به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی امروز در مراسم سی و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد ضمن اشاره به اینکه دانشگاه آزاد مولود انقلاب اسلامی است و اگر انقلاب گام اول را طی کرده و به گام دوم رسیده دانشگاه آزاد هم گام اول را طی کرده و به گام دوم وارد خواهد شد، افزود: گام دوم انقلاب دکترین انقلاب اسلامی ما است و باید بسیار به آن پرداخته شود. در بیانیه ۷ بندی که به برکات انقلاب اسلامی اشاره شده، در بند دوم به موتور پیشران کشور اشاره شده که در عرصه علم و فناوری نقش مهمی دارد.

وی در ادامه دانشگاه آزاد اسلامی را برکت حاصل از انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: چله اول انقلاب اسلامی نقصانی دارد که باید در چله دوم حل شود. طی این مدت ایران در بین ۱۰ کشور جهان جز پیشقراولان رشد علمی بوده و این مسیری است که دنیا انتخاب کرده. امروزه نام جمهوری اسلامی در رشد آموزش عالی کشور جزء ۵ کشور اول دنیا مطرح شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاکید بر اینکه دسترسی به آموزش عالی رکن رکین اقتصاد دانش بنیان به شمار می‌رود، بیان کرد: دسترسی گسترده به آموزش عالی در کشور باید مورد توجه قرار گیرد. ولی امروزه با کاهش جمعیت آموزش عالی مواجه شده ایم؛ به طوری که از ۴۸ درصد میزان ورودی دانشجو به ۴۳ درصد و به مرور به پایین ۴۰ درصد خواهیم رسید.

طهرانچی به سبقت کشورهای غربی در جذب استعداهای درخشان کشور ما از یکدیگر اشاره کرد و گفت: این در حالی است که امروز در کشور بیان می شود که جذب دانشجو باید کاهش پیدا کند.

وی ضمن بیان این مطلب که در آغاز راه گام دوم انقلاب هستیم و باید سرعت حرکت را افزایش دهیم که این امر با جهاد علمی میسر می شود، خاطرنشان کرد: در دانشگاه باید به خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی که در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفته، توجه شود.

طهرانچی بیان کرد: در گام دوم انقلاب باید به درک تحولات اقتصادی اجتماعی و علمی توجه کنیم. دانشگاه آزاد در افق ۱۴۰۰ دانشگاه انتخاب اول دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تنظیم رابطه تحصیل و اشتغال، معنویت و نیاز سنجی علمی و سرعت پیشرفت علمی و حرکت در جهت تمدن سازی چارچوب طرح تحول دانشگاه آزاد دانست و اضافه کرد: نیازمند بازمهندسی آموزش خود هستیم. کسب درآمد از رشته با هدف ایجاد درآمد در دانشگاه آزاد ممنوع است.آموزش هوشمند منطقه ای را باید هدف خود قرار داده و در این راستا هر شهری را به منظور ارتقای اقتصاد تحلیل کرده ایم.

طهرانچی با بیان اینکه سابقا تحقیق را بدون ساماندهی رها کرده بودیم و دانشگاه صرفاً سازمان آموزشی بود و فعالیت پژوهشی نداشت، تاکید کرد: باید پژوهش را مثل آموزش مورد توجه قرار دهیم. پژوهش در کشور ما تاکنون رها بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برنامه ای طراحی شده تا استاد و دانشجو علاوه بر برنامه آموزشی، برنامه پژوهشی و فرهنگی هم داشته باشند؛ البته ما در دانشگاه آزاد، پژوهش و فرهنگ را فوق برنامه نمی‌دانیم و جز برنامه‌های اصلی ما به شمار می‌رود.

وی با اعلام اینکه دانشگاه آزاد سالانه ۸۰ هزار دانشجوی ارشد و ۱۰ هزار دانشجوی دکترا می پذیرد که آمار قابل توجهی است، گفت: دانشگاه آزاد سالی ۸۰ هزار پایان نامه ارائه می‌دهد و بنا داریم برنامه ها و اقدامات در دانشگاه آزاد، پژوهش محور باشد.

کد خبر 4639094 معصومه بخشی پور

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برنامه‌ریزی عملیاتی گام دوم انقلاب در استان زنجان انجام شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب که یک راهبرد است، گفت: برنامه‌های عملیاتی کردن گام دوم انقلاب در استان به ریاست استاندار محترم تشکیل و برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است. ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵ استانها زنجان نظرات - اخبار استانها -

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، خدابخش مرادی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاحیه کلاس‌های اوقات فراغت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان اظهار داشت: در تاریخ درخشان دین اسلام آن چیزی که جلوه‌گری می‌کند مسجد است که به عنوان کانون و محل حرکت اثربخشی، پویایی، وحدت، انسجام، رونق و نشاط بوده و از همان روزی که پیامبر مسجد را بنا کردند و فرهنگ در جامعه جاری شد و این مسیر همچنان ادامه تا وقوع انقلاب اسلامی داشت و انقلاب ما به مبنای نظری مسجد را به عنوان کانون و نقطه آغاز انقلاب قرار داد که در سایه رهبری امام خمینی(ره) آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه در سایه نگاه امام(ره) مسجد همچنان به عنوان کانون اثرگذار ظهور و بروز دارد, گفت: اگر تحولات امروز جامعه را نگاه کنیم  دشمنی استکبار در اوج خود است و دشمن ساختار نظام و باورهای مردم را هدف گرفته است.

دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب ‌در سپاه ‌استان فارس تشکیل شد‌بیانیه گام دوم ‌ ‌مأموریت‌های ناتمام 40 سال گذشته انقلاب را به پایان می‌رساندحکمرانی و سیاستگذاری در گام دوم انقلاب بررسی می‌شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: استراتژی که استکبار درپیش گرفته نیازمند اقدام عملی و عملیاتی برای مقابله با طرح دشمن است و اینجاست که توجه به نسل جوان و عنایت به برنامه حوزه جوان و نوجوان ضروری است که مسئولان باید در دستور کار خود قرار دهند.

به گفته وی تابستان فرصت است، وقتی که مدرسه تعطیل می شود اما تربیت تعطیل نمی‌شود.

مرادی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب که یک راهبرد است در آن توجه به جوانان و نوجوانان به عنوان یک راهبرد تعیین شده و برنامه‌های عملیاتی باید در این راستا انجام گیرد, تصریح کرد: برنامه‌های عملیاتی کردن گام دوم انقلاب در استان به ریاست استاندار محترم تشکیل و برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال در حوزه اوقات فراغت ستاد فراغت تشکیل شده که همه دستگاه‌ها باید از فرصت‌ به وجود آمده برای برای بارور و توانمند کردن جوانان و نوجوانان در فصل تابستان استفاده کنند, بیان کرد: کانون فرهنگی مساجد به لحاظ برنامه و راهبرد و حضور معنوی در مسجد که جوان متدین خودباور پویا در جامعه را پرورش می‌دهد باید در این حوزه پیشگام باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه در کانون مساجد باور بر این است که بتوانیم هنرمند انقلابی متعهد و هنرمتعهد در جامعه را  تقویت کنیم، گفت: فرهنگ را باید در فضای جامعه‌ جاری کنیم  و ادارات و نهادها نیز باید در کنار هم برای اثرگذاری بیشتر هم‌افزایی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: بیش از 300 کانون مساجد در استان وجود دارد و در کنار ائمه جماعت و هیات امناء مساجد برنامه‌های فرهنگی, هنری و اجتماعی را در مساجد برگزار می‌کنند.

فاطمه کرباسی به تفاهم نامه‌هایی منعقد شده با سایر مراکز و نهادها اشاره کرد و گفت: در سال 97 تفاهم نامه‌هایی  با مرکز فنی حرفه‌ای، ورزش و جوانان و هلال احمر استان امضا شد و امسال نیز این تفاهم‌نامه‌ها تکرار خواهد شد تا اعضای کانون‌های مساجد بتوانند از امکانات موجود استفاده کنند.

وی از عقد تفاهم‌‌نامه با پارک علم و فناوری استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اعضا کانون‌های مساجد استان می‌توانند از امکانات پارک علم و فناوری استان استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه شعار امسال کانون‌های فرهنگی مساجد نشاط، مهدویت و مسجد است, گفت: در دی ماه سال 97 شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای برای ساماندهی کانون‌های مساجد تصویب کرد و در این راستا ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تشکیل شد تا ردیف بودجه و برنامه‌ها بر اساس آن ساماندهی شود.

رئیس ستاد اوقات فراغت استان زنجان گفت: در سال 98 نیز حمایت‌هایی برای تجهیز کانون فرهنگی مساجد انجام می‌گیرد تا این کانون‌ها در مدار اصولی قرار بگیرد.

انتهای پیام/ش

R41375/P/S6,59/CT7

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: گام دوم انقلاب گام دوم انقلاب گام دوم انقلاب گام دوم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی محمد مهدی طهرانچی استعدادهای درخشان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۵۵۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم اختتامیه فاز تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود
 • رتبه درخشان ۳۲ دانشگاه ایرانی در تازه ترین رتبه بندی جهانی شانگهای
 • نتایج دوره دکتری تخصصی «ویژه استعداد‌های درخشان» دانشگاه آزاد منتشر شد
 • بیانیه گام دوم باید در دانشگاه ها گفتمان سازی شود/ صدور بیانیه گام دوم نقشه دشمنان را نقش برآب کرد
 • دانش‌آموختگان زن گوی سبقت را در اشتغال ربودند
 • تسلا از پورشه سبقت گرفت
 • ما انقلابمان را به جهان صادر خواهیم کرد/گام دوم انقلاب حرکتی جهانی است
 • تازه ترین رتبه بندی جهانی شانگهای/ رتبه درخشان دانشگاه های ایرانی
 • انتشار رتبه بندی جهانی شانگهای/ رتبه درخشان دانشگاه های ایرانی
 • طرح جامع مدیریت و راهبری استعدادهای درخشان جامعه دانشجویی در دانشگاه سیستان و بلوچستان
 • برگزاری 5 مسابقه بازخوانی متن بیانیه «گام دوم انقلاب» در لرستان
 • همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود
 • کارگروه‌های تخصصی تولید محتوای«گام دوم انقلاب اسلامی»تشکیل می شود
 • مطالبه‌گری مردم از مهمترین نکات بیانیه گام دوم انقلاب است
 • روحانی در تورم از احمدی نژاد سبقت گرفت
 • تحقق عدالت از اهداف اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است
 • گفتمان سازی، مطالبه گری و تبیین حقوقی بیانیه گام دوم رهبر انقلاب سرلوحه کاری بسیج حقوق دانان است
 • همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت بسیج پزشکی در شیراز برگزار می‌شود
 • برگزاری همایش «بیانیه گام دوم انقلاب» در شیراز