نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: روابط شهرداری و قوه قضاییه در شهر و استان اصفهان با حضور رییس کل جدید دادگستری استان اصفهان تقویت خواهد شد.

علیرضا نصر اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص دیدار شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان با محمدرضا حبیبی، رییس کل دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: این دیدار به منظور خوش‌آمدگویی به رییس کل جدید دادگستری استان اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در بخشی از این دیدار در خصوص کلیات مباحث مشکلات شهرداری و ارتباط با قوه قضاییه نیز صحبت شد، افزود: از آنجایی که رییس کل جدید دادگستری دادگستری قبلا نیز در اصفهان دارای سمت بوده و نسبت به فعالیت‌های شهرداری اشرافیت دارد و از این رو با دقت و ظرافت مسایل شهرداری را  تجزیه و تحلیل کرد و در خصوص تعامل بیشتر هر دو نهاد قول همکاری و مساعدت داد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه رییس کل دادگستری استان اصفهان حسن نظر روی مباحث شهر و شهرداری دارد، اضافه کرد: بر این باوریم در دوره آقای حبیبی دوره خوبی را در تعامل و همکاری قوه قضاییه و مدیریت شهری در شهر و استان اصفهان تجربه کنیم.

وی با  بیان اینکه حفظ شان و جایگاه شهرداران برای حضور در دادگاه‌ها و بررسی پرونده‌ها و حل آنها با مذاکره قبل از ارسال به شعب تاجایی که امکان دارد از موضوعات مطرح شده از سوی رییس کل دادگستری برای تعامل با شهرداری اصفهان بود، ادامه داد: همه تعامل و همکاری قوه قضاییه با شهرداری اصفهان به منظور تسهیل در خدمت رسانی به مردم و جلوگیری از هدر رفت وقت و انرژی آنها خواهد بود.

منبع: ایمنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عزت کشور برگرفته از اقتدار قضایی در حمایت از برخورد با ضد ارزش ها است

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس زنجان سردار رحیم جهانبخش در نشست قضایی - انتظامی زنجان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه تعامل پلیس و دستگاه قضایی باعث افزایش رضایت مردم و ارتقا سطح امنیت در جامعه می شود افزود: تعامل دو جانبه نیروی انتظامی و دادگستری امری اجتناب ناپذیر بوده و مشارکت بیشتر مردم و نهادها با دستگاه قضا و نیروی انتظامی زمینه ساز تحقق امنیت پایدار در جامعه است.

وی بر همکاری و تعامل تنگاتنگ نیروی انتظامی با دادگستری تاکید و تامین امنیت برای شهروندان را نیز امری بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد و برقراری حفظ و امنیت مثال زدنی حاکم بر استان حاصل تلاش های شبانه روزی سبزپوشان نیروی انتظامی با حمایت های بی دریغ و همه جانبه دستگاه قضایی استان از این نیرو است که فضا را بر مجرمان و مخلان نظم و امنیت تنگ کرده است.
فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه راه تمدن سازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مسیر مردم محوری و جامعه پذیری عبور می کند، تصریح کرد: ضمانت اجرایی پلیس، دستگاه قضایی است.

جهانبخش با بیان اینکه قوه قضائیه سازمانی پیشرو در گام دوم انقلاب است، افزود: هیمنه ارزش های انقلاب اسلامی، انسجام اجتماعی و ملی ما، کل سلطه گری غرب به ویژه آمریکا را دچار لرزه کرده است و این نشان می دهد که اقتدار و ارزش های نظام جمهوری اسلامی همچنان پابرجا و استوار است.
وی قوه قضائیه را بزرگترین پناهگاه و ملجا مردم دانست و با بیان اینکه امروز وجهه ضد فساد قوه قضائیه خیلی از ثواب ها، راستی و درستی و هنجار ها را در جامعه شکل می دهد. اظهار داشت: مجموعه انتظامی استان براساس رویکرد جامعه محوری در تلاش است تا حداکثر مشارکت عمومی را در تأمین امنیت پایدار جلب و احساس آرامش واقعی را در بین شهروندان ایجاد کند.

این مسئول تاکید کرد: تعامل نیروی انتظامی و دستگاه قضا یکی از عوامل بسیار مهم در کاهش آسیب ها و جرایم مختلف است که همواره زمینه ساز ایجاد امنیت پایدار در جامعه خواهد شد.
این مقام ارشد انتظامی استان زنجان، قانون و قانون گرایی را شاخصه یک جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: پلیس به عنوان یک نیروی جامعه محور و مردمی با بهره‌مندی از اخلاق و منش اسلامی و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سعی دارد مطابق قانون به وظیفه خود به نحو مطلوب عمل کند.

نیروی انتظامی و دستگاه قضا مکمل یکدیگر در اجرای قانون هستند
رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز با تقدیر از اقدامات پلیس در برقراری نظم و امنیت مطلوب و با بیان اینکه نیروی انتظامی و دستگاه قضا مکمل یکدیگر در اجرای قانون هستند، گفت: همکاری و همراهی شهروندان در بحث پیشگیری نقش موثر و بسزایی در کاهش وقوع جرایم می تواند داشته باشد و شهروندان باید در این مقوله مهم، پلیس را یاری کنند.
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اینکه دستگاه قضا از پلیس در برخورد با هنجارشکنان حمایت می کند افزود: دستگاه قضا با قاطعیت از نیروی انتظامی در زمینه های مختلف برای پیشبرد اهداف این نیرو حمایت و با مخلان و برهم زنندگان نظم و امنیت در این استان به شدت برخورد می کند.
حجت الاسلام صادقی نیارکی برقراری امنیت و حفظ آرامش مردم در جامعه را هدف اصلی دستگاه قضا در کنار پلیس دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی در استان یک تعامل ضابطه مند و منطقی با همه سطوح حاکمیتی، مردم و دستگاه قضا دارد و بخش زیادی از فعالیت های این نیرو در عرصه ارتباطی با قوه قضائیه شکل می گیرد که این ارتباط بسیار خوب و مثبت است.
وی با اشاره به پیچیدگی جرایم در جامعه، اظهار داشت: دستگاه قضا و پلیس نباید از چرخه سریع و تند پیشرفت علوم عقب بمانند و به دلیل استفاده مجرمان از تکنیک های مختلف در جرایم، ما نیازمند کشف علمی جرایم هستیم.
حجت الاسلام صادقی نیارکی از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با بی حجابی و ناهنجاری ها در جامعه حمایت کرد و افزود: مقابله با جرایم و فساد در جامعه، امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و نباید نیروی انتظامی و دستگاه قضا فرصت پیشرفت را در جامعه به مجرمان بدهد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه پلیس و و دستگاه قضائی همواره باید انجام فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و آموزشی در پیشگیری از جرایم مختلف را در اولویت کاری خود قرار دهند، گفت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه دو بال پرقدرت امنیت هستند که همواره باید هماهنگ و همسو حرکت کنند تا چتر امنیت به گونه ای مطلوب در جامعه گسترانده شود.

در پایان این مراسم از طرف فرماندهی انتظامی استان زنجان، از رئیس کل دادگستری زنجان، دادستان و مسئولان قضایی استان با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.

۶۰۸۴/‌۸۰۶۸

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: رييس كل دادگستري استان اصفهان شورای شهر اصفهان شهرداری اصفهان محمدرضا حبیبی نایب رئیس شورای شهر

منبع این خبر، وبسایت www.imna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۹۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سيد محمد حسيني: از تقويت تعامل و همکاري با کشور کرواسي در زمينه هنر و موسيقي استقبال مي‌کنيم
 • رئیس قوه قضاییه: رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم/ بنا داریم در حل معضلات کشور به دولت کمک کنیم
 • تعامل و همکاری حوزه بسیج مالک اشتر و نیروی انتظامی بخش بیارجمند+ تصاویر
 • نقش قوه قضاییه در امیدآفرینی و اعتمادسازی در جامعه
 • برنامه کوتاه مدت دستگاه قضا؛ کاهش پرونده‌ها با کار جهادی
 • بررسی «لایحه منع خشونت علیه زنان» توسط ۱۸ قاضی در قوه قضاییه/ احتمال بازگشت لایحه به دولت تا دو هفته آینده
 • واکنش اسماعیلی به نصب بنر حاشیه ساز رئیس قوه قضائیه در یکی از استان‌ها
 • سامانه تردد الکترونیک وکلا و کارشناسان دادگستری افتتاح شد
 • دیدار جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه با رئیس دادگستری شاهین شهر
 • تشکر شهردار تهران از رییس قوه قضاییه به دلیل پیوستن به سه شنبه بدون خودرو
 • تحول در دادگستری مطابق با گام دوم انقلاب، نیازمند تلاش همه قضات و صاحبنظران است
 • تصویب قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان نقطه اشتراک مجلس و قوه قضاییه است/همه به تقویت قوه قضاییه کمک کنیم
 • تعامل نظام بانکی و شهرداری سطح زندگی مردم را ارتقا می دهد
 • میزان ورودی پرونده‌ها در دادگستری‌ها 7 درصد افزایش یافته است/ متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها، رشد داشته است
 • نیروی انتظامی و دستگاه قضا مکمل یکدیگر در اجرای قانون هستند
 • ۷۰۰۰ پذیرفته شده آزمون استخدامی جذب قوه قضاییه می‌شوند
 • ارائه گزارش عملکرد دستگاه قضا از سوی وزیر دادگستری
 • آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه/ ارائه گزارش عملکرد دستگاه قضا از سوی وزیر دادگستری
 • آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه