رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان گفت: به نظر من مدال طلای ورزشکاری مانند بهزاد امیری در رشته تکواندوی المپیک ناشنوایان تفاوتی با مدال طلای المپیک ندارد و چرا قهرمانان المپیک و پرالمپیک باید ۳۰۰ سکه پاداش دریافت کنند و قهرمان المپیک ناشنوایان تنها ۷۰ سکه؟ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مهران تیشه‌‌گران امروز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان اظهار داشت: با وجود داشتن برخی محدودیت‌ها و شرایط ویژه، مخاطبان و ورزشکاران این هیئت انسان‌های بسیار تلاشگری هستند.

او با بیان اینکه نزدیک به 30 سال در سمت‌های مختلف ورزشی حضور داشته‌ام، افزود: ورزشکاران هیچ فدراسیونی به اندازه فدراسیون ورزش ناشنوایان به تلاش برای موفقیت عرق ندارند.

رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان با بیان اینکه هنوز پس از 6 سال حضور در فدراسیون ناشنوایان زبان اشاره را فرا نگرفته‌ام، ادامه داد: برای کار کردن با این ورزشکاران باید زبان آنها را یاد بگیریم چون یک ورزشکار ممکن است درددل شخصی با رئیس فدراسیون داشته باشد.

انتقاد از تبعیض بین پاداش ورزشکاران معلول

تیشه‌‌گران با بیان اینکه 17 رشته فعال  داریم که بیشتر آنها در رنکینگ‌های آسیایی و جهانی در رده نخست قرار دارند، گفت: به نظر من مدال طلای ورزشکاری مانند بهزاد امیری در رشته تکواندوی المپیک ناشنوایان تفاوتی با مدال طلای المپیک ندارد و چرا قهرمانان المپیک و پارالمپیک باید 300 سکه پاداش دریافت کنند و قهرمان المپیک ناشنوایان تنها 70 سکه؟ همچنین هیئت دولت مصوب کرده که قهرمانان المپیک و پارالمپیک می‌توانند استخدام شوند که این قانون شامل ورزشکاران نابینا هم می‌شود، اما ورزشکار ناشنوا نمی‌تواند از این قانون که البته هنوز اجرا نشده است، استفاده کند.

وی اضافه کرد: اجازه حضور ورزشکاران ناشنوا در المپیک و پارالمپیک در دست فدراسیون جهانی ناشنوایان است که هنوز با آن موافقت نکرده است چون المپیک جداگانه برای ناشنوایان برگزار می‌‌کند، اما ای کاش رشته‌های ورزشکاران ناشنوا جزو پارالمپیک بود تا ورزشکاران ما از نظر پاداش و سایر تسهیلات متضرر نمی‌شدند.

ضیایی سرمربی تیم فوتبال ناشنوایان شددومین اردوی تیم ملی فوتسال ناشنوایان برگزار می‌شودعلی رعدی سرمربی تیم ملی فوتسال ناشنوایان شد

رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان بیان داشت: هزینه‌های ورزش ناشنوایان تفاوتی با رشته‌های ورزشکاران معمولی ندارد، اما وزارت ورزش امسال تنها 3 میلیارد تومان بودجه به فدراسیون تخصیص داده که حتی اگر نیمی از آن هم محقق شود باید خوشحال باشیم اما باید با همین بودجه ورزشکاران 8 رشته را به مسابقات ببریم. البته یا نباید مسئولیت ریاست فدراسیون را قبول می‌کردم، یا اینکه الان باید تلاش کرده و این هزینه‌ها را تأمین کنم و به هر قولی در مجمع فدراسیون دادم عمل می‌کنم.

تیشه‌‌گران تصریح کرد: خوشبختانه قهرمانان خوبی هم در بخش پسران و هم دختران داریم، اما علاقهمند هستم که ناشنوایان و خانواده‌های آنها را درگیر ورزش همگانی کنم. دوره گذشته با دلار 3 هزار تومانی 180 ورزشکار در 11 رشته به چین تایپه اعزام کردیم و امسال با دلار 12-13 هزار تومانی تنها می‌توانیم نیمی از این تعداد را به بازی‌های آسیایی ببریم و حداقل 25 میلیون تومان هزینه اعزام هر نفر می‌شود.

وی اظهار داشت: کار سعید صادقی در هیئت ناشنوایان استان اصفهان بسیار زیاد و سخت است و امیدوارم رتبه دوم این هیئت، امسال به رتبه نخست کشور تبدیل شود.

یک سالن اختصاصی در اصفهان به ورزشکاران ناشنوا اختصاص یابد

رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان با تأکید بر اختصاص یک سالن به ورزش ناشنوایان در اصفهان و شرکت دادن هیئت استان در فرآیند مزایده اماکن ورزشی استان، گفت: این موضوع را چند سال پیش هم به مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفتم و امیدوارم یک سالن اختصاصی به هیئت ناشنوایان استان اصفهان اختصاص یابد.

تیشه‌گران با بیان اینکه امیدوارم هیچ‌گاه شاهد معلولیت نباشیم، خاطرنشان کرد: اما امیدوارم ناشنوایانی که در استان اصفهان از ورزش دور هستند، به هیئت ورزش ناشنوایان بپیوندند، چون انتظار ما از اصفهان بیشتر از استان‌های دیگر است و امیدوارم ملی‌پوشان اصفهانی بیشتری در تیم‌های ملی ناشنوایان در مسابقات آسیایی داشته باشیم.

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بهاروند: هیئت رئیسه فردا درباره سوپرجام تصمیم گیری می‌کند/ کار سختی برای شروع لیگ داریم/ برگزاری مسابقات کار جمعی است

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: وقتی تیمی هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی قهرمان می‌شود بحث برگزاری سوپرجام در آئین نامه برگزاری مسابقات پیش بینی نشده است. این آیین نامه مربوط به قبل و پیش از حضور من در سازمان لیگ است.

او تصریح کرد: قبل از برگزاری سوپرجام این موضوع را پیش بینی کردیم و قرار شد بحث برگزاری سوپر جام در هیئت رییسه بررسی و تصویب شود.

بهاروند بیان کرد: فدراسیون درگیر حواشی فینال جام حدفی و اردو‌های تیم ملی است و ما به زودی بحث سوپرجام را به هیئت رئیسه سازمان لیگ می‌بریم. سوپرجام معمولا یک هفته قبل از شروع لیگ جدید برگزار می‌شود. هیئت رئیسه فردا درباره سوپرجام تصمیم گیری می‌کند.

رئیس سازمان لیگ اظهار کرد: در چنین حالتی که یک تیم قهرمان لیگ و حذفی بشود ۲ شیوه در اروپا تصمیم گیری می‌شود. هیئت رئیسه باید تصمیم گیری کند که به چه شکلی سوپرجام را برگزار می‌کنیم.

او اظهار داشت: در فوتبال اروپا اگر تیمی قهرمان هر ۲ جام شود، قهرمان جام حذفی یا با نایب قهرمان لیگ بازی می‌کند یا نایب قهرمان جام حذفی. اگر بازی‌ای برگزار نشود جام سوپرجام را به پرسپولیس می‌دهیم. فردا تکلیف سوپر جام در جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ مشخص می‌شود.

بهاروند گفت: به دلیل برخی مشکلات که در ورزشگاه‌ها مانند بلیت الکترونیکی و دوربین مداربسته وجود دارد کار سختی برای شروع لیگ داریم. نیروی انتظامی اعلام کرده اگر این امکانات فراهم نشود نمی‌توانیم لیگ را برگزار کنیم. البته برخی ورزشگاه‌ها برای این کار اقدام کرده اند.۲ فصل است طبق دستور‌ای افی سی بلیت فروشی را به باشگاه‌ها واگذار کرده ایم، اما بیشتر ورزشگاه‌ها در اختیار باشگاه‌ها نیست.

او ادامه داد: امکان دارد ذوب آهن به دلیل حضور در لیگ قهرمانان ۲ روز زودتر اولین بازی اش را برگزار کند تا آسیب نبیند.

رئیس سازمان لیگ بیان کرد: اگر بتوانیم ورزشگاه‌ها را تجهیز کنیم بلیت فروشی به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد. سازمان لیگ روی بلیت فروشی بازی‌ها نظارت می‌کند، اما برگزاری مسابقات با ما است. در ورزشگاه آزادی و نقش جهان اقدام‌های خوبی برای فروش بلیت الکترونیکی صورت گرفته است. ورزشگاه آزادی از پرسپولیس و استقلال اجاره می‌گیرد و باشگاه‌ها باید این کار را انجام بدهند.

بهاروند خاطرنشان کرد: شرکت توسعه و تجهیز باید بحث بلیت فروشی الکترونیکی و دوربین مداربسته را انجام می‌دهد. بخش زیادی از ورزشگاه‌ها چنین کاری را انجام نداده اند. حل این معضلات دست فدراسیون و سازمان لیگ نیست.

او گفت: باشگاه استادیوم را اجاره می‌کند و باید ورزشگاه‌ها تجهیز شوند. نیروی انتظامی و یگان ویژه برای برگزاری رقابت‌ها ایثار می‌کنند. سازمان لیگ موسسه‌ای خصوصی و مستقل است که زیر نظر فدراسیون کار می‌کند. رئیس مجمع سازمان لیگ رئیس فدراسیون فوتبال است.

بهاروند گفت: برگزاری رقابت‌ها کار جمعی است و وزارت ورزش و جوانان باید ورزشگاهی که در اختیار شرکت توسعه است را تجهیز کند. نیروی انتظامی می‌گوید اگر بلیت فروشی الکترونیکی و دوربین مداربسته درست نشود امکان برگزاری رقابت‌ها نیست.

او بیان کرد: ما وظیفه مان این بود که محل استقرار تماشاگران را معلوم کنیم. طبق مصوبه شورای تامین استان وظایف هر سازمانی برای برگزاری فینال جام حذفی مشخص شده بود. برگزاری بازی در ورزشگاه غدیر اهواز در شورای تامین مصوب نشد، اما برخی نظر دادند که محل مسابقه، ورزشگاه غدیر باشد.

رئیس سازمان لیگ گفت: درباره دربی ما گفتیم ظرفیت ورزشگاه ۹۰ به ۱۰ باشد، اما شورای تامین گفت برای برقراری امنیت ۵۰-۵۰ باشد. همه جای دنیا ۹۰ به ۱۰ است. آنچه که شورای تامین خوزستان مصوب کرد این بود بازی فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد برگزار شود

بهاروند همچنین گفت: سعید فتاحی اشتباه کرد که گفت فینال جام حدفی در شهری غیر از شهر‌های خوزستان برگزار می‌شود. گزینه ما ابتدا خرمشهر بود، اما هیئت رئیسه سازمان لیگ مصوب کرد بازی در اهواز برگزار شود. ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد گزینه ما بود، اما داماشی‌ها اعتراض کردند که این امر منتفی شد. سعید فتاحی به هیچ وجه نگفت داماشی‌ها لباس پرسپولیس را بپوشند.

او اظهار داشت: پیشنهاد خوبی است که عواید برگزاری فینال جام حذفی را به مردم خرمشهر اختصاص بدهیم و احتمال دارد این موضوع در هیئت رئیسه سازمان لیگ مطرح شود. برگزاری خوب مسابقات حاصل کار گروهی است. هر تصمیمی در جلسه هیئت رئیسه درباره سوپرجام گرفته شود به باشگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم

حیدربهاروند خاطرنشان کرد: فتاحی طبق حکم کمیته اخلاق برکنار نشده بلکه تعلیق شده است. کمیته اخلاق و کمیته انضباطی کار‌های خوبی در فوتبال انجام داده اند و جلسات مختلفی برای برگزای سالم رقابت‌ها در این کمیته‌ها برگزار شده است.

او بیان داشت: تیم‌هایی که در لیگ حرفه‌ای بازی می‌کنند باید ورزشگاهی حرفه‌ای داشته باشند. درست نیست یک تماشاگر پنج تا هشت ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیاید و با عصبانیت اتفاق‌های زشتی را رقم بزند. تماشاگر باید یک ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیاید. برای فینال جام حذفی ظرفیت ورزشگاه ۳۰ هزار نفر بود، اما ما ۲۰۵۰۰ بلیت فروختیم و حدود ۱۰ هزار نفر بدون کنترل به داخل ورزشگاه آمدند.

او همچنین خاطرنشان کرد: وظیفه حراست وزارت ورزش نیست که نظم برقرار کند بلکه این موضوع در حیطه وظایف نیروی انتظامی است. وظیفه سازمان لیگ و فدراسیون این نیست که ورزشگاه‌ها را تجهیز کنند، اما باید روی این کار نظارت کنند. باید برای برگزاری بازی‌ها تعامل داشته باشیم. صندلی‌ها باید شماره گزاری شده و بلیت به صورت الکترونیک فروخته شود تا ما بدانیم صندلی برای چه کسی است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از پرونده فینال جام حذفی

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

ساناز کریمی درگذشت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۴۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورزشکار گیلانی نایب قهرمان مسابقات تنیس روی میز ناشنوایان کشور شد
 • تقسیم پاداش میلیاردی درپرسپولیس و پاسخ گرشاسبی
 • گلستان الف قهرمان مسابقات والیبال ساحلی ناشنوایان کشور شد
 • جزئیات پرداخت پاداش بازنشسته‌ها
 • آمار بازنشستگان دانشگاهی/ جزئیات پرداخت پاداش بازنشسته ها
 • گلستان قهرمان والیبال ساحلی ناشنوایان کشور شد
 • پیام تسلیت فدراسیون جهانی کاراته در پی درگذشت قهرمان المپیک جوانان
 • ورزش در دو سطح همگانی و حرفه ای مورد توجه قرار گیرد
 • قهرمان مسابقات والیبال ساحلی ناشنوایان معرفی شد
 • بانوی پینگ پنگ باز شیرازی سهمیه بازی‌های آسیایی ناشنوایان را کسب کرد
 • مکمل‌های رژیمی برای سلامت افراد مضر هستند/ تجویز ۳۰۰ قلم دارو بدون نسخه/ آمار ام اس رو به افزایش است
 • کسب سهمیه المپیک آسیایی ناشنوایان به همت ورزشکار شیرازی
 • پیام تسلیت فدراسیون جهانی کاراته در پی درگذشت نوید محمدی قهرمان المپیک جوانان
 • قولی‌هایی برای پاداش به ما دادند که عملی نشده است
 • تلاش کمیسیون ورزشکاران بر این است که ایران یک کرسی در ioc به دست آورد/ حذف رستمی و سوریان توجیه قانونی دارد
 • مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
 • واکنش رییس انجمن‌های ورزشی به ممنوعیت ورود ورزشکاران راگبی به آزادی
 • برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی کیوروگی بانوان ناشنوایان
 • حذف حمید سوریان و کیانوش رستمی از کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک