سخنگوی دولت گفت: هیئت دولت به پیشنهاد سازمان محیط زیست و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین نامه اجرایی « برنامه مدیریت سبز» را به تصویب رساند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت در خصوص جلسه امروز هیئت وزیران تصویب لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار، تصویب آیین نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز» و تصویب آیین نامه مقابله با پایان نامه های تقلبی و انتخاب استانداران گلستان و کهگیلویه و بویر احمد را از اقدامات مهم  امروز هیئت وزیران اعلام کرد.

بررسی مجدد لایحه حق تحصیل و اموزش دانشجویان ستاره دار

سخنگوی دولت  یکی از تصمیمات مهم جلسه امروز هیات وزیران را مربوط به لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار عنوان کرد و گفت: دولت پیشتر، این لایحه را به مجلس ارسال کرده بود، اما در کمیسیون های مجلس رای لازم را به دست نیاورده بود اما از آنجا که دولت به تصویب این لایحه مصر است در این نشست لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در خصوص حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار را مجددا برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس شورای اسلامی به تصویب رساند.

ربیعی تاکید کرد که این لایحه مورد پیگیری دولت است؛ چرا که هر ساله تعدادی از دانشجویان و جوانان ما با مسئله ستاره دار بودن مواجه می شوند و این از نظر دولت پذیرفتنی نیست و امیدواریم با تبدیل این لایحه در مجلس به قانون ضمن اینکه حقوق این افراد مراعات می شود شاهد پرهیز از رفتارهای مبتنی بر سلیقه و بهانه های موهوم باشیم. 

تصویب آیین نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز»

به گفته سخنگوی دولت، پیگیری تصویب و اجرای  آیین نامه برنامه مدیریت سبز یکی دیگر از موارد مهم جلسه امروز هیات دولت بوده است.

ربیعی در این خصوص گفت:  هیئت دولت به پیشنهاد سازمان محیط زیست و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین نامه اجرایی « برنامه مدیریت سبز» را به تصویب رساند.

وی با اشاره به چالش هایی که در سال های گذشته به دلیل کم توجهی به محیط زیست ایجاد شده است گفت: این مساله موجب شد سالهای سال بر آب و خاک کشور فشار وارد شود و کم توجهی به رعایت مسائل زیست محیطی از سوی صنایع نیز وضعیت نگران کننده ای در کشور پدید آورد. از همین رو دولت بر اجرای این برنامه تاکید دارد و به جد آن را دنبال می کند.

ربیعی با بیان اینکه نیازمندیم که در طولانی مدت با نگرش جامع و کامل برنامه های محیط زیستی از جمله مدیریت مصرف آب و بازیافت را دنبال کنیم تصریح کرد: در این مسیر نیازمند همکاری دستگاه ها و هم نهادهای عمومی هستیم و من از همه رسانه ها تقاضا می کنم در امر فرهنگ سازی به منظور نهادینه کردن این مهم در جامعه و خانواده ها به دولت کمک کنند.

مقابله با پایان نامه های تقلبی 

سخنگوی دولت در ادامه از تصویب  پیشنهاد وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دادگستری آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی برای اولین بار در سطح دولت خبر داد. 

ربیعی گفت:   همه ما شاهد هستیم که چقدر تبلیغات فروش مقاله و پایان نامه در خیابان های انقلاب و حتی اماکن دیگر زیاد شده و تقریبا یک امری عادی شده است. امروز دیگر نصب اگهی های مربوط به این معضل از زمینی و دیواری  فراتر رفته و در ایمیل ها و پیامک ها و حتی در و دیوار دانشگاه ها هم پر کرده است . متاسفانه این پدیده نامیمون مقاله نویسی و تقلب در تهیه آثار علمی فراگیر شده و سو استفاده افراد سودجو که آن را کسب و کار نامشروعی برای خودشان کردند در مراکز ما قابل مشاهده و رنج دهنده است .

وی ادامه داد: امروز این موضوع در دولت بررسی شد و از مدت ها قبل هم مطرح بود و دولت امروز بالاخره تصویب کرد دانشگاهها تمهیداتی جدی برای مقابله با آن اتخاذ کنند. از جمله اینکه مصوب شد برای پیشگیری از تقلب علمی، کمیته اخلاق در سطح دانشگاهها برای رسیدگی تخصصی و به دور از هیجانات به اتهام تقلب تشکیل شود و در این کمیته ها امکان ابطال و ملغی اثر نمودن مدرک تحصیلی حاصل از تقلب حتی پس از فارغ التحصیلی پیش بینی شود. همچنین دانشگاه ها مکلف می شوند تا متن پایان نامه ها را ۵ سال پس از تاریخ دفاع بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر کنند. این آیین نامه به نزاهت و پاکسازی محیط های علمی کمک می کند، موضوعی که خواست گسترده اساتید فرهیخته و زحمت کش دانشگاهی ما نیز هست.

توصیه رئیس جمهوری به ۲ استاندار جدید


 علی ربیعی همچنین با اشاره به انتخاب آقایان حق شناس و کلانتری به عنوان استانداران جدید استانهای گلستان و کهگیلویه و بویر احمد گفت:  در این جلسه رئیس جمهوری از استانداران قبلی گلستان و کهگیلویه و بویراحمد تشکر کرد و پس از رای اعتماد هیئت وزرا به استانداران جدید توصیه هایی کردند که از جمله انها استفاده از همه ظرفیت های هر دو استان برای خدمت هرچه بهتر به مردم بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سنای آمریکا لایحه محدودیت فروش اضطراری سلاح را تصویب کرد

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند که اختیارات رییس جمهور را برای تایید فروش اضطراری سلاح بدون بررسی کنگره محدود می‌کند.

به گزارش ایسنا، این لایحه با رای یک صدا تصویب شد و برخی از جمهوری‌خواهان با آن مخالفت کردند.

این لایحه به نام "فوریت‌های نادرست در مورد عربستان" در واقع واکنشی به تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای استفاده از ماده "فوریت" قانون کنترل صادرات تسلیحات است که با استناد به آن می‌تواند بدون تایید کنگره به عربستان و دیگر متحدان خود در حاشیه خلیج فارس سلاح بفروشد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، باب منندز، سناتو دموکرات و عضو کمیته روابط خارجی اظهار کرد: این لایحه که به طور دو حزبی تایید شده، با محدود کردن اختیارات اضطراری برای نزدیک‌ترین متحدان و شرکای امنیتی آمریکا، به طور مستقیم این سوء استفاده‌ها را نشانه رفته است.

وی افزود: این تغییرات بر ۲۲ مورد فروش تسلیحات (به عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس که هم‌اکنون قرارداد آن‌ها بسته شده) تاثیرگذار نیست اما فارغ از اینکه کاخ سفید در دست دموکرات‌ها یا جمهوری‌خواهان باشد، مانع بروز چنین اقداماتی در آینده خواهد شد.

به رغم تایید این لایحه در کمیته روابط خارجی، با توجه به عدم پشتیبانی جیم ریش، رییس این کمیته و رهبر جمهوری‌خواه سنا، این طرح برای مطرح شدن در صحن علنی با دشواری‌هایی روبه‌رو است.

طبق قانون فروش تسلیحات، قراردادهای فروش سلاح پیش از نهایی شدن مستلزم بررسی ۳۰ روزه کنگره هستند اما ترامپ به بهانه تهدید ایران به طور اضطراری و بدون بررسی کنگره وارد ۲۲ مورد فروش تسلیحات به عربستان، امارات و اردن شد.

این لایحه همچنین فروش اضطراری سلاح به متحدان ناتو، استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کره جنوبی و نیوزیلند را نیز محدود خواهد کرد.

همچنین اعلام شرایط اضطراری در فروش تسلیحات تنها در صورت وجود تهدید فیزیکی و آماده بودن ۷۵ درصد از تسلیحات برای تحویل طی دو ماه مقدور خواهد بود.

میت رامنی، سناتور جمهوری‌خواه در انتقاد از این طرح به شرکایی نظیر تایوان و اوکراین اشاره کرد و گفت، این لایحه برخی کشورها را از قلم انداخته است.

انتهای پیام

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: علی ربیعی سخنگوی دولت هيات دولت

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۸۹۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش معاون رئیس جمهور به کودک آزاری در بوشهر /لطفا لایحه را زودتر تصویب کنید
 • قوه قضاییه برای کاهش جمعیت کیفری، کاهش ورودی پرونده‌ها، اصلاح نظام دادرسی و حفظ اعتماد عمومی به دستگاه قضایی مصمم است/بیش از ۱۵ لایحه و آیین نامه در بخش‌های مختلف تصویب و ابلاغ شد/بخش عمده پرونده‌های ماده ۴۷۷ که بیش از دوهزار پرونده بود، تعیین تکلیف شد/بخ
 • برگزاری نشست بررسی آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی
 • توضیحاتی درباره ارتباط یک خانم با وزارت نفت/تخصیص بسته حمایتی برای اقشار نیازمند و ...
 • نوبخت: دولت در موضوع افزایش حقوق درست عمل کرده است/تخصیص چهار بسته حمایتی به اقشار آسیب پذیر
 • معطلی در تصویب لایحه حمایت از کودک جایز نیست
 • تسنیم بررسی می‌کند؛ تجمل‌گرایی از نوع تقلبی با اسم روکش طلا در رشت
 • تصویب آیین‌نامه جدید ورود و صدور فلزات گرانبها
 • تصویب آیین نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در شورای پول و اعتبار
 • شورای پول و اعتبار آیین‌نامه جدید ورود و صدور فلزات گرانبها را تصویب کرد
 • تصویب آیین نامه ورود و صدور فلزات گران بها با هدف تسهیل واردات شمش
 • تصویب آیین‌نامه ورود و صدور فلزات گران‌بها
 • مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بهبود وضعیت مهاجران در مرز را تصویب کرد
 • آزمون و خطای دولت روحانی در بخش مسکن ادامه دارد/ مونتاژ خودروهایی چینی 75 درصد کاهش یافت/ وزیر راه با بولدوزر از طرح مسکن اجتماعی رد شد
 • پیگیری سیاست پرداخت وام حمایتی در بانک مسکن
 • آیین‌نامه نظام سنجش اعتبار در دولت اصلاح شد
 • آیین‌نامه اصلاحی نظام سنجش اعتبار ابلاغ شد
 • ابلاغ آیین‌نامه اصلاحی نظام سنجش اعتبار
 • مجید انصاری: لایحه شفافیت باید زودتر تصویب می شد/ نوروزی: افشا و انتشار اطلاعات نیازی به قانون ندارد