به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی در حاشیه مراسم بازدید از شبکه نوآوری خدمات بیمه‌ای درباره سرنوشت لایحه صندوق خسارت بیمه حوادث طبیعی که پیش از این توسط شورای نگهبان برگشت خورده بود، اظهار کرد: این مساله در دولت مورد بحث قرار گرفت، این لایحه مورد توافق سران سه قوه قرار گرفته است که مصوبه‌ای هم در این باره مورد تصویب قرار گرفته است که بعد از تأیید مجلس و شورای نگهبان ابلاغ و اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه‌ای که برای عرضه سهام شرکت بیمه البرز در بورس تصویب شده است، گفت: بر اساس آنچه در بودجه آمده است سهام شرکت بیمه البرز باید در بازار بورس عرضه شود که مبلغ آن صرف افزایش سرمایه بیمه ایران خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با اشاره به احتمال صحنه‌سازی‌ها در صنعت بیمه در این باره اظهار کرد: در بررسی‌های آماری حدود ۲۰ درصد از حوادثی که اتفاق می‌افتد یا خسارتش بیش از واقع است یا طبیعی و عادی نیست، به همین دلیل قصد داریم از امکانات جدید فناورانه برای تشخیص تخلفات بیمه‌ای و خسارت‌های ساختگی استفاده کنیم.

پیش از این مدیران عامل شرکت‌های بیمه ایران و تعاون از بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت خودروسازی سایپا به صنعت بیمه بابت خرید بیمه نامه‌های شخص ثالث خبر داده بودند.

انتهای پیام/

منبع: اتاق خبر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در تمام شهرستان‌های بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در تمام شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر اجرا می‌شود. ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرویز رمضانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه 5 صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان، بیمه سلامت همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد اظهار داشت: از سال 84 مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در روستاها و شهرهای زیر 20هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند که بر اساس قانون برنامه و تفاهم نامه با کمیته امداد از ابتدای امسال تمامی مددجویان نهاد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

وی تعداد مددجویان کمیته امداد استان بوشهر را 20 هزار نفر دانست و با بیان اینکه این مددجویان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند خاطر نشان کرد: از ابتدای تیرماه کارت بیمه درمان مددجویان کمیته امداد باطل می‌شود و مددجویان باید از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند و تاکنون پنج هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از واگذاری بیمه زندانیان به بیمه سلامت خبر داد و بیان کرد:بر اساس قوانین بالا دستی و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها، پوشش بیمه‌ای پایه زندانیان از خرداد ماه امسال به بیمه سلامت واگذار شده است.

رمضانی تصریح کرد: از زمان ورود زندان تا  لحظه ترخیص، زندانیان و خانواده‌های آنها خدمات بیمه‌ای بیمه سلامت دریافت می‌کنند و در این راستا حق بیمه برای زندانیان و خانواده‌های آنان رایگان است .

وی با بیان اینکه حق بیمه در بخش بستری 10 درصد و در بخش سرپایی 30 درصد توسط زندانیان پرداخت می‌شود گفت: کارکنان دولت و بازنشستگان کمتر از 2 درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند و بیمه شدگان صندوق اقشار، سلامت همگانی و روستاییان حق بیمه پرداختی آنها  رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به پرداختی 50 درصدی حق بیمه  افراد  تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان خبرداد و خاطر نشان کرد: نرخ حق بیمه امسال 48 هزار تومان برای کسانی که هیچ بیمه‌ای ندارند تعیین شده و این افراد می‌توانند با پرداخت ماهانه 24 هزار تومان در قالب بیمه ایرانیان  تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

رمضانی،  افراد  تحت پوشش بیمه سلامت در استان را افزون بر 500 هزار نفر دانست و تصریح کرد: اکنون حدود 500 هزار نفر  هم‌استانی‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد بیمه شدگان درشهرستان دشتستان و کمترین تعداد آن در شهرستان دیلم است.

وی با اشاره به اینکه با تمام 16 بیمارستان استان و 90 درصد پزشکان خصوصی قرارداد ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان سلامت منعقد شده افزود:  با حدود 470 مرکز تشخیصی و درمانی در سطح استان قرارداد منعقد شده و سطح تعهدات سازمان بیمه سلامت به افراد تحت پوشش، در بخش سرپایی و بستری موقت 70 درصد و بستری در مراکز دولتی 90 درصد تعرفه دولتی و حق فرانشیز بیماران روستایی دارای بیمه سلامت ، 5 درصد است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از افزایش هزینه‌های درمانی بیمه شدگان خبر داد و خاطر نشان کرد: هزینه‌های بیمه شدگان بیمه سلامت در سال 92 در استان بوشهر، 38 میلیارد تومان بوده که این رقم در سال گذشته به 144 میلیارد تومان رسید که حدود 273 درصد افزایش داشته است.

رمضانی با بیان اینکه تمامی مطالبات مراکز درمانی دولتی تا پایان آذر ماه سال گذشته پرداخت شده تصریح کرد: امسال نیز 75 درصد هزینه‌های مراکز درمانی مربوط به فروردین ماه پرداخت شده و اگر اسناد پزشکی اردیبهشت ماه هم توسط مراکز دولتی تحویل داده شود آماده پرداخت 75 درصد آن هستیم.

وی، کل بدهی سازمان بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد درمانی و تشخیصی استان را 20 میلیارد تومان دانست و افزود:بدهی بیمه سلامت استان بوشهر به مراکز دولتی 15 میلیارد تومان و مراکز خصوصی 5 میلیارد تومان است که این مطالبات از طریق بودجه سنواتی و اوراق خزانه پرداخت می‌شود.

وی،  از صرفه‌جویی در هزینه بیمه سلامت خبر داد و بیان کرد: با ابطال دفترچه‌های بیمه درمانی در هم‌‌پوشانی دفترچه‌های بیمه‌ای هزینه بیمه سلامت در سال گذشته به 92 میلیارد تومان رسید که  نسبت به  102 میلیارد تومان سال 96  کاهش قابل توجهی یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس را جزء بیماران خاص دانست و با اشاره به وجود یک‌هزار بیمار خاص در استان افزود: هزینه‌های دارو و خدمات مرتبط با این بیماری به شکل 90 تا 100 درصد پرداخت می‌شود و بیماران سرطانی که جزء بیماری خاص نیست اما هزینه‌های شیمی درمانی و بخشی دیگر از هزینه‌ها به جای 70 درصد تا 90 درصد هم پرداخت می‌شود.

رمضانی، سرانه درمانی بیماران خاص را 11 میلیون تومان دانست و با بیان اینکه این سرانه نسبت به بیمه شدگان عادی 45 برابر افزایش دارد گفت: سال قبل برای یک‌هزار بیمار خاص استان بوشهر 11 میلیارد تومان در عرصه ارائه خدمات درمانی، تشخصی و دارویی هزینه شد.

وی با اشاره به تکمیل بانک اطلاعات بیمه شدگان  استان بوشهر خاطر نشان کرد: تحقق این مهم سبب هم پوشانی بیمه شدگان شده و این رفع هم پوشانی در سال گذشته به شکل الکترونیکی انجام و افرادی که از چند بیمه پایه استفاده می‌کردند سامانه بیمه سلامت ضمن حذف دفترچه‌های متعدد آنان  به صورت هوشمند از هم پوشانی‌های جدید جلوگیری می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی سرویس استحقاق سنجی در بیمارستان‌های استان از مهرماه سال گذشته تصریح کرد: در این راستا  بیماران تحت پوشش بیمه سلامت صرفا با  ارائه کد ملی در 16 بیمارستان دولتی استان بوشهر خدمات دریافت می‌کنند.

رمضانی با اشاره به اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در استان تصریح کرد:  از اسفندماه سال گذشته تا خرداد ماه امسال با بررسی نسخه‌های الکترونیکی شهرستان گناوه به عنوان نخستین شهر در استان بوشهر، مشخص شد که 50 درصد نسخه‌ها به شکل الکترونیکی انجام شد هر چند هیچ الزامی به نسخه نویسی طرف الکترونیکی در این شهرستان اعلام  نشده بود.

دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر رایگان صادر می‌شود 8 میلیارد ریال به بیمه درمانی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت مددجویان استان بوشهر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند

وی با بیان اینکه از تیرماه نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در  دیلم و دشتی عملیاتی شده افزود: از تیرماه امسال، شهرستا‌ن‌های دیلم و دشتی نیز مشمول نسخه نویسی الکترونیکی به شکل آزمایشی شده‌اند و از اول مرداد ماه صرفا نسخه نویسی الکترونیکی از پزشکان طرف قرارداد در این دو شهرستان پذیرفته  و این در حالی است که این طرح تا پایان امسال مشمول تمامی شهرستان‌های استان بوشهر می‌شود.

انتهای پیام/ ت

R41363/P/S6,53/CT11

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه پرسپولیس به مربی پیشین یوونتوس

کلیدواژه: بيمه مركزي

منبع این خبر، وبسایت www.otaghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۵۴۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا شهرداری از ارائه لیست بدهی ها امتناع می کند؟
 • واگذاری ایران خودرو و سایپا نیازمند آزادسازی برخی کدهای معاملاتی
 • 44 هزار ارائه کننده خدمات سلامت طرف قراداد ما هستند
 • شناسایی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به شهرداری
 • واگذاری سایپا و ایران خودرو نیازمند آزادسازی برخی کد‌های معاملاتی
 • پرداخت زودتر از موعد سود سهام بیمه‌"ما"
 • آزمون و خطای دولت روحانی در بخش مسکن ادامه دارد/ مونتاژ خودروهایی چینی 75 درصد کاهش یافت/ وزیر راه با بولدوزر از طرح مسکن اجتماعی رد شد
 • بدهی واحدهای تولیدی چهارمحال وبختیاری به بانک‌ها تعیین تکلیف شود
 • پرداخت 170 میلیارد تومان بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر
 • شریعتمداری: تا پایان سال ۹۴ بدهی دولت به تامین اجتماعی ۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شد
 • انتقال مطالبات سیستم بانکی از چند شرکت‌ دولتی به حساب بدهی دولت
 • پرداخت بدهی شرکت بهره‌برداری مترو به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری
 • مطالبات سیستم بانکی از شرکت‌های دولتی به حساب بدهی دولت انتقال می‌یابد
 • اعتراض تولیدکنندگان به عرضه پوشاک استوک و تقلبی در فروشگاه‌های بزرگ
 • مطالبات سیستم بانکی از تعدادی شرکت‌های دولتی به حساب بدهی دولت انتقال می‌یابد
 • اکبر عباسی ملکی: استقلال از سال ۱۳۴۹ بدهی مالیاتی دارد؛ بدهی سرخابی‌ها، بدهی دولت به خودش است!
 • بدهی مالیاتی باشگاه استقلال برای مدیران این باشگاه دردسرساز شد؛ 11 مدیر فعلی و سابق ممنوع‌الخروج شدند!
 • بدهی میلیاردی دانش‌آموختگان و اظهارات رئیس صندوق رفاه
 • بدهی 50 هزار میلیاردی شهرداری