دو نماینده تهران در واکنش به انتشار خبر رفع پاره‌ای از محدودیت‌های ارتباطی برای محصوران گفتند: اینکه تلفن همراه و ماهواره در اختیار محصوران قرار گیرد مسکن موقتی است و داروی اصلی نیست . از سوی دیگر شورای امنیت باید تصمیمات خودش را بگیرد و آن را خدمت رهبری ببرد.

انتشار خبر رفع پاره‌ای از محدودیت‌های ارتباطی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و همچنین حجت‌الاسلام کروبی با واکنش‌هایی در فضای مجازی و همچنین در بین سیاسیون همراه بود.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره کاهش محدودیت‌ها برای محصوران و در اختیار گذاشتن برخی امکانات به آن‌ها،‌ گفت: ظاهراً گفته شده است برخی از محدودیت‌ها برداشته خواهد و امکاناتی به این افراد خواهند داد، اما معتقدم رفع حصر یعنی این‌که فرد بتواند مانند من و شما آزادانه رفت و آمد کند،‌ جلسه بگذارد و زندگی کنند.

این عضو کمیته رفع حصر خاطرنشان کرد: شاید بگویند که خطراتی از لحاظ امنیتی این افراد را تهدید می‌کند که قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی ریاست قوه را امروز بر عهده دارند و امیداواری ما این بود که با وجود ایشان فضای نوینی در قوه قضائیه ایجاد شود و مشکلات این چنینی را رفع کند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع این نیست که با رفع حصر چه مشکلاتی حل خواهد شد،‌ مهم این است که این مبحث دغدغه جمع کثیری از مردم است.

وی ادامه داد: افکار عمومی از روحانی،‌ شورای امنیت و آملی لاریجانی رئیس پیشین قوه قضائیه این موضوع را درخواست کردند، حتی ما کمیته رفع حصر تشکیل دادیم اما درست نشد و به نتیجه نرسیدیم.

نماینده دهمین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای این کار یک اراده و کمک لازم است تا هرچه زودتر صورت گیرد.

وی با اشاره به در اختیار قرار دادن برخی از امکانات به محصوران، گفت: متوجه شدم قرار است که تلفن همراه و ماهواره در اختیار این افراد قرار گیرد اما باید گفت همه این‌ها مسکن موقتی است و داروی اصلی نیست و داروی اصلی رفع حصر است.

شورای امنیت باید تصمیمات خودش را بگیرد و آن را خدمت رهبری ببرد

علی مطهری در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش محدودیت برای میرحسین موسوی، کروبی و رهنورد، گفت: نمی‌دانم این کارها دیگر چیست،‌ یک دفعه حصر را تمام کنند.

وی درخصوص این‌که آیا می‌توان این اقدامات را به مثابه این در نظر گرفت که حصر به صورت پلکانی تا عید قربان در حال رفع است،‌ بیان کرد: خیر،‌ من امیدوار نیستم. رفع حصر بستگی به نظر رهبری دارد.

نماینده تهران تاکید کرد: متاسفانه شورای امنیت هم خودش به طور مستقل وارد عمل نمی‌شود. شورای امنیت باید ابزار و مشاور خوبی برای رهبری باشد. شورای امنیت باید تصمیمات خودش را بگیرد و آن را خدمت رهبری ببرد، ایشان در نهایت در این باره تصمیم می‌گیرند.

مطهری گفت: باتوجه به شرایط کشور بهتر است، رفع حصر به طور کامل صورت گیرد. ما بارها گفته‌ایم اما فعلا اراده‌ای برای این کار نیست.

رفع پاره‌ای دیگر از محدودیت‌ها برای محصوران

دو روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پاره‌ای از محدودیت‌های ارتباطی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برطرف شده است.

برخی منابع با اعلام این خبر تاکید کردند که زهرا رهنورد از این پس می‌تواند در صورت تمایل از تلفن همراه استفاده کرده و همچنین اعلام آمادگی شده تا محصوران بتوانند با نصب دستگاه ماهواره به برخی کانال‌های محدود تلویزیونی دسترسی داشته باشند.

از برخی گشایش‌ها ذوق‌زده نیستیم

محمد حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام مهدی کروبی هم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا گشایشی‌هایی که در مورد میر‌حسین موسوی و زهرا رهنورد صورت گرفته، در مورد آقای کروبی هم انجام شده است، گفت: در سال ۹۸ ماموران امنیتی یک سری گشایش‌هایی را ترتیب دادند از جمله اینکه گفتتد می‌توانیم برای محصوران ماهواره نصب کنیم.

وی افزود: با اینکه آقای کروبی در ابتدا زیاد موافق این کار نبودند اما با صحبت خانواده مبنی بر اینکه اگر این کار انجام بشود خوب است، پذیرفتند.

کروبی با اشاره به اینکه کانال‌های محدودی برای آقای کروبی باز است، گفت: برای ایشان ماهواره گذاشتند اما شبکه‌های خیلی کمی را باز گذاشته‌اند. این شبکه‌‌ها تنها محدود به چند شبکه خبری فارسی است.

فرزند مهدی کروبی افزود: علاوه بر نصب ماهواره گفته شده که خواهر، خواهر زاده‌ها و برادرزاده‌ها هر موقع که بخواهند می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات ایشان بیایند.

وی درباره اینکه آیا تلفن همراه هم در اختیار ایشان قرار گرفته است، گفت: تلفن در اختیار ایشان نیست ولی مادرم مدتی است که مشکلی ندارند از اینکه موبایل به منزل ببرند.

محمدحسین کروبی با اشاره به اینکه پیشنهاد گشایش در حصر بعد از ایام تعطیلات نوروز انجام شده است، گفت: در مدت هشت سالی که از حصر گذشته است، متاسفانه هنوز هیچ حکم قضایی به ما نشان نداده‌اند. حتی حاضر به برگزاری محاکمه هم نیستند و محصوران همچنان بلاتکلیف هستند.

کروبی تاکید کرد: تصور نشود بعد از هشت سال به دلیل چند گشایش کوچک، خانواده محصوران ذوق‌زده شده‌‌اند. ما معترض هستیم و این حصر را غیر قانونی می‌دانیم.

وی با اظهار امیدواری درباره اینکه ممکن است هر چه جلوتر برویم گشایش‌های بهتری درباره رفع حصر انجام شود، گفت: ما هنوز از این گشایش‌ها هیچ علامت و نشانه‌ای برای اینکه بخواهد رفع حصر به طور کامل انجام شود، برداشت نکرده‌ایم.

فرزند مهدی کروبی افزود: آقای کروبی طبق روالی که از پیش از عید به صورت هفته‌ای یک یا دوبار دیدارهایی با افراد مختلف از جمله خانواده شهدا داشته‌اند، این ملاقات‌ها را با افراد محدودی ادامه می‌دهند و در هفته‌های اخیر هم دیدارهایی با برخی افراد داشته‌اند.

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانشگاه شهید مطهری مجوز جذب دانشجو در مشهد را ندارد/ ۱۷ موسسه آموزشی غیرمعتبر در مشهد!

سخنگوی کارگروه هم‌اندیشی، نظارت و پیشگیری از جرائم آموزشی عالی آزاد خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۷ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیر معتبر در مشهد فعالیت دارند، دانشگاه شهید مطهری مشهد را یکی از این دانشگاه‌ها دانست که بدون کسب مجوزهای لازم اقدام به جذب دانشجو کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، بعد از دستگیری سلطان جعل مدرک و بررسی تب و تاب مدرک گرایی، مساله موسساتی که مدارک آن‌ها از سوی وزارت علوم دارای اعتبار نیست در این شهر اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

شاید اعلام اسامی برخی موسسات که اتفاقا فعالیت آنان در سطح شهر به‌وضوح نیز قابل رویت است قابل باور نباشد اما وزارت علوم نام ۱۷ موسسه آموزش عالی و دانشگاه غیرمعتبر را در مشهد اعلام کرده است.

مدارک دانشگاه شهید مطهری مشهد فاقد اعتبار است

این بار مسئله از جنس مدرک فروشی یا جعل مدارک دانشگاه‌های معتبر و غیرمعتبر یا حتی بدون وجود خارجی نیست بلکه باید گفت برای دانشگاه شهید مطهری در مشهد به استناد پاسخ استعلامی که از مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی رسیده است تاکنون مجوز پذیرش دانشجو در هیچ یک از مقاطع تحصیلی در شهر مشهد صادر نشده است.

مرجع این استناد هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی است.

کارشناس مسؤول هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی در پاسخ به سوالی راجع به لیست اعلام شده ۱۷ تایی از فعالیت‌های غیرمجاز در حوزه آموزش عالی که توسط هیأت نظارت منتشر شده است، گفت: سوالات در ارتباط با اعتبار مراکز، مجوزهای آنان و اصالت مدارک‌شان را از دفتر نظارت وزارت علوم استعلام می‌گیریم و نتیجه مکاتبه رسمی را در سایت‌مان اطلاع رسانی کرده و به آن مرجع استعلام کننده هم پاسخ می‌دهیم.

علی جهان با اشاره به اینکه استعلام در خصوص دانشگاه شهید مطهری مشهد در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ صورت گرفته است، تصریح کرد: پاسخ مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی به این استعلام که دوم اردیبهشت امسال به ما رسیده است همان پاسخ درج شده در سایت است، یعنی تاکنون مجوز پذیرش دانشجو در هیچ یک از مقاطع تحصیلی در شهر مشهد برای دانشگاه شهید مطهری صادر نشده است.

سخنگوی کارگروه هم‌اندیشی، نظارت و پیشگیری از جرائم آموزشی عالی آزاد خراسان رضوی ضمن ضروری دانستن شفافیت در فضای آموزشی تاکید کرد: واضح بودن امور آموزشی جزو حداقل مطالبات مردمی و جامعه دانشگاهی است که سره از ناسره و قانونی از غیرقانونی تفکیک داده شود و در جامعه نیز تفاوت میان تحصیلات قانونی و غیرقانونی مشخص باشد.

کارشناس مسؤول هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: ما به عنوان مرکز نظارت وزارت علوم در استان و بازوی اجرایی وزارتخانه، متصدی ابلاغ و پیگیری این استعلامات در استان هستیم.

هنوز هیچ پاسخ شایسته‌ای از طرف مسؤولان دانشگاه مطهری مشهد دریافت نکرده‌ایم

جهان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص دانشگاه شهید مطهری مشهد توضیح داد: با وجود اینکه مرجع بالادستی ما یعنی وزارت علوم دانشگاه شهید مطهری مشهد را غیرمجاز دانسته اما ما در قدم اول به صورت اجرایی با دانشگاه برخوردی نکردیم.

وی ادامه داد: از تاریخ ۲ اردیبهشت امسال که پاسخ استعلام در خصوص این دانشگاه به دست ما رسیده است طی تماس‌هایی با مسؤولان دانشگاه از آن‌ها خواسته‌ایم با توجه به اینکه شورای گسترش وزارت علوم تاکنون مجوزی برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه صادر نکرده است توضیحات خودشان را ارائه دهند.

کارشناس مسؤول هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه پاسخ استعلام از وزارت علوم برای دانشگاه ارسال شده و مهلت ارائه توضیحات هم به آن‌ها داده شده است خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز هیچ پاسخ شایسته‌ای از طرف مسؤولان دانشگاه مطهری مشهد دریافت نکرده‌ایم.

۱۷ دانشگاه و موسسه آموزشی غیرمعتبر در مشهد

اسم دانشگاه شهید مطهری مشهد را بگذارید در کنار ۱۶ دانشگاه و موسسه دیگری که مدارک صادر شده از طرف آن‌ها فاقد اعتبار است و ضعف قوانین یا اجرای آن‌ها باعث شده وضعیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که در آن‌ها درس خوانده یا مشغول تحصیل هستند نامشخص باشد و کسانی که مدتی به امید تحصیل شایسته در دانشگاه بودند امروز متوجه شوند مدرک تحصیلی‌شان فاقد اعتبار است.

دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی، دانشگاه صنایع و معادن، مؤسسه آموزش عالی دانش، بنیاد علمی علم جویان سپهر خوارزمی، موسسه پردیس بین‌الملل علم جویان فارابی، پردیس بین‌المللی توسعه علوم و فنون فارابی، پردیس بین الملل رهپویان علم و صنعت، سازمان مدیریت صنعتی، موسسه پانا، موسسه آموزشی فرتاک نمایندگی موسسه مطالعات حقوقی دکتر شهبازی، مرکز آموزش مدیریت جزیره کیش، مرکز آموزش خانه صنعت و معدن خراسان رضوی، بنیاد علمی علوم و فنون،   مرکز آموزش‌های آزاد علوم و فنون شمال، آکادمی بین الملی علوم و تکنولوژی ایران و موسسه فرهنگی هنری آفتاب فرهنگ و هنر در کنار دانشگاه شهید مطهری مشهد ۱۷ دانشگاه و موسسه‌ای هستند که به صورت رسمی و آشکار اما بدون مجوزهای لازم آموزشی در حوزه آموزش‌های دانشگاهی فعالیت داشتند و برخی شاید با وجود تذکرهای لازم همچنان فعالیت دارند.

مدارکی که کاربردشان فقط قاب روی دیوار است

در دورانی که تب و تاب مدرک گرایی افزون شده انتظار می‌رود فعالیت‌های غیرقانونی یا فاقد اعتبار در این زمینه مورد رصد دقیق ارگان‌های نظارتی باشد و نیز قاطعانه با اینگونه تخلفات برخورد شود تا جوانانی که به امید مدرک معتبر و یافتن شغل مناسب پا به دانشگاه رسمی در این شهر می‌گذارند امیدشان ناامید نشود و بعد از سال‌ها تحصیل تازه متوجه نشوند که مدرک تحصیلی‌شان فاقد اعتبار لازم است.

سازمان‌ها و ارگان‌های نظارتی باید بگویند چرا در بدو تاسیس اعتبار این موسسات و دانشگاه‌ها بررسی نشده و وقتی به صورت رسمی این دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در شهر فعالیت داشتند چرا هیچ برخورد جدی و موثری تا کنون صورت نگرفته و چه بسا پس از این نیز به لیست ۱۷ تایی دانشگاه‌ها و موسسات افزوده شود و روز به روز فارغ‌التحصیلان و یا شاغلان بیشتری متوجه شوند مدرک دانشگاهی یا معادل دانشگاهی که قاب گرفته‌اند کاربردی به جز همان قاب روی دیوار ندارد و فاقد هر گونه اعتبار قانونی و علمی است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای پروژه بین‌المللی ماهواره دانشجویی از سوی پژوهشگاه فضایی
 • دانشجویان ایرانی در یک پروژه بین‌المللی منظومه ماهواره‌ای ایجاد می‌کنند
 • راه‌اندازی شبکه 5G تلفن همراه در اسپانیا علی رغم فشارهای آمریکا
 • یک پروژه بین المللی ماهواره در اختیار ایران
 • کمک ماهواره‌ها برای بهبود واکنش در برابر زلزله
 • اجرای پروژه بین‌المللی ماهواره دانشجویی در پژوهشگاه فضایی ایران
 • پروژه بین‌المللی ماهواره کوچک دانشجویی به ایران سپرده شد
 • قیمت تلفن همراه در بازار +جدول
 • دانشگاه شهید مطهری مجوز جذب دانشجو در مشهد را ندارد/ 17 موسسه آموزشی غیرمعتبر در مشهد! + جدول اسامی
 • تعداد مشترکین تلفن همراه در ایران به ۹۳ میلیون رسید
 • آخرین قیمت مدل‌های مختلف تلفن همراه در بازار +جدول
 • آخرین قیمت تلفن همراه در بازار +جدول
 • بهبود یادگیری ماشینی با پردازنده تلفن‌های همراه جدید ARM
 • ایران بیشتر از جمعیتش مشترک تلفن همراه دارد!
 • ایران بیش از ۹۳میلیون مشترک تلفن همراه دارد
 • ایران بیش از 93 میلیون مشترک تلفن همراه دارد
 • ژاپن ۴ ماهواره کوچک را از ایستگاه فضایی در مدار قرار می‌دهد
 • آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی ۲۵ خرداد) +جدول
 • فیلم | اسپیس‌ایکس ماهواره‌های کانادایی را به فضا می‌فرستد