به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نیروهای مسلح یمن اعلام کردند موشک کروز که به فرودگاه عربستان شلیک شده بود با اصابت به برج مراقبت این فرودگاه آن را منهدم کرد.

بنابر گزارش شبکه تلویزیونی العالم یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد موشک کروز که به فرودگاه ابها در عربستان شلیک شده بود با اصابت به برج مراقبت این فرودگاه آن را منهدم کرد که در نتیجه فعالیت فرودگاه و پروازهای آن متوقف شد.

ائتلاف متجاوز سعودی به حمله موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه ابها اذعان کرد.

در این حمله  ۲۶ نفر زخمی شدند.

در همین حال سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: ادامه حملات متجاوزان و تعطیلی فرودگاه صنعا و مخالفت با راه حل سیاسی، ما را وادار می کند تا از خودمان دفاع کنیم.

 تلافی در مقابل تعطیلی کشاندن فرودگاه صنعا

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز تهدید کرد اگر فرودگاه های یمن همچنان بسته بماند، ارتش و کمیته های مردمی این کشور با حملات خود، فرودگاه های کشورهای متجاوز را به تعطیلی خواهند کشاند.

علی القحوم در مصاحبه با این شبکه گفت: اگر فرودگاه های یمن بسته بماند، کاری خواهیم کرد که فرودگاه های کشورهای متجاوز هم بسته شود و این فرودگاه ها را هدف قرار خواهیم داد.

القحوم درباره حمله موفقیت آمیز موشکی به فرودگاه ابها در جنوب عربستان افزود: معادله نظامی روشن است، اگر فرودگاه های ما را تعطیل کنید، ما مقابله به مثل خواهیم کرد و فرودگاه های شما هم بسته

خواهد شد. ما می توانیم فرودگاه های متجاوزان را هدف قرار دهیم و این فرودگاه ها را هدف مشروع برای خود می دانیم.

وی خاطر نشان کرد: متجاوزان باید بفهمند که ما در پنجمین سال جنگ یمن، توانایی های نظامی بیشتری به دست آورده ایم و سلاح های پیشرفته تر و بیشتری تولید می کنیم. فرماندهی نظامی، اهداف مناسب را تعیین می کند.

کد خبر 443735

منبع: همشهری آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نویسنده یمنی: پایتخت های متجاوزان در تیر رس ارتش یمن قرار دارد

عنتر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۳۰۰ هدف حیاتی، راهبردی و تاسیسات زیربنایی کشورهای متجاوز در بانک اهداف نیروهای مسلح یمن قرار دارد.

وی اظهار داشت: در صورتی که به جنگ و تجاوز به کشوری عربی با ریشه تاریخی و تمدنی مانند یمن ادامه دهند، پشیمان می شوند زیرا غافلگیری های بیشتر و ویرانگری در انتظار آن هاست.

عنتر گفت: یمن با زشت ترین تجاوز در طول تاریخ از طریق استکبار جهانی و مزدوران صهیونیست، سعودی و اماراتی آن و ۱۷ کشور دیگر و با چراغ سبز واشنگتن روبرو است.

وی بیان کرد: ارتش و کمیته های مردمی در نخستین سال جنگ در حدود ۵۰ جبهه در همه استان های یمن می جنگیدند ولی توانستند مزدوران ریال سعودی را در همه جبهه ها و عمق خاک عربستان شکست دهند.

این پژوهشگر مسائل راهبردی یمن گفت: دو ماه پس از آغاز حمله به یمن، ائتلاف متجاوزان اعلام کرد که به اهداف خود دست یافته و موشک های یمن را نابود کرده اند ولی برکسی پوشیده نیست که آنها در طول پنج سال هیچ دستاورد نظامی، سیاسی و حتی رسانه ای نداشته اند.

عنتر با بیان اینکه اگر به اهدافشان دست پیدا کرده بودند جنگ را متوقف می کردند، اضافه کرد: تنها دستاورد این جنگ تخریب زیرساخت ها و کشتار زنان و کودکان یمن است که همه این جنایت ها ثبت شده و روزی سران کشورهای متجاوز به عنوان جنایتکار جنگی در دادگاه بین المللی محاکمه خواهند شد و این جنایت ها با گذشت زمان از یادها نخواهد رفت.

وی افزود: دلیل پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی بر مزدوران و متجاوزان این است که مجاهدان یمنی، براساس ایمان و عقیده خود، دفاع از کشور، ناموس، آزادگی و عزت را مقدس می دانند و امام حسین (ع) را الگوی خود قرار داده اند درحالی که مزدوران عربستان به خاطر پول کثیف می جنگند و قدرت خود را از عربستانی می گیرند که خود بر آمریکا و رژیم صهیونیستی تکیه کرده است.

عنتر گفت: برهمین اساس بزرگترین زرادخانه نظامی جهان و همه سلاح های ویرانگر و ممنوعه آمریکایی زیر گام های مجاهدان ارتش و کمیته های مردمی یمن پایمال شد.

وی درباره توسعه صنایع نظامی یمن نیز اظهار داشت: ملت یمن ناچار بود برای مقابله با این جنگ جهانی و بویژه مقابله با مزدوران استکبار در منطقه یعنی حاکمان نفتی عربستان و امارات به توسعه و تقویت موشک های خود و ساخت پهپاد اقدام کند زیرا مغزهای متحجر این بیابان نشین ها، غیر از زبان سلاح نمی داند.

نویسنده یمنی تصریح کرد: یمن ذخایر راهبردی خوبی از موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین دارد و اگر این جنگ ۱۰ سال نیز به طول انجامد، این ذخایر پایان نمی پذیرد.

عنتر اضافه کرد: یمن به چنین سلاح هایی نیاز داشت و دارد زیرا نیروهای مسلح یمن وارد جنگی برای آزادی و استقلال خود شده اند و این جنگ اردوگاه حق و باطل است و قطعاً حق پیروز خواهد شد.

وی افزود: ما سلاح های قدیمی و برخی موشک های روسی در اختیار داشتیم و این سامانه ها را برای رسیدن به ریاض و پس از ریاض بهینه سازی کردیم و سلاح هایی نیز با اندیشه و دستان یمنی تولید شد.

عنتر بیان کرد: تعجب می کنیم از کسانی که به توانایی ملت یمن شک دارند در حالی که سابقه و تمدن این ملت به ۶ هزار سال پیش از میلاد بازمی گردد، درحالی که همه سلاح های متجاوزان، آمریکایی و رژیم صهیونیستی است و حکام خائن کشورهای عربی خلیج فارس آن را از بزرگترین شرکت های اسلحه سازی دریافت می کنند.

وی گفت: بهینه سازی و توسعه سلاح یمنی ادامه دارد و ذخایر کنونی سلاح نیز پاسخگوی بیش از ۱۰ سال مقابله و جنگ است و همه افراد ملت یمن نیز براساس آداب و رسوم خود، مسلح هستند.

کارشناس و پژوهشگر مسائل راهبردی یمن افزود: پیام ارتش و کمیته های مردمی و ملت یمن به متجاوزان این است که دست از تجاوز بردارند ولی در صورتی که دشمن به تجاوز خود ادامه دهد، پاسخی ویرانگر و دردناک دریافت خواهد کرد.

عنتر اضافه کرد: در صورت ادامه جنگ، پایتخت همه کشورهای متجاوز، اهداف مشروع نیروهای مسلح یمن خواهد بود و آتش جنگ همه منطقه را فرا خواهد گرفت و این جنگ به سرنگونی حکام کشورهای عربی خلیج فارس منجر خواهد شد.

وی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها سود برنده این جنگ هستند زیرا این جنگ را برای فروش سلاح بیشتر و باجگیری از این کشورها آغاز کرده اند.

عنتر تصریح کرد: این گاوهای شیرده، پس از خشک شدن شیرشان، سرنگون می شوند زیرا رژیم های ارثی و سرکوبگر و نقض کننده حقوق و آزادی ملت ها هستند و اندیشه تکفیری وهابی را به همه کشورها صادر می کنند.

وی افزود: برخی از کشورها پس از هدف قرار گرفتن فرودگاه ابها و خط لوله نفتی عربستان، ملت یمن را محکوم کردند زیرا عربستان آنها و حتی شورای امنیت سازمان ملل متحد و رژیم های عربی وابسته، الازهر، رسانه ها و نویسندگان را با دلارهای نفتی خریده و اینها از جنایت های وحشیانه متجاوزان و بمباران غیرنظامیان بیگناه و زنان و کودکان و سالخوردگان چشم پوشی می کنند.

عنتر گفت: تنها کشورهای محور مقاومت که مقابله با استکبار جهانی را وظیفه و آرمان خود می داند در کنار ملت یمن ایستاده اند زیرا یمن عضوی از این محور است و منطقه و جهان را تغییر خواهد داد.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی کشته شدند.

این جنگ همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی رو به رو کرده است؛ به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامید.

شبک **۶۱۱۶** ۱۶۲۵

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

ساناز کریمی درگذشت

کلیدواژه: عربستان یمن

منبع این خبر، وبسایت www.hamshahrionline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۴۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انصارالله یمن چگونه موازنه وحشت را ایجاد کرد؟
 • حملات ديوانه وار سعودي ها به مناطق مسکوني صنعا/ پاسخ کوبنده موشکي يمن
 • ارتش یمن حمله متجاوزان سعودی به «جیزان» را ناکام گذاشت
 • انهدام تجمعات ائتلاف سعودی بعد از حمله به فرودگاه‌های ابها و جیزان
 • حمله پهپادی یمن به 2 فرودگاه سعودی ابها و جازان
 • حمله پهپادی مجدد ارتش یمن به فرودگاه‌ ابها
 • حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا
 • نیروهای مسلح یمن: روزهای دردناک‌تری در انتظار رژیم سعودی است
 • ادامه حملات موشکی یمن؛ شلیک «زلزال-۱» به جازان
 • موشک یمن باز هم عربستان را هدف قرار داد
 • ادامه حملات موشکی یمن به مواضع نظامی سعودی
 • لحظه حمله موشکی نیروهای مشترک یمنی به فرودگاه ابها در عربستان سعودی
 • بمباران یک خانه و یک مدرسه در استان صعده یمن توسط متجاوزان سعودی +فیلم
 • عربستان در شوک عمليات پهپادي و موشکي يمن
 • حمله ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا
 • حمله پهپادی موفق به فرودگاه ابها/ تمام فرودگاه‌ها و مواضع متجاوزان اهدافی مشروع است
 • فرمانده یمنی :حمله پهپادی موفق به فرودگاه ابها/ تمام فرودگاه‌ها و مواضع متجاوزان اهدافی مشروع است
 • حمله جديد پهپادي يمن به فرودگاه ابها/ رادار هاي هوايي سعودي نيز هدف قرار گرفتند
 • فیلم/ لحظه اصابت موشک کروز یمنی‌ها به فرودگاه ابها عربستان