به گزارش تسنیم، علی دارابی صبح امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید سازمان صداوسیمای مرکز گیلان در رشت ضمن تشکر از حضور افراد مختلف در این مراسم اظهار داشت: از ظهیری که مدیری انقلابی و پاکدست است قدردانی می‌کنم و برای باقرزاده که مدیری جوان، اهل نوآوری و انقلابی است نیز آرزوی توفیق در مسئولیت محوله دارم.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جایگاه رفیع استان گیلان در کشور از دیرباز تاکنون گفت: باید به مدیرکل جدید سازمان صداوسیمای مرکز گیلان کمک کنیم تا بتواند منشا خدمات بیشتر باشد و از مسئولان در صداوسیمای گیلان می‌خواهم که از هیچ کمکی به ایشان دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه گیلانی‌ها زمانی که دشمنان به کشور حمله کردند، پرچم دفاع از وطن را زودتر از سایر استان‌های کشور برافراشتند تصریح کرد: زمانی که اسلام وارد کشور شد گیلان به عنوان دارالمومنین شناخته شد و مردم این سرزمین آغوش خود را برای حضور اهل بیت(ع) باز کردند.

دارابی سوابق درخشان استان گیلان را دلیل مناسبی برای تلاش بیستر مسئولان استانی در حوزه‌های مختلف دانست و تاکید کرد: استان گیلان در کنار چهره‌ زیبای خود، مشکلات زیادی دارد که نیازمند حمایت و سرمایه‌گذاری برای توسعه و پیشرفت است و امروزه نیز بایستی با کمک یکدیگر این استان را به تعالی برسانیم.

معاون امور استان‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از کلید خوردن نخستین سریال 300 قسمتی به نام "مادر" در استان گیلان خبر داد و افزود: در این سریال تاریخ فرهنگی اجتماعی کشور را به روایت استان گیلان به تصویر می‌کشیم؛ استان گیلان از حیث مقاومت و همزیستی مسالمت‌آمیز سنی و شیعه، مینیاتوری از ایران است.

وی با بیان اینکه گیلان باید برخوردارترین استان کشور باشد خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از امکانات فراوان طبیعی که خداوند در این استان قرار داده نیازمند تلاش بیشتر مسئولان استانی است و نیاز داریم با تلاش شبانه‌روزی از ظرفیت‌های عظیم این استان استفاده کنیم زیرا مردم گیلان شایستگی برخورداری از رفاه بیشتر را دارند.

دارابی با اشاره به انتقادات از تلخی سریال‌های تولیدشده در رسانه ملی بیان کرد: سریال "مادر" مضمون شیرین و با نشاطی دارد و از استاندار گیلان می‌خواهیم برای تکمیل آن با رسانه ملی همکاری کند؛ استان گیلان شهدا و چهره‌های فرهیخته زیادی دارد که باید برای معرفی آنان اهتمام ورزیم.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند که در وهله نخست زبان مردم باشد زیرا این رسانه زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت دارد و به همه مردم با سلایق مختلف احترام می‌گذارد.

وی افزود: اگر چه مطالبات فراوان و به حقی در جامعه وجود دارد اما با توجه به عمر جوان انقلاب، کسب دستاوردهایی مثل آزادی و برگزاری انتخابات متعدد ارزشمند است؛ باید برای جبران عقب‌افتادگی‌های چند ساله کشور که بخشی از آن ناشی از توطئه دشمنان و بخشی دیگر ناشی از کم‌کاری مسئولان بود تلاش کنیم.

دارابی با اشاره به اینکه رسانه ملی در انعکاس تلاش مسئولان برای بهبود وضعیت مردم تمام تلاش خود را به کار گرفته است خاطرنشان کرد: رسانه باید حامی مسئولان باشد و صداوسیما از وجود برخی سخنان مانند دولتی بودن صداوسیما نگران نیست زیرا دولت‌ها حاصل رای اکثریت مردم هستند و ما وظیفه داریم تلاش‌های مسئولان را به مردم نشان دهیم.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت مخاطبان برای رسانه ملی گفت: برنامه‌های تولیدی رسانه ملی بایستی بتوانند به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار کنند و از لحاظ کمی و کیفی درجه یک باشند و استان گیلان نیز تاکنون با تولید آثار فاخر و کسب جوایز متعدد در جشنواره‌های بین‌المللی در ایفای وظایف خود موفق عمل کرده است.

دارابی خواستار تبادل تجربه با کشورهای همسایه برای تولید برنامه‌های فاخر شد و ابراز داشت: همکاری با کشورهای همسایه برای تولید آثار جهت معرفی اندیشه‌های ملی و ارزش‌های دینی و همچنین صدور انقلاب اهمیت زیادی دارد زیرا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین امام خمینی(ره) ما وظیفه داریم انقلاب خود را به دنیا بشناسانیم.

وی با بیان اینکه تولیدات رسانه ملی باید مبتنی بر ضوابط دینی و هنجارهای اخلاقی در جامعه باشد تصریح کرد: جامعه ما یک جامعه متدین است و رسانه ملی وظیفه دارد سبک زندگی اسلامی ایرانی را در جامعه گسترش دهد و از همه مسئولان استان گیلان می‌خواهم که با مدیرکل جدید سازمان صدا و سیمای مرکز گیلان نهایت همکاری را داشته باشند.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شفیعی: انتقادات بعد از برد را دیگر نمی‌فهمم!

ملی پوش والیبال ایران گفت: اجازه بدهید اول صعودمان را قطعی کنیم و هفته پنجم را هم پشت سر بگذاریم، بعد به مرحله نهایی فکر می‌کنیم.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران توانست در همان ۴ هفته ابتدایی لیگ ملت ها صعود خود به مرحله نهایی را تقریبا قطعی کند و با یک نمایش خیره کننده همه نگاهها را به خود جلب کرد. اکثر بازیکنانی که کولاکوویچ امسال از آنها استفاده می کند در بهترین شرایط آمادگی قرار دارند. علی شفیعی هم که اخیرا با یک تیم فرانسوی قرارداد امضا کرده، یکی از همین بهترین‌هاست. این بازیکن سرعتی که در دفاع روی تور هم درخشش زیادی داشته و در اکثر بازی‌ها به عنوان یار فیکس به میدان رفته، تاکنون ۱۰ امتیاز سرویس هم برای ایران کسب کرده که او را در میان برترین سرویس‌زن‌های این لیگ هم قرار داده است.


در ادامه مشروح صحبت های علی شفیعی در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.


تیم ملی امسال شخصیت خود را پیدا کرد


سال گذشته ترکیب تیم ما تا حدودی عوض شد و تعدادی از جوان‌ها اضافه شدند. به هر حال آنها هم باید مدتی کنار سایر نفرات بازی می کردند تا تیم ملی شخصیتش را پیدا کند. سال های قبل مصدومان زیادی داشتیم و سفرهای طولانی می رفتیم، اما امسال هم سفرهایمان معقول تر است و هم بدون مصدوم مسابقات را آغاز کردیم. از طرفی تعدادی از بازیکنان لژیونر شده بودند و با تجربه ای که کسب کردند، آماده‌تر ظاهر شدند.


بازی در ایران مسئولیتمان را سنگین‌تر می‌کرد


بازی کردن مقابل تماشاگران ایرانی خیلی خوب بود؛ مخصوصا در ارومیه که مردم عاشق والیبال هستند و حرفه ای تشویقمان می کردند. این یک امتیاز بزرگ برای ما بود؛ اگرچه مسئولیت ما را هم سنگین تر می کرد. ما خودمان را در برابر مردم مسئول می دانستیم و خدا را شکر فکر می‌کنم نمره قبولی گرفتیم.


شرایط برای خارجی‌ها در ارومیه سخت بود


شلوغی در ارومیه طبیعی نبود، غیرمنتظره هم نبود. همه آنهایی که به ارومیه آمده بودند، چنین استقبالی را تا به حال ندیده بودند. باور کنید انگار یک شهر برای تشویق تیم ملی آمده بودند. نمی شد این نشاط و شور را کنترل کرد. برای تیم های خارجی رفت و آمد در این شرایط سخت بود. شاید یک مسیر 10 دقیقه ای بین سالن تا هتل برای انها یک ساعت و نیم طول می کشید. شب اول خودمان جلوی هتل وقتی چند هزار نفر را دیدیم، تعجب کردیم و به سختی توانستیم به داخل هتل برویم. البته از روزهای بعدی دور هتل را به شعاع 5، 6 حصار کشیده بودند.


کولاکوویچ از اول گفت هنوز صعود نکردیم


فدراسیون جهانی اعلام کرده بود که ایران به عنوان اولین تیم به مرحله نهایی صعود کرده، اما کولاکوویچ همان شب به ما گفت که این خبر اشتباه است. راستش را بخواهید ما هم دیگر حساب و کتاب نکردیم. به هر حال قبل از بازی فرانسه به ما گفتند که باید یک برد دیگر به دست بیاورد؛ وگرنه صعودتان با اماواگر مواجه می شود.

 


بی‌انگیزگی ما برابر فرانسه خنده‌دار است


خنده‌دار است که بگوییم به خاطر یک خبر بی‌انگیزه شدیم و به خاطر این جلوی فرانسه باختیم. سعید معروف و سیدمحمد موسوی 15 سال است در تیم ملی بازی می کنند. این 2 بازیکن که مقابل فرانسه هم ثابت بازی کردند، مظهر جنگندگی در والیبال ایران هستند. گاهی اوقات صحبت‌هایی مطرح می‌شود که باعث تعجب ما می‌شود.


فکر می‌کنند انتقاد بی‌دلیل هم قشنگ است!


تصورم این است منتقدان فقط می‌خواهند یک حرفی زده باشند و دایره لغات ثابتی هم دارند. من هم مثل کولاکوویچ متوجه نمی‌شوم چطور می‌شود بعد از بردها هم انتقاد کرد. شاید برخی فکر می کنند انتقاد کردن بی دلیل هم قشنگ است!


یک نفر گفت امسال حتما طلا می گیرید!


والیبال اصلا قابل پیش بینی نیست. خیلی از فاکتورها در برد و باخت تیم تاثیرگذار است. به همین خاطر از الان نمی توان درباره مرحله نهایی نظر داد. اجازه بدهید اول صعودمان را قطعی کنیم و هفته پنجم را هم پشت سر بگذاریم، بعد به مرحله نهایی فکر می کنیم. مطمئنا تیم های قدرتمندی در مرحله نهایی حضور دارند و نباید انتظارات بالا برود. یک نفر وقتی صدرنشین شدیم، به من گفت امسال حتما طلا می گیرید! به همین راحتی هم نیست. معروف هم گفته بود اینکه خیلی از تیم ها را بردیم، دلیل نمی شود که سطح والیبال ما از آنها بالاتر باشد. ما برای هر برد خیلی جنگیدیم و بازهم برای بهترین نتیجه می جنگیم.

 

علی شفیعی تیم ملی والیبال ایران والیبال

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۶۳۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدیر روابط عمومی صداوسیما: مردم از ما گله می‌کنند چرا این‌همه ناکارآمدی دولت را نشان نمی‌دهیم
 • ترابیان: صداوسیما باید فرصت کافی را در اختیار من قرار دهد
 • مردم از صداوسیما می‌خواهند چرا درباره ناکارآمدی دولت صحبت نمی‌کند؟/ پاسخ صداوسیما به ادعای امروز دولت
 • ترابیان: صداوسیما باید فرصت کافی را در اختیار من قرار دهد/ آبروی ۲ مدیر خاک‌خورده ورزش تضییع شد
 • پاسخ زنگنه به انتقادات اخير
 • معاون برون‌مرزی صداوسیما: پرس‌تی‌وی وارد حوزه استحفاظی رسانه‌های غول‌پیکر دنیا شده است/ یک روزی که پیام برون مرزی عقب بیفتد، خسارت می بینیم
 • واکنش جالب ریوالدو به انتقادات لوئيس فن خال از مسی و نیمار
 • واکنش ربیعی به سانسورهای صدا و سیما درگاندو: هر چه علیه دولت ساخته‌اید پخش کنید
 • واکنش سخنگوی دولت به سانسورهای گاندو
 • واکنش سخنگوی دولت به سانسورهای گاندو: صداوسیما هر چه ساخته پخش کند
 • انتقادات صریح پلیس راهور از دلایل ترافیک در جاده‌های شمال/1.4 میلیون خودرو در تعطیلات عید فطر به سمت شمال روانه شدند
 • واکنش ربیعی به سانسورهای «گاندو»: صداوسیما هر چه ساخته پخش کند
 • صداوسیما هرچه علیه دولت ساخته پخش کند
 • انتقادات صریح پلیس راهور از دلایل ترافیک در جاده‌های شمال
 • فیلترینگ تلگرام بی‌اعتمادی ایجاد کرد/ کلاهبرداری در پیام‌رسان‌های ایرانی قابل پیگیری است/ آیا همکاری سروش و صداوسیما به پایان می‌رسد؟
 • «وقتی که لبخند می‌زنی» روایت زندگی یک فرمانده در رادیو قزوین
 • علی ملاقلی‌پور: شرایط آسان تلویزیون برای سریال‌‌سازی: سریع بنویس، آب ببند و تحویل بده! /وظیفه تلویزیون ستاره‌سازیست نه ستاره‌پرستی
 • در واکنش به انتقادات از حلقه دوم طرح ترافیک
 • برداشت چغندرقند، کام تلخ کشاورزان را شیرین نکرد/ رسیدن به خودکفایی در تولید شکر، توجه مسئولان را می‌طلبد