به گزارش جماران؛ در این جلسه آقایان هادی حق شناس و حسین کلانتری به ترتیب به عنوان استانداران گلستان و کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند.

 

بررسی و تصویب یکی از آیین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور

دولت در ادامه، یکی از آیین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه مذکور، دستگاه های اجرایی موظفند برای بازخریدی و بازنشستگی کارکنان مطابق قوانین و مقررات مربوط و همچنین بازخریدی کارکنان مازاد موضوع این آیین نامه و پرداخت وجوه بازخریدی، پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی، از محل بودجه مصوب سال جاری و در سقف تخصیص اعتبار اقدام نمایند.

در صورت مکفی نبودن تخصیص اعتبار، دستگاه‌ های اجرایی می توانند از منابع حاصل از فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد در اختیار خود، با رعایت قوانین و مقررات اختصاص دهند.

اولویت با پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مانده مرخصی براساس قوانین و مقررات مربوط و تاریخ صدور حکم بازنشستگی خواهد بود.

 

آیین‌نامه اجرایی مربوط به اجرای مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رسید

هیات وزیران آیین نامه اجرایی مربوط به اجرای مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زائد و بازیافت آنها در ساختمان ها و وسائط نقلیه در کلیه دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند.

از مزایای مهم آیین‌نامه مذکور می توان به تعریف شاخص های کمّی و ارزیابی اجرای مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی بر مبنای مجموع امتیازات شاخص های شش گانه، پیش بینی ضمانت اجرایی لازم، استفاده از مصادیق عینی و ظرفیت اجرایی سایر قوانین و مقررات، معرفی دستگاه اجرایی برتر، ایجاد انگیزه کافی صرفه جویی توسط عوامل مصرف، توجه به آموزش و فرهنگ‌سازی اشاره کرد.

 

آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی تصویب شد

هیات وزیران به منظور پیشگیری و مقابله با تقلب علمی در سطوح مختلف و برخورد قاطع با مواردی از قبیل فروش پایان نامه، مقالات علمی و امثال آنها، آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کرد.

مقابله با تقلب علمی در سطح موسسه توسط دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی و نیز برخورد با دانشجویانی که با ارائه پایان نامه جعلی موفق به دریافت مدرک تحصیلی شده اند حتی پس از فراغت از تحصیل و ملغی الاثر نمودن مدرک تحصیلی حاصل از تقلب، از جمله مواد آیین نامه یاد شده است.

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آبرسانی به ۲۴۲ روستای کهگیلویه و بویراحمد با تانکر سیار

‌مدیرعامل جدید آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی با تانکر سیار به ۲۴۲ روستای این استان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، "فیض الله پاسره" در نشست با خبرنگاران افزود: در بخش آب روستایی ۱۶۴۱ روستا داریم که ۱۴۸۱ روستا تأسیسات آبرسانی دارند در کل ۳۱۳ هزار نفر از جمعیت روستایی این استان از آب آشامیدنی برخوردار هستند که ۴۷ درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۰۰۸ روستای استان سیستم‌های اندازه‌گیری مصرف آب در ورودی خانه‌های آن‌ها نصب شده اظهار کرد: تعداد مشترکین روستایی ما ۶۲ هزار نفر هستند که ۹۰.۷۵ درصد از جمعیت روستایی زیر پوشش آب روستایی قرار دارند و اکنون شاخص استفاده از آب سالم روستایی در کشور ۷۵.۲ درصد است در حالی که در این استان کمی کمتر از میانگین کشوری معادل ۷۴.۷ درصد است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد این ارتقا شاخص در دولت کنونی را ۶.۷ درصد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷ مجتمع روستایی در سطح استان تعریف کرده‌ایم و ۷۰ میلیارد تومان در آب روستایی استان در این دولت هزینه شده است و یک سوم روستاهای ما زیر پوشش این مجتمع‌های روستایی قرار دارند و در این راستا مبلغ بسیار خوبی از صندوق توسعه ملی هم برای این کار در نظر گرفته شد.

پاسره با بیان اینکه در مجموع اکنون ۲۴۲ روستای ما با تانکر آبرسانی می‌شوند، تصریح کرد: حجم کل آب تولیدی ما در بخش روستایی ۲۴ میلیون مترمکعب است اما در سیستم‌های اندازه‌گیری فاصله مصرف با تولید بسیار بیشتر است یعنی این که ۱۱ میلیون مترمکعب مصرف نشان داده می‌شود.

وی ادامه داد: در مجموع شاید تنها ۱۰ درصد از این مجموع مربوط به شکستگی‌ها و فرسودگی شبکه باشد و بقیه از سوی برخی افراد مورد استفاده غیر قانونی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که تعداد کل مخازن آب ما ۳۱۴ مخزن آب روستایی است و ۶ هزار و ۴۳۲ کیلومتر شبکه داریم، عنوان کرد: در بحث شبکه فاضلاب روستایی تعداد روستاهای ما محدود هستند یکی روستای "شوتاور"در کهگیلویه است که به بهره‌برداری رسیده و دیگری متعلق به روستای "تنگاری" دشت‌روم بویراحمد است که پیشرفت ۵۰ درصدی دارد و برای روستای "طولیان" هم در حال تجهیز کارگاه هستیم.

پاسره، میزان پرت و سرقت آب روستایی بسیار زیاد است و چه تمهیدی برای این مشکل اندیشیده‌اید، بیان کرد: در آغاز سال ۹۳ نزدیک به ۳۰ میلیون مترمکعب تولید آب روستایی داشتیم اما این مقدار تولید آب مدیریت شد و به ۲۴ میلیون متر مکعب رسید بر همین اساس ساعات روشن بودن پمپاژ‌های آب روستایی را در استان از ۱۴۰۰ ساعت در روز حدوداً ۳۳۰ ساعت کاهش دادیم و پمپاژ‌ها را اکنون بر اساس نیاز روشن نگه می‌داریم.

وی اظهار کرد: پلمب گذاری کنتورهای روستایی را داشتیم تا هر کسی نتواند آن‌ها را دستکاری کند، همچنین در طول این چند سال ۱۴ هزار انشعاب غیر مجاز را شناسایی کردیم و ۱۲ هزار انشعاب جدید هم داشتیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضائی استان در برخورد با انشعابات غیر مجاز تاکید کرد: در ۲ شهرستان بویراحمد و دنا این همکاری بسیار خوب بود اما در شهرهای گرمسیری حمایت‌های لازم انجام نشد.

وی به برخی از دلایل کمبود آب و یا به عبارتی ساعات بی‌آبی در شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: عمر برخی از شبکه‌های آب شهر یاسوج بسیار بالاست که یکی از دلایل شکستگی‌ها به همین خاطر است و دیگر اینکه اختلاف ارتفاع بالاترین و پایین‌ترین نقطه جمعیتی شهر یاسوج ۲۰۰ متر است که شبکه نباید بیش از ۶۰ متر ارتفاع را تحمل کند و این خود یکی از دلایل از بین رفتن شبکه است.

پاسره در رابطه با کیفیت آب شهر یاسوج بیان کرد: آب یاسوج را یکی از باکیفیت ترین آب‌هاست.

وی در پاسخ به این سوال آیا مشکل تصفیه‌خانه اضطراری شهر یاسوج در منطقه چم گنجشکی برطرف شد و چه موقع این تصفیه‌خانه وارد مدار می‌شود؟ اضافه کرد: با کشور سومی و به عنوان واسطه ارتباط برقرار کرده‌ایم که مشکل دستگاه مذکور حل خواهد شد و تصفیه‌خانه تا پایان سال با حجم ۲۰۰ لیتر بر ثانیه وارد مدار می‌شود.


انتهای پیام

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال هادی حق شناس هیئت دولت تقلب آثار علمی بودجه 98 حسین کلانتری استاندار جدید گلستان استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۷۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کهگیلویه و بویراحمد نیازمند فضای رسانه ای سالم و بدون حاشیه
 • کهگیلویه و بویراحمد موقوفه مرتبط با موضوعات قرآنی ندارد
 • محور برنامه های اوقات فراغت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد رونق تولید است
 • آقای استاندار؛ نیروی جوان، فکر جوان و انرژی جوان به کهگیلویه و بویراحمد تزریق کنید
 • فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد تقلب
 • سهمیه داوران فوتبال کهگیلویه و بویراحمد برای قضاوت در لیگ‌های کشور اعلام شد
 • افزایش مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد؛ احتمال خاموشی با برنامه وجود دارد
 • مدیر دفتر حراست بیمه دانا، عضو جدید کارگروه مقابله با تقلب در بیمه‌های اتومبیل
 • راهیابی ۷١ فیلم منتخب به بخش نهایی جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان شمالی
 • برترین‌های مسابقه کتابخوانی سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شدند
 • دمای هوای کهگیلویه و بویراحمد ۲ درجه کاهش می یابد
 • برگزاری ویژه‌برنامه «شب‌های فرهنگ رضوی» در کهگیلویه و بویراحمد
 • تصویب آیین نامه ورود و صدور فلزات گران بها با هدف تسهیل واردات شمش
 • سند توسعه گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز اجرایی می‌شود
 • برگزاری آیین سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) در ۱۲۰۰ هیئت کهگیلویه و بویراحمد
 • برگزاری آیین سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) در ۱۲۰۰ هیات کهگیلویه و بویراحمد
 • اسامی فیلم های منتخب جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان شمالی اعلام شد
 • استانداران اطلاعات سیل زدگان را زودتر ارائه کنند
 • پایان رقابت های شطرنج قهرمانی دخترانه کهگیلویه و بویراحمد