رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: سهمیه شکر واحدهای صنعتی البرز باید به دقت تأمین شده و در نظم تولید آن ها اختلالی ایجاد نشود که اکنون چالشی در این زمینه وجود ندارد.به گزارش بلاغ،جهانگیر شاهمرادی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: سهمیه شکر واحدهای صنعتی باید به دقت تأمین شده و در نظم تولید آن ها اختلالی ایجاد نشود که اکنون چالشی در این زمینه وجود ندارد؛ شکر در انبارهای استان به میزان بسیار بالایی فراهم است و برای اصناف، صنعت، خانوار و فروشگاه های زنجیره ای به هر میزان که لازم است شکر تخصیص داده می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به نرخ مصوب شکر فله‌ای در بازار به قیمت سه هزار و 400 تومان ادامه داد: عرضه شکر به صورت دو نرخی قابل پذیرش نیست و ما حتی یک ریال گرانفروشی شکر را نیز تحمل نمی کنیم؛ گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه و دیگر تخلفات در زمینه شکر، قابل اغماض نبوده و در این باره نظارت ها از روز شنبه ۲۵ خرداد ماه به صورت ضربتی و قاطعانه خواهد بود.

شاهمرادی اظهار کرد: مصوب شد شکر بسته بندی ۹۰۰ گرمی با نشان تنظیم بازار با نرخ چهار هزار تومان در فروشگاه های بزرگ توزیع شود به شرطی که کارخانه بسته بندی، قرارداد رسمی با فروشگاه داشته باشد و عین شکر تحویلی را پس از بسته بندی به فروشگاه طرف قرارداد تحویل دهد.

وی درخصوص تأمین شکر اصناف تولیدی بیان کرد: به اصناف تولیدی همچون صنف قنادی ها، نبات ریزها، زنبورداران و غیره شکر دولتی تخصیص داده شده و این اصناف نیز ملزم به رعایت نرخ مصوب هستند و همچنین شکر به هر میزان که لازم است در اختیار فرمانداری ها قرار می گیرد که با نظارت بخشداری ها و دهیاری ها جهت مصرف اصناف و خانواده ها توزیع شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از توزیع دو هزار و ۷۳۴ تن شکر در خرداد ماه سال جاری در البرز خبر داد و گفت: در ماه جاری ۳۳۴ تن شکر در بخش صنف و خانوار و دو هزار و ۴۰۰ تن شکر ویژه بخش صنعت در استان البرز توزیع شده است که این روند به هر میزان که لازم باشد ادامه خواهد داشت.

شاهمرادی در پایان از شهروندان خواست هرگونه تخلف در زمینه عرضه شکر را با سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وزیر صنعت: هیچ مماشاتی با خودروسازان نداریم؛ عمل به تعهدات ولو با ضرر/ رشد اقتصادی ایران در سال ۹۷ با نفت و بدون نفت منفی اعلام شد/ تخفیف ۷۵ میلیونی بانک مرکزی به صرافی‌ها

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون فتح ارتفاع ۲۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس، سکه به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نزدیک شد، افزایش ۵۵۰ تومانی نرخ دلار توسط بازارساز، قیمت شکر به محدوده ۴۰۰۰ تومان رسیده است، پیش‌بینی افت فروش خودرو در آمریکا، ثبات نرخ مرغ در بازار استمرار یافت، درخواست یک بشکه را هم بی‌جواب نمی‌گذاریم و واردات بیش از ۳۰۲ تن مغز مداد سیاه به کشور را در بر دارد.

وزیر صنعت: هیچ مماشاتی با خودروسازان نداریم؛ عمل به تعهدات ولو با ضرر

رضا رحمانی در جلسه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خودروسازان برنامه‌های مفصلی در حوزه خودرو در بخش‌های تولید، تأمین نقدینگی و مواد اولیه دارند که این برنامه‌ها در دستور کار آنها قرار دارد. ۸۰ درصد از تولید خودروسازها برای تحویل به مشتریان بر اساس قیمت زمانی که ثبت نام کرده اند، اختصاص یافته است. خودروسازان نمایشگاه دائمی قطعات مورد نیاز خود را برپا کرده اند تا شرکت‌هایی که امکان ساخت این قطعات را دارند، پای کار بیایند. اگر قطعه‌ای که برای صنایع نیاز است در داخل هر چند گران‌تر امکان ساخت دارد، صنایع باید برای خرید آن قرارداد ببندند تا تولید داخلی جان بگیرد. وزیر صنعت با اشاره به اینکه خودروسازان از هر راهی که می‌توانند باید به تعهدات خود عمل کنند ولو در برخی موارد ضرر هم بکنند تصریح کرد: اما در برخی انواع خودرو امکان تولید وجود ندارد که در این شرایط باید با راهکارهایی همچون جایگزینی یا برگرداندن مبلغ پرداختی با مشتریان به توافق برسند. وی همچنین با بیان اینکه هیچ مماشاتی برای حمایت از حقوق مردم نداریم و در همین راستا تمامی خودروسازان مکلف هستند که به تعهدات خود در مقابل خریداران جامه عمل بپوشانند.

فتح ارتفاع ۲۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس برای نخستین بار

در معاملات دیروز شاخص کل بورس تهران با تقویت ۴۰۵۲ واحدی درارتفاع ۲۳۸ هزار و ۲۱۹ واحدی قرار گرفت و ارزش معاملات نیز موفق به ثبت رقم ۱۸۸۲ میلیارد تومانی شد. شاخص قیمت وزنی ارزشی با رشد ۱۱۴۷ واحدی در ارتفاع ۶۷ هزار و ۴۵۵ واحدی قرار گرفت، شاخص کل هم وزن با رشد ۲۰۴ واحدی در ارتفاع ۵۸ هزار و ۱۷۷ واحدی و شاخص قیمت هم وزن با تقویت ۱۴۰ واحدی در ارتفاع ۳۹ هزار و ۸۷۷ واحدی قرار گرفت. شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۴۰۳۹ واحدی در ارتفاع ۲۶۸ هزار و ۱۹۴ واحدی ایستاد و شاخص بازار اول با رشد ۲۷۷۷ واحدی رقم ۱۷۶ هزار و ۱۲۲ واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص بازار دوم با جهش ۹۰۲۱ واحدی در ارتفاع ۴۷۱ هزار و ۲۱۲ واحدی قرار گرفت. نماد پتروشیمی فارس، همراه، تاپیکو، شپنا، پارسان، شبندر و ومعادن بیشترین تاثیر مثبت را برشاخص کل داشت و مبین و بفجر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. 

نقش بازارهای رقیب در رکود «تسه‌ها»

اوراق تسهیلات مسکن دی ماه ۹۶ «تسه۹۶۱۰» در جریان جلسه معاملاتی دیروز حدود ۵/ ۰ درصد افزایش قیمت یافت و به بهای ۴۷هزار و ۹۷۲ تومان به فروش رسید. سایر سررسیدهای وام مسکن (به غیر از سه مورد) در محدوده منفی معاملاتی قرار گرفتند و میانگین قیمت آنها وارد کانال ۴۷ هزار تومانی شد. حال و روز نامساعد اوراق وام علاوه بر رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن و نبود چشم‌انداز روشن از بهبود اوضاع، به سودآوری بازارهای رقیب نیز گره خورده است. در حالی زیان‌دهی این اوراق از ابتدای سال از منفی ۱۰ درصد فراتر رفته است که دلار و سکه توانسته‌اند بازدهی خود را در محدوده مثبت حفظ کنند و سودآوری بازار سهام به ۳۳ درصد رسیده است. علاوه بر سودآوری قدرت نقدشوندگی هم از جمله ویژگی‌هایی است که مزیت رقابتی تسه‌ها را کاهش می‌دهد.

سکه امامی به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نزدیک شد

در پایان معاملات دیروز، هر قطغه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به روز شنبه، به رقم ۴ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به قیمت ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان فروخته شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید و هر ربع سکه بهار آزادی با رشد قیمت، یک میلیون و ۷۲۵ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۲۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان ارزشگذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۹۲ هزار تومان تومان قیمت گذاری شده است. این در حالبی است که روز قبل، یک میلیون و ۸۷۲ هزار تومان تومان بود. حباب سکه نیز بدون تغییر، ۴۵۰ هزار تومان بود.

افزایش ۵۵۰ تومانی نرخ دلار توسط بازارساز

در پایان معاملات روز یکشنبه، بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۴۰۰ تومان از مردم خریداری شد و با رشد ۵۵۰ تومانی نسبت به نرخ پایانی روز شنبه، به قیمت ۱۳۵۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این در حالی است که در پایان معاملات بازار آزاد، نرخ هر اسکناس دلار آمریکا به رقم ۱۳۸۰۰ تومان رسیده بود. همچنین هر اسکناس یورو در صرافی‌های مجاز و بانکی بر اساس اطلاعات سنا، به نرخ ۱۵۳۰۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۵۴۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

رشد اقتصادی ایران در سال ۹۷ با نفت و بدون نفت منفی اعلام شد

مرکز آمار ایران روز یکشنبه اعلام کرد: محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٧ به رقم هفت میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال با احتساب نفت پنج هزار و ۷۳۴ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسید. محصول ناخالص داخلی در سال ۹۶ با احتساب نفت هفت هزار و ۴۹۶ هزار و ۶۴ میلیارد ریال و بدون احتساب نفت پنج میلیون و ۸۷۴ هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال بوده که نشان دهنده رشد منفی ۴.۹ درصدی محصول ناخالص داخلی با احتساب نفت و رشد مفنی ۲.۴ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سال ١٣٩٧ است. بر اساس آمار، پارسال رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی رشد منفی ۱.۵ درصد، گروه صنعت رشد منفی ۹.۶ درصد و گروه خدمات رشد مثبت ۲ دهم درصد داشته است.

قیمت شکر به محدوده ۴۰۰۰ تومان رسیده است

رئیس اتحادیه نبات، آب‌نبات ریز و قند ریز گفت: در ایام ماه مبارک رمضان در سه نوبت شکر دولتی از سوی اتحادیه به مجموع وزن هزار و ۲۵۰ تن در بین اعضا با قیمت ۳ تا ۳ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه شد. وی تاکید کرد: توزیع دولتی شکر کاهش قیمت را به همراه داشت و قیمت بیش از ۸,۰۰۰ تومان را به محدوده ۴,۰۰۰ تومان رسانده است. در این شرایط محصولات نهایی این صنف نیز با توجه به قیمت شکر و فضای رقابتی قیمت‌گذاری می‌شوند. /ایسنا

پیش‌بینی افت فروش خودرو در آمریکا

دنیای اقتصاد: جان مورفی، تحلیلگر ارشد صنعت خودرو در بانک «مریل لینچ» آمریکا بر این باور است که فروش خودرو در این کشور تا سال ۲۰۲۲ با افت ۳۰ درصدی مواجه خواهد شد. او می‌گوید که رکود طی سال ۲۰۱۹ نیز برای بازار خودرو باقی خواهد ماند در حالی که خودروسازان در تلاشند تا به نوعی تعادل میان بازار اصلی خود- خودروهای سنتی بنزینی و دیزلی- و سرمایه‌گذاری در بخش خودران‌ها، خودروهای هیبریدی و برقی دست یابند. به گفته این تحلیلگر خودروسازان نباید فریب وسوسه‌های کاهش قیمت‌ها را ‌مانند آنچه در بحران مالی ۲۰۰۸ رخ داد،بخورند. این موضوع بسیار اهمیت دارد که همواره حاشیه سودآوری خود را در سطح مناسبی قرار دهند، چراکه تنها این‌گونه می‌توانند سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین صنعت خودرو را عملی کنند. در غیر این صورت از رقبای خود که غول‌های فناوری نظیر «سیلیکون ولی» هستند عقب خواهند ماند.   ثبات نرخ مرغ در بازار استمرار یافت

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از استمرار ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۸۰۰ تا ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان است. وی با انتقاد از تعلل در اعلام نرخ مصوب مرغ توسط ستاد تنظیم بازار افزود: اگرچه قرار بود در ۲۰ خرداد نرخ‌های مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام شود، اما این جلسه بنا به دلایل نامعلوم برگزار نشد. حجت قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: تازمانیکه قیمت مصوب مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام نشود، با توجه به میزان جوجه ریزی، نرخ مرغ در همین حدود باقی می‌ماند. عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: مرغدارانی که در این ایام اقدام به عرضه مرغ در بازار می‌کنند، بدون تردید دچار زیان می‌شوند که جبران این ضرر و زیان برای تولیدکنندگان بسیار سنگین و غیر قابل جبران است. /باشگاه خبرنگاران جوان

واردات بیش از ۳۰۲ تن مغز مداد سیاه به کشور   آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی در سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۳۰۲ تن مغزی مداد سیاه یا رنگی وارد ایران شده است. بر اساس آمار گمرک واردات این حجم مغزی مداد سیاه یا رنگی به کشور، به ارزش ریالی ۳ میلیارد و ۹۹۸ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۵۵۵ تومان و ارزش دلاری ۹۵۱ هزار و ۷۵۳ دلار به ثبت رسیده است. گفتنی است مغزی مداد سیاه یارنگی از ۶ کشور آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، چین، ژاپن و فرانسه وارد ایران شده است. به نقل از میزان؛ در این میان اولین و بزرگترین صادر کننده مغزی مداد سیاه یا رنگی به ایران کشور چین بوده که با فروش بیش از ۲۹۸ تن، به ارزش ۸۹۶ هزار و ۴۷۲ دلار بوده است.

یارانه خردادماه واریز و قابل برداشت شد

صدمین مرحله یارانه نقدی مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری ساعت۲۴:۰۰ روز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد. گفتنی است رقم یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

تخفیف ۷۵ میلیونی بانک مرکزی به صرافی‌ها

مدیرعامل بازار متشکل ارزی با اعلام جزییات جلسه ارزی رییس کل بانک مرکزی با صرافان از آغاز به کار بازار متشکل در آینده‌ای نزدیک خبر داد. محمود شکسته بند، در گفتگو با ایبِنا درباره جلسه رییس کل بانک مرکزی، مدیران بازار متشکل ارزی و صرافان با محوریت بازار متشکل ارزی، توضیح داد: این جلسه که درباره مباحث داخلی شرکت بود با حضور مسئولان بانک مرکزی و اعضای کانون صرافان برگزار و درباره مباحث مربوط به این بازار، بحث و بررسی شد. وی افزود: مهمترین موضوع مطرح شده در این جلسه تصمیم گیری درباره کاهش حق عضویت از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان بود که در جهت حمایت از صرافی‌های کوچک این تصمیم گرفته شد. مدیرعامل بازار متشکل ارزی درباره زمان آغاز به کار این بازار که پیش از این خردادماه اعلام شده بود، گفت: آغاز به کار این بازار نیز به زودی انجام خواهد شد. شکسته بند درباره ثبت نام اعضا گفت: اعضا در حال تکمیل پرونده‌ها هستند و عده کثیری نیز افتتاح حساب کرده‌اند. وی تاکید کرد که این تصمیم از سوی رئیس کل بانک مرکزی، هیات عامل این بانک، هیات مدیره بازار متشکل ارزی و کانون صراف‌ها گرفته شد.

وزیر انرژی عربستان سعودی: درخواست یک بشکه را هم بی‌جواب نمی‌گذاریم

وزیر انرژی عربستان سعودی در حاشیه نشست انرژی کشورهای گروه G۲۰ در ناگانوی ژاپن اظهار کرد حتی یک بشکه نفت درخواست شده از آرامکوی سعودی نبوده که ما آن را پاسخ نداده باشیم. خالد الفالح اظهار کرد: بازار نفت از عرضه کافی برخوردار است با این حال وی در واکنش به حملات صورت گرفته به دو نفتکش حامل فرآورده‌های نفتی نزدیک تنگه هرمز، نسبت به خطر مختل شدن عرضه ابراز نگرانی کرد: عرضه کافی نفت وجود دارد و نسبت به این مسئله اطمینان وجود دارد. تاکنون روند عرضه ثابت بوده و اختلالی وجود نداشته است البته من نسبت به اقدامات تروریستی و اختلالات احتمالی در روند عرضه نفت نگران هستم، اما مطمئن هستم که جامعه بین‌المللی دست به دست هم خواهد داد و اقدام درست را انجام می‌دهد و امنیت عرضه ادامه پیدا خواهد کرد.

 

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۹۲۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وعده رسیدن شکر به قیمت مصوب دولتی در حال تحقق است/هیچگونه نگرانی برای تأمین شکر کشور وجود ندارد
 • همایش تجلیل از برترین های اصناف هرمزگان برگزار شد
 • سند راهبردی رونق تولید اصناف رونمایی می شود
 • هیچگونه نگرانی برای تأمین شکر کشور وجود ندارد؛ تأمین شکر مورد نیاز خوزستان در اولویت قرار دارد
 • 19 هزار و 500 تن شکر با قیمت تعاونی در آذربایجان غربی توزیع می شود
 • توزیع 19 هزار و 500 تن شکر با قیمت تعاونی در سطح استان
 • کشتی ۳۳ هزار تنی شکر خام در بندر امام تخلیه شد / چند کشتی دیگر در راه است
 • شهروندان شکر را گران نخرند
 • کشتی‌های حامل شکر در راه هستند/ برنامه‌ریزی برای واردات ۱.۲ میلیون تن شکر از بندر امام خمینی (ره)
 • توزیع ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن شکر با قیمت تعاونی در آذربایجان غربی
 • مشکلی برای تأمین قطعات در پالایشگاه اول پارس جنوبی نداریم
 • اصناف نقش کلیدی در زدودن تحریم‌ها و رونق تولیدات داخلی دارد
 • اعلام جزئيات تخفيف مالياتي اصناف
 • جزئیات مالیات اصناف برای سال ۹۷ مشخص شد
 • تشریح معافیت‌های مالیاتی اصناف/ وقتی قیمت‌ها لحظه‌ای است چگونه نظارت کنیم؟ / عدم پرداخت تسهیلات بدون بهره‌ای به واحدهای صنفی سیل زده
 • جزییات تخفیف مالیاتی اصناف/مالیات کدام گروه افزایش ندارد
 • احتکار قند و شکر به منازل همدانی ها کشیده شده است
 • همکاری سپاه و ناجا برای مقابله با ناهنجاری اصناف در قم
 • ۵۰ تن شکر در روستا‌های بروجرد توزیع می‌شود