنده و بعد آقای سعیدی کیا کشیده شد و با همه وجود برای تکمیل طرح به صحنه آمدند. مهندس فتاح هم هر کجا هست با همه توان و قدرت در کار خود حضور دارد و ما در کارهای قبلی هم او را دیدیم.  

وی افزود: آقای آخوندی هم برای این پروژه خیلی زحمت کشید و چند بار قرار گذاشتیم از این پروژه بازدید کنیم که نشد و جای ایشان که امروز این پروژه افتتاح شده خالی است. مهندس اسلامی هم از روز اول عنصر بسیار پرکاری بوده و خستگی ناپذیر است و هر ساعتی زنگ می زنیم سرکار است و تا حالا موفق نشدیم که ایشان را در خواب پیدا کنیم یعنی هر وقت زنگ زدیم بیدار بوده است. من از همه کسانی که بار مسوولیت را بردوش گرفتند تشکر می‌کنم چرا که این کار، خیلی کار با ارزش و پرمسوولیتی است.

روحانی در ادامه با اشاره به صرفه‌جویی در مصرف سوخت با افتتاح این قطعه گفت: همه ما توجه داریم عمر بشر و مردم و ساعات زندگی مردم چقدر مهم است.  این که این جاده جدید یک ساعت و نیم زمان را کوتاه می‌کند اصلا نمی‌شود برای آن ارزش گذاشت.

 

 خدا انسان را برای زندگی سالم و شاد آفریده است 

رئیس جمهوری با تاکید بر این که ما نسبت به عمر، لذت و زندگی مردم متحدیم گفت: خداوند انسان‌ها را برای این که زندگی خوب و سالم و شادمانه آفریده است، نباید به طور مدام در غم و قصه باشیم. دشمنان همیشه برای ما فشار و مشکلات می‌خواهند. البته بعضی حوادث در اختیار ما نیست پیش می‌آید یعنی سیل است. سال ۹۸ سال سیل بوده است و از آغاز آن را با سیل شروع کردیم. زلزله هست کاری نمی‌توان کرد ما باید کاری کنیم که آثار سوء این حوادث را در زندگی مردم کم کنیم برای اینکه اصل آن را نمی‌شود به طور کامل جلوگیری کرد.  

روحانی با بیان این که امسال غم و مشکلات زیادی داشتیم، افزود: از شهادت سردار سلیمانی گرفته تا مردم کرمان و مردم ما در هواپیما جان باختن  برای همه ما بسیار تاسف بود. سال سختی بود. اما مردم ما در همه جا با شهامت به میدان آمدند. در برابر تحریم خم نشدند. التماس نکردند. ما به دشمن التماس نخواهیم کرد. ملت ما التماس نخواهد کرد و تسلیم هم نخواهد شد. سختی را تحمل می‌کند تا دشمن را پشیمان کند.

وی ادامه داد: در برابر حوادث طبیعی هم که پیش می‌آید مردم آزمایش خوبی دادند و همه به هم کمک کردند. خداوند اساس زندگی این قرار داده که می‌فرماید ما زمین و همه آیت‌ها را آفریدیم که معلوم شود در این مسابقه چه کسی بهتر عمل می‌کند.

رئیس جمهور بیان کرد: شادی و غم مهم نیست مهم این است که در شادی و غم چگونه عکس‌العمل نشان بدهیم، چگونه به هم کمک می‌کنیم. حالا حادثه‌ای پیش آمده و از یک کشوری یک مصیبتی پیش آمده و یک ویروسی آمده و این ویروس تاکنون ۴۰ کشور دنیا را مبتلا کرده و همه کشورها را مبتلا می‌کند. این ویروس مسافر بی‌دعوت و نامیمون برای خودش سفر می‌کند و به همه جا می‌رود.  

 از مشکلات عبور می‌کنیم /کسی نباید از حوداث سوء استفاده کند

روحانی خاطرنشان کرد: ما باید از این مشکل عبور کنیم. ما که نباید از مشکلات بهراسیم. خدای ناکرده کسی نباید از این حوادث سوءاستفاده کند و جیب‌ بدوزیم برای روزی که مردم در سختی هستند.

وی اضافه کرد: آن جیب‌هایی که برای غم مردم و برای سختی مردم دوخته می‌شود بسیار خطرناک برای زندگی دنیا و آخرتشان جز خسارت هیچ‌چیزی نیست. اینکه سوء استفاده بکنند در حالی که مردم برای یک قرص، شوینده و یک ضدعفونی و یک ماسک گرفتارند. ما در آنجا سوء‌ استفاده کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: خداوند این همه راه برای روزی حلال قرار داده است، چرا ما دنبال طلب درآمد حرام می‌گردیم.

روحانی با بیان اینکه در این شرایط تحریم، این افتتاح خیلی دلپذیر و ارزشمند است، گفت: امیدواریم انشاءالله فردا، برای جمع و جور کردن برخی از وسایلی که پیمانکاران در این جاده دارند از صبح پنجشنبه قرار ما این باشد که مردم به راحتی از این جاده رفت و آمد کنند.

وی اضافه کرد: البته عوارضی را آقای اسلامی در نظر گرفته بود که کمی تخفیف دادیم و گفتیم که با شادی مردم این رفت و آمد شروع شود، بعدها به یک صورتی جبران می‌شود.

 

 درآمدهای قطعه اول صرف ساخت قطعه دوم می‌شود

رئیس دولت دوازدهم یادآورشد: در روز غیرتعطیل کمتر، و در روز تعطیل یک قیمت مناسب و الان هم تصمیم گرفتیم از این قطعه یک، دولت و بنیاد هر درآمدی که دارند این درآمد را برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. البته این درآمد کافی نیست قطعه دوم خیلی پول می‌خواهد.

روحانی افزود: مردم بدانند که هر مقداری در اینجا پرداخت می‌کنند ما برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. دولت هم کمک می‌کند انشاءالله قرار ما با آقای اسلامی و فتاح این است که تا پایان دولت دوازدهم، ان‌شاءالله قطعه دوم یک مسیرش افتتاح بشود و یک مسیر هم از همان جاده قدیم استفاده شود تا بعد قسمت بعد هم تکمیل شود و این قرار ما باشد.

وی یادآور شد: ما همه توانمان را به کار می‌گیریم و من به آقای نوبخت هم دستور می‌دهم که همه امکاناتی که لازم است را در اختیار بگذارد که ان‌شاء الله مردم بتوانند زندگی راحت‌تری داشته باشند.

رئیس دولت دوازدهم یادآورشد: دوستان می‌خواستند قسمت کوتاهی از این جاده را برویم که ما تا آخر رفتیم که خیلی جالب توجه و افتخارآفرین است. این جاده بسیار زیباست. این جاده‌ای، جاده‌ای است که یا پل است و یا تونل. در تمام مسیر این جاده، از پل عبور می‌کنیم و به داخل تونل می‌رویم، و از تونل که خارج می‌شویم بر روی پل می‌رویم.  

‌روحانی ادامه داد: مشخص است که در این ۳۲ کیلومتر، چه کار عظیم و بزرگی انجام شده است. یعنی ۱۸ تونل که یکی از آن تونل‌ها نزدیک ۵ کیلومتر طول دارد. اگر اشتباه نکنم، به طور مثال حدود ۴۸۴ هزار و ۸۵۰ است که البته ممکن است این رقم کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد. این جاده ۱۸ تونل دارد که یکی از تونل‌ها حدود ۵ کیلومتر است. این همه پل‌های زیبا مسیر بسیار زیبا و جالب و فرصتی که ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: من در اینجا به استاندار تهران و استاندار البرز تبریک می‌گویم. البته تبریک برای مردم این دو شهر است چرا که مردم تهران کیلومترها می‌آمد و معطل می‌شدند تا به کرج برسند.

وی افزود: امروز، روز مبارکی هم برای مردم تهران است که راه کوتاه‌تر می‌شود و هم برای مردم البرز و کرج. چرا که ترافیک و آلودگی سنگینی رفع می‌شود. هم از استاندار تهران و هم از استاندار البرز تشکر می‌کنم. هم برای این استان‌ها مبارک است و هم مردم کل کشور و استان‌های شمالی کشور به ویژه مازندران.

 بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان صرف ساختن آزاد راه تهران- شمال شده است 

وی با بیان اینکه کار بزرگ و عظیمی انجام شده است، اظهار داشت: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خرج شده است و ارزش فعلی آن هم ۱۰ هزار میلیارد تومان است. این جاده در طول زمان آماده شده است که به نفع سلامت مردم و صرف انرژی کمتر است و سالانه ۸۰ میلیون لیتر کمتر مصرف می‌شود. سلامت مردم بیشتر مدنظر است و مردم سالم‌تر به مقصد می‌رسند.  

روحانی افتتاح رسمی جاده تهران – شمال را روز خوبی برای تاریخ ایران و مهندسی ایران برشمرد و تصریح کرد: امروز به عنوان روزی ارزشمند در جهاد همه جانبه ملت برای سازندگی ثبت می‌شود. جاده، راه آهن، بندر، کشتی، هواپیما و... زیربنای اصلی برای توسعه کشور هستند.

 رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه بنادر کار عظیمی انجام شد. در راه‌آهن کار ما بی نظیر بود و پنج استان به راه آهن سراسری وصل شدند.  امیدواریم بخش بزرگ راه آهن چابهار به زاهدان با تزریق جدید مالی به سرانجام برسد و همچنین بودجه راه آهن رشت به آستارا تامین شود.  

 کرونا نباید موجب وحشت شود

روحانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور خاطرنشان کرد: ان‌شاالله ملت در همکاری با وزارت بهداشت از کرونا هم عبور کند. ویروس سخت آنفولانزا در آمریکا ۱۶ هزار نفر امسال تلفات داد در حالی که در ایران ۱۱۶ نفر بود. این ویروس سخت‌تر از کرونا است البته شرایطش از نظر سرعت انتقال متفاوت است ولی نباید موجب وحشت شود.

وی اظهار کرد: همه باید دستورالعمل وزارت بهداشت را رعایت کنند. سلامت و شفا از جانب خداوند است و ما وسیله هستیم.  

رئیس جمهور در پایان از خدمات انجام شده از سوی جامعه پزشکی و پرستاری کشور برای مقابله با بیماری‌ها تشکر کرد و ابراز داشت: ان‌شاالله روزهای شادتری را برای پایان سال و سال ۹۹ داشته باشیم و سال آینده سال پربرکتی برای ما باشد.

در این مراسم با اهدای لوح از پرویز فتاح رییس سازمان بنیاد مستضعفان و  محمد سعیدی کیا رییس پیشین این سازمان و برخی مقام های سابق وزارت راه و شهرسازی نمایندگان شرکت های مشاور و پیمان کار احداث آزادراه و حسن ملکی به نمایندگی از همه کارگران احداث آزادراه قدردانی شد.

انتهای پیام/ج

دیگر خبرها

 • خریداران نفت ونزوئلا را تحریم می‌کنیم
 • تهدید دوباره ترامپ: خریداران نفت ونزوئلا را تحریم می‌کنیم
 • روزنامه سعودی از راهبرد آمریکا علیه سوریه پرده برداشت
 • سیاست فشار حداکثری و صداهایی که کم کم بلند می‌شود
 • بزرگراه تهران-شمال را در دوران تحریم ساختیم
 • سلطانی‌فر: امیدواریم ایران و صربستان از ظرفیت‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و جوانان استفاده کنند/ کشورهایی را که در دوران سخت تحریم آمریکا علیه ایران تنهایمان نگذاشتند فراموش نمی‌کنیم
 • پافشاری آمریکا بر تشدید تحریم‌ها علیه ونزوئلا
 • روحانی: مردم ایران به دشمن التماس نخواهند کرد و تسلیم نمی‌شوند
 • روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم
 • آمریکا دنبال تدابیرسختگیرانه‌تر علیه فروش نفت ونزوئلا
 • درخواست سناتورهای دموکرات از کاخ سفید برای اعمال تحریم علیه روسیه
 • همه طرف‌های برجام تا انتخاب رییس‌جمهور جدید آمریکا محتاطانه عمل کنند/ اروپا به دلیل فشار‌های آمریکا، نمی‌تواند به ایران کمک کند
 • سرایت استدلال‌های برجامی به FATF
 • درخواست دموکرات‌های ارشد آمریکا از دولت برای اعمال تحریم علیه روسیه
 • تصمیم ترامپ برای تشدید تحریم های نفتی علیه ونزوئلا
 • ترامپ تصمیم گرفته تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تشدید بخشد
 • رهبر دموکرات‌های سنا خواستار وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه شد
 • واشنگتن: ترامپ تصمیم گرفته تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تشدید کند
 • واشنگتن: ترامپ تصمیم گرفته تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تشدید بخشد
?>