خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه آمریکا بی‌سابقه‌ترین تحریم و فشار تاریخی را طی یکسال گذشته بر ملت ایران وارد کرده، گفت: اینگونه فشار‌های آمریکا در تاریخ بی‌سابقه است و حتی با فشار‌هایی که از طریق سازمان ملل و تحت فصل هفتم منشور این سازمان علیه کشور‌ها اعمال شده، قابل مقایسه نیست.

روحانی تاکید کرد: برغم همه این فشار‌ها و آنچه بدخواهان تبلیغ می‌کنند، از شرایط بسیار خوبی برخورداریم و البته این بدان معنا نیست که سختی وجود ندارد و همه مشکلات برطرف شده است.

رئیس جمهور گفت: بی‌تردید کاری که آمریکا علیه ملت ایران انجام داده از نمونه‌های بارز تروریسم اقتصادی است و این در تاریخ به عنوان جلادانی که علیه ملت ایران تلاش می‌کنند، ثبت می‌شود، اما در عین حال و برغم همه فشارها، ملت ایران به خوبی ایستادگی و مقاومت کردند.

روحانی اظهارداشت: اینکه وزیر خارجه یک کشور اروپایی در جریان سفر به تهران به صراحت اعلام می‌کند که آمریکا در مسیری که انتخاب کرده خطا و اشتباه می‌کند و هرکس تاریخ ایران را بشناسد می‌داند که فشار حداکثری هیچ تأثیری بر مردم این کشور نمی‌گذارد، بدین معناست که دیگران به عظمت و قدرت ملت ایران اعتراف می‌کنند و می‌دانند که راهی که متحدشان انتخاب کرده غلط است و این بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور افزود: همین وزیر امور خارجه اعلام کرد که تدبیر دولت ایران در یکسال اخیر در انتخاب راه عقلی، منطقی و حقوقی مایه شگفتی همه بوده است در یکسال گذشته مسئولین و ملت ایران دستپاچه نشدند و صبر و تدبیر خود را در برابر فشار دشمنان نشان دادند.

وی با تأکید بر اینکه شرایط امروز کشور نسبت به گذشته بهتر شده است، اظهار داشت: امروز مردم ایران نسبت به ۶ ماه و یکسال گذشته آرامش بیشتری دارند و نسبت به آینده کشور خود امیدوارتر هستند و امروز مسئولین کشور نیز دیدگاه و نظر متحد و واحدی دارند و راه کلام و نظرات مسئولین رده بالا و همه مردم و فرهیختگان جامعه یکسان و واحد شده است.

روحانی تصریح کرد: امروز همه به خوبی می‌دانند که مقصر اصلی همه مشکلات آمریکا است و هیچ‌کس در آن تردیدی ندارد.

رئیس جمهور تأکید کرد: امروز هیچ‌کس نمی‌تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران ایراد بگیرد. آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود و بازار بورس و ارز نسبت به ماه‌های اخیر به مراتب شرایط بهتری پیدا کرده است و به فضل الهی در بازار مسکن نیز تا پایان سال شرایط بهتری خواهیم داشت، چنانچه همه وزارتخانه‌های مربوطه وارد صحنه شوند می‌توان شرایط مسکن را بهبود بخشید.

روحانی با اشاره به توجه دولت به مسایل عمرانی، گفت: اگر چه دولت از شرایط سختی برخوردار است، اما در زمینه مسایل مالی براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه ۲۷ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور از ابتدای امسال تخصیص یافته است که آثار آن در ماه‌های آینده آشکار خواهد شد.

رئیس جمهور اضافه کرد: همچنین در هفته جاری مبانی جدید بودجه سال ۹۸ را که قبلاً در ستاد اقتصادی دولت و هیأت وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی بررسی شده بود، تصویب کردیم و براساس این مصوبه حقوق، عیدی و مستمری تمامی کارکنان و کارگران به طور کامل و صد در صدی پرداخت خواهد شد و اینگونه اقدامات به معنای آن است که دولت قدرتمند و توانمند است.

روحانی تأکید کرد: با وحدت و همدلی می‌توانیم از مشکلات عبور کرده و بدخواهان خود را مجبور کنیم که پای میز منطق، مذاکره و عدل بنشینند و اشتباه خود را بپذیرند که البته اخیراً مقداری از حرف‌های بی‌حسابی که می‌زدند را معتدل کرده‌اند و بی‌تردید باز هم از مسیر اشتباه خود باز می‌گردند و می‌فهمند که راهشان درست نیست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال شرایط مناسبی برای ایجاد تحول اقتصادی در کشور مهیا می‌ّباشد، گفت: امسال می‌توانیم از نعمت‌ها و ظرفیت‌های بزرگی که در کشورمان وجود دارد، برای ایجاد تحول در بخش‌های مختلف بویژه اقتصادی استفاده کنیم.

روحانی با تأکید بر اینکه همه آمار نشان می‌دهد که مسیر و حرکت درستی را می‌پیماییم، اظهار داشت: مردم مطمئن باشند آنچه برای دولت مهم است، منافع و رفاه ملت ایران است و با همه توان و در ملاقات‌هایی که امروز و پایان هفته در سفر خارجی خواهم داشت، تمام تلاش خود را بکارخواهیم گرفت که به خوبی از حق مردم ایران دفاع کرده و در برابر بدخواهان ایستادگی کنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب دو استاندار جدید برای استان‌های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امروز هیأت دولت دو چهره فعال در زمینه مسایل اجرایی و علمی انتخاب کرده است. آقای حق‌شناس که به عنوان نیروی فعال در مسایل علمی، سابقه نمایندگی شورای اسلامی را دارد و همواره به عنوان یک عنصر مخلص و فعال برای نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح بوده، به عنوان استاندار گلستان انتخاب گردید.

روحانی با اشاره به اهمیت استان گلستان، اظهار داشت: استان گلستان از مراکز مهم کشاورزی کشور است و در بسیاری از محصولات کشاورزی در ردیف‌های نخست قرار دارد و در این استان مردم شیعه و سنی و ترکمن کاملاً مخلصانه مشغول فعالیت هستند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم استان گلستان در سیل اخیر به خوبی جوهره خود را نشان دادند، گفت: مردم استان برغم گرفتاری در سیل با روحیه و بانشاط بودند و بسیار کریمانه و مهربانانه حق‌شان را مطالبه می‌کردند. مردم استان گلستان در حادثه سیل، با همکاری نیرو‌های اجرایی و نظامی، مشکلات بوجود آمده در آق‌قلا و گمیشان را به خوبی مدیریت و مرتفع کردند.

روحانی با تأکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم که زندگی مردم آسیب دیده به شرایط عادی بازگشته و اماکن آسیب‌دیده بازسازی شود، گفت: دولت با همه همت در مسیر رفع مشکلات مردم آسیب‌دیده تلاش خواهد کرد و در زمینه بازسازی هم بایستی مردم ایران و نیرو‌های مسلح و نهاد‌های دولتی و عمومی همچون گذشته در کنار هم و دست در دست یکدیگر زیباتر از گذشته شهر را بازسازی کنند و کاری کنند که ساختار‌های شهر در برابر سیل‌های احتمالی مقاوم باشد.

رئیس جمهور ضرورت توجه به لایروبی و زهکشی رودخانه‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته و در دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون بیش از ۴۰ هزار هکتار زهکشی انجام شده که این موضوع در کاهش آسیب‌های سیلاب اخیر مؤثر بوده است.

روحانی با قدردانی از تلاش مردم، نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های اجرایی در امدادرسانی و رفع آسیب‌های ناشی از سیلاب، گفت: در این حادثه مردم بدون توجه به جایگاه اجتماعی خودشان کار‌های ماندگاری انجام داده‌اند و بی‌تردید روحیه ایثار و فداکاری مردم و اشتیاق آنان برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده کشور از افتخارات بزرگی است که برای تاریخ کشور باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز خدمت به مردم بزرگ گلستان بیش از گذشته مورد تأکید است، گفت: استان گلستان استعداد‌ها و ظرفیت‌های مختلفی در زمینه کشاورزی، گردشگری و حمل و نقل دارد و از مسئولان استان می‌خواهم که این ظرفیت‌ها را بیش از گذشته فعال سازند.

روحانی در ادامه از انتخاب آقای کلانتری به عنوان استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد، گفت که وی به عنوان نیروی خستگی‌ناپذیر شهرت دارد و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز نیازمند عنصر فعال اجرایی است تا استعداد‌ها و ظرفیت‌های استان را برای استان و کشور فعال سازد. این استان دارای مردمانی وفادار و انقلابی است و در دفاع مقدس حضور فعالی داشتند و امروز برای آبادانی کشور در صحنه هستند.

رئیس جمهور اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ گردشگری، دامداری، باغداری و میوه از مراکز مهم کشور است و می‌تواند نقش خوبی برای تأمین نیازمندی‌های کشور داشته باشد.

روحانی خاطر نشان کرد: مردم استان برای تکمیل فرودگاه، مسایل جاده‌ای و نیازمندی‌های عمومی‌شان مطالباتی دارند که باید مورد توجه قرار بگیرد و آقای کلانتری نیروی فعال و آشنا به استان است و با روحیه بسیار بالا قطعاً می‌تواند در استان کهگیلویه و بویراحمد تحول ایجاد کند.

رئیس جمهور گفت: از همه علما و ائمه جمعه گرگان و یاسوج می‌خواهم که با استانداران جدید همکاری بیشتری داشته باشند تا شاهد شرایط بسیار بهتری در زندگی مردم این استان‌ها باشیم.

روحانی خاطر نشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین دومین استان نفت‌خیز کشور است که از این ظرفیت هم بایستی به مردم استان کمک شود و مردم استان از منافع این نعمت بهره‌مند شوند و وزارت نفت بایستی در این زمینه فعالیت کند.

اخبار داغ همتی: منتظر اتفاقات مهم در حوزه مسکن باشید پنهان‌کاری درباره یک اتفاق تلخ در استقلال؟ آیا مغز هسته زردآلو به درمان سرطان کمک می‌کند؟ شاکی جدید پرسپولیس از راه رسید آمار ناامیدکننده بازیکنی که قرار است جانشین مسی و رونالدو باشد

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امنیت مطلوب برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

رئیس دادگستری شهرستان لامرد فارس گفت: شرایط مطلوبی برای جذب سرمایه جهت رونق و توسعه منطقه ویژه اقتصادی لامرد، در شهرستان حاکم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد،حجت الاسلام "محمدامین غفاری" همزمان با بزرگداشت هفته قوه قضاییه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: از همه ساز و کارهای پیش‌بینی شده قانونی و همچنین ظرفیت‌های اجتماعی برای بسط و گسترش امنیت در این منطقه مهم استفاده می شود.

وی با تاثیر گذار بودن انباشت سرمایه در دست برخی افراد و عدم مدیریت نقدینگی در بروز برخی جرائم تصریح کرد: یکی از راهکارهای حل این معضل می تواند شناساندن فرصت های سرمایه گذاری مولد و نافع برای هدایت این نقدینگی ها در مسیر تولید باشد که منطقه ویژه اقتصادی لامرد بهترین گزینه برای چنین رویکردی است. 

رئیس دادگستری لامرد ادامه داد: یکی از رسالت های دستگاه قضایی تسهیل در امر سرمایه گذاری و رفع موانع تولید است و در وضعیت فعلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به همین منظور واحد حمایت از سرمایه گذاران در دادگستری شهرستان تشکیل شده است تا فرایند صیانت از حقوق سرمایه گذاران در مسیر منطقی و معقول هدایت شود. 

این مقام قضایی با تاکید بر انجام فعالیت‌های فرهنگی برای تبیین آثار مثبت مترتب بر توسعه صنعتی پیشنهاد داد: از روحانیون، فعالان اقتصادی و مدنی و گروه‌های تاثیر گذار در جامعه  انتظار می رود ضمن آشنایی با ملزومات و پیوست‌های  توسعه صنعتی راهکارهای بهره برداری مطلوب از این نوع فرصت‌ها و به حداقل رساندن آثار منفی ناشی از توسعه صنعتی را در بین مردم اشاعه دهند.

عضو شورای تامین شهرستان لامرد افزود: یکی از شاخص های اصلی سرمایه گذاری، امنیت است؛ سرمایه گذار وقتی امنیت داشته باشد، تمایل و اطمینان بیشتری به مشارکت دارد، در این راستا در حوزه قضایی این شهرستان اهتمام ویژه ای برای حمایت از سرمایه گذاران و همچنین تلاشگران عرصه صنعتی وجود دارد که مصداق آن تعامل مناسب منطقه ویژه اقتصادی لامرد با دادگستری شهرستان است.

حجت الاسلام غفاری از رعایت استانداردهای ایمنی، جاری بودن سامانه‌های بیمه  و نظارت بر عملکرد  شرکت‌ها در این منطقه ابراز رضایت کرد و در عین حال خواستار  پایبندی به همه اصول و ضوابط قانونی شد. 

وی در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن استقبال از گزینش نیروی توانمند بومی به عنوان مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان و مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: دکتر فدایی دولت تجلی  مدیری ایثارگر و جهادی است که با پیوند تخصص و تعهد پیشینه درخشانی دارد و امید است با اتکا به تجارب ارزشمندش  در این سنگر نیز کارنامه درخشانی از خود در اذهان مردم و فعالین اقتصادی ثبت و ضبط نماید.

وی با تاکید مجدد بر آمادگی مجموعه قضایی  شهرستان لامرد برای همکاری با منطقه ویژه اقتصادی  ابراز امیدواری کرد بستر مناسب برای جذب سرمایه اهالی در رونق صنعتی سایت انرژی بر لامرد و افزایش فرصت های شغلی بخصوص برای نیروهای توانمند بومی  فراهم شود.

سید محمد باقر  امینی نژاد مدیر سایت انرژی بر لامرد در این بازدید به ارائه توضیحاتی از زیرساختهای سرمایه گذاری در این منطقه پرداخت و از همکاری دادگستری شهرستان  در حل و فصل مسایل  پرونده های مرتبط با منطقه ویژه تقدیر کرد.

شایان ذکر است در جریان این بازدید ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان لامرد، جمعی از کارکنان دادگستری شهرستان و فعالین صنعتی مستقر در این منطقه راهبردی حضور داشتند.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و در مجاورت کانونهای اصلی انرژی کشور واقع است و میزبان صنایع بزرگی نظیر آلومینیوم جنوب است.

انتهای پیام

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه پرسپولیس به مربی پیشین یوونتوس

کلیدواژه: جلسه هیات دولت روحانی وضعیت اقتصادی

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانلود آهنگ جديد سيامک عباسي بنام ادامه بده
 • دانلود آهنگ جديد علي تيرمايه بنام علاقه
 • دانلود آهنگ جديد حميد اميني بنام چيه فردام
 • دانلود آهنگ جديد مصطفي جهانداري بنام جنگ
 • دانلود آهنگ جديد محمد مجلسي بنام برگرد
 • دانلود آهنگ جديد نيما علامه بنام اتفاق خوب
 • منطقه ما پاتوق مطلوب کتابخوان‌هاست
 • دانلود آهنگ جديد خوران بنام حس تازه
 • دانلود آهنگ جديد امين حسين زاده بنام کنار ساحل
 • دانلود آهنگ جديد پويا کوشکي بنام دوباره با هم
 • دانلود آهنگ جديد پيمان کيواني بنام ماتان قيز
 • دانلود آهنگ جديد کيوان ناصري بنام آغلا گوزلريم
 • دانلود آهنگ جديد آرين بشارتي بنام عشق تو
 • دانلود آهنگ جديد محي بنام گل پامچال
 • دانلود آهنگ جديد سلمان جليلي بنام اي مه جبين
 • دانلود آهنگ جديد علي پرويزي بنام بهانه
 • دانلود آهنگ جديد گروه پالت بنام معدن ياقوت
 • آهنگ جدید عماد طالب زاده با نام منو عاشقم کرد
 • دانلود آهنگ جديد فرشاد بنام اي کاش