به گزارش جهان نيوز، رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک بعد از ملاقات با پیشکسوتان در حالی که فرهاد مجیدی نیز در این جلسه حاضر بود، درباره بحث انتخاب این مربی از سوی فدراسیون برای هدایت تیم امید و مخالفت کمیته المپیک اظهار داشت: راجع به انتخاب سرمربیان، اعزام تیم ها به مسابقات بین المللی یک ستادی را تشکیل دادیم.

ستاد عالی متشکل از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ها است. برای همه تیم ها و فدراسیون ها این مسیر به صورت عادی طی می شود. ما درباره شخص یا کادرفنی در فوتبال یا هیچ رشته ای دخالت نداریم. ما اعتقاد داریم که باید مکانیزم یک تصمیم به درستی طی شود. این مساله بدین معناست که فدراسیون پیشنهاد می کند، در ستاد عالی بحث می شود و در نهایت جمع بندی خواهد شد. مصوبه ستاد عالی برای همه فدراسیون ها لازم الاجراست.

وی افزود: فرهاد مجیدی یکی از قهرمانان خوش نام ورزش کشور است و هیچ مشکلی با شخص او نداشته و نداریم. بحث ما درباره روند انتخاب او بود که گفتیم باید اجرا شود. خوشبختانه آقای تاج هم این باور را دارد که باید مکانیزم و مسیر اداری و قانونی طی شود. انشاالله هفته آینده ستاد عالی را با حضور وزیر ورزش تشکیل می دهیم که تاج نیز حاضر خواهد بود و پیشنهادات خودش را مطرح می کند.

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که پس تاکنون حضور فرهاد مجیدی در تیم امید قطعی نشده، گفت: هنوز این موضوع تصویب نشده است. باید پیشنهاداتشان را بیاورند و بررسی شود. مصوبه ستاد عالی برای همه لازم الاجراست.

صالحی امیری در پایان بیان داشت: باید مراقبت کنیم که شخصیت آقای فرهاد مجیدی تخریب نشود. ما به مکانیزم انتخاب اعتراض داشتیم، نه شخص. انتخاب سرمربیان برای تیم های ملی در حوزه اختیار فدراسیون هاست، اما باید مسیر و مکانیزم درستی برای آن طی شود.

منبع: ورزش سه کپی متن خبر برچسب ها: فرهاد مجیدی المپیک تیم ملی فوتبال

منبع: جهان نيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مربی تیم ملی روئینگ: ملی پوشان برای کسب سهمیه المپیک شرایط خوبی دارند

فرزام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط ملی‌پوشان در مسیر کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: در این مدت تمرین‌های پرفشاری داشتیم و ملی‌پوشان خیلی خوب با تمرینات سخت کنار آمدند و با انگیزه کار کردند. در تست پایان اردویی هم که داشتیم رکوردهای مناسبی ثبت شد اما تا زمانی که در مسافت ۲ کیلومتر پارو نزنند نمی‌توانم ارزیابی کاملی از وضعیت ملی‌پوشان داشته باشم.

وی در خصوص انتقال تمرین ملی پوشان به محل جدید، افزود: منتظریم هماهنگی انجام شود و بتوانیم ملی‌پوشان را به محل جدید تمرین منتقل کنیم. اکنون همه روئینگ‌سواران منتظر هستند تا در مسافت ۲ کیلومتر پارو بزنند و من هم می‌خواهم در این مسافت وضعیت آنها را بررسی کنم.

سرمربی تیم ملی روئینگ مردان در مورد شرایط ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک گفت: رقابت‌های قهرمانی جهان در اتریش را پیش‌رو داریم. درباره این موضوع و حضور ملی‌پوشان هم با رئیس فدراسیون قایقرانی صحبت کردم اما نخواستم عجله کنم و خیلی زود نظری بدهم. به همین دلیل باید در مسافت ۲ کیلومتر ملی‌پوشان پارو بزنند تا شرایطشان را بررسی کنم.

وی همچنین درباره قایق دو نفره سنگین وزن و شانس این قایق برای کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: چند ملی‌پوش هستند که در این قایق می‌توانند حضور داشته باشند چرا که نتیجه تست ها این موضوع را تایید می کند. برای مثال ترکیب «بهمن نصیری» و «عاقل حبیبیان» می‌تواند در رقابت‌های جهانی نتیجه بگیرد. البته ورزشکاران دیگری هم مانند «سیاوش سعیدی» و دیگر ملی‌پوشان هستند که می‌توانند در این تیم باشند.

فرزام ادامه داد: در این خصوص نباید عجله کرد و بعد از تست در مسافت استاندارد می‌توان نظر درست داد. امیدوارم که آنها در تست ۲ کیلومتر نیز همین عملکرد را داشته باشند.

وی تصریح کرد: تیم ملی از نظر روانی نیاز به تقویت داشت و اکنون ملی‌پوشان اعتماد به نفس خوبی بدست آورده‌اند. اعتماد متقابل خوبی بین تیم و فدراسیون ایجاد شده و همین برای ما اتفاق بزرگی است. دغدغه من موفقیت ورزشکاران و سربلندی فدراسیون است و امیدوارم که بتوانیم پاسخ اعتماد فدراسیون را بدهیم.

مربی تیم ملی روئینگ در مورد شانس دیگر ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک نیز افزود: بعد از رقابت‌های جهانی باید در رقابت‌های آسیایی شرکت کنیم. این مسابقات سهمیه ندارد اما محک خوبی است. از طرفی با قدرت به این رقابت‌ها می‌رویم تا مدال کسب کنیم. نفراتی راهی مسابقات قهرمانی آسیا می‌شوند که شانس مدال داشته باشند و سپس تمام برنامه‌هایمان را برای کسب سهمیه سال آینده می‌گذاریم.

وی افزود: یک مسابقه قاره‌ای برای کسب سهمیه المپیک پیش رو داریم که کارمان سخت است و به غیر از آن قوانین جدید فدراسیون جهانی نیز شرایط را محدود کرده است. با این حال تلاش می‌کنیم در آن مسابقات سهمیه بگیریم و از سوی دیگر در کاپ جهانی نیز که در گذشته به آن توجه نمی‌شد، سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

فرزام خاطر نشان کرد: اکثر کشورها در قهرمانی جهان و مسابقات قاره‌ای سهمیه خود را گرفته‌اند و به همین دلیل ما این شانس را داریم در کاپ‌جهانی به سهمیه المپیک برسیم. منظورم این است که باید از امسال بر روی تمام مسابقاتی که شانس کسب سهمیه داریم تمرکز ویژه داشته باشیم تا از تمامی شانس‌هایمان بهره ببریم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر زمان خوبی در ۲ نفره سنگین داشته باشیم به قهرمانی جهان می‌رویم و چنانچه توانیم سهمیه المپیک بگیریم، دستمان خیلی باز می‌شود اما اگر نشد باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای در کره جنوبی تلاش کنیم و ضمن آنکه مسابقات کاپ جهانی را هم نباید فراموش کنیم.

فرزام در پایان تصریح کرد: ملی‌پوشان روئینگ واقعاً با انگیزه و روحیه خوبی تمرین می‌کنند و قطعاً با ادامه حمایت‌ها می‌توانند پاسخ اعتماد را بدهند. رییس فدراسیون هم پیگیر وضعیت ملی‌پوشان است و این موضوع هم نشان می‌دهد یک اعتماد به تیم ایجاد شده و قطعاً تاثیرات زیادی بر روی کار ما دارد. با تمام سختی‌هایی که در مسیر کسب سهمیه روئینگ با توجه به قوانین جدید وجود دارد، می‌توانیم سهمیه‌های مناسبی بدست بیاوریم.

مسابقات قایقرانی قهرمانی جهان اول شهریور ماه در اتریش برگزار می‌شود که در این مسابقات سهمیه المپیک نیز توزیع می‌شود.

پیکارهای قهرمانی آسیا نیز آذر ماه در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود و همچنین مسابقات انتخابی المپیک قاره‌ای در آسیا، اردیبهشت سال آینده در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: فرهاد مجیدی المپیک تیم ملی فوتبال

منبع این خبر، وبسایت www.jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۶۳۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زمان دیدار دوستانه تیم ملی با شاگردان مجیدی مشخص شد
 • کیهانی: وزارت ورزش نمی‌تواند روی کمیته ملی المپیک نظارت کند/ رئیس جهانی فدراسیون دوومیدانی به زودی به ایران سفر می‌کند
 • یک رشته رزمی از المپیک ۲۰۲۰ خط خورد
 • بوکس از المپیک 2020خط خورد
 • بوکس از المپیک ۲۰۲۰ خط خورد
 • واکنش سخنگوی دولت به تحریم ظریف و رهبری، ویدئوی پلیس و دختر تهرانپارس و هشدار درباره طبقات حقوق‌بگیر| توضیح درباره فشار‌ها علیه زنگنه، کاهش ساعات اداری، ماجرای صیادان زن، ارز ۴۲۰۰ تومانی و نشست روحانی با خبرنگاران
 • توضیح فدراسیون فوتبال درباره انتشار حکم علیه ترابیان و کفاشیان
 • توضیح فدراسیون فوتبال درباره انتشار حکم کفاشیان و ترابیان
 • برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رییس جمهوری
 • برگزاری نشست رییس کمیسیون فرهنگی کمیته با تربیت بدنی ارتش
 • توضیح رضوانی در مورد انصراف قره‌حسنلو از مسابقه انتخابی المپیک
 • ۱۹ دیدار برای مسئولان ورزش ایران
 • صالحی امیری و تیم همراه به کشور بازگشتند
 • رضا آذری: نمی‌گذاشتند در تیم شفر بازی کنم/ یک ساعت پیش از بازی ترکیب استقلال عوض می‌شد! / فرهاد مجیدی ایران را به المپیک می‌برد
 • ملاقات‌های بین المللی صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در سوئیس
 • انتخاب تنها سرداور بین‌المللی تنیس روی میز برای قضاوت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو
 • ۱۹ دیدار برای مسئولان ورزش ایران/ در انتظار دستاورد سفر به سوئیس
 • دیدارهای نوزده‌گانه صالحی‌امیری با مقامات ورزشی جهان در سوئیس
 • نمی‌توانم بگویم از شناگران راضی نیستم/ فدراسیون در انتخاب ملی‌پوشان دخالتی ندارد/ انصاری 8 صدم ثانیه تا المپیک فاصله داشت