عباس رضایی روز چهارشنبه در گردهمایی فرمانداران استان اصفهان به میزبانی سالن اجتماعات پژوهشگاه اسانس دانشگاه کاشان در قمصر، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری را یادآور شد و وظیفه فرمانداران را در این زمینه بسیار حساس و خطیر بیان کرد.

وی افزود: همه باید در امر برگزاری انتخابات متعهد و هماهنگ شویم زیرا مهمترین رسالت و هدف جانانه ما دفاع از تک تک رای های مردمی است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: فرمانداران اگر ارتباطی با نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی دارند، باید این دوستی ها به ویژه در چینش هیات های اجرایی استقلال خود را نشان دهند تا افراد از یک جناح خاص نباشند.

وی در ادامه افزود: مسؤولان و کارگزاران نظام به همه مسائل و مشکلاتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، واقف هستند که برخی از این مشکلات چندین ساله است اما برخی دیگر را می‌توان با تدبیر برطرف کرد.

رضایی همچنین از تبدیل باغ‌های قمصر کاشان به ویلاهای شخصی گلایه کرد و گفت: این اقدام نباید در دیگر شهرها مانند چادگان، خوانسار و فریدون شهر انجام شود، بلکه باید مکان‌هایی با زیرساخت‌های ابتدایی مانند گاز، آب و برق برای ساخت ویلاها در نظر گرفته شود.

وی مشکلات رودخانه قمصر و جاده بین مزارع گل محمدی را از جمله آن مشکلات دانست و افزود: می‌توان با کمک دستگاه‌ها و همکاری مردم این مشکلات کوچک را برطرف کرد.

فقه، قانون و اخلاق رکن‌های حسن برگزاری انتخابات هستند

نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان نیز فقه، اخلاق و قانون را سه رکن لازم برای حسن برگزاری انتخابات دانست و گفت: فقه انتخاباتی در واقع همان واجب ها و حرام های انتخابات است.

آیت الله عبدالنبی نمازی افزود: بر این اساس شرکت در انتخابات برای واجدین شرایط واجب بوده و مشارکت حداکثری در انتخابات نیز مانند نماز بر همه واجدین شرایط، واجب عینی است.

وی تاکید کرد: نامزدهای اصلح نباید بگذارند، کرسی‌های مجلس در اختیار افراد غیر اصلح قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان در مورد اخلاق انتخاباتی نیز بیان کرد: نامزدها نباید نسبت به یکدیگر هتک حرمت کنند چون آنها رقیب هم نیستند بلکه در عرصه انتخابات مانند دوران هشت سال دفاع مقدس همرزم همدیگر هستند.

وی همچنین با تاکید بر رعایت قانون انتخابات از سوی همه نامزدها تصریح کرد: داوطلبان باید از اسراف در تبلیغات پرهیز کنند و در این راستا می توان نسبت به تشکیل ستادهای مشترک انتخاباتی اقدام کرد که با توجه به وضعیت نامناسب کاغذ و گرانی، صرفه جویی در هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

آیت الله نمازی در ادامه با تاکید بر لزوم تقوای الهی برای خروج از مشکلات و گرفتاری‌ها عنوان کرد: در این شرایط حساس کشور پست هایی که در اختیار مسؤولان قرار دارد، مناصب پیامبران و اولیای الهی و ائمه معصومین (ع) است و باید مراقب بود که جایگاه‌ها را به خوبی حفظ و حراست کنند.

براساس تایید شورای نگهبان، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفند ۱۳۹۸ برگزار می شود.

۶ درصد بودجه سال جاری استان اصفهان تا کنون ابلاغ شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان نیز در ادامه این گردهمایی گفت: بودجه سال جاری استان شامل ملی و استانی و سایر در مجموع ۱۸ هزار میلیارد ریال بوده که تاکنون ۶ درصد آن (نزدیک به یکهزار و ۸۰ میلیارد ریال) ابلاغ شده است.

حجت الله غلامی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، نهادهای عمومی و غیردولتی برای تکمیل طرح‌های عمرانی مانند شهرداری‌ها تاکید کرد و افزود: بودجه عمرانی شهرداری‌ها در سال گذشته ۵.۵ برابر اعتبار طرح‌های عمرانی استان اصفهان بود.

وی با تاکید بر استفاده شهرداری‌ها و دهیاری ها از امکانات سایر دستگاه ها در اجرای طرح‌هایی مانند گردشگری بیان کرد: با در نظر گرفتن گوناگونی اقلیمی و وجود ظرفیت های طبیعی و کویری یا مناطق حفاظت شده ای مانند موته و خور باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان همچنین به کم آبی این استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح‌های مکمل مانند تولید صنایع دستی، تولیدات محلی، دامپروری و سایر طرح‌های اشتغالزا از جمله در روستاها باید ترویج شود.

به گفته وی، سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال برای اشتغالزایی در بخش روستایی استان اصفهان توزیع شد.

غلامی در ادامه نیز اصفهان را جزو پنج استان نخست از نظر تلفات حادثه های رانندگی در کشور برشمرد و عنوان کرد: با وجودی که امسال حجم سفرها به استان اصفهان ۲۳ درصد افزایش یافته اما میزان خسارت های ناشی از رانندگی به نسبت سال گذشته ثابت مانده است.

همچنین در این گردهمایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان، توجه به اقتدار مدیران وزارت کشور را یک اصل دانست و بر حفظ اقتدار مدیران این وزراتخانه تاکید کرد.

ایوب درویشی با تاکید بر لزوم آموزش‌ها و بازآموزی مدیران و کارکنان دستگاه ها اضافه کرد: آموزش‌ها نباید جنبه تزئینی داشته و فقط برای دریافت گواهینامه باشد بلکه باید به بهبود سطح توانمندی‌های کارکنان و مدیران منجر شود.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: طرح توسعه محلی امسال به صورت آزمایشی در یک شهرستان از هر استان به اجرا درمی آید که برای این استان، خور و بیابانک در نظر گرفته شده است.

۶۱۳۶/‏۸۱۲۳/‏۶۰۲۶/‏

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وزیر دادگستری: صیانت از قضات جوان، وظیفه مسئولان قضایی است

سیدعلرضا آوائی روز سه شنبه در جمع مسئولان عالی قضایی یزد با بیان اینکه نوع خدمت قضات به گونه ای است که قدرت بالایی را در اختیار آنها قرار می دهد افزود: متاسفانه این قدرت می تواند برای هر انسانی زمینه ساز لغزش باشد بنابر این بر ماست با صیانت از آنها، قضاتی پاکدامن تحویل جامعه دهیم.

وی اضافه کرد: دیده شده در برخی از موارد، قاضی در رای دادن و رسیدگی به امور مردم به صورت یک امر عادی برخورد می کند در حالی که همین برخورد عادی برای مردم یک فاجعه در مسیر زندگیشان تلقی می شود.

وزیر دادگستری از قضات خواست در رسیدگی پرونده ها به حرف مردم گوش دهند و تا حد امکان از بروز اشتباه در مسیر رسیدگی به پرونده دوری کنند و این مهم علاوه بر اینکه باعث احقاق حقوق می شود می تواند در رضایت مندی مردم از نظام نیز موثر باشد.

آوائی به عنوان وزیر معین استان یزد در بحث اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، عصر روز دوشنبه / ‏دیروز / ‏وارد‬ یزد شد.

وزیر دادگستری در سفر به یزد ضمن شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از چندین طرح تولیدی و صنعتی بازدید و با نماینده ولی فقیه در استان هم دیدار کرد.

۷۵۳۶/‏‬ ۶۱۹۷

وزیر دادگستری

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: انتخابات 98

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۹۱۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توافق نمایندگان افغانستان بر پایان تنش ها درباره ریاست مجلس/ سرنوشت رای مورد منازعه فردا مشخص می شود
 • نباید حاشیه‌ها سبب ایجاد شائبه در انتخابات مجلس شود
 • صیانت از قضات و تربیت نیرو‌های پاکدامن سرلوحه دستگاه قضایی است
 • صیانت از قضات و تربیت نیروهای پاکدامن سرلوحه دستگاه قضایی است
 • برنامه دولت برای حمله سایبری در ایام انتخابات مجلس ۹۸
 • قانون مداری، سرلوحه کار مجریان انتخابات در فارس خواهد بود
 • برنامه دولت برای مقابله با حمله سایبری در ایام انتخابات مجلس ۹۸/ستاد امنیت انتخابات تشکیل شد
 • برنامه دولت برای حمله سایبری در ایام انتخابات مجلس ۹۸/ستاد امنیت انتخابات تشکیل شد
 • ادامه تغییر فرمانداران سیستان و بلوچستان/ ۳ فرماندار با حکم وزیر کشور منصوب شدند
 • مصطفی هاشمی‌طبا : فراکسیون امید موجب تضییع رای مردم می‌شود
 • با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس، فرمانداران از حواشی پرهیز کنند
 • تلاش همه فرمانداران باید در راستای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال و رونق تولید باشد
 • تاکنون ۵۲ هزار نفر برای رای دهی در انتخابات ثبت نام کرده اند/ زنان برای شرکت در روند انتخابات تشویق شوند
 • خوزستان از امکانات اولیه اطفا حریق بی بهره است عدم همکاری شرکت خطوط لوله اصفهان عدم استقرار بالگرد آبپاش با وجود ۱۶ درصد جنگل های زاگرس در خوزستان
 • چند نفر در روند تقویتی رای دهندگان انتخابات افغانستان ثبت نام کرده‌اند؟
 • بررسی مشکلات حوزه انتخابیه شرق هرمزگان
 • جدیدترین اظهارات آیت‌الله جنتی درباره انتخابات مجلس/هشدار انتخاباتی معاون سیاسی وزارت کشور به استانداران و فرمانداران
 • فرمانداران نقش خود را در تنظیم بازار و مباحث اقتصادی ایفا کنند
 • امانت داری، اصل مهم در انتخابات است