بورس تهران آخرین روز معاملاتی هفته را نیز پشت سر گذاشت. به این ترتیب طی معاملات روز جاری شاخص کل سهام با رشد ۲۷۳۵ واحدی بر فراز قله جدید ۲۳۳ هزار و ۳۵۳ واحد ایستاد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، بورس تهران آخرین روز معاملاتی هفته را نیز پشت سر گذاشت. به این ترتیب طی معاملات روز جاری شاخص کل سهام با رشد ۲۷۳۵ واحدی بر فراز قله جدید ۲۳۳ هزار و ۳۵۳ واحد ایستاد. به این ترتیب بازدهی نماگر بورس تهران از ابتدای سال تاکنون از ۳۰ درصد فراتر رفت. تداوم ورود نقدینگی به بازار سبب شد تا امروز ارزش معاملات خرد سهام به ۱۶۸۳ میلیارد تومان برسد. این بیشترین مقدار از ۱۵ اردیبهشت بود.

در این روز دو گروه بانک و خودرو بیشترین ارزش دادوستدها را به خود اختصاص دادند و از این منظر در صدر برترین گروه‌های بورس تهران قرار گرفتند. پس از مدت‌ها انتظار برای رونمایی از نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی بانک‌ها، روز گذشته صورت‌های مالی بانک صادرات و بانک تجارت روی سامانه کدال نشست. گردش محسوس محور تقاضا روی سهام بانکی طی معاملات امروز به انتشار صورت‌های مالی و کشف نرخ مبنای تسعیر دارایی‌های ارزی در این گروه باز می‌گشت. بانک تجارت در صورت مالی خود خبر از اعمال نرخ دلار ۸۶۰۰ تومانی (نرخ دلار سامانه نیما برای سال قبل) برای تسعیر دارایی‌های ارزی این بانک ‌داد. البته «وتجارت» در سال ۹۷ نیز با زیان ۵۱۳ میلیارد تومانی مواجه بوده (۲۳ ریال به ازای هر سهم با سرمایه جدید) که البته نسبت به سال ۹۶، میزان زیان شرکت افت ۸۴ درصدی را تجربه کرده است. در این میان سود حاصل از مبادلات ارزی بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومانی نقش به سزایی در کاهش زیان شرکت نسبت به سال ۹۶ داشته است. به این ترتیب امروز سهام بانکی و در صدر آن دو نماد بانک ملت و پاسارگاد مورد توجه معامله‌گران قرار گرفتند.

در میان تحولات سیاسی، آبه شینزو ؛ نخست‌وزیر ژاپن، امروز وارد تهران خواهد شد. این اولین سفر یک نخست‌وزیر ژاپن به ایران بعد از ۴۰ سال به شمار می‌رود. سفر وی همزمان با نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک تهران-توکیو انجام می‌شود که مورد توجه فعالان بازار قرار دارد.

در بازارهای جهانی نیز امروز بعد از دامنه‌دار شدن ابعاد اخیر جنگ تجاری و آمارهای نگران‌کننده از اقتصادهای بزرگ دنیا، روند قیمت کامودیتی‌ها از مسیر صعود بازماند و عمدتا با افت‌های نسبی همراه شد. این مساله به خصوص در رابطه با قیمت نفت توانست بورس تهران را نیز متاثر سازد. باید توجه داشت که عمده شرکت‌های کامودیتی محور بورس تهران گزارش‌های فوق‌العاده‌ای از عملکرد اردیبهشت‌ماه منتشر کرده‌اند و مانع اصلی واکنش جدی به این ‌گزارش‌ها تردیدهای قیمتی در معاملات جهانی است و در صورتی که روند بازارهای جهانی بتواند به ثبات برسد، این وضعیت می‌تواند عامل اطمینان‌بخش و قدرتمندی در جهت صعود سهام کالایی باشد.

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل با رشد ۱۹.۵ واحدی (معادل ۰.۷ درصد) همراه شد. در این روز نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، صنایع ماشین‌های اداری ایران و پالایش نفت لاوان بیشترین نقش در صعود آیفکس را بر عهده داشتند. بیشترین ارزش معاملات در این بازار اما به نماد معاملاتی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی اختصاص پیدا کرد. «سمگا» که در ۶ روز اخیر رشد بیش از ۴۰ درصدی را ثبت کرده است، امروز روندی متعادل را تجربه کرد تا کف قدرتمند دیگری برای این سهم بسازد و آماده پرش به سطوح بالاتر شود. گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۶۵۹ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲۳درصد رشد داشت. با توجه به این گزارش کارشناسان برای سهم مذکور، پس از چندین ماه در جا زدن، صعود تا هدف هزار تومان را نیز محتمل می‌دانند.

انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بورس از فرابورس عقب ماند

اگرچه امروز نماگر اصلی بورس تهران با کاهش روبرو شد و از رکورد جدید باز ماند، اما شاخص کل فرابورس توانست با ۳۲ واحد رشد تراز ۳۰۰۰ واحدی را برای اولین بار در تاریخ بازار سرماه پشت سر بگذارد. همچنین ارزش معاملات بورس توانست رقم ۲,۰۰۰ میلیارد تومان را رد کند.

به گزارش ایسنا، در حالی ارزش معاملات بورس تهران به بیش از ۲,۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که امروز دومین عرضه اولیه بورس انجام شد. این موضوع سبب شده توجه معامله‌گران بیشتر شود و مقداری نقدینگی تازه به بازار آید هرچند که بسیاری از سهامداران برای شرکت در این عرضه اولیه اقدام به عرضه بخشی از پرتفوی خود کردند.

پس از چندین روز رکوردشکنی پیاپی شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز این شاخص ۵۹ واحد افت کرد و به تراز ۲۳۸ هزار و ۱۶۰ واحدی بازگشت همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۸۴۱ واحد کاهش به رقم ۵۷ هزار و ۳۳۵ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۸۰۵ واحد افت رقم ۲۶۷ هزار و ۳۸۹ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۴۰ و ۱۳۱ کاهش یافتند.

شرکت ارتباطات سیار ایران به تنهایی ۲۳۰ واحد تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشت پس از این نماد مخابرات ایران، ایران خودرو و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تأثیر کاهنده را روی شاخص‌های بازار داشتند.

در طرف مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۴۷ واحد تأثیر افزایشی سعی کرد از رشد شاخص‌های بازار سرمایه جلوگیری کند. هم جهت با این نماد پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی خارک و گروه مپنا ۱۴۰، ۱۳۰ و ۹۳ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی ارزش معاملات به کمتر از ۱۳۰ میلیارد تومان رسید و بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرد.

پس از آن گروه خودرو با ۱۱۷ میلیارد تومان ارزش معاملات دومین گروه از نظر ارزش معاملات شد. امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات روند قیمت‌ها عمدتاً کاهشی بود به طوری که بیشتر سهم‌های این گروه بیش از چهار درصد افت قیمت را تجربه کرده بودند.

در گروه محصولات شیمیایی که بیشترین ارزش معاملات را داشت، نوسان قیمت بیشتر سهم‌ها کمتر از ۲.۵ درصد بود، اما تعدادی توانستند تا چهار درصد هم نوسان داشته باشند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای بیشتر سهم‌ها با افزایش قیمت مواجه شدند و این ارزش این گروه به ۴۸ میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲,۰۴۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

اما آیفکس نیز امروز ۳۲ واحد رشد کرد و برای اولین بار در تاریخ بورس توانست کانال ۳۰۰۰ واحدی را پشت سر بگذارد و به رقم ۳۰۱۸ واحدی می‌رسد. ارزش معاملات فرابورس ایران به ۹۳۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.

انتهای پیام

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: آبه شینزو بورس رشد شاخص کل بورس شاخص بورس شینزو آبه معاملات بورس

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۵۵۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رشد منفی شاخص کل بورس تهران پس از ۲ روز افزایش
 • نماگر کل بورس ۵۹ واحد عقب نشینی کرد/ نقدینگی همچنان در مسیر بازار سهام
 • افت ۵۹ واحدی شاخص بورس تهران پس از یک رشد دو روزه/ «سفارس» پر معامله‌ترین نماد بازار شد
 • بورس در اوج ماند
 • تالار شیشه ای سرخ پوش شد/ریزش ۱۱۱ واحدی شاخص کل بورس
 • محدودیت‌ها مانع فتح قله برترین حافظ قرآن نخواهد شد/ روزگاری که برنامه‌های رادیویی راهنما بود
 • زیگزاگ پول‌ها در بورس تهران
 • ارزش بورس تهران برای اولین بار در تاریخ به ۹۰۰هزار تومان رسید/ رونق تقاضا «فارس» را هم صف خرید کرد
 • بورس قله 238 هزار واحدی را درنوردید
 • آخرین آمار از معاملات امروز بورس تهران
 • آخرین آمار از معاملات امروز بورس تهران/ رشد ۴۰۰۰ واحدی شاخص کل
 • شاخص کل با تقویت ۴۰۵۲ واحدی در کانال ۲۳۸ هزار واحدی/ رکورد ۱۸۸۳ میلیارد تومان ارزش معاملات بورس تهران
 • ارزش بورس برای اولین بار در تاریخ این بازار به ۹۰۰ هزار تومان رسید/ رونق تقاضا «فارس» را هم صف خرید کرد
 • احتمال تخفیف ۳۰درصدی برای خودروهای پرتردد آزادراه‌ها
 • وجه منفی سرعت اصلاح بورس
 • بانوی کوهنورد ایلامی قله هلگورد در اقلیم کردستان کشور عراق را فتح کرد
 • رشد ۳۶۶۴ واحدی شاخص کل بورس
 • جهش ۳ هزار واحدی بورس در ابتدای معاملات
 • رشد 30 درصد شاخص کل بورس در معاملات تالار شیشه ای