مربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید کسانی که درباره قهرمانی این تیم مسائلی را مطرح می‌کنند باید سند ارائه دهند.

کریم باقری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند قهرمانی پرسپولیس در دو جام در فصل گذشته به صحبت پرداخت. او در این گفت‌وگو به سختی‌های پیش روی کادر فنی و بازیکنان اشاره کرد و عنوان کرد کسانی که درباره قهرمانی پرسپولیس صحبت می‌کنند باید سند ارائه کنند.

در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا را با کریم باقری می‌خوانید:

* پس از فصل سختی که سپری کردید با تمام مشکلاتی که وجود داشت در نهایت در دو جام به قهرمانی رسیدید و نایب قهرمان آسیا شدید. ابتدا درباره فصل صحبت کنید.

شرایط سختی داشتیم اما در انتهای فصل همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد. روی هم رفته تلاش زیادی را انجام دادیم تا بتوانیم در جام حذفی و لیگ برتر به قهرمانی برسیم. مجموعه تیم طی چند سال اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است و سه قهرمانی پیاپی را به دست آوردیم. همه اینها نشان دهنده این است که تیم در چند سال اخیر واقعاً زحمت کشیده است و همه بازیکنان و کادر فنی از جان و دل برای تیم تلاش کردند. ثبات مدیریت، کادر فنی و بازیکنان نقش‌های زیادی در روند موفقیت تیم داشت. واقعاً خوشحال هستیم که در پایان فصل با قهرمانی جواب زحماتمان را گرفتیم.

* در اواخر فصل، حرف و حدیث‌های زیادی درباره قهرمانی پرسپولیس مطرح شد، حتی امیر قلعه‌نویی از مهندسی لیگ سخن گفته بود. نظر شما راجع به این اظهارات چیست؟

این صحبت‌ها همیشه وجود دارد. تیم‌های رقیب همیشه این گونه صحبت‌ها را مطرح می‌کنند اما همه این را می‌دانند که در نیم فصل دوم کار سخت‌تر می‌شود و ما هم با توجه به اینکه بازی‌های فشرده‌ای را انجام می‌دادیم کارمان بسیار سخت بود اما در مجموع فکر می‌کنم که سال خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و دو جام به هوادارانمان هدیه کردیم. درست است که برخی حرف‌هایی می‌زنند اما ما توجهی به آنها نداشتیم و فقط تمرکزمان روی موفقیت تیم خودمان بود.

* به راستی آیا جریانی خارج از فوتبال به پرسپولیس برای قهرمانی کمک کرد؟

برخی از دوستان این گونه حرف‌ها را مطرح کردند اما هر کسی که حرف می‌زند باید صحبت‌های خود را به اثبات برساند. اگر قرار بر صحبت کردن باشد همه می‌توانند صحبت کنند. اگر کسی فرد دیگری را متهم کند باید برای حرف‌هایش دلیل و مدرک داشته باشد. کسانی که می‌گفتند از جایی به پرسپولیس کمک شده است باید اسناد و مدارک آن را ارائه دهند. اگر برخی می‌گویند که داوری‌ها به ما کمک کرده که باید در این رابطه بگویم اشتباه‌های داوری برای همه تیم‌هاست.

* بعد از دو قهرمانی حالا همه هواداران انتظار دارند که روند خوبتان ادامه داشته باشد. آیا فکر می‌کنید در فصل آینده هم پرسپولیس با قدرت در لیگ ظاهر خواهد شد؟

هواداران شرایط تیم را بهتر می‌دانند. در حال حاضر که هیچ چیزی مشخص نیست. متاسفانه مشکلاتی وجود دارد. باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد، آیا برانکو ایوانکوویچ بازمی‌گردد یا خیر. اگر بازگردد که طبق روال سابق کار را ادامه می‌دهیم و اگر برنگردد باشگاه باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

* البته باشگاه پرسپولیس تلاش زیادی انجام داده که برانکو را حفظ کند، نظر شما در این رابطه چیست؟

من خودم را درگیر باشگاه نمی‌کنم چون در حیطه وظایف من نیست. باید ببینیم که آیا باشگاه می‌تواند به تعهدات خود عمل کند یا خیر؟

* آیا حاشیه‌های رخ داده در روزهای اخیر، در آینده پرسپولیس و روند این تیم در فصل بعد تاثیرگذار خواهد بود؟

باشگاه در حال حاضر تمام تمرکزش روی این است که مطالبات برانکو را فراهم کرده و به او پرداخت کند اما همه می‌دانند که بازیکنان هم طلبکار هستند و هنوز مطالباتشان پرداخت نشده است. اگر اتفاق خوبی رخ ندهد تیم دچار مشکل خواهد شد. در ابتدای فصل تهیه منابع مالی و پرداخت پول به بازیکنان کار سختی است اما من امیدوارم که باشگاه هر چه سریع‌تر این روند را طی کند و مشکلات تمام شود.

* شما فصل آینده هم در پرسپولیس فعالیت خواهید کرد؟

من با پرسپولیس قرارداد دارم اما هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی رخ خواهد داد. فعلاً تمام تمرکز باشگاه روی این است که برانکو را حفظ کند. بعد هم بقیه مسائل قابل حل است.

* اگر برانکو به هر دلیلی نماند و باشگاه نیز از شما بخواهد سرمربیگری پرسپولیس را قبول کنید، آیا آن را می‌پذیرید؟

پیشنهاد سرمربیگری کجا بود! من را چه به سرمربیگری پرسپولیس.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

باقری: در حد سرمربی گری پرسپولیس نیستم

پیشکسوت قرمزها می گوید اگر سرمربی جدید به حضور او تمایل داشته باشد در این تیم باقی خواهد ماند.

به گزارش "ورزش سه"، اولین تمرین پرسپولیسی ها در فصل جدید در حضور تنها عضو فنی کادرفنی پیشین این تیم برگزار شد و کریم باقری نفر اول تمرینات قرمزها در روزی بود که وضعیت کادرفنی همچنان نامشخص است. باقری با حضور در جمع خبرنگاران درباره اولین تمرین این تیم گفت: اولین تمرین تیم برگزار شد. تمام تلاش مان را می‌کنیم که خیلی خوب تمرین کنیم. همانطور که باشگاه اعلام کرد، تا روز شنبه سرمربی تیم معرفی می‌شود. تا زمان آمدن سرمربی تیم، این اجازه به من داده شد که با تیم کار کنم تا عقب نمانیم. خدا را شکر اکثر بازیکنان ما را در اختیار داریم. امیدوارم با یک برنامه خوب نتایج خوب سال‌های گذشته را در فصل جدید هم تکرار کنیم. در این چند سال نتایج به گونه‌ای بود که هواداران خوشحال بودند و این موضوع به خاطر آقای برانکو و همکارانش بود. امیدوارم مربی‌ای انتخاب شود که امسال هم همانند سال‌های گذشته خوب کار کنیم.


باقری در پاسخ به این سوال که آیا به شما پیشنهادی برای سرمربی گری ارائه شده است، افزود: به من پیشنهاد مربی‌گری ارائه نشده است چرا که من گفتم به هیچ عنوان در حد سرمربی‌گری پرسپولیس نیستم. اگر سرمربی جدید من را خواست در خدمت تیم هستم و در غیر این صورت مانند هر هواداری از تیم حمایت می‌کنم.


او درباره آینده خود در پرسپولیس بعد از حضور سرمربی جدید، تصریح کرد: هر سرمربی کادرفنی خودش را دارد و در این زمینه آزاد است. باشگاه اگر بخواهد در کنار تیم هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم.
وی درباره روند مذاکرت قرمزها در ترکیه با سرمربیان جدید، تصریح کرد: تا جایی که می‌دانم با چند گزینه موردنظر خود صحبت کردند. باشگاه درخواستش را ارائه کرده و سه گزینه اصلی پاسخ خود را ارائه می‌دهند.


باقری با رد این موضوع که او در انتخاب سرمربی جدید به مدیران باشگاه مشورت داده است، گفت: با من مشورت نشده است و انتخاب مربی در اختیار باشگاه است. آن‌ها بهترین تصمیم را می‌گیرند.


او درباره علاقه قرمزپوشان به لژیونر شدن، تصریح کرد: بازیکنان ملی‌پوش تا دهم تیر استراحت می‌کنند. آقای رادوشوویچ به خاطر بیماری یکی، دو روز دیرتر در تمرینات شرکت می‌کنند. آقای انصاری هم امروز به توافق رسید. بازیکن غایبی نداریم.


باقری در ادامه درباره برنامه ای که برای تمرینات در نظر دارد، اضافه کرد: آقای برانکو نیست و ما برنامه خودمان را پیش می‌بریم. تا روز شنبه صبر می‌کنیم تا سرمربی تیم انتخاب شود.


باقری با قدردانی از پیشکسوتانی که او را برای سرمربی گری پیشنهاد کردند، افزود: من از آن‌ها تشکر می‌کنم اما اگر روزی بخواهم سرمربی شوم باید از تیم‌ها معمولی شروع کنم تا در تیم‌های بزرگ به دردم بخورد. در این چند سالی که با مربیان بودم، تجربیاتی به دست آوردم اما می‌دانید سرمربی‌گری در پرسپولیس سخت است. نه اینکه نتوانم اما دوست دارم از تیم‌های کوچک‌تر شروع کنم.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا احساس کرده بودید که برانکو قصد بازگشت به ایران را ندارد، گفت: تا روزی که تمرینات برگزار شد، احساس کردم برانکو می‌خواهد برود. او همه وسایلش را جمع کرد. احساس کردم احتمالاً به ایران برنگردد. گفتم که او مشکلات با باشگاه را اعلام کرد و تشخیص داد در تیم دیگری کار کند. از همین جا از برانکو و همکارانش تشکر می‌کنم. او روزهای خوبی برای فوتبال ما رقم زد.


مربی پرسپولیس در پاسخ به این موضوع که هدایت تیم قهرمانی برای مربی بعدی سخت است، بیان کرد: بحث من این مسائل نیست که بتوانم یا نتوانم. همیشه و در همه جای دنیا مرسوم است که مربی قهرمان هم می‌رود و مربی جدید انتخاب می‌شود. انتظار دارم هواداران و مجموعه به مربی جدید هم زمان بدهند و مربی جدید آهسته آهسته تیم را بالا بیاورد و نظرات و دیدگاهش نسبت به تیم را اتخاذ کند.


او در واکنش به نقش خود در جمع آوری حواشی در تیم پرسپولیس، بیان کرد: من کار خاصی در تیم انجام ندادم. کوچک‌ترین کاری از دستم برآید برای تیم انجام می‌دهم. برایم مهم نیست که نفر اول یا سوم باشم. همین که در تیم گوشه‌ای از کار را بگیرم و کمک کنم، باریم اهمیت دارد. اگر امسال در تیم بودم، امیدوارم مثل سال‌های قبل در خدمت تیم‌مان باشم تا سرمربی راحت‌تر کار کند.


او همچنین اعلام کرد که باشگاه در آینده مطالبات او را پرداخت خواهد کرد و افزود:  فعلاً فرشاد احمدزاده جذب شده و بعد از آمدن سرمربی، زمان کافی برای جدید گزینه‌ها وجود دارد.


باقری درباره گزینه های هدایت تیم، تصریح کرد: اجازه بدهید باشگاه این کار را انجام دهد و من کمک حال سرمربی تیم شوم.


او در پایان از حضور گل محمدی و دایی اظهار بی اطلاعی کرد.

کریم باقری پرسپولیس تهران

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: برانکو ایوانکوویچ تيم فوتبال پرسپوليس كريم باقري

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۸۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آقای اخلاق:من در حد سرمربیگری پرسپولیس نیستم
 • باقری: وقتی برانکو وسایلش را برد حس کردم نمی‌ماند/ من در حد سرمربیگری پرسپولیس نیستم
 • کریم باقری:باید سرمربیگری را از تیم‌های دیگر شروع کنم
 • ستاره‌های سابق جزیره گزینه‌های سرمربیگری نیوکاسل
 • باقری: وقتی برانکو وسایلش را برد حس کردم نمی‌ماند/ من در حد سرمربیگری پرسپولیس نیستم/ برای سرمربی جدید هم باید حمایت و انرژی مثبت باشد
 • باقری: در حد سرمربیگری پرسپولیس نیستم / امیدوارم نتایج چند سال اخیر پرسپولیس را تکرار کنیم
 • سرمربیگری را از یک تیم معمولی شروع می‌کنم نه پرسپولیس
 • باقری: قول تعیین سرمربی پرسپولیس تا روز شنبه را داده اند
 • باقری: گفته بودم که در حد سرمربی‌گری پرسپولیس نیستم
 • کریم باقری: سرمربی پرسپولیس تا شنبه مشخص می شود؛ برانکو، وسایلش را جمع کرد و احساس کردم دیگر باز نمی گردد
 • باقری: برای انتخاب سرمربی پرسپولیس با من مشورت نکردند/ در حد سرمربیگری پرسپولیس نیستم
 • باقری: اکثر بازیکنان‌مان را در اختیار داریم
 • روز شلوغ باشگاه پرسپولیس؛ آقا کریم هم آمد!
 • ترامپ دیگر حق ندارد از مذاکره حرف بزند
 • کریم باقری؛ متفاوت‌ترین مربی ایرانی!
 • شرط مدیران باشگاه پرسپولیس برای گزینه‌های مربیگری این تیم؛ کریم باقری باید به عنوان دستیار به کارش ادامه دهد!
 • پیشکسوت پرسپولیس: این حق کریم باقری است که سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شود
 • پیشکسوت پرسپولیس: کریم باقری بهترین گزینه است
 • دنبال چه می‌گردید، کریم بهترین گزینه است