مهدوی از معرفی برگزیدگان چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم غرب گیلان خبر داد.

«جمشید مهدوی» امروز (چهارشنبه،۲۲ خرداد) با اعلام این مطلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در آستارا گفت: چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم اوقاف گیلان با حضور شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های ماسال، آستارا و تالش در آستان امام‌زادگان ابراهیم و قاسم آستارا برگزار شد.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا افزود: در این دوره از مسابقات قرآن کریم که مرحله شهرستانی آن بود ۷۰ نفر شرکت‌کننده در رشته‌های حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان و دعاخوانی با هم به رقابت پرداختند.

 

وی با بیان‌اینکه در بخش خواهران و در رشته قرائت و تحقیق زینب پیدا از آستارا و در رشته ترتیل افسانه دنیایی از آستارا حائز مقام اول شدند، تصریح‌کرد: در رشته دعاخوانی این دوره از مسابقات آمنه فتوحی از ماسال، حفظ پنج جزء فاطمه صمدنیا از ماسال و حفظ ۱۰ جزء سولماز مسلمی از آستارا رتبه‌های نخست را کسب کردند.

 

مهدوی خاطرنشان‌کرد: در بخش برادران و در رشته قرائت تحقیق مهدی روشنی از ماسال و در رشته ترتیل مرتضی فیض‌پور از تالش رتبه‌های اول را کسب کردند.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا با اشاره به اینکه در رشته دعاخوانی بهرام آزموده از ماسال و حفظ پنج جزء یاور پوراصغری از تالش رتبه اول را به خود اختصاص دادند، اظهارکرد: در رشته اذان این مسابقات سینا هنری از آستارا، در رشته حفظ ۲۰ جزء رضوان بشیری از تالش و حفظ کل محمد جواد اکرمی از تالش حائز مقام اول شدند.

 

مهدوی از برگزاری جشنواره سراسری نغمات دینی نیز در سال جاری خبر داد و گفت: علاقمندان تا پایان تیرماه در رشته‌هایی همچون تواشیح می‌توانند آثارشان را تولید و به دبیرخانه این جشنواره واقع در سازمان اوقاف ارسال کنند و نتایج آن  نیز در مهرماه اعلام می‌شود.

 

به گزارش شبستان، چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم اوقاف گیلان در هشت رشته آوایی شامل حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و حفظ کل، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و چهار رشته معارفی حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف حدیث، تفسیر قرآن کریم و تفسیر قرآن ویژه اهل سنت برگزار می‌شود.

 

چهار رشته نغمات دینی، همسرایی و همخوانی قرآن کریم، آثار دو یا چند زبانه قرآنی و انشاء انفرادی و تک‌خوان محور از دیگر رشته‌های این دوره از مسابقات هستند.

 

چهل و دومین دوره شهرستانی مسابقات قرآن کریم گیلان به صورت متمرکز در پنج منطقه برگزار می‌شود.

 

در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف گیلان ۱۸۲  متسابق برادر و ۳۷۷ متسابق خواهر حضور دارند.

 

گفتنی است، مرحله استانی در نیمه اول تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود.

پایان پیام/163

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اپلیکیشن‌‌های پرمخاطب و طرح ملی حفظ قرآن در اخبار معارفی رسانه‌ها

به گزارش ایکنا؛ در کنار اخبار متعددی که طی امروز دوشنبه، 27 خردادماه در صفحات معارفی رسانه‌ها منعکس شد، خبر استفاده از قابلیت اپلیکیشن‌‌های پرمخاطب در طرح ملی حفظ قرآن که در جلسه ستاد طرح ملی حفظ قرآن به تصویب رسید، یکی از مهم‌ترین این اخبار بود.
تسنیم
صفحه دین، قرآن و اندیشه خبرگزاری تسنیم طی امروز دوشنبه، 27 خردادماه و تا ساعت 13 تعداد هفت خبر را بر روی خروجی خود منتشر کرده که تنها یک خبر از این اخبار با عنوان «استفاده از قابلیت اپلیکیشن‌‌های پرمخاطب در طرح ملی حفظ قرآن» در حوزه تخصصی قرآن کریم قرار دارد و شش خبر دیگر این صفحه در حوزه‌های مختلف معارفی انعکاس یافته‌اند.
در بخش‌هایی از تنها خبر قرآنی امروز این صفحه که در رابطه با جلسه ستاد طرح ملی حفظ منعکس شده، آمده است: «در جلسه ستاد طرح ملی حفظ مقرر شد تا از ظرفیت‌های یک اپلیکیشن قابل دسترس همچون روبیکا در طرح ملی حفظ قرآن استفاده شود.
نخستین نشست ستاد راهبری حفظ قرآن‌ کریم با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی این سازمان، حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و جمعی از نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، بروزرسانی اقدامات ذیل سند ملی حفظ قرآن را محور اصلی دستور جلسه این نشست دانست و گفت: در راستای این موضوع طی هفته‌‌های گذشته دبیرخانه با اعضای ستاد، جلساتی را برگزار کرد و تعدادی از عناوین بروز شد.
وی با اشاره به اینکه نیاز بود تا برخی از عناوین تلفیق و برخی دیگر از عناوین در فاز دوم دنبال شود، افزود: با نگاهی واقع‌بینانه این اقدامات از 192 به 114 اقدام کاهش پیدا کرد.
حسینی اظهار کرد: کار ویژه حفظ قرآن (طرح عمومی حفظ قرآن که همه دستگاه‌های قرآنی آن را دنبال می‌کنند و سال قبل با عنوان طرح بشارت 1452 دنبال شده) بود. امسال نیز این طرح از ابتدای تابستان با عنوان 1453 با محوریت جزء 30 قرآن کریم و مشارکت نهادها و دستگاه‌ها اجرا می‌شود».
فارس
اخبار امروز صفحه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس نیز همانند روزهای گذشته و طبق روال معمول این خبرگزاری با خبر تلاوت ترتیل صفحه 60 قرآن کریم با صدای محمد صدیق منشاوی، قاری مشهور مصری آغاز شده است.
همچنین در ادامه و تا این ساعت نیز اخبار دیگری با عناوین «روایتی از سرزمین مردمان نجیب و اصیل/ امام طلایی ترکمنستانی‌ها کیست؟»،‌ «قرارگاه فرهنگی تبلیغی قوی در خوزستان تشکیل شود»، «معرفی دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر»، «مراتب امر به معروف و نهی از منکر/ پاسخ مرحوم آقا مجتبی تهرانی»، «نشست «جوانان، عصر ظهور و زیستن منتظرانه» برگزار می‌شود» و «مراسم اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام حسینی برگزار می‌شود» بر روی خروجی این صفحه منعکس شده که در حوزه قرآنی جای ندارند و در حوزه‌های معارفی مختلف منتشر شده‌اند.
یکی از اخبار امروز این صفحه که عنوان «معرفی دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر» دارد، اگرچه خبری قرآنی نیست، ولی به لحاظ جایگاه بنیاد غدیر در سطح کشور خبری خواندنی و قابل تأمل بوده و در بخش‌هایی از آن آمده است: «حجت‌الاسلام حسین ظریف‌منش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر، در حکمی حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران را به مدت دو سال به عنوان «دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر استان تهران» منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، در جلسه‌ای که با حضور آیت‌الله صدیقی، رئیس هیات مدیره بنیاد بین‌المللی غدیر به همراه سایر اعضای این بنیاد در خصوص هماهنگی های لازم جهت برگزاری و ساماندهی مراسمات روز عید غدیر برگزار شد، حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران به مدت دو سال به عنوان «دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر استان تهران» منصوب شد.
در ابتدای این حکم آمده است: «با عنایت به مراتب تدین، تعهد، توانمندی و سوابق ارزشمند جنابعالی و در راستای ایفای رسالت خدمت به ساحت مقدس امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)، به موجب این حکم به مدت دو سال به عنوان دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر استان تهران منصوب می‌گردید».
مهر
«نخستین نشست ستاد راهبری حفظ قرآن در سازمان اوقاف برگزار شد»،‌عنوان تنها خبر امروز صفحه قرآن و متون دینی خبرگزاری مهر است که تا این ساعت بر روی خروجی این صفحه قرار داده شده است.
در بخش‌هایی از این خبر قرآنی که مربوط به برگزاری نخستین نشست ستاد راهبری حفظ قرآن کریم است، آمده: «نخستین نشست ستاد راهبری حفظ قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی»، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام «سید مصطفی حسینی»، رئیس مرکز امور قرآنی این سازمان، حجت‌الاسلام «حمید محمدی»، دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی و جمعی از نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط برگزار شد.
حجت‌الاسلام «سید مهدی خاموشی» در بخشی از این نشست در سخنانی گفت: خوشحالیم که سازمان اوقاف و امور خیریه این مسئولیت را به عهده گرفته و این مسیر را طی می‌کند. چه‌کاری برتر از کار قرآنی؟ قصد ما این است تصدی‌گری در امور قرآنی را به متولیان امور قرآنی بسپاریم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: منظور از حفظ فقط حفظ ظاهری آیات قرآن نیست، بلکه حفظ قرآن باید مقدمه عمل به قرآن باشد. سبک زندگی اسلامی ایرانی بر اساس سبک زندگی قرآنی شکل می‌گیرد».
ایرنا
صفحه قرآن و معارف خبرگزاری جمهوری اسلامی طی امروز و تا این ساعت تنها یک خبر با عنوان «وفای به عهد؛ خصلت مهم متخلقان به اخلاق الهی» را بر روی خروجی خود منتشر کرده که این خبر نیز خبری قرآنی بوده و در بخش‌هایی از آن آمده است: «‌اخلاق جمع خُلق است و در لغت خُلْق و خَلْق از یک ریشه یعنی (خ ل ق) هستند. خَلْق به شکل ظاهری انسان نظر دارد و خُلق به شکل باطنی و نفسانی. همان‌گونه که شکل ظاهری انسان، متصف به صفت نیک و بد است، شکل باطنی انسان هم اوصاف خوب و بد دارد.
هدف انسان در فرهنگ اسلام، تقرب به خداوند است و اخلاق پسندیده اساسی‌ترین راه وصول به این مقصد. پیامبر اسلام(ص) نیز به بیان خود (انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق، کنزالعمال، ج ۳، ص ۱۶) برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شده است.
اهتمام فوق‌العاده قرآن مجید به عنوان کتاب مقدس مسلمانان به مسائل اخلاقی و تهذیب نفوس، موضوعی اساسی و زیربنایی است که برنامه‌های دیگر از آن نشأت می‌گیرد؛ به تعبیر دیگر، بر تمام احکام و قوانین اسلامی سایه افکنده است. بحث اخلاق در قرآن از مهم‌ترین مباحث قرآنی است و از یک نظر مهم‌ترین هدف انبیای الهی را تشکیل می‌دهد؛ زیرا بدون اخلاق دین برای مردم مفهومی ندارد».
ایسنا
«دیدار سیدعباس صالحی با وزیر فرهنگ ترکمنستان»،‌ «قرارگاه فرهنگی تبلیغی قوی در خوزستان تشکیل شود»، «آخرین خبرها از حج تمتع ۹۸»، «قرارگاه ۱۹ دی به دنبال تحقق شأن شهر کریمه اهل‌بیت(ع) است»،‌ «تمدید مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی»، «انتشار «دیالوگ دراماتیک در قرآن کریم»» و «تصویر غرب از اسلام کمتر با حقیقت این دین تطابق دارد»، عناوین اخبار امروز صفحه دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان تا این ساعت را تشکیل می‌دهند که تنها یک خبر از این اخبار در حوزه قرآن کریم منعکس شده است.
در بخش‌هایی از تنها خبر قرآنی امروز این صفحه که عنوان «انتشار «دیالوگ دراماتیک در قرآن کریم»» دارد، آمده است: «کتاب «دیالوگ دراماتیک در قرآن کریم» نوشته ساغر مَنِشی منتشر شد.
به گزارش ایسنا، این کتاب در ۲۶۸ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و بهای ۲۴هزار تومان در نشر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات راهی بازار شده است.
در پیشگفتار کتاب می‌خوانیم: با وجود آن‌که قرآن کریم، از جنس کتاب، علم و فرهنگ و بنابراین قابل مطالعه برای جملگی علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان در این زمینه است و در طول دوران دانشمندان و متخصصان مسلمان و غیرمسلمان در حوزه‌های متفاوت به دفعات دست به بررسی لایه‌های مختلف این کتاب در زمینه تخصصی خود زده‌اند، می‌توان گفت که متخصصان هنری‌های نمایشی کمتر به بررسی این کتاب پرداخته‌اند».
باشگاه خبرنگاران جوان
صفحه قرآن و عترت خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان نیز طی امروز و تا این ساعت تعداد چهار خبر با عناوین «بخیل‌ترین مردم چه کسی است؟»، «آیا می‌شود بدهی به اداره‌ها را به فقرا داد؟»، «حجت الاسلام سهرابی، به عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر منصوب شد» و «نشست «جوانان، عصر ظهور و زیستن منتظرانه» برگزار می شود» را بر روی خروجی خود انعکاس داده که هیچ‌کدام از این اخبار نیز قرآنی نبوده و در حوزه‌های مختلف معارفی منتشر شده‌اند.
ایبنا
«قاریان قرآن در کهگیلویه تجلیل شدند»، عنوان تنها خبری است که طی امروز و تا این لحظه بر روی خروجی صفحه دین خبرگزاری تخصصی کتاب ایران منتشر شده است.
این خبر خبری قرآنی بوده و مربوط به برگزاری مراسم تجلیل از قاریان و مرتلان قرآن کریم شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد است که روز گذشته در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.
میزان
آخرین خبری که بر روی صفحه دین و اندیشه خبرگزاری میزان منتشر شده، خبری با عنوان «معادشناسی انسان را به تفکر عمیق وا می‌دارد» است که مربوط به روز شنبه، 25 خردادماه بوده و از آن زمان تاکنون نیز هیچ خبر جدیدی بر روی این صفحه منعکس نشده است.
انتهای پیام

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: مجلس خبرگزاری شبستان اردبیل استان بوشهر وهابیت مسجد نیروی انتظامی فارس شیراز روزنامه تشییع بندر آستارا اوقاف و امور خیریه قرآن کریم

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۶۵۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزیدگان مسابقات قرآن اوقاف در ازنا معرفی شدند
 • مرحله استانی مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه درخرم آباد برگزار می شود
 • برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم به میزبانی آمل
 • پایان خردادماه مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم برگزار می شود
 • سومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم مددجویان برگزار می شود
 • رقابت ۲۰۰ نفر در مرحله شهرستانی مسابقات قرآن بیرجند
 • اختصاص ۵۰ درصد اعتبار شورای توسعه فرهنگ قرآن به حفظ/جزئیاتی از طرح «۱۴۵۳»
 • اعلام برگزیدگان مسابقه «ربیع‌القرآن» در دانشگاه شهید چمران اهواز
 • برگزیدگان مسابقه «ربیع‌القرآن» در دانشگاه شهید چمران اهواز معرفی شدند
 • برگزاری «چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اداره اوقاف» در چهارمحال و بختیاری
 • سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ماه شعبان برگزار می‌شود
 • پایان مسابقات قرآن کریم با معرفی نفرات برتر
 • مسابقات قرآن کریم با معرفی نفرات برتر در گیلان به پایان رسید
 • نفرات برتر مسابقات قرآن شهرستان‌های منطقه یک گیلان معرفی شدند
 • مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف تبریز برگزار شد
 • معرفی نفرات برتر مسابقات قرآن شهرستان‌های آستارا، ماسال و تالش
 • نخستین نشست ستاد راهبری حفظ قرآن در سازمان اوقاف برگزار شد
 • مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف در کوهبنان برگزار شد
 • آئین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سوادکوه