تیم ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین رده بندی فیفا با یک پله صعود در رده ۲۰ جهان و نخست آسیا ایستاد.

به گزارش ایسنا، رده بندی فیفا در ماه ژوئن قرار است فردا پنج‌شنبه منتشر شود. با این حال بعد از پایان بازی‌های ملی با محاسبه نتایج به دست آمده، رده بندی جدید فیفا مشخص شده است. تیم ملی فوتبال ایران با یک پله صعود نسبت به ماه گذشته در رده ۲۰ جهان ایستاد و همچنان جایگاه نخست را در بین تیم‌های آسیایی حفظ کرد.

تیم ملی فوتبال ژاپن با حضور در رده ۲۸ در بین تیم‌های آسیایی دوم است و کره جنوبی نیز در رده ۳۷ و سوم آسیا قرار دارد. استرالیا نیز تیم چهارم آسیا و ۴۳ جهان است.

رده بندی ۲۰ تیم برتر رده بندی فیفا به شرح زیر است:

۱- بلژیک

۲- فرانسه

۳- برزیل

۴- انگلیس

۵- پرتغال

۶- کرواسی

۷- اسپانیا

۸- اروگوئه

۹- سوئیس

۱۰- دانمارک

۱۱- آلمان

۱۱- آرژانتین

۱۳- کلمبیا

۱۴- ایتالیا

۱۵- شیلی

۱۶- سوئد

۱۷- هلند

۱۷- مکزیک

۱۹- لهستان

۲۰- ایران

تیم ملی فوتبال ایران که برای انتخابی جام جهانی قطر روبرو می‌شود، باید در دو دیدار دوستانه در ماه سپتامبر برنامه ریزی داشته باشد تا بتواند خودش را به خوبی برای این رقابت‌ها آماده کند و ملی پوشان نیز قبل از بازی‌های حساس به آمادگی بیشتری برسند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ضرورت صدور احکام رتبه بندی برای افزایش انگیزه فرهنگیان

وزیر اسبق وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح رتبه بندی فرهنگیان اظهارکرد: هرچند ٢ هزار میلیارد تومان برای شش ماهه دوم سال 98 در نظر گرفته شده است اما این مبلغ کفایت نمی کند و با محاسباتی که انجام داده‌ام به 15 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان و مرحله‌ای نیاز داریم که معلم با انگیزه سر کلاس برود.

 در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان، مشاوران وزیر، مدیران کل ستادی و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور، علی اصغر فانی که سخنران میهمان این گردهمایی بود، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به مثابه یک خانواده است گفت: خانواده آموزش و پرورش یک میلیون عضو دارد و وزیر آموزش و پرورش به عنوان پدر در این خانواده نقش ایفا می کند، از خطاها می گذرد و از ناراحتی ها، ناراحت و از شادی‌ها شادان می شود.

وزیر اسبق وزارت آموزش و پرورش توسعه مشارکت، بهسازی منابع انسانی، تمرکز زدایی و مدیریت آموزشگاهی را برنامه‌های مهمی دانست و تاکید کرد: برای ارتقای مدرسه و رویکرد مدرسه محوری، آموزش مدیران کارسازترین سیاست است چرا که منابع پاسخگو نیست و لذا کار را از مدیر مدرسه آغاز کنیم تا مهارت‌ها و دانش مدیران ارتقاء پیدا کند.

وی افزود: به دنبال سبک های مدیریت آمریکایی و ژاپنی نروید لذا مطابق فرهنگ همان کشوری که در آن زندگی می کنیم، سبک مدیریتی داشته باشید، فرهنگ کشور ما  خانواده محور است و سبک مدیریت ما باید به صورت مدیریت خانواده باشد.

فانی با اشاره به اینکه وزیرآموزش و پرورش، مدیرکل، مدیر مدرسه و رهبر آموزشی است، اظهار کرد: رهبری آموزشی در مدیریت آموزشی به معنای اعمال نفوذ در همه نیروها است و مدیر مدرسه وقتی رهبر آموزشی است که بر دانش آموز ، معلم، اولیا و نهادهای محلی نفوذ داشته باشد و آنان با رغبت دستورات وی را اجرا کنند؛ در حقیقت وزیر باید در نقشش نفوذ داشته باشد.

وزیر اسبق وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: جلب اعتماد معلمان مهم ترین ویژگی یک رهبرآموزشی  است، یعنی وزیر باید اعتماد معلم، مدیر و دانش آموز را داشته باشد.

فانی با بیان اینکه چگونه این اعتماد باید ایجاد شود به پنج شرط اشاره کرد وگفت: شرط اول صداقت و شرط دوم شایستگی است که نیروها شایستگی وی را بپذیرند.

وزیر اسبق وزارت آموزش و پرورش شرط سوم را وفاداری دانست و گفت: ایجاد وفاداری نسبت به سازمان و همکاران است.

وی در ادامه اضافه کرد: چهارمین شرط ثبات رای و فکر است و پنجمین شرط، شفافیت است. با این پنج شرط قدرت نفوذ به وجود خواهد آمد و می توانیم رهبرآموزشی داشته باشیم . البته این پنج شرط  باید در ادراکات مخاطبین وجود داشته باشد و می دانیم که ادراک برداشتی است که از یک پدیده داریم ، بنابراین باید ادراک صداقت، شایستگی، وفاداری، ثبات و شفافیت را در همکاران به وجود بیاوریم.

فانی با اشاره به رفتار شهروندی سازمانی خاطرنشان کرد: این رفتار یعنی افرادی در سازمان داشته باشیم که فراتر از وظیفه کار کنند و انتظار پاداش نداشته باشند و در فرهنگ ما این رفتار شهروندی ‌معادل ایثار است و اگر رهبر آموزشی باشد و رفتار شهروندی سازمانی داشته باشیم، شرایط بسیار عالی خواهد بود.

وزیر اسبق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای ایجاد رفتار شهروندی سازمانی چند نکته لازم است،گفت: اولین و مهمترین نکته ادراک عدالت است که سه نوع عدالت رویه ای ،توزیعی و مراوده‌ای داریم و در سازمان باید رویه و مقررات توام با عدالت باشد و در مراودات دقت در اعمال عدالت داشته باشیم.

وی در ادامه اذعان کرد: نکته دوم رضایت شغلی است لذا اگر انتظار داریم که معلم فراتر از وظیفه خودش انجام دهد،  باید وی رضایت شغلی داشته باشد چنانچه تحقیقات نشان می‌دهد که تنها پرداخت حقوق مکفی رضایت شغلی  ایجاد نمی‌کند و باید از روابط انسانی استفاده کنیم.

فانی تصریح کرد: سومین شرط، رهبری پرجاذبه است، یعنی شخصیت شما آنقدر متعالی باشد که افراد شما را دوست داشته باشند و چهارمین، ویژگی های شخصیتی کارکنان سازمان است و آخرین شرط بازنگری در شاخص های ارزیابی عملکرد است.

فانی با تشکر از زحمت های بطحایی در طول دوران وزارتش، با بیان اینکه حسینی مدیری از جنس  مدیران اجرا است، اظهار کرد: آموزش و پرورش نهاد دیر بازده است و دولت ها به دنبال فعالیت‌های زود بازده هستند و به همین علت ممکن است توجه کافی به آموزش و پرورش نداشته باشند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: با توجه به دو سال باقی مانده از دولت، اولین مشکل در آموزش و پرورش محدودیت زمانی است  که نمی‌توانیم کارهای وسیع انجام بدهیم.

وی با اشاره به اینکه باید اولویت ها را درنظر بگیریم، اظهار کرد: به استقرار ثبات و آرامش در آموزش و پرورش نیاز داریم و اکنون جای بحث‌های هیجانی و مطالعه نشده نیست. تا ابتدای سال تحصیلی کمتر از سه ماه فرصت داریم  و باید همه انرژی را در بازگشایی مدارس داشته باشیم  و بر فضاهای آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی، تجهیز و نوسازی مدارس در استان سیل زده، مطالبات فرهنگیان و... تمرکز کنیم.

فانی با بیان اینکه در آموزش و پرورش دچار سکوت سازمانی شده‌ایم، اضافه کرد: این سکوت به دلیل ناامیدی معلمان است لذا این اتفاق برای آموزش و پرورش خطرناک است که بخشی از این ناامیدی ها هم به دلیل عدم انگیزش شغلی است.

وی افزود: اما باید اجرای رتبه بندی به شکل جدی پیگیری شود و حتما ستاد رتبه بندی با هماهنگی دولت تشکیل شود و در این مرحله هم تا قبل از مهرماه احکام رتبه بندی فرهنگیان صادر شود تا معلمان با انگیزه بیشتری در مهرماه در مدارس و کلاس‌های درس حضور یابند.

به گزارش معاونت اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، وی توسعه مشارکت، بهسازی منابع انسانی، تمرکز زدایی و مدیریت آموزشگاهی را برنامه های مهمی دانست و تاکید کرد: برای ارتقای مدرسه و رویکرد مدرسه محوری، آموزش مدیران کارسازترین سیاست است چرا که منابع پاسخگو نیست و لذا کار را از مدیر مدرسه آغاز کنیم تا مهارت‌ها و دانش مدیران ارتقا پیدا کند.

فانی در پایان اظهارکرد: توصیه می کنم در کل کشور چند مرکز دائمی آموزش مدیریت برای مدیران مدارس راه اندازی کنیم که این مراکز دارای اعضای هیئت علمی باشند که به طور متمرکز بر این موضوع کار کنند لذا اگر مدیر خوب داشته باشیم با همین منابع و تجهیزات اتفاقات خوبی می توان رقم زد./ایسنا

 

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: تيم ملي فوتبال ايران

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۷۱۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دومین دستیار ایرانی ویلموتس انتخاب شد
 • امامی‌فر دومین دستیار ایرانی ویلموتس
 • اولین اطلاعات فاش شده از جذاب‌ترین تبلت میان‌رده سامسونگ +تصویر
 • یک پرسپولیسی دیگر دستیار ویلموتس شد
 • تذکر به وزیر ورزش در ارتباط با اولتیماتوم فیفا و حل مسئله ورود بانوان به ورزشگاهها
 • فیفا استفاده از داوران مرد در جام جهانی زنان را رد کرد
 • گزارشی از تقابل استقلال و فدراسیون فوتبال برای دریافت طلب فیفا
 • تاریخ بازی شاگردان ویلموتس با ژاپن
 • واکنش برانکو به شکایت پرسپولیس به فیفا/ "مربی آزادم"
 • در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان؛ آخرين مهلت ارائه قراردادهاي وزنه‌برداران ليگي مشخص شد
 • واکنش برانکو به شکایت پرسپولیس در فیفا/ مربی آزادم
 • ۱۰ گوشی پرطرفدار هفته +عکس
 • جدیدترین رتبه‌بندی علمی منتشر شد/ دانشمندان ایرانی رتبه نخست هوا فضا در آسیای غربی
 • فشار حداکثری فیفا ؛ یا لغو منع حضور زنان در ورزشگاه یا خداحافظی با جام جهانی!
 • نامه ماریو بودیمیر به فیفا برای فسخ قراردادش با پرسپولیس و دریافت تمامی مطالباتش
 • اقدام بودیمیر برای فسخ قرارداد با پرسپولیس از طریق فیفا
 • هندبال ساحلی مردان قهرمانی آسیا؛ ایران – ویتنام در رده بندی/ یک گام تا جهانی شدن
 • مجیدی هم مثل ویلموتس درخواست ویژه دارد
 • تقاضای جدید ویلموتس درباره بازی‌های دوستانه؛ تیم‌های بزرگ را بیاورید!