به گزارش خبرنگار مهر، سردار ایوب سلیمانی پیش از ظهر چهارشنبه در برگزاری یادواره ۵۷۴ شهید حوزه نظم و امنیت استان کرمان در سالن همایش دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان با درود به مقاوم شامخ شهدا اظهار کرد: حدود ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی از اول انقلاب تاکنون داشته ایم که هشت هزار و ۵۰۰ شهید در دفاع مقدس و بیش از چهار هزار و ۵۰۰ شهید طی ۳۰ سال گذشته به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی همیشه باز است، گفت: در طول ۳۰ سال گذشته به طور میانگین سالانه بیش از ۱۴۰ نفر در نیروی انتظامی به مقام والای شهادت نائل آمدند و با تلاش و با اقتدار بر دشمنان نظم و امنیت در کشور آمار شهدا روند کاهشی داشته اند.

وی افزود: کمترین تعداد شهدا مربوط به سال ۹۷ بوده است که ۷۳ شهید تقدیم کردیم که هفت شهید مربوط به استان کرمان بوده است.

لزوم ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری

سردار سلیمانی ضمن ادای احترام و اکرام و تعظیم به محضر خانواده های شهدا، نکاتی در خصوص جایگاه شهید و شهادت بیان کرد و با اشاره به قسمت هایی از قران در این زمینه گفت: هرگز خیال نکنید کسانی که در راه خدا کشته می شوند، مرده اند بلکه آنها زنده اند و خداوند اجر مومنان را ضایع نمی کند.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری گفت: کلید واژه اساسی که در تعابیر قرآنی وجود دارد این است که شهدا زنده اند، زنده بودن در عالم برزخ و زنده بودن شهدا متفاوت است، شهدا هر دو حیات و هر دو عالم را دارند و هم ناظر بر عالم ما و هم ناظر بر عالم برزخ هستند.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: آدم زنده دو خصوصیت دارد، اول اینکه بر محیط درک و آگاهی دارد، حوادث را می بیند همچنین انسان زنده قدرت فعلیت دارد یعنی بر محیطی که حضور دارد اثر گذار است و این تاثیر واقعی است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص نحوه تاثیر گذاری شهدا بر عالم ما گفت: شهدا برای ما دعا می کنند و دعای مستجاب آنها در حق بازماندگان عملی خواهد شد. حداقل تاثیری که شهدا بر عالم ما می گذارند جوشش، نشاط و روحیه عزم و اراده برای ادامه راهشان است.

سردار سلیمانی گفت: در تمام دوران انقلاب تا کنون رویش، بالندگی و رشد صرفاً به برکت تاثیرگذاری خون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه جان بزرگترین نعمتی است خداوند به بشر می دهد، افزود: شهید اول در خط دین داران قرار می گیرد و بعد عزم پیدا می کند که در راه خدا مجاهدت کند؛ سپس آماده می شود که هر چه خدا به عنوان نعمت به او ارزانی داشته تقدیم خداوند کند.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا صبر و بصیرت دارند، گفت: به خانواده شهدا تبریک می گویم چرا که به این باور دینی که مرگ حق است و لاجرم اتفاق می افتد رسیده اند و این یک امر قطعی است که در زمانش اختیار تصرف نداریم و با بصیرت و عنایت است که به ما تعلق می گیرد.

سردار سلیمانی گفت: خانواده شهید باید افتخار کند که فرزندانی تربیت کرده است که به چنین حدی از بلوغ و معرفت رسیده اند که معامله ای با این عظمت با خدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه تکریم شهید و شهادت تکریم خانواده شهدا است، گفت: تکریم انقلاب، اسلام و آزادگی است.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور ادامه داد: ۴۰ سال است که این ملت به رهبری نائب امام زمان (عج) علیه ظلم، بیداد گری و استکبار قیام کردند. امام ما قبل از اینکه موضوع کشور مطرح باشد مساله دفاع از مظلومان عالم را مدنظر داشتند و دنبال احیای ارزشهای دینی بودند.

وی گفت: آنچه انقلاب را گام به گام جلو برد افرادی بودند که با خدا عهد بستند که در رکاب امام خمینی (ره) تا پای جان بایستند و این شهید بود که مامن باز کرد و صد ها نفر را برانگیخته کرد که در این مسیر قرار گیرند.

پرقدرت تر همیشه در برابر دشمنان ایستاده ایم

سردار سلیمانی ادامه داد: امام راحل (ره) پله دفاع مقدس را به اوج افتخار یک ملت تبدیل کرد. این نعمت بزرگ الهی است که به خانواد ه شهدا دادند و تا به امروز این انقلاب در مواجهه با سنگین ترین دشمنی ها پرقدرت تر از همیشه پرچم حق را بالا برده است و جز به برکت خون شهدا و تداوم این امر این اتفاق نمی افتاد.

وی با اشاره به اینکه رسانه های غربی می گویند مردم ایران از نظام رویگردان شده اند، افزود: اینطور نیست و اگر اتفاقی بیافتد کسانی که ظاهر مناسبی هم ندارند و حتی بیش از ۷۵ درصد مردم می گویند رهبری نظام اسلامی باید بماند و تا پای جان در راه ایستاده ایم.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه ما طالب جنگ نیستیم، گفت: اگر روزی امام بگوید مردم به خیابان ها بیایند دشمنان خواهند فهمید دنیا دست کیست.

وی ادامه داد: امروز به برکت همین شهدا وضعیت کشور ما به گونه ای است که در خصوص تهدیدات نظامی و … به بازدارندگی کامل رسیده ایم و دشمنان جرات و شهامت حمله به مرزهای سرزمین ما را نخواهند داشت.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: دیری نمی پاید که این آخرین امید دشمن نیز به یاس تبدیل شود و قدرتمندان عالم در مقابل یک ملت متدین که متکی به شهدا و مسیر آنها سر تعظیم فرود می آورند.

کد خبر 4639091

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شناسایی پیکرهای مطهر ۳۵ شهید دفاع مقدس

همزمان با ایام شهادت حضرت امام صادق (علیه السلام) پیکرهای مطهر ۳۵ شهید دوران دفاع مقدس شناسایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، هویت پیکرهای مطهر ۳۵ شهید دوران دفاع مقدس که در عملیات‌های والفجر یک، خیبر، ایذائی والفجر هشت، رمضان، بیت‌المقدس، والفجر ۴، محرم، کربلای پنج و تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت رسیده‌اند؛ شناسایی شد. این شهدای گرانقدر طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین تفحص شده‌اند.

این شهدا متعلق به استان‌های اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خوزستان، بوشهر، تهران، فارس، قزوین، چهارمحال و بختیاری، گیلان و یزد می‌باشند.

اخبار تکمیلی پس از اعلام خبر شناسایی به خانواده گرانقدر این شهدا از طریق سایت تفحص شهدا و کانال‌های اطلاع رسانی معراج شهدا به نشانی merajoshohada در شبکه‌های اجتماعی گپ، ایتا،سروش و صفحه معراج شهدا در اینستاگرام به نشانی @tafahoseshohada متعاقباً اعلام می‌گردد.

اسامی این شهدا به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

استان اصفهان

شهید سید رضا حجازی، فرزند سید منصور، متولد ۱۳۴۳ در شهرستان شهرضا استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق وسایل همراه پیکر شناسایی شد.

شهید علی رضا میرزایی، فرزند اسماعیل، متولد ۱۳۴۳ در شهرستان کاشان استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات محرم به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرهانی ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید سعادت حاج عسگری، فرزند جعفر، متولد ۱۳۴۰ در شهرستان نجف آباد استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA و کارت شناسایی هویتش مشخص شد.

شهید حسین رحیمی، فرزند حاج آقا، متولد ۱۳۴۵ در شهرستان مبارکه استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید حسین خسروی جزی، فرزند صادق، متولد ۱۳۴۵ در شهرستان میمه استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات محرم به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرهانی ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید عباس دیانیان، فرزند مصطفی، متولد ۱۳۴۶ در شهرستان اردستان استان اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید رضا مشتاقی کاویانی، فرزند حسین، متولد ۱۳۴۲ در شهر اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید مسعود مداحی، فرزند غلامعلی، متولد ۱۳۴۷ در شهرستان مبارکه استان اصفهان است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

استان بوشهر

شهید غلامرضا سلیمی، فرزند درویش، متولد ۱۳۴۷ در شهرستان اهرم استان بوشهر است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق وسایل شخصی همراه پیکر، شناسایی شد.

استان خوزستان

شهید قاسم بلند، فرزند عبدالحسین، متولد شهر اهواز است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

استان خراسان رضوی

شهید مصطفی بهرآبادی، فرزند حسن، متولد ۱۳۳۴ در شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی است. او در سال ۶۴ و در عملیات ایذائی والفجر ۸ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره بوارین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۴ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت،کارت شناسایی و آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید غلامرضا پروانه، فرزند سبحان، متولد ۱۳۳۸ در شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی است. او در سال ۶۲ و در عملیات خیبر به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه مجنون ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت و آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محمد رضا حقیقی، فرزند محمد حسین، متولد ۱۳۴۳ در شهر مشهد است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید ذبیح الله مؤمنی فر، فرزند ذوالفقار، متولد ۱۳۴۷ در شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی است. او در سال ۶۲ و در عملیات خیبر به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره مجنون ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید عبدالرضا حمودی، فرزند تبل، متولد ۱۳۴۴ در شهر مشهد است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

استان چهار محال و بختیاری

شهید سید حسن سیدین بروجنی، فرزند سید خلیل، متولد ۱۳۴۴ در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید رشید رضایی جوانمردی، فرزند خان محمد، متولد ۱۳۴۷ در شهرستان لردگان چهار محال و بختیاری است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق کارت اهدای خون و آزمایش DNA شناسایی شد.

استان سمنان

شهید حسین امینیان، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۳ در شهرستان شاهرود استان سمنان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید علی اکبر تشرعی، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۰ در شهر سمنان است. او در سال ۶۱ و در عملیات محرم به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرهانی ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

استان فارس

شهید سید محمود موسوی نژاد، فرزند سید محمد علی، متولد ۱۳۴۴ در شهرستان جهرم استان فارس است. او در سال ۶۱ و در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید مرتضی فیروزی فرد جهرمی، فرزند محمد حسن، متولد ۱۳۴۱ در شهرستان جهرم استان فارس است. او در سال ۶۲ در عملیات والفجر یک در منطقه فکه به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید کرامت الله کاتبی، فرزند عباس، متولد ۱۳۳۹ در شهرستان جهرم استان فارس است. او در سال ۶۱ در عملیات بیت المقدس و در منطقه شلمچه به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق کارت شناسایی هویتش مشخص شد.

شهید کریم مبرز، فرزند کرم، متولد ۱۳۴۹ در شهرستان لامرد استان فارس است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید غلامحسین دادنام، فرزند حسن، متولد ۱۳۴۱ در شهرستان لامرد استان فارس است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محمد جعفر حاجی ستار زاده، فرزند خیر الله، متولد ۱۳۴۳ در شهرستان استهبان استان فارس است. او در سال ۶۵ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۲ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق کارت شناسایی و پلاک هویت شناسایی شد.

استان قزوین

شهید اکبر مهدی زاده، فرزند علی، متولد ۱۳۴۶ در شهرستان بویین زهرا استان قزوین است. او در سال ۶۴ و در عملیات ایذائی والفجر۸ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره بوارین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۴ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محرمعلی رویتوند غیاثوند، فرزند محمد علی، متولد ۱۳۴۷ در شهر قزوین است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق کارت شناسایی هویتش مشخص شد.

استان گیلان

شهیدحسین رستمی روشن، فرزند نعمت الله، متولد ۱۳۳۹ در شهرستان رودسر استان گیلان است. او در سال ۶۲ و در عملیات خیبر به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره مجنون ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محمد حسین نژاد دریا کناری، فرزند کردعلی، متولد ۱۳۴۰ در شهرستان لنگرود استان گیلان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

استان یزد

شهید شعبانعلی عبدالهی سروری، فرزند هدایت، متولد ۱۳۴۱ در شهرستان اردکان استان یزد است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شرق بصره ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

استان تهران

شهید سعید دلالت، فرزند عباسعلی، متولد ۱۳۴۵ در شهر تهران است. او در سال ۶۵ و در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۳ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید محمد مهدی ماستری فراهانی، فرزند محمد حسین، متولد ۱۳۴۱ در استان تهران است. او در سال ۶۲ و در عملیات والفجر ۴ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه پنجوین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید مجید ریاضتی چشمه، فرزند حاجی، متولد ۱۳۳۶ در شهر تهران است. او در سال ۶۴و در عملیات ایذائی والفجر۸ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره بوارین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۴ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید حسین اصلان خانی، فرزند عبدالوهاب، متولد ۱۳۴۶ در شهر تهران است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید محمد رضا پیرهادی، فرزند هاشم، متولد ۱۳۴۸ در شهر تهران است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه پرسپولیس به مربی پیشین یوونتوس

کلیدواژه: ایوب سلیمانی فرماندهی نیروی انتظامی کشور فرماندهی انتظامی کرمان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۵۴۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حواشی اولین تمرین پرسپولیس؛ خط و نشان هواداران برای فرشاد احمدزاده؛ اگر جرات داری به تمرین بیا!
 • وضعیت نامساعد مهاجران در مرزهای تگزاس/ دموکرات‌ها خواستار کمک فوری به اقامتگاه‌ها
 • جنگ و درگیری در منطقه نمی‌خواهیم اما مرزهای ما خط قرمز ما است/ توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به پیمان و عهدشان در برجام است/ شهید بهشتی بهترین الگو برای دستگاه قضاست
 • شهدا مظهر قدرت و نماد بصيرت نظام اسلامي هستند
 • روحانی: مرزهای ما خط قرمز است/توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به پیمان و عهدشان در برجام است/ دست قضات مستقل را می‌بوسیم
 • خراسان جنوبی میزبان سه شهید گمنام / تشریح برنامه های تشییع شهدا
 • با شنود نمی‌شود مردم را محاکمه کرد/ جنگ و درگیری در منطقه نمی‌خواهیم اما مرزهای ما خط قرمز ما است
 • دشمنان از مقاومت جوانان هراس دارند
 • تحلیلگر پاکستانی: آمریکا توان و جرات حمله به ایران را ندارد
 • کسی جرات تجاوز به ایران را ندارد/ باز هم به وظیفه خود عمل می کنیم
 • هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
 • آثار و پیام شهدا در قالب برنامه‌ای واحد تدوین شود
 • ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی ادارات کردستان در حوزه ایثار و شهادت هزینه شود
 • ولایت مداری شهید بهشتی باعث کینه و نفرت دشمنان و بدخواهان شد
 • ضاحی خلفان: هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
 • دستگاه های مختلف در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هم افزایی داشته باشند
 • قدرت جبهه مقاومت برگرفته از خط سرخ شهادت است
 • ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار دهیم
 • خراسان‌رضوی|رفع کمبود خانه عالم در روستاهای گناباد در دستور کار است‌