معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران در آستانه سالروز تخریب قبرستان بقیع از برگزاری نمایشگاه عکس "بهشت بقیع" در ایوان انتظار میدان ولیعصر(عج) خبر داد. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴ فرهنگی موسیقی و تجسمی نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا، احسان بیسادی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن هشتم شوال، سالروز تخریب قبرستان بقیع توسط آل سعود ، چهارمین نمایشگاه عکس با عنوان "بهشت بقیع" در معرض تماشای مسافران ایستگاه متروی میدان حضرت ولی عصر (عج) قرار می گیرد.

وی آشنایی نسل امروز با این رویداد تاریخی را هدف برگزاری این نمایشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه از جمله بقیع از احترام خاصی نزد تمام مسلمانان به ویژه شیعیان جهان برخوردار است. طبق اسناد و مدارک موجود حدود صد و پنجاه سال پیش این مکان مقدس که مدفن بسیاری از بزرگان اسلام به خصوص چهار امام بزرگوار ما شیعیان در آن قرار دارد، توسط حکام مرتجع آل سعود تخریب شد که این جنایت تاریخی باعث جریحه دار شدن دل های مسلمین شد. 

بیسادی افزود: به مناسبت سالروز این واقعه دردناک، نمایشگاه عکسی با مشارکت گروه مردمی بهشت بقیع در شصت قاب شامل تصاویر کمتر دیده شده از قبل و بعد از تخریب این مکان مقدس و نیز اسناد و مدارک مربوط به این رویداد در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد.

نمایشگاه عکس "بهشت بقیع" از 22 خرداد ماه به مدت یک هفته در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر (عج) برپا خواهد بود.

کاریکاتورها مشت روباه پیر استعمار را باز کردند+عکسعکس‌های برگزیده مسابقه «جهان طبیعت» در سال 2019 منتشر شدپوسترهای برتر فیلم‌های سال 2018+ عکسروایت شجاعی‌طباطبایی از کاریکاتوریستی که در فهرست مرگ رژیم صهیونیستی قرار گرفتتشریح برنامه‌های آینده انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از زبان محمد حبیبی

انتهای پیام/

R1527/P/S4,40/CT12 واژه های کاربردی مرتبط مترو هنرهای تجسمی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ارزیابی آثار جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال آغاز شد

فرایند ارزیابی آثار رسیده به نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال با شروع به کار هیئت‌داوران آغاز شد. ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵ فرهنگی موسیقی و تجسمی نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، هیئت‌ داوران متشکل از حسن سلطانی، بهنام کامرانی، مهدی مقیم‌نژاد، مرتضی احمدوند و مجید شیخ انصاری، عبدالحسن لاله، مجید تحریری و امیر محمد خوانی ارزیابی آثار رسیده به نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال را آغاز کردند.

سید حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر و دبیر نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، دانش‌آموختۀ دکتری هنرهای تصویری از دانشگاه وگیک مسکو، دارای نشان درجۀ یک هنری در رشته نقاشی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشیار دانشکدۀ هنرهای تجسمی دانشگاه هنر تهران است. وی راهنمایی و مشاوره بیش از 40 پایان نامه در گروه‌های نقاشی، انیمیشن، پژوهش هنر و تصویرسازی و چاپ ده‌ها مقاله در مجلات علمی ـ پژوهشی و علمی ـ ترویجی و برپایی نمایشگاه انفرادی نقاشی در داخل و خارج از کشور را در کارنامۀ علمی و هنری خود دارد. دریافت تندیس سیمین و لوح افتخار از چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد در بخش پویانمایی و همچنین دریافت دیپلم افتخار هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از جمله افتخارات وی محسوب می‌شود. سلطانی همچنین عضو شورای علمی هفتمین و هشتمین دو سالانۀ ملی نقاشی معاصر ایران، دبیر و عضو شورای داوری دومین دوره پژوهش فرهنگی سال و عضو هیأت داوران چهارمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران بوده است.

مرتضی احمدوند، متولد 1360 خرم‌آباد، دانش‌آموختۀ دورۀ کارشناسی نقاشی از دانشگاه یزد و دورۀ کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تهران. از هنرمندان متخصص در حوزه هنرهای چندرسانه‌ای به حساب می‌آید. این مدرس دانشگاه، برگزاری بیش از پنجاه نمایشگاه انفرادی و گروهی را در ایران و سایر کشورها در کارنامۀ خود دارد و عضو هیئت داوران جشنواره‌های هنر شهری، تجسمی فجر و… بوده است. وی همچنین، در پنجاه‌وهشتمین دورۀ بینال ونیز و نیز مجموعه‌های فرهنگی و هنری متعددی مثل مرکز ژرژ پمپیدو و موزه طبیعت پاریس، بنیاد بوغاسیان بروکسل حضور داشته است. 

مهدی مقیم‌نژاد عکاس، پژوهشگر و عضو هیئت‌علمی دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه تهران است. وی به عنوان عکساس مستند، از سال 1380 تاکنون فرایند عکاسی خود را بر محور تصویربرداری دیجیتال قرار داده و به خلق عکس‌هایی روی آورده که فتومونتاژهایی با رویکرد واقع‌گرایانه محسوب می‌شوند. پروژۀ واقع‌نمایی‌ها عمده‌ترین جمع‌بندی آثار او در دو دهۀ گذشته است که در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری در داخل و خارج از ایران به نمایش در آمد. 

وی در عرصۀ پژوهش در زمینۀ هنر دیجیتال نیز فعال بوده است. سردبیری بخش هنرهای چندرسانه‌ای فصلنامه هنر در فاصلۀ سال‌های 1383 تا 1387 بر عهده داشته و مقالات متعددی دربارۀ هنر دیجیتال از او منتشر شده که برخی از آن‌ها در کتاب گزیده مقلات او با عنوانِ در ستایش امر واقعی در سال 1397 به چاپ رسیده است. ترجمۀ کتاب هنر در عصر دیجیتال اثر بروس ندرز نیز از دیگر آثار اوست. 

بهنام کامرانی، متولد 1347 شیراز، دانش‌آموختۀ دوره‌های کارشناسی نقاشی از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر تهران و دکتری پژوهش هنر از همین دانشگاه است و هم‌اکنون به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه هنر مشغول به کار است. وی همچنین به عنوان هنرمند تصویری و طراح آثار هنری خود را در چهارده نمایشگاه انفرادی و بیش از 300 نمایشگاه گروهی در ایران و سایر کشورها به نمایش گذاشته است. 

کامرانی عضو هیئت نویسندگان هنر فردا و نیز نویسندۀ کتاب کارگاه نقاشی و مقالات متعدد در نشریات تخصصی و تجسمی است و عضویت در هیئت انتخاب و داوری هنر جدید، مجسمه‌های شهری، جشنوارۀ سراسری تجسمی جوانان و دامون فر و نسل نو و ژکال و... را نیز در کارنامۀ خویش دارد. وی برگزیده اولین نمایشگاه بین‌المللی طراحی موزه هنرهای معاصر است و از فرانسه لیسانس افتخار ترینال کسب کرده است. 

مجید شیخ انصاری، متولد 1349 الیگودرز و عضو هیئت علمی گروه سینما در دانشگاه هنر است. وی دانش‌آموخته دورۀ سینما از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه تهران است و هم‌اکنون دانشجوی دورۀ دکتری با گرایش جلوه‌های ویژه دیجیتالی از دانشگاه تیمزولی انگلستان است. علاوه بر تدریس، تجربۀ مدیریت گروه سینمای دانشکده سینما و تئاتر و نیز کارگردان فیلم وزنه‌های بی‌وزن، و تهیه‌کننده‌گی فیلم‌های بیداری برای سه روز و گیتا را در کارنامه خود دارد. شیخ‌ انصاری ترجمۀ کتاب کارگردانی فیلم حرکت سینمای: کارگاه عملی برای اجرای صحنه‌ای سینمایی نوشته استیونددی کتز، را نیز به عهده داشته است. 

عبدالحسین لاله، عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه‌های هنر کشور و از جمله دانشکده سینما و تئاتر‌ دانشگاه هنر تهران است. او آثار متعددی را در تلویزیون و  تئاتر کارگردانی کرده است. از آثار شاخص او می‌توان به اپرت حیدربابایا سلام اشاره کرد که 9 سال بر روی صحنه بوده است. در کنار فعالیت‌های تولیدی، بیش از 50 مقاله علمی و کتاب در زمینه‌های سینما و تئاتر نوشته است که از جمله می‌توان به «ردپای ادبیات ایران در سینمای ایران»، «معرفی منابع در ارتباط با سینمای ایران در جهان: جلد اول» «تخیل در عصر سینمای دیجیتال» و «جایگاه داستان در ادبیات نمایشی» اشاره داشت. وی هم اکنون رئیس گروه تخصصی چند رسانه‌ای فرهنگستان هنر است. 

مجید تحریری، فارغ التحصیل رشته‌های آهنگسازی، موسیقی الکترونیک و موسیقی شناسی از کشور آلمان است. سابقه تدریس در دانشگاه هنرهای شهر اسن آلمان را دارد و در حال حاضر مدرّس دانشگاه هنر تهران است. او بیش از چهل اجرا در فستیوال‌های مختلف در اروپا، آسیا، آمریکا و کانادا و کسب جوایز معتبر بین المللی در زمینه آهنگسازی و موسیقی الکترونیک دارد.

از بین 1624 اثر دریافت شده، 28 نفر برای نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای دیجیتال انتخاب شدند. نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال دو بخش موضوعی آزاد و آسیب‌های اجتماعی توسط دانشگاه هنر و با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت آگاهی از رخدادهای آن به پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

R1410/P/S4,40/CT12 واژه های کاربردی مرتبط اداره کل هنرهای نمایشی

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: مترو هنرهای تجسمی مترو هنرهای تجسمی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اداره کل هنرهای تجسمی: خلق اثر هنری نیاز به اخذ مجوز ندارد
 • انتشار فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در چهارمحال و بختیاری
 • هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم
 • فراخوان بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان اعلام شد
 • فراخوان بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران منتشر شد
 • انتشار فراخوان بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران
 • دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان کرمان اردوی جهادی برگزار می‌کند
 • تصویب نشدن اساسنامه انجمن هنر‌های تجسمی خراسان رضوی
 • نمایشگاه صنایع دستی ترکمنستان در تهران افتتاح شد
 • برپایی نمایشگاه خوشنویسی‌ «عشق ماندگار» در شهرکرد
 • نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی ترکمنستان افتتاح شد
 • ترکمن ها هنرهای دستی خود را به ایران آوردند
 • افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی ترکمنستان+عکس
 • نمایشگاه صنایع دستی و هنر‌های تجسمی ترکمنستان افتتاح شد
 • قطعه مفاخر بهشت زهرای اردبیل آرامگاه ابدی استاد «جعفری دانش»
 • دست‌فروشان چهارراه ولیعصر جمع‌آوری می‌شوند
 • اساسنامه انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی تصویب نشد
 • طرح جمع آوری دست فروشان چهارراه ولیعصر از فردا آغاز می‌شود
 • پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم