علیرضا جهانبخش، ستاره ایرانی برایتون در اولین فصل حضورش در این تیم نتوانست انتظارات را برآورده کند اما با رفع چند مشکل، می‌تواند درخشش خود در برایتون را آغاز کند.

طرفداری- برایتون حالا امیدوار است تا علیرضا جهانبخش، گران‌ترین خرید تاریخ این باشگاه فصل موثرتری را سپری کند.

هفته گذشته در پیروزی پرگل 5-0 ایران برابر سوریه در دیداری دوستانه، علیرضا جهانبخش گل اول بازی را به ثمر رساند و به این ترتیب مارک ویلموتس بلژیکی در نخستین دیدارش روی نیمکت تیم ملی ایران شروع موفقی داشت. حالا گراهام پاتر، سرمربی جدید برایتون باید از جهانبخش بهترین بازی‌ها را بگیرد تا بتواند اعتماد تونی بلوم، ریاست باشگاه را از بابت سرمایه‌گذاری 17 میلیون پوندی برای جهانبخش در تابستان 2018 را جلب کند. جهانبخش در آزد آلکمار با ثبت 21 گل و 12 پاس گل در 33 بازی به عنوان بازیکن فصل لیگ هلند به جمع مرغ‌های دریایی آمکس پیوست اما در فصل نخست حضورش در برایتون، در 24 بازی فصل که 17 تای آن را از ابتدا آغاز کرده بود، نتوانست گل یا پاس گلی را به ثبت برساند. اختلاف سطح میان اردیویژه هلند و لیگ برتر انگلیس تا حدی می‌تواند دلیل این سقوط آزاد باشد اما عوامل متعددی دست به دست هم دادند تا جهانبخش نتواند زیر نظر کریس هاتن، سرمربی سابق برایتون درخششی داشته باشد.

وینگر 25 ساله ایرانی، در پایان جولای 2018 راهی برایتون شد چون تا قبل از آن، تیم ملی ایران را در جام جهانی 2018 همراهی می‌کرد. به همین علت جهانبخش نتوانست در تور پیش فصل برایتون به صورت کامل شرکت کند تا بتواند به خوبی در تیم جا بیفتد. مسئله وفق یافتن با فوتبال انگلیس برای بازیکنانی از یک کشور، فرهنگ و سبک فوتبالی متفاوت، طولانی‌تر نیز می‌شود. پل باربر، مدیر اجرایی باشگاه برایتون در این خصوص گفته است:

من فکر می‌کنم گاهی اوقات مردم فراموش می‌کنند که تطبیق یافتن با لیگ برتر انگلیس چه اندازه سخت است. فقط این که بازیکن خوبی باشید مهم نیست. هفته‌ها بی وقفه جریان دارند و اگر در جام‌ها خوب کار کنید، در طول فصل باید در 45 بازی به میدان بروید که هیچ یک از این بازی‌ها آسان نیست. بازی در لیگ برتر انگلیس با بازی در لیگ هلند متفاوت است. در آن‌جا تعداد بازی‌ها کم‌تر است و شدت رقابت در هلند نیز نسبت به لیگ برتر کم‌تر است. آمدن به کشور جدید، یادگیری و تطبیق با زبان جدید، دور بودن از خانواده و دوستان، همه این‌ مسائل باعث می‌شود تا فرایند تطبیق با لیگ جدید طولانی‌تر از آن چیزی شود که مردم انتظار دارند.

در سیستم کریس هاتن، وینگرها علاوه بر کار اصلی خود یعنی شرکت در حمله، می‌بایست در دفاع نیز شرکت می‌کردند. جهانبخش در آلکمار به چنین وضعیتی عادت نداشت اما با این وجود توانست در کارهای دفاعی خود را با تیم وفق دهد. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که در موفق‌ترین دوران برایتون در فصلی که گذشت و همان مقطعی که این تیم توانست سه برد متوالی در لیگ برتر کسب کند، جهانبخش به دلیل مصدومیت همسترینگ، قادر به همراهی تیم نبود و پس از بهبودی، او همراه با تیم ملی ایران به امارات سفر کرد تا در جام ملت‌های آسیا 2019 شرکت کند. با توجه به صعود ایران به نیمه نهایی، جهانبخش حدود یک ماه نتوانست برایتون را همراهی کند و در ماه فوریه به تیم برگشت. از آن زمان بود که روند افت برایتون آغاز شد و البته جهانبخش نیز اولین حضورهای خود به عنوان بازیکن فیکس را تجربه کرد.

حالا جهانبخش پس از سپری کردن بازی‌های ملی، این فرصت را دارد تا زیرنظر گراهام پاتر، در برایتون به صورت کامل در تور پیش فصل شرکت کند. جهانبخش نیز از سامان قدوس، هم‌تیمی خود در تیم ملی ایران که شاگرد سابق پاتر بود، در خصوص این سرمربی سوال کرده و مطمئن شده که تیم پاتر، فوتبالی تهاجمی را ارائه می‌کند و مسلما این خبر خوبی برای ستاره ایرانی برایتون است. علیرضا جهانبخش امیدوار است در فصل جدید، بتواند پتانسیل واقعی خود را به نمایش بگذارد.

منبع: theargus.co 

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حجت الاسلام رئیسی ریشه های فساد را از بین می برند/ گزارش رئیس قوه قضائیه مردم را امیدوار کرد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه فساد مثل موریانه پایه های نظام را می خورد و آقای رئیسی موریانه ها و مفاسد اقتصادی را از بین می برند اظهار داشت: حجت الاسلام رئیسی برای پرونده هایی که سالیان سال راکد مانده بودند دستور بررسی فوری دادند و جلسه با فراکسیون را خیلی سریع عملی و اجرایی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به صحبت ها و گزارش های رئیس قوه قضائیه با مردم اظهار داشت: با توجه به اینکه وظیفه قوه قضائیه اجرای عدالت و برخورد با مفاسد اقتصادی است نیاز مبرم جامعه به فردی قاطع بود که به صورت انقلابی مطالبات مردم و رهبری را اجرا کند.

وی با بیان اینکه منویات رهبر انقلاب و مطالبات مردم اقتضا می کرد که برخورد انقلابی صورت بگیرد عنوان کرد: برنامه ای که حجت الاسلام رئیسی برای قوه قضائیه دارد همه مردم و گروه‌های سیاسی را امیدوار و گزارش ایشان امید را در دل مردم ایجاد کرده است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد با سران مفاسد اقتصادی، آقازاده ها و اموال نامشروع مسئولان قطعاً در آینده نزدیک عملیاتی و اجرا می شود تاکید کرد: اولین اقدام رئیس قوه قضائیه در بحث مبارزه با فساد از خود قوه شروع شد و با شروع این مبارزه  ۶۰ نفر از قضات را برکنار و برخورد کردند که یک اقدام خوب و اثر گذاری بود.

خجسته با بیان اینکه فساد مثل موریانه پایه های نظام را می خورد و آقای رئیسی موریانه ها و مفاسد اقتصادی را از بین می برند اظهار داشت: آقای رئیسی برای پرونده هایی که سالیان سال راکد مانده بودند دستور بررسی فوری دادند و جلسه با فراکسیون را خیلی سریع عملی و اجرایی کردند.

وی با اشاره به بحث شفافیت حساب های قوه قضائیه که در گذشته برخی جریانات سیاسی از آن ها سواستفاده هایی می کردند گفت: آقای رئیسی بحث حساب‌ها را شفاف کردند تا مردم بدانند که هیچ چیز پنهان نیست و چون از خود قوه قضا شروع کرده به همه جا می تواند برای بحث شفافیت و برخورد با فساد ورود کند و هیچ احدی نمی تواند چیزی بگوید.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه عاشقانه، دلسوزانه و مدبرانه در حال کار هستند تصریح کرد: صحبت ها و کارهای آقای رئیسی کارشناسی شده و تصمیمات ایشان نیز کارشناسی است و بر این مبنا هم اجرا می کنند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه مردم باید بدانند که برای مقابله با مفاسد اقتصادی باید از سه قوه شروع کرد عنوان کرد: باید از بالا به پایین بحث مفاسد را تعیین تکلیف کرد.

خجسته در پاسخ به این پرسش که مجلس برای مبارزه با مفاسد در قوه مقننه چه تدابیری اندیشیده است بیان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را اول از مجلس شروع می‌کنیم و برای این مسئله از طریق کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و کمیسیون اصل ۹۰ ورود کردیم تا اموال نامشروع و رانت‌هایی که استفاده کردند را مشخص کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور و رئیس مجلس هم برای مبارزه با فساد باید برنامه به مردم گزارش دهند.

وی در پایان با اشاره به تشکیل مجمع مبارزه با مفاسد اقتصادی در قوه قضائیه گفت: این مجمع که یک مجمع خوب و اثرگذاری می باشد در حال شکل گیری است و ما در مجلس هم به این بحث ورود می کنیم.

 

انتهای پیام/

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۶۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انصاری: تراکتور پیشنهاد داد ولی باید می‌ماندم
 • بازیکن جدید برایتون در پست جهانبخش
 • ناکامی نمایندگان کره جنوبی در یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا
 • «جهانبخش» همچنان گراقیمت ترین بازیکن تاریخ برایتون
 • برایتون در پست جهانبخش، بازیکن جدید گرفت
 • رکورد جهانبخش در برایتون شکسته شد
 • رسمی؛ لئاندرو تراسرد به برایتون پیوست؛ رکورد نقل و انتقالات باشگاه شکسته شد
 • واکنش احساسی و زیبای سرمربی استقلال به حضورش در ایران+ عکس
 • آماده شفاف سازی اموالم هستم/ عملکرد رییس قوه قضائیه امیدوار کننده است
 • پومپئو: آمریکا آماده است نیروهایش را از افغانستان خارج کند
 • اوجاقی: پس از قهرمانی در مسابقات جهانی می‌خواهیم در آسیا هم قهرمان شویم/ امیدوار به کسب ۸ مدال طلا هستیم
 • دو روی سکه‌ آبی‌ها؛ به استقلال امیدوار باشیم؟
 • داوید سیلوا: تابستان آینده از سیتی جدا می‌شوم
 • ابوترابی: فضای حاکم بر قوه قضائیه امیدوار کننده است
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی ۵ تیر ۹۸/ جهانبخش: فعلا به هلند بر نمی‌گردم! +تصاویر
 • آهنگ جدید بابک جهانبخش با نام زندگی ادامه داره را دانلود کنید
 • تعامل پلیس و دستگاه قضائی منجر به ارتقاء امنیت در جامعه می‌شود
 • خدا را شکر که هازارد دیگر در لیگ برتر نیست
 • دلایل و پیامدهای مخالفت آمریکا با تجهیز ترکیه به سامانه اس۴۰۰