به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، صفحه مجازی ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت اللّه خامنه‌ای که در حوزه موضوع خانواده و سبک زندگی در فضای مجازی تولید محتوا می‌کند، با انتشار پستی، برش‌هایی از کتاب «دلتنگ نباش!» به انتخاب سرکار خانم زینب عبدفروتن، همسر شهید مدافع حرم روح‌الله قربانی را به اشتراک گذاشته است. 

در متن کامل این پست آمده است:

«زینب عادت داشت، گل‌هایی را که روح‌الله برایش می‌خرید، پرپر می‌کرد و لای کتاب خشک می‌کرد. در یکی از نبودن‌های روح‌الله، وقتی دل تنگش شده بود، روی یکی از گلبرگ‌ها نوشت: «آن چنان مهر توام در دل و جان جای گرفت، که اگر سر برود از دل و از جان نرود.» این گلبرگ را خودش نوشته بود. اما جریان گلبرگ دوم را نمی‌دانست. وقتی آن را برگرداند، دستخط روح‌الله را شناخت که روی گلبرگ نوشته بود: «عشقِ من #دلتنگ نباش!»

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مدیریت حاکم کننده تفکر غرب، با تفکر انقلاب سازگار نیست/برای حرکت به سمت اهداف انقلاب اسلامی نیاز به نهاد های در تراز انقلاب داریم

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مدیریتی که زندگی غربی را حاکم می کند با اهداف انقلاب سازگار نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در بخش دوم مصاحبه با سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی به مسئله تأثیر تفکر و بروکراسی غربی بر سبک زندگی و شیوه پیشروی نهادهای انقلابی پرداختیم که در زیر این گفتگو را مشاهده  می‌کنید.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در این گفتگو  گفت: سیستمی که برای ما گذاشته شد یک سیستم غربی بود. متون و متدی که آموزش دادند و چیزی که در دانشگاه تدریس شد و دوره‌های ضمن خدمتی که برای کارمندان گذاشته شد بسیارش ریشه غربی داشت. نه اینکه بخواهیم بگوییم همه این‌ها بد ولی بایستی ابتدا آسیب‌شناسی می‌کردیم ببینیم این الگوها مطابقت با ارزش‌های دینی ما دارد و اگر مطابقت دارد به کار گرفته شود.

کریمی افزود: سیستمی که مبتنی بر بهره‌وری بیشتر است و صرفاً کار را از انسان‌ها می‌خواهد و به کرامت آدم‌ها خیلی توجه ندارد، با ارزش‌ها نمی‌خواند. ما برای حیات طیبه در حال تلاش هستیم و برای رسیدن به کمال تلاش می‌کنیم. یعنی کار و دستاورد کار ما باید در این جهت باشد نه اینکه صرفاً کار برای زنده ماندن و زندگی مختصر مادی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: دیدگاهی که به این شکل از انسان بهره‌کشی می‌کند و به خیلی چیزها هم دقت ندارد آدم ماشینی می خواهد. در صورتی که دیدگاه دینی این نیست و کرامت انسان در آن مطرح است. انسان دینی کاری که انجام می دهد به جهت امکان حرکت در مسیر رشد است. به عبارتی مهم تر از آن اسلام به کار به عنوان یک عمل صالح نگاه می کند.  همه خلق شدیم برای اینکه عمل صالح انجام دهیم. حالا این عمل صالح از یک سلام تا گره‌گشایی از کار مردم گستره دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: چه عملی صالح است؟ عملی که اول در نیتش اخلاص داشته باشد. لذا این خود می شود عبادت. این عبادت فقط گوشه مسجد نیست هر عملی که برای خدا باشد می تواند عبادت باشد. بعد از اخلاص در نیت، تقوای در عمل شاخصه یک عمل صالح است. حالا سؤال این است که آیا سیستم‌های مدیریت غربی همین را می گوید و نامی از تقوا در آن ها هست؟  تحصیلات دانشگاهی ما بر اساس کدام دیدگاه است؟

وی قرآن را به عنوان دستور زندگی و اهل بیت را به عنوان مفسران قرآن که هردو سفارش شده از سوی پیامبر گرامی اسلام (ص) هستند برشمرد و ضمن بیان اینکه این دو نکته برتر، برای سبک زندگی و اداره اجتماعی اسلام به کار می آید و تصریح کرد: این دو است که می تواند ما را در موقعیت عمل صالح نگاه دارد. متون غربی مبتنی بر قرآن است؟ برگرفته از قرآن است؟ آیا در آن ارزش‌های قرآنی حاکم است؟ نمی‌خواهیم بگوییم که همه آن‌هم مخالف است اما در هر صورت امروز خروجی‌ها و دیدگاه‌ها قابل‌رؤیت است.

کریمی اظهار کرد: به عنوان مثال باید پرسید نگاه دین به زن چیست و نگاه غرب چه؟ غرب به خاطر اینکه کالای خود را بفروشد زن را تبدیل به مدل می کند ولی دین می گوید که از دامن زن، مرد به معراج می رود و بهشت زیر پای مادران است. اولین مدیریتی که از زن توقع دارد چرخاندن نهاد خانواده است که بسیار پیچیده است و سخت ترین مدیریت است. نگاه قرآن به این مدیریت چیست و نگاه غربی به این مدیریت چیست. این ها خیلی مهم است اما متاسفانه همان الگو های غربی در جامعه ارائه شده است.

وی  تصریح کرد: در حال حاضر بخش عمده ای خیلی راحت دوست دارند کارها را در اختیار خانم ها قرار دهند و ته این ماجرا را که نگاه می کنی می بینیم که یک دیدگاه غربی حاکم است زیرا آن کار را به خاطر ارزش زن به او نسپردیم.  آیا این سبک با دیدگاه دینی مطابقت دارد؟ چرا باید جامعه به سمتی برود که یک زن برای حداقل دریافتی به هر کاری تن دهد. سختی ها و تحقیرها را تحمل کند. غربی ها فقط یک متدی دارند و عمدتاً هم بر محور انسان و بهره کشی بیشتر از انسان و استفاده بیشتر از او است و  هر اتفاقی هم بعدش افتاد، افتاد. برای آنها مهم نیست.

برای حرکت به سمت اهداف انقلاب نیاز به نهادهای در تراز انقلاب داریم

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ضمن تأکید بر اینکه برای حرکت به سمت اهداف انقلاب اسلامی نیاز به نهادهای در تراز انقلاب داریم گفت: به‌عنوان نمونه ارشاد اسلامی؛ به‌عنوان یک شهروند انتقاد دارم و می‌گویم نامی از کنسرت در فرهنگ‌نامه فارسی ندیدم و این واژه کاملاً یک واژه لاتین است و در واژه‌های عربی هم وجود ندارد. کنسرت یک واژه غربی است و یک مراسمی است متناسب بافرهنگ غرب اما این را عیناً در کشورمان به اجرا می‌گذاریم. باید دانست که این واژه بار خودش را دارد.

وی به تأثیر تفکر غربی در زندگی امروز جامعه پرداخت و ادامه داد: در بحث مسکن اگر توجهی به دیدگاه‌های امام علی (ع) شود باید پرسید آیا ما به آن شکل رفتار می‌کنیم؟ ما انبوه سازی را که خالق  آن آدمی در مجلس انگلیس بوده است و این طرح را می دهد و سپس در تمام دنیا مد شده است را پی گرفته ایم. به قولی قوطی هایی می سازیم چندین طبقه و طبیعی است که در خانه آرامش وجود ندارد و همچنین حیازدایی اتفاق می افتد. حالا ما نهاد و مجموعه ای داریم به عنوان بنیاد مسکن، نظام مهندسی همین هایی که نقشه ها را طراحی می کنند و هر روز مدلی در می آید. امروز مدل های رومی مد شده است و باید پرسید کجای فرهنگ ما جا دارد. ما که می گردیم یک اثر باستانی در معرض تخریب را بازسازی کنیم و در معرض دید بگذاریم و متحیر می مانیم از معماری ایرانی و سنتی، پس چرا برای این الگو های غربی یک دستگاه مسئول طراحی می کند و یا که مجوز می دهد.

کریمی عنوان کرد: در حال حاضر فعالیت های شهرداری در تراکم دهی ها کجایش با دین سازگار است؟ اسلام برای محفوظ ماندن خودمان و خانواده مان به اندرونی و بیرونی اعتقاد دارد. اما غرب با مدیریت خودش همه این ها را به خرد ما داده است. حالا باید پرسید ما چه کار کرد ایم؟ دستگاه هایی که می خواهند کار حاکمیتی کنند اگر مبتنی بر آن اهداف و ارزش های الهی قدم برندارند همه این ها تبدیل به آسیب می شود و روزی می رسد که فقط پوسته ای داریم به نام اسلام بعد داخل که می رویم می بینیم نه خانه، نه ماشین و نه زندگی مان و نه غیر ه و ذلک هیچ کدام اسلامی نیست.

وی افزود: مدیریتی که این نوع زندگی را حاکم می کند با اهداف انقلاب سازگار نیست. این جاست که باید گفت چرا رهبری بحث آتش به اختیار را اعلام کردند؟ چرا جوانان انقلابی را فرا خواندند و گفتند شما بایستی سکان دار باشید؟ یکی این است که این دستگاه ها کارایی جدی ای در رفع معضلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ندارند. متاسفانه با دیدگاه غربی پیش رفتیم و دیدگاه غربی دیدگاه سرمایه داری است. مسئولین اقتصادی نیز اقتصادی  را که دنبال کردند بخش عمده اش را با آن دیدگاه انجام دادند.  استکبار در بحث رشد صنعتی تعریف برای خود دارد. کشور مرکز دارد، کشور پیرامونی دارد کشور بینابینی دارد، هیچ موقع تکنولوژی را به آن دو کشور نمی دهد. آن دو کشور یا کارگرند یا تامین کننده منابع اولیه تکنولوژی برای خودش است و هر چیزی را به این ها می دهد چیزهایی است که از مد افتاده است.

تفکر انقلابی و جهادی کارساز برای حل مشکلات کشور

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: لذا امروز عدم کارایی این اقتصاد را می بینیم. چرا رکود اقتصادی پیدا کردیم؟ چرا بعضی از چرخه هایمان نمی چرخد؟ علت همین است که در عرصه اقتصاد ماجرا را به آنها گره زده ایم. در حال حاضر اقتصاد مقاومتی می گوید این گره را از آنها باز کنید، شما ۳۶ میلیون جوان تحصیل کرده دارید، ده میلیون از آنها تحصیلات عالیه دارند، شما ۴ الی ۵ هزار مجموعه دانش بنیان دارید، جوان های مبتکر و مخترع دارید و فقط کافی است از آنها حمایت صورت گیرد. منابع که هست، انگیزه هم که هست.

وی خاطر نشان کرد: لذا این جاست که تفکر انقلابی، جهادی، تعهد و وجدان کاری و اخلاق و ... کارساز است. حالا در همه بخش ها و نهادهای انقلابی به همین شکل است حتی در نیروهای مسلح هم همین است. اگر بخواهیم صرفاً الگوهای آن ور آبی را نگاه کنیم مطمئناً به‌جای خوبی نمی‌رسیم.

انتهای پیام/

 

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: ریحانه همسر شهید مدافعان حرم زنان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۶۳۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برش‌هایی از فیلم سینمایی ندارها
 • بزودی برش شهرستانی طرح همیاران آب نهایی می‌شود
 • نفت خام سنگین امروز در بورس انرژی عرضه می شود
 • امروز ؛ عرضه نفت خام سنگين
 • نفت خام سنگین در بورس انرژی عرضه می‌شود
 • وقتی کتاب همسایه غاز است
 • توجه به سیما و منظر شهری یکی از پروژه های مهم سال ۹۸/ رضایتمندی مردم سرلوحه کار مدیران شهری
 • هیئتی خودکفا در جوار مسجد روح‌الله/همت مسجدی‌ها برای احیای یاد شهدا
 • ایران پایتخت فرهنگی شرق است
 • یک روز شاد در بوستان گلبرگ
 • برش‌هایی از فیلم سینمایی مربای شیرین
 • ۴ کتاب از محسن پرویز منتشر شد
 • کتاب «یک‌جور خوشبختی» نقد و بررسی می‌شود
 • «سردار روح الامین قاسمی» فرمانده انتظامی استان گلستان شد
 • برگزاری اولین نشست تخصصی کتاب خوان در سنندج
 • اولین نشست تخصصی کتاب خوان با موضوع محیط زیست در سنندج برگزار شد
 • سه کتاب جدید نشر خزه رونمایی می‌شود
 • چاپ و انتشار چهار کتاب از محسن پرویز توسط انجمن قلم ایران
 • افتتاح پروژه محرومیت زدایی در فراهان با حضور فرمانده تیپ ۷۱ سپاه روح‌الله استان مرکزی در فراهان