معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: بر‌اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و ابلاغ استانداری خراسان جنوبی، تغییر ساعت کاری ادارات از ابتدای تیر ماه آغاز می‌شود که سبب کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار ظهر می‌شود. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محسن بخشایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: از سال 1387 قبوض برق را به صورت الکترونیکی روی وب سایت شرکت ارائه می ‌شود.

 وی به مدیریت مصرف اشاره کرد و افزود: سابقه بحث مدیریت مصرف برق به سال 87 برمی‌گردد که در آن زمان فرهنگ سازی مصرف انجام شد و با ترویج استفاده از لامپ های کم مصرف فرهنگ سازی خوبی در بحث روشنایی انجام شده است. 

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه با توزیع لامپ‌های کم مصرف در بحث روشنایی فرهنگ سازی خوبی انجام شده است بیان کرد: باید فرهنگ سازی‌ها و اقدامات لازم برای مدیریت بار مصرفی در منازل و ادارات نهادینه شود تا الگوی مصرف در حد انتظار و مطابق استانداردهای مصوب باشد.

بخشایی 30 درصد مصرف برق مشترکین را در بخش روشنایی عنوان و تصریح کرد: برای تمام‌مشترکین خانگی، ادارات، کشاورزی، تجاری و عمومی برنامه هایی مدونی پیش بینی شده است. 

وی خاطرنشان کرد: برای مشترکین خانگی تعرفه‌بندی طوری برنامه‌ریزی شده که هر مشترک خانگی که 10 درصد مصرف برق خود را کاهش دهد حداقل 20 درصد از هزینه برق مصرفی کم می‌شود.

تغییر ساعات کاری ادارات آذربایجان شرقی در برخی روزهای پیک مصرف برق تیر و مرداد ماهادامه روند رشد مصرف برق در آذربایجان شرقی خاموشی تابستان را به همراه داردافزایش 11 درصدی مصرف برق در آذربایجان شرقی نگران‌کننده است

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی  یادآور شد: استفاده از وسایل با برچسب انرژی بالاتر و کاهش مدت زمان استفاده یا عدم استفاده از وسایل پر مصرف در پیک بار ، در کاهش مصرف برق نقش به سزایی دارد.

بخشایی با اشاره به اینکه باید فرهنگ صرفه‌جویی مصرف برق را در بین فرزندان خود نهادینه کنیم اظهار داشت: اگر مصرف برق در بازه اوج بار مدیریت شود مشکلی در سایر ایام سال نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هر سال به طور متوسط 10 هزار مشترک به مشترکین برق استان افزوده می‌شود بیان کرد: برنامه‌های مدیریت بار برای دستگاه‌های اجرایی الزامی است و در این راستا طبق قانون دستگاه‌های اجرایی موظف هستند هر سال  10 درصد مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند.

بخشایی افزود: ادارات باید پس از پایان ساعت کار اداری حداقل 80 درصد مصرف خود را کاهش دهند و با استفاده از  مولدین اضطراری خود قسمتی از توان برق مصرفی خود در ساعت پیک را تامین کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد: ادارات موظف‌اند وسایل سرمایشی خود را یک ساعت قبل از پایان ساعت کار اداری خاموش کنند همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی باید برای همراهی با مردم تابلو سردرب اداره خود را در شب خاموش نگه دارند.

بخشایی بیان کرد: دمای مناسب و استاندارد برای محیط کار و منازل 25 درجه سانتیگراد است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه فقط حدود یک درصد از مشترکین ما صنعتی هستند اما باری که مصرف می‌کنند 20 درصد مصرف استان است گفت: در مجموع 50 درصد مصرف برق در استان در بخش کشاورزی و تولیدی است. 

وی با بیان اینکه در بخش صنعت روش‌های مختلفی برای همکاری صنایع در نظر گرفته شده  است خاطرنشان کرد: در این راستا صنایع را تشویق کرده‌ایم که تعمیرات خود را در تابستان انجام دهند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان تخفیف همکاری تابستان به مشترکان صنایع و کشاورزی استان پرداخت شده است. 

بخشایی به مشترکین تجاری خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: برای فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین تجاری بایستی برای سیستم روشنایی خود از سیستم های روشنایی کم مصرف و فوق کم مصرف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در بحث مولدین، هر صنعتی که مولد داشته باشد ما انرژی تولیدی را از آنان خریداری می‌کنیم خاطرنشان کرد: در این راستا از تمام ظرفیت ها استفاده می‌شود و حدود 4 مگاوات تفاهم نامه تولید در استان منعقد شده است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: چهار درصد از مشترکان برق خراسان جنوبی در بخش ادارات هستند اما 10 درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص داده‌اند که بخش عمده آن در سیستم‌های سرمایشی است.

بخشایی به تغییر ساعت کار ادارات اشاره و خاطرنشان کرد: بر‌اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و ابلاغ استانداری خراسان جنوبی، تغییر ساعت کاری ادارات از ابتدای تیر ماه آغاز می‌شود که سبب کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار ظهر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 10 درصد مصرف برق استان در بخش اداری است یادآور شد: سال گذشته با تغییر ساعت کار ادارات  حدود 6.5 درصد در مصرف برق ادارات صرفه‌جویی شده است.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال 98 برنامه‌ها با انسجام و برنامه‌ریزی دقیق دنبال می‌شود گفت: با مدیریت بار و مصرف برق به سمتی می‌رویم که هیچ خاموشی برای مردم اعمال نشود.

بخشایی به الکترونیکی کردن قبوض اشاره کرد و یادآور شد: از سنوات گذشته بایگانی الکترونیکی تمام قبوض در سیستم وب سایت شرکت برق وجود دارد و حذف قبوض کاغذی را از سال‌های گذشته آغاز کرده‌ایم. 

وی خاطرنشان کرد: مشترکین می‌‌توانند با استفاده از امکانات تعبیه شده در وب‌سایت شرکت و همچنین نصب اپلیکیشن طراحی شده از تمام امکانات و خدمات قابل ارائه این شرکت از جمله سوابق قبوض و مصرف خود  بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ش

R41348/P/S6,56/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای تیر در کرمان اجرا می شود

به گزارش ایرنا، سید محمد جواد جهادی حسینی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به صورت پایلوت از خردادماه در شهرستان زرند آغاز شد و برای پرداخت قبوض توسط مشترکین روش‌های مختلفی پیش بینی شده است تا شهروندان مشکلی در این رابطه نداشته باشند.

وی بیان کرد: مشترکان برق با مراجعه به سایت شرکت به آدرس WWW.Nked.CO.IR و نصب نرم افزار جامع خدمات مشترکین بر روی گوشی خود می توانند به راحتی قبوض برق را پرداخت کنند.

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان اظهار داشت: همچنین مشترکان می توانند از طریق کدهای دستوری ارسال# شناسه قبض P از طریق پیامک به شماره ۲۰۰۰۳۴۱۱۲۱ جهت ثبت شماره همراه و ارسال # شناسه قبض D از طریق پیامک به شماره ۲۰۰۰۳۴۱۱۲۱ جهت حذف شماره همراه نسبت به ثبت شماره خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد: همچنین مشترکین با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند نسبت به ثبت شماره تلفن و پرداخت قبوض برق خود اقدام کنند.

جهادی حسینی تصریح کرد: از نیروهایی که در بخش ارسال قبوض به مشترکان فعالیت می کردند در قسمت های دیگر شرکت استفاده می شود و هیچ نیرویی بیکار نخواهد شد.

با همکاری مشترکان امسال خاموشی در تابستان نداریم

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان گفت: با پیش بینی هاو اجرای طرح های صرفه جویی و در صورتی که مشترکان نسبت به صرفه جویی لازم در مصرف برق همکاری داشته باشند، تابستان سال جاری در کرمان خاموشی نداریم.

وی با بیان اینکه پیک مصرف در شهرستان کرمان ۳۵۰ مگاوات است افزود: منحنی پیک بار مصرف در طول ساعات شبانه روز متفاوت است و در تابستان به دلیل وجود لوازم سرمایشی از ساعت ۱۱ تا ۱۶ پیک ظهر و ساعت ۲۰ تا ۲۳ پیک شب، اوج مصرف است.

جهادی حسینی تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته و با رعایت الگوهای مصرف از سوی مردم و مشترکان کشاورزی و صنعتی، مشکلی در پیک شبکه نداشته باشیم و نیازی به خاموشی نباشد.

وی اظهار داشت: اگر مشترکان عادی ما ۱۰ درصد مصرف برق خود را نسبت به سال قبل کاهش بدهند، ۲۰ درصد مشمول پاداش تخفیف و بخشودگی هزینه برق می شوند.

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان با اشاره به استفاده از پنل های برق خورشیدی تصریح کرد: در زمینه اجرای سامانه های خورشیدی با توجه به سیاست های تشویقی و قیمت خوب خرید انرژی اسقبال خوبی وجود دارد و بسیار مقرون به صرفه است.

وی بیان کرد: شهرستان کرمان با ۴۵ هزار کیلومتر مربع، نیمی از مساحت حوزه عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان را شامل می شود و ۳۷۰ هزار مشترک را در شهرستان کرمان تحت پوشش داریم.

جهادی حسینی گفت: در سطح شهرستان ۹ هزار کیلومتر خطوط توزیع فشار متوسط و فشار ضعیف داریم و روشنایی شهرها و معابر را با ۱۸۰ هزار چراغ تامین می کنیم.

وی با اشاره به وجود برخی انشعاب های غیرمجاز برق در حاشیه شهر کرمان گفت: در ۲ سال گذشته برای حدود یک هزار و ۵۰۰ مشترک در برخی مناطق امتیاز برق صادر شده است و برای رفع مشکل سایر متقاضیان نیز باید راهکار و مجوز قانونی صادر شود.

۷۴۳۷ / ‌‬ ۵۰۵۴

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

ساناز کریمی درگذشت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۳۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تامین برق ادارات و سازمان های دولتی از ساعت ۱۲ به بعد، از طریق موتور ژنراتور
 • اصفهان| اسراف ادارات در مصرف برق؛ پلیس انرژی به میدان می‌آید؟
 • مصرف 10 درصد برق استان قم توسط ادارات
 • ساعت کارتهرانی‌ها تغییرخواهدکرد؟
 • تغییر ساعت کاری ادارات استان قم به دستور استاندار
 • ساعات کاری ادارات در آذربایجان غربی تغییر می کند
 • تغییر ساعت کاری ادارات قم از اول تیرماه
 • تغییر ساعت کاری ادارات قم، باصرفه‌جویی ۶۰ مگاواتی برق همراه است
 • تغییر ساعت کاری ادارات چهارمحال و بختیاری
 • ساعت کار تهرانی‌ها تغییر خواهد کرد؟
 • تغییر ساعات کار اداری در کاهش میزان مصرف برق موثر است
 • ساعت کاری اداره های آذربایجان غربی از اول تیر تغییر می کند
 • تغییر زمان فعالیت ادارات چهارمحال و بختیاری از ابتدای ماه آینده
 • جابه‌جایی ساعت کاری ادارات قم از اول تیرماه در دستور کار است
 • ساعت کاری ادارات گلستان تغییر کرد
 • ساعت کار تهرانی ها تغییر نمیکند
 • تغییر آغاز ساعت کار ادارات استان مازندران به ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح
 • ساعت کاری ادارات تهران در تابستان
 • دستفروشان ساماندهی می‌شوند/ رگبار باران و وزش باد در تهران/ ساعت کاری ادارات تهران در تابستان تغییر می‌کند؟