مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت:استقلال تیم محلات نیست و قهرمان آسیا است و با بازیکن یک میلیاردی نمی‌تواند قهرمان شود.

علی فتح‌الله زاده در گفت‌وگو با فارس، درخصوص شرایط این روزهای استقلال و ارزیابی‌اش از اتفاقات اخیر صحبت‌های زیر را انجام داد:

* اوضاع و احوال استقلال را چطور می‌بینید؟

واقعا در این روزها شرایط تیم‌داری سخت است. من دیدم که آقای سعادتمند مصاحبه کرده در حالی که من خارج بودم وقتی دیدم او از ما کمک خواسته اعلام می‌کنم با کمال میل در خدمت‌شان هستم و اتفاقا از این حرف خیلی خوشم آمد. امیدوارم شرایط به شکلی پیش برود که مطالبات استقلال هم نقد شود چون این باشگاه کلی پول طلب دارد و به جای اینکه برخی دوستان در باشگاه مرتب مصاحبه کنند بهتر است وقت بگذارند و به این موضوع برسند. من حاضر هستم به آ‌قایان سعادتمند و فتحی و بقیه اعضای هیات مدیره کمک کنم و در کارگروهی که آنها تشکیل می‌دهند قرار بگیرم چون واقعا این پول سنگین است و می‌تواند گره استقلال را باز کند.

* این روزها هواداران استقلال از شرایط تیم‌شان خیلی ناراحت هستند و بعضا مقابل باشگاه تجمع می‌کنند.

من از مردم می‌خواهم که آرامش داشته باشند و دندان روی جگر بگذارند. مدیریت باشگاه انصافا کار سختی دارد و طلب‌های باشگاه از فصل گذشته پیش‌خور شده است. ما استقلالی هستیم و باید به تیم‌مان کمک کنیم.نمی‌خواهم بگویم اینهایی که مقابل باشگاه تجمع می‌کنند دشمنان استقلال هستند ولی مسئولان باشگاه هم باید تلاش کنند که این شرایط حساس مدیریت شود. در این شرایط اگر پاتوسی از استقلال برود کار خیلی سخت می‌شود.

*به نظر شما استقلال باید در نقل و انتقالات برای حفظ بازیکنانش پول‌های سنگین بدهد یا شما مخالف این موضوع هستید؟

این بستگی به بازیکنی است که می‌خواهد قراردادش را با استقلال تمدید کند گر آن بازیکن پاتوسی است من بودم حتی 4 میلیارد به او می‌دادم که بماند چطور برای تیم‌های دیگر پول هست ولی برای استقلال پول نیست مگر آنها پول نمی‌دهند؟ ما نباید استقلال را کوچک ببینیم. مطمئن باشید همین پاتوسی را با رقم‌های سنگین تیم‌های دیگر جذب می‌کنند درست نیست که ما سه میلیارد پول ندهیم بعد فلان تیم شهرستانی 4 میلیارد به بازیکنانش بدهد و استقلال در بازی‌ها دو تا دو تا بخورد و تماشاگر تیم دق کند. من اگر باشم دست روی دست نمی‌گذارم.استقلال تیم محلات نیست و قهرمان آسیا است و با بازیکن یک میلیاردی نمی‌تواند قهرمان شود. کار آنجایی اشتباه است که 4 یا 5 میلیارد به گرو و نویمایر داده می‌شود این کار غلط است نه پرداخت پول به پاتوسی.

*این روزها فضای مجازی آفت استقلال شده و به نظر می‌رسد همه چیز تحت تاثیر اتفاقات فضای مجازی رقم می‌خورد. معاون باشگاه در فضای مجازی پررنگ است و به نظر می‌رسد این موضوعات بیشتر در حال ضربه زدن به باشگاه است.

من قبول دارم که همه چیز از حالت طبیعی خارج شده است. مدیران باشگاه باید همه چیز را خوب مدیریت کنند و نباید تحت تاثیر فضای مجازی تیم ببندند وقتی فتحی معاون ورزشی انتخاب می‌کند باید از او کار خوب بخواهد با تمام احترامی که برای دوستان قائل هستم معتقدم اشکال کار استقلال اینجاست که ما الان به فکر تیم بستم افتاده‌ایم در این فضای رقابتی همه تیم‌ها به فکر بستن تیم خوب هستند و طبعا رقم‌ها هم بالا می‌رود. آقایان منزوی و ماجدی زمانی در باشگاه معاونان من بودند و یادشان می‌آید که برای بستم تیم از نیم فصل کارمان را شروع کردیم. وقتی فصل تمام شد تقریبا تمامی نفراتمان را بسته بودیم و تیم آماده و مهیای فصل آینده بود.اگر از دو ماه پیش دوستان این موضوع را می‌سنجیدند خیلی بهتر می‌شد.

*به نظر شما استقلال فصل آینده می‌تواند مدعی باشد؟

فعلا که تیم را سرمربی نبسته است من همه چیز را تحلیل می‌کنم و می‌بینم که هوادار نگران است چند روز پیش دیدم علی خطیر مقابل باشگاه حرف‌هایی می‌زند که کمی عجیب است من جای او بودم به جای اینکه کاری کند که علیه من شعار بدهند به تماشاگران می‌گفتم که فتح‌الله زاده را تشویق کنید چون ما همه استقلالی‌ هستیم ولی دوستان از این کارها بلد نیستند. مگر یادتان نیست همین هواداران مقابل باشگاه می‌آمدند و شعار می‌دادند ولی من با آنها صحبت می‌کردم و در نهایت همان‌هایی که شعار می‌دادند تیم‌ ما را تشویق می‌کردند. مدیر باشگاه استقلال باید سعه صدر داشته باشد و با افراد معمولی فرق کند. من هم از هواداران می‌خواهم دیگر شعار ندهند و صبور باشند.

*صحبت شما درمورد جدایی مجیدی چیست؟

مجیدی دوست داشت در استقلال بماند و به هر دلیلی این اتفاق صورت نگرفت من به او تبریک می‌گویم و امیدوارم حضورش در تیم امید زمینه‌ساز آغاز دوران مربیگری او باشد و من مطمئن هستم فرهاد به عنوان سرمربی یک روز به استقلال برمی‌گردد.

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واکنش سپاهان به پیشنهاد پرسپولیس به کی‌روش

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه اجازه نمی‌دهد عده‌ای معلوم الحال برای خریدهای سپاهان تعیین تکلیف کنند، گفت: در حال مذاکره با کی‌روش هستیم و از پیشنهاد پرسپولیس به او بی اطلاعم.

به گزارش مشرق، مسعود تابش با انتقاد از فضای مسمومی که علیه سپاهان در فضای مجازی ایجاد شده است، تاکید کرد عده‌ای محدود و معلوم الحال می‌خواهند برای این تیم تعیین تکلیف کنند. وی با بیان اینکه خریدهای جدید سپاهان از یک سال پیش زیر نظر بوده اند، درباره آخرین وضعیت استنلی کی روش و کومان دو بازیکن خارجی این تیم هم صحبت‌هایی را مطرح کرد.

مشروح گفتگوی تابش در ادامه می‌آید:

* امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان روز گذشته اعلام کرد تیمش دو، سه بازیکن دیگر می‌خواهد. در حال حاضر نقل و انتقالات سپاهان به کجا رسیده است؟

- هر بازیکنی که گرفته ایم و یا قراردادش را تمدید کرده ایم با نظر امیر قلعه نویی بوده است. حتی نفراتی که از سپاهان جدا شدند، با نظر سرمربی بود. از نقل و انتقالات راضی هستیم ولی متأسفانه یک عده متوجه نیستند. بازیکنانی که گرفته ایم بر اساس نیاز تیم بوده است. حسینی، منصوری، ولسیانی و… حتی رضا میرزایی که سال گذشته به صورت قرضی به فولاد رفت. هیچکس او را حساب نمی‌کند که یکی از بهترین‌های لیگ در فصل گذشته بود. دو بازیکن هم از لیگ دسته اول گرفتیم. باور کنید یک سال این نفرات را رصد کردیم و دنبالشان بودیم.

* با این حال از نقل و انتقالات شما در فضای مجازی و بعضی کانال‌های هواداری انتقاد می‌شود.

- باید بگویم نقل و انتقالات تمام نشده است و ما دو، سه بازیکن دیگر جذب خواهیم کرد. هوادار واقعی هم تمام تلاشش را می‌کند تا هوای تیمش را داشته باشد نه اینکه تنش درست کند. بر اساس نظر سرمربی تیم می‌بندیم. بنده که ۵۰ سال در ورزش و فوتبال بوده ام، به خودم اجازه نمی‌دهم به سرمربی تیم بگویم چه کسی را بگیرد یا نگیرد. به نظر سرمربی احترام می‌گذارم. حالا نظر چند هوادار چیز دیگری است. ما اهل بمب ترکاندن نیستیم. تمام کسانی که در سپاهان هستند می‌توانند ستاره باشند.

ما اولین تیمی بودیم که وضعیت سرمربی اش را مشخص و سپس تمرینات و یارگیری را شروع کرد. قرارداد تمام ستاره‌های تیم را هم برای فصل بعد تمدید کردیم. ۹۹ درصد قراردادهایی که تمدید کردیم بیش از یک سال است و این یعنی اینکه سال آینده هم خیالمان راحت است. هوادار واقعی درک می‌کند که در شرح وظایفش تعیین بازیکن نیست. حتی من که فوتبالی ام به خودم اجازه چنین کاری را نمی‌دهم. هم بنده و هم آقای قلعه نویی از نقل و انتقالات راضی هستیم. سلیقه هوادار شاید فرق کند ولی تعداد کم و معلوم الحالی هستند که می‌خواهند چالش درست کنند.

* قبول دارید در فضای مجازی فشار زیادی به شما وارد شده است؟

- سپاهان هواداران میلیونی دارد. افرادی که در فضای مجازی این جو را ایجاد کرده اند، ۵۰ نفر هم نیستند. آنها متوجه نیستند ایجاد این التهاب به تیم لطمه می‌زند. همانطور که گفتم نقل و انتقالات ما کاملاً با نظر سرمربی انجام شده است.

* یعنی معتقدید علیه شما در فضای مجازی خط می‌دهند؟

- شاید اینطور باشد. هم اهالی رسانه و هم پیشکسوتان و صاحب نظران تأیید می‌کنند که سپاهان خیلی سازماندهی شده و با برنامه کارش را در نقل و انتقالات پیش برده است. یکسری‌ها دنبال اهداف دیگری هستند. خدا همه ما را به راه راست هدایت کند. هوادار که برای کادر مدیریتی و کادر فنی تعیین تکلیف نمی‌کند. پس حیطه وظایف چه می‌شود؟ ما در سپاهان با کادر فنی همفکری می‌کنیم و تیم را اصولی می‌بندیم. نمی‌توان هرچه که یک عده افراد محدود می‌گویند، انجام بدهیم. آدم شرم می‌کند فضای مجازی را مطالعه کند. امیدوارم فکری برای این فضا بشود. جامعه هواداری به کدام سمت می‌رود. یک موقع فقط وارونگی هوا بود ولی الان در همه ارکان جامعه وارونگی داریم و در همه چیز دخالت می‌شود.

* عده‌ای که به زعم شما علیه سپاهان جوسازی می‌کنند دنبال چه چیزی هستند؟

- شاید دنبال منافع دیگران باشند. ما با هواداران واقعی سپاهان در ارتباط هستیم. آنها هم از این فضا ناراحتند. هواداران واقعی که با ما در تماس هستند از شرایط ابراز رضایت می‌کنند. تعدادی که علیه تیم سمپاشی می‌کنند، محدودند.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد ۶.۵ میلیاردی سپاهان به مهاجم ذوب‌آهن؟  

* شاید دنبال این هستند که شما از مدیریت سپاهان کنار بروید؟

- بله، بعضی‌ها در فضای مجازی به صراحت می‌گویند "اگر نمی‌توانی باشگاه را رها کن و برو". اتفاقاً فکر می‌کنیم در حال خدمت هستیم و تلاشمان برای جوانان و ورزش است. یکسری چیزها عجیب است و دستور می‌دهند برو! طرف سه روز فقط فوتبال را تماشا کرده و یا فقط در ۶ ماه، چهار مسابقه را دیده است و احتمالاً در ورزشگاه فحاشی هم کرده؛ بعد همین‌ها می‌گویند باید چه کار کنیم یا چه کار نکنیم! این در حالی است که هوادار واقعی به تیم کمک می‌کند و وارد این فضاها نمی‌شود.

* اردوی پیش فصل سپاهان در کدام کشور برگزار می‌شود؟

- در حال بررسی هستیم. دعوتنامه ای از بلژیک داشتیم. اردوی ابتدایی ما از ۱۵ تیر به مدت ۱۰ روز در کردان کرج برگزار می‌شود. بعد از آن برای اردوی خارجی هم تصمیم می‌گیریم.

* وضعیت استنلی کی روش و کومان به کجا رسید؟ آیا این بازیکنان فصل بعد در سپاهان می‌مانند؟

- هر دو بازیکن وقتی از ایران می‌رفتند، ابراز علاقه کردند که بمانند. ما هم علاقه داریم که با این بازیکنان ادامه بدهیم. تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم و امیدواریم که انجام شود. کی روش و کومان در اولویت هستند. البته این دو بازیکن، آزاد هستند و ممکن است باشگاه‌های دیگر هم آنها را بخواهند.

* آیا کی روش قیمت قراردادش را بالاتر برده است؟

- فعلاً قیمت خاصی نگفته است و در حال مذاکره هستیم! علاقه داریم کی روش و کومان بمانند ولی باید پیش بینی‌های لازم را هم داشته باشیم که اگر نیامدند، دستمان در حنا نماند!

* آیا پیشنهاد پرسپولیس به استنلی کی روش صحت دارد؟

- نمی دانم و از این موضوع بی اطلاعم. ما هم با این بازیکن در حال مذاکره هستیم و تاکید داشت که از شرایط در سپاهان راضی است.

* آیا کومان و کی روش درخواست خاصی داشته اند که روند تمدید قراردادشان طولانی شده است؟

- درخواست خاصی نداشتند. آنها بازیکن آزاد هستند و ان شاءالله به توافق می رسیم. ما هم بیکار نمی‌نشینیم. در حال حاضر سه بازیکن می‌خواهیم اما با ۱۰ نفر مذاکره می‌کنیم تا پیش بینی لازم را کرده باشیم.

* چند روز پیش مطلبی از سوی کمیته اخلاق منتشر شد مبنی بر اینکه سپاهان و تراکتورسازی نباید با منصور عظیمی همکاری داشته باشند. آیا چیزی به صورت رسمی در این خصوص به شما ابلاغ شده است؟

- ما همکاری خاصی با عظیمی نداشته ایم. مشکل ایشان برای ما مشخص نیست و نمی دانم چرا کمیته اخلاق اسم ما و یک باشگاه دیگر را آورده است. عظیمی نه برای ما بازیکنی گرفته و نه بازیکنی از سپاهان برده است. از کمیته اخلاق توضیح خواستیم تا اگر موردی هست بگوید.

منبع: مهر

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۰۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رویانیان: آقای عرب، تجربه مرا به یاد بیاور و دنبال مربی خارجی نباش/ مدیران باشگاه کاری را کردند که برانکو می‌خواست
 • مدیران باشگاه کاری را کردند که برانکو می‌خواست/ آقای عرب، تجربه مرا به یاد بیاور و دنبال مربی خارجی نباش!
 • مافیای ۳ هزار میلیاردی زباله و دست خالی شهرداری
 • پیشنهاد پرسپولیس به کی روش؟
 • تقاضای فتح‌الله زاده و دوستان از دولت برای کمک به استقلال
 • مافیای ۳هزار میلیاردی زباله!
 • منزوی: خطیر مشکل شخصی با کسی ندارد/ حل مشکل پروپئیج آینده استقلال را خراب می‌کند/ امیدوارم پاتوسی ماندنی شود
 • منزوی: خطیر با پاتوسی در تماس است/ امیدوارم با مساعدت وزارت خارجه مشکل استقلال حل شود
 • خطیر با پاتوسی در تماس است/ آینده استقلال خراب می‌شود
 • برخی دولتی‌ها حقوق ٢٥ میلیونی می گیرند
 • شفر آدم حسابمان نمی‌کرد، خطیر عامل جدایی‌ام شد
 • ارتقای درجه فرمانده جوان سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد+حکم
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند
 • گلایه‌های بازیکن جوان استقلال از برخورد مدیران و کادرفنی این تیم؛ باز هم پای خطیر در میان است.
 • فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ارتقاء درجه گرفت
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود
 • شفر آدم حسابمان نمی‌کرد، خطیر عامل جدایی‌ام شد/ می‌گفتند در چشم نیستی، لباس به تو نمی‌دهیم!
 • واکنش فتح الله زاده به پیشنهاد مدیرعاملی رویانیان در استقلال
 • پیشنهاد مدیر عاملی استقلال به رویانیان!