گسترش ضریب نفوذ اینترنت و گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره عموم افراد به خصوص در کلان‌شهرها باعث شده تا عرضه کالاها و خدمات در قالب کسب و کارهای الکترونیکی و استارتاپ‌های متنوع و متعدد با اقبال عمومی مواجه شود و با وجود مشکلاتی از قبیل مشغله‌های روزمره، کمبود وقت و ترافیک، مردم بخش قابل توجهی از نیازمندی‌های خود را از این طریق مرتفع نمایند.

به گزارش ایسنا به نقل از ایزی بیمه، در میان کسب و کارها و خدمات، حوزه بیمه و بیمه‌گری به عنوان یکی از سه ضلع مثلث بورس، بانک، بیمه از جمله حوزه‌های پرمخاطب، پرکاربرد و جذاب چه برای عرضه‌کنندگان خدمات بیمه و چه برای مشتریان این خدمت می‌باشد. با توجه به گستره و تنوع خدمات بیمه‌ای این نیاز روز به روز ملموس‌تر می‌شود و افراد بیشتری در جستجوی یافتن راهکار مناسب جهت پوشش نیازهای بیمه‌ای خود هستند.

در طی سال‌های اخیر استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه از نظر تعداد، رشد چشم‌گیری داشته‌اند و هر روزه شاهد نمایش نام‌های جدیدی روی بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر و فضای تبلیغات دیجیتال هستیم که یکی از همین استارتاپ‌ها را معرفی می‌کنند. دریافت خدمات سریع و با کیفیت در این فضا در وهله اول موجب افزایش رضایتمندی مشتریان بیمه و در ادامه موجب توسعه بازار و افزایش درآمدزایی این کسب و کارهای الکترونیکی شده که یک رابطه برد – برد برای طرفین در پی خواهد داشت.

جدای از این موضوع، مدیریت مؤثر ارتباط با مشتریان و ارتقا سطح رضایتمندی آنها در کنار کنترل مطلوب عملکرد شبکه فروش مستلزم افزایش سرعت، دقت و کیفیت فرایندهای کاری است که این مهم نیز تا حد زیادی وابسته به مکانیزاسیون فرآیندها و استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است.

ناگفته نماند که برخی از نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه با راه‌اندازی وب سایت و معرفی محصولات و خدمات خود، قدم در این مسیر گذاشته‌اند و این امیدوار کننده است اما قطعاً وجود یک وب سایت پاسخگوی همه نیازها نیست.

حال سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که راهکار شبکه فروش و نمایندگان و کارگزاران بیمه برای مهاجرت از ساختار سنتی به ساختار مدرن و مکانیزه و تبدیل این تهدید به فرصت چیست؟!

یکی از استارتاپ‌های حوزه insurtech که در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ نیز حضور پیدا کرده و محصول بیمه‌ای خود را عرضه نموده ایزی بیمه است.

حامد بهروز، مدیر پروژه ایزی بیمه، این محصول را چنین معرفی می‌کند: ایزی بیمه یک سامانه یکپارچه تحت وب است که ضمن ایجاد بستر ارائه خدمات بیمه الکترونیکی به دفاتر نمایندگی بیمه، مکانیزاسیون فعالیت‌های داخلی و شبکه فروش آنها را در یک فضای ساده و کاربرپسند فراهم می‌کند. این سیستم مبتنی بر تکنولوژی رایانش ابری بوده و بدون اینکه دفاتر بیمه را با دردسرهای ناشی از نگهداری و توسعه مواجه نماید، امکانات مورد نیاز آنها را در یک فضای امن و مطمئن و بدون محدودیت زمانی و مکانی به آنها ارائه می‌کند.

ایزی بیمه تا این مرحله کاملاً با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بر اساس تلاش ۱۸ ماهه یک تیم ۹ نفره مرکب از متخصصین حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات و خبرگان صنعت بیمه توسعه یافته و از ابتدای سال ۱۳۹۸ عملیاتی شده و در دسترس نمایندگان و کارگزاران بیمه قرار گرفته است.

مهم‌ترین قابلیت‌ها و ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

ارائه بستر مناسب، امن و سریع به منظور مدیریت عملکرد و مکانیزه نمودن فعالیت‌های بیمه‌ای نمایندگی / کارگزاری اعم از فعالیت‌های بیمه‌گری، مالی و بازاریابی

ارائه میز کار هوشمند جهت مدیریت عملکرد کاربران نمایندگی / کارگزاری در بستر اینترنت

تعریف ساختار سازمانی و شبکه فروش و ایجاد بستر یکپارچه جهت نظارت بر کلیه کاربران

ارائه بستر خدمات یکپارچه بیمه‌ای آنلاین به مشتریان نمایندگی / کارگزاری

مکانیزه نمودن ثبت درخواست و صدور بیمه نامه شبکه فروش و ثبت کلیه مستندات و تاریخچه در خواست‌ها

ایجاد بستر تعامل و ارتباط با مشتریان به صورت آنلاین و در لحظه و ثبت برخط درخواست‌ها و سفارشات

تجهیز نمایندگان و کارگزاران بیمه به بیمه الکترونیک و امکان ارائه خدمات آنلاین

نظارت سیستمی و ارزیابی عملکرد شبکه فروش و بازاریابان

ارائه گزارشات مدیریتی جهت ارزیابی و نظارت

انتهای رپرتاژ خبری 

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اینالوئی: امنی چنل در بانک‌ها و نهادهای مالی مشتری‌محور معنا پیدا می‌کند/ موفقیت‌ 40 درصد از بانک‌های اروپایی در اجرای امنی چنلبه گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران گفت: جایی که یک بانک و یا موسسه مالی مشتری محور باشد، اجرای امنی چنل معنا پیدا می کند، اما اگر ما بانک محور باشیم و فکر کنیم بانک باید تشخیص دهد که چه نیازی را برای مشتری و از چه طریقی باید در اختیار آنها قرار دهد راه را به خطا رفته ایم و همین کانال های موجود کافی است.

فرهاد اینالوئی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در گفت‌وگو با خبرنگار فابانیوز درباره ضرورت اجرای بستر امنی چنل در نهادهای مالی کشور، گفت: مشتری مداری مبنای امنی چنل است، به این معنا که مشتری می تواند از طریق اجرای این بستر، در هر مکان، هر زمان و از هر کانال سرویس مورد نظر خود را دریافت کند، این اصلی‌ترین موضوع درباره امنی چنل است.

وی افزود: این هر زمان، هر مکان و هر کانال به این معنا است که ما مشتری را از مراجعه به شعب برای دریافت خدمات، در ساعت مشخصی و از دستگاه خاص بی نیاز کنیم.. بنابراین ضرورت اجرای امنی چنل را اکنون همه ما و همچنین مشتریان احساس کرده اند و اینطور نیست که بگوییم ما می خواهیم امنی چنل را به مشتری ارائه کنیم بلکه این مشتری است که خواهان دریافت سرویس های مختلف از مسیر این بستر است.

اینالوئی تاکید کرد: جایی که یک بانک و یا موسسه مالی مشتری محور باشد، اجرای امنی چنل معنا پیدا می کند، اما اگر ما بانک محور باشیم و فکر کنیم بانک باید تشخیص دهد که چه نیازی را برای مشتری و از چه طریقی باید در اختیار آنها قرار دهد راه را به خطا رفته ایم و همین کانال های موجود کافی است.

وی در ادامه گفت: به ویژه که اکنون در فضای کسب و کارهای دیجیتال قرار گرفته ایم و ماهیت کسب و کارهای دیجیتال این است که فارغ از حضور در محل های شعب است .

وی تاکید کرد: نکته دوم بحث تجربه مشتری است، مشتری از کانال های مختلف سرویس های مختلف می گیرد و لاجرم علاقه مشتری این است که با گرفتن سرویس ها تجربه های یکسانی نیز دریافت کند. چه از نظر ظاهر کانال هایی که با آن ارتباط دارد و چه از نظر سرعت و زمان و نوع سرویس. نکته مهم ماجرا همینجاست که مشتری بتواند از فرایند های بانکداری و از کانال های پیوسته استفاده کند و تجربه مشتری خوبی داشته باشد.

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین گفت: قسمت سوم که یکی از مهمترین های بخش های این بحث می باشد آن است که بتوانیم خدماتی که به مشتری می دهیم را شخصی سازی کنیم و برای هر مشتری سرویس خاص خودش را ارائه کنیم. اگر برای تک تک مشتریان این موضوع نیز امکان پذیر نبود، باید بتوانیم با استفاده از این بستر برای گروه های مشابه مشتریان خدمات متنوعی را ارائه کنیم که از طریق امنی چنل میسر خواهد بود.

امنی چنل در صدر اولویت حرکت به سمت بانکداری دیجیتال

وی با بیان اینکه امنی چنل فقط یک محصول بانکی نیست، تاکید کرد: از ابتدا امنی چنل در سیستم غیربانکی مفهوم پیدا کرد اما بانک ها امروز تجربیات خوبی در این زمینه دارند.

اینالوئی گفت: بانک های اروپایی و به ویژه آلمانی وارد موضوع امنی چنل شده اند و بانک هایی که به سمت دیجیتالی شدن حرکت کرده اند امنی چنل را در صدر اولویت های خود قرار داده اند.

وی گفت:‌این سوال پیش می آید که چرا از امنی چنل آغاز کرده اند؟ بانکداری دیجیتال از 2 کانال توسعه پیدا می کند، یکی کانال داخلی که کانال امن و امنی چنل و کانال هایی است که در اختیار بانک است مثل موبایل و اینترنت و پوز و کیوسک است که به عنوان کانال های مطمئن در اختیار بانک هستند و بانک می تواند مشتری هایی که از این کانال ها وارد بانک می شوند را مدیریت کند. خب به نظر می رسد که انتخاب درستی است و بانک ها از کانال هایی که مطمئن بوده است اطلاعات یکپارچه ای را تدارک ببیند و بر اساس آن خدمات یکپارچه ارائه کند.

اینالوئی در ادامه گفت: مسیر دوم توسعه بانکداری دیجیتال فضای بانکداری باز است که در اینجا بحث فین تک ها پیش می آید که در ناحیه امن نیستند و خودشان در حال توسعه هستند. یعنی شما شاید نمی توانید مشتریان فین تک را توسط بانک مدیریت کنید.

وی تاکید کرد: حدود 40 درصد از بانک های اروپایی در زمینه اجرای امنی چنل و یکپارچه کردن کانال های ارتباطی مشتریان موفق بوده اند.


وی با اشاره به مهمترین مشکل پیش روی اجرای بستر امنی چنل نیز گفت: اصلی ترین مشکل این است که فرایندهای جاافتاده طولانی و قدیمی در بانک ها برای برخی از عملیات ها وجود دارد و اگر شما بخواهید این فرایندها را وارد امنی چنل کنید کار سختی پیش رو خواهید داشت، بنابراین شعاری که در این فضا داده می شود و به صورت جهانی است این است که اول باید ساده سازی انجام بگیرد و سپس این فرایندها دیجیتالی شوند. در غیر این صورت باعث خستکی و دلزدگی مشتریان می شوند و منجر می شود که مشتریان به کانال های قبلی بازگردند.

میزگرد رابطه بانکداری دیجیتال با Omni-channel، بیست و هشتم خرداد ماه از ساعت 16 تا 18 در سالن اجتماعات مرکز فابا برگزار می‌شود.
https://t.me/izbank

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: استارتاپ صنعت بیمه کارآفرینی

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۹۲۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آزادسازی 178 هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه‌های همدان
 • هزینه ارسال پیامک به مشتریان بانکی ۱۲هزار تومان شد
 • رفع تصرف ۱۰۰۰ مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود
 • جدیدترین روش خرید و فروش خودرو در ایران
 • کارمزد ارسال پیامک به مشتریان بانکی ۱۲هزار تومان شد
 • ۱۰۰۰ مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد
 • موفقیت بانک‌ های اروپایی دراجرای امنی چنل
 • موفقیت‌ 40 درصد از بانک‌های اروپایی در اجرای امنی چنل
 • آزاد سازی ۱۷۸ هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه های استان همدان
 • 80 میلیون نفر بستر مناسبی برای استفاده از حمل و نقل عمومی ندارند/ 60 درصد اتوبوس‌های کشور فرسوده است
 • نمره شبکه ملی اطلاعات در زیرساخت و تاب آوری/ چالش دولت الکترونیک
 • امنی چنل در بانک‌ها و نهادهای مالی مشتری‌محور معنا پیدا می‌کند/ موفقیت‌ 40 درصد از بانک‌های اروپایی در اجرای امنی چنل
 • رونمایی از پوستر نمایشگاه استارتاپ های ورزشی
 • نخستین نمایشگاه استارتاپ‌های ورزشی تیرماه در تهران
 • احمد آهی: ایجاد زیرساختها و سیستمهای بانکداری الکترونیکی و شرکتی در بانک صنعت و معدن انجام شد
 • ساخت و سازهای بستر رودخانه جاجرود شمیرانات تخریب شد
 • هشدار به مشتریان ارج
 • ایجاد زیرساختها و سیستمهای بانکداری الكترونيكي و شركتي در بانك صنعت و معدن انجام شد
 • اضافه‌شدن استاندارد CE به خدمات حمایتی صندوق نوآوری/جزئیات بسته حمایتی از استارتاپ‌ها