سخنگوی دولت گفت: هیئت دولت به پیشنهاد سازمان محیط زیست و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین نامه اجرایی « برنامه مدیریت سبز» را به تصویب رساند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت در خصوص جلسه امروز هیئت وزیران تصویب لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار، تصویب آیین نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز» و تصویب آیین نامه مقابله با پایان نامه های تقلبی و انتخاب استانداران گلستان و کهگیلویه و بویر احمد را از اقدامات مهم امروز هیئت وزیران اعلام کرد.

بررسی مجدد لایحه حق تحصیل و اموزش دانشجویان ستاره دار

سخنگوی دولت یکی از تصمیمات مهم جلسه امروز هیات وزیران را مربوط به لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار عنوان کرد و گفت: دولت پیشتر، این لایحه را به مجلس ارسال کرده بود، اما در کمیسیون های مجلس رای لازم را به دست نیاورده بود اما از آنجا که دولت به تصویب این لایحه مصر است در این نشست لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در خصوص حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار را مجددا برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس شورای اسلامی به تصویب رساند.

ربیعی تاکید کرد که این لایحه مورد پیگیری دولت است؛ چرا که هر ساله تعدادی از دانشجویان و جوانان ما با مسئله ستاره دار بودن مواجه می شوند و این از نظر دولت پذیرفتنی نیست و امیدواریم با تبدیل این لایحه در مجلس به قانون ضمن اینکه حقوق این افراد مراعات می شود شاهد پرهیز از رفتارهای مبتنی بر سلیقه و بهانه های موهوم باشیم.

تصویب آیین نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز»

به گفته سخنگوی دولت، پیگیری تصویب و اجرای آیین نامه برنامه مدیریت سبز یکی دیگر از موارد مهم جلسه امروز هیات دولت بوده است.

ربیعی در این خصوص گفت: هیئت دولت به پیشنهاد سازمان محیط زیست و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین نامه اجرایی « برنامه مدیریت سبز» را به تصویب رساند.

وی با اشاره به چالش هایی که در سال های گذشته به دلیل کم توجهی به محیط زیست ایجاد شده است گفت: این مساله موجب شد سالهای سال بر آب و خاک کشور فشار وارد شود و کم توجهی به رعایت مسائل زیست محیطی از سوی صنایع نیز وضعیت نگران کننده ای در کشور پدید آورد. از همین رو دولت بر اجرای این برنامه تاکید دارد و به جد آن را دنبال می کند.

ربیعی با بیان اینکه نیازمندیم که در طولانی مدت با نگرش جامع و کامل برنامه های محیط زیستی از جمله مدیریت مصرف آب و بازیافت را دنبال کنیم تصریح کرد: در این مسیر نیازمند همکاری دستگاه ها و هم نهادهای عمومی هستیم و من از همه رسانه ها تقاضا می کنم در امر فرهنگ سازی به منظور نهادینه کردن این مهم در جامعه و خانواده ها به دولت کمک کنند.

مقابله با پایان نامه های تقلبی

سخنگوی دولت در ادامه از تصویب پیشنهاد وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دادگستری آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی برای اولین بار در سطح دولت خبر داد.

ربیعی گفت: همه ما شاهد هستیم که چقدر تبلیغات فروش مقاله و پایان نامه در خیابان های انقلاب و حتی اماکن دیگر زیاد شده و تقریبا یک امری عادی شده است. امروز دیگر نصب اگهی های مربوط به این معضل از زمینی و دیواری فراتر رفته و در ایمیل ها و پیامک ها و حتی در و دیوار دانشگاه ها هم پر کرده است . متاسفانه این پدیده نامیمون مقاله نویسی و تقلب در تهیه آثار علمی فراگیر شده و سو استفاده افراد سودجو که آن را کسب و کار نامشروعی برای خودشان کردند در مراکز ما قابل مشاهده و رنج دهنده است .

وی ادامه داد: امروز این موضوع در دولت بررسی شد و از مدت ها قبل هم مطرح بود و دولت امروز بالاخره تصویب کرد دانشگاهها تمهیداتی جدی برای مقابله با آن اتخاذ کنند. از جمله اینکه مصوب شد برای پیشگیری از تقلب علمی، کمیته اخلاق در سطح دانشگاهها برای رسیدگی تخصصی و به دور از هیجانات به اتهام تقلب تشکیل شود و در این کمیته ها امکان ابطال و ملغی اثر نمودن مدرک تحصیلی حاصل از تقلب حتی پس از فارغ التحصیلی پیش بینی شود. همچنین دانشگاه ها مکلف می شوند تا متن پایان نامه ها را ۵ سال پس از تاریخ دفاع بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر کنند. این آیین نامه به نزاهت و پاکسازی محیط های علمی کمک می کند، موضوعی که خواست گسترده اساتید فرهیخته و زحمت کش دانشگاهی ما نیز هست.

توصیه رئیس جمهوری به ۲ استاندار جدید

علی ربیعی همچنین با اشاره به انتخاب آقایان حق شناس و کلانتری به عنوان استانداران جدید استانهای گلستان و کهگیلویه و بویر احمد گفت: در این جلسه رئیس جمهوری از استانداران قبلی گلستان و کهگیلویه و بویراحمد تشکر کرد و پس از رای اعتماد هیئت وزرا به استانداران جدید توصیه هایی کردند که از جمله انها استفاده از همه ظرفیت های هر دو استان برای خدمت هرچه بهتر به مردم بود.


منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۹۰ مصوبه در سفر استاندار به قاینات تصویب شد

محمدصادق معتمدیان بامداد روز سه شنبه در نشست جمع بندی مصوبات سفر به شهرستان قاینات افزود: این مصوبات در قالب کمیته‌ای در استان مورد نظارت قرار خواهد گرفت که امیدواریم مصوبات مطرح شده در مهلت قانونی اجرایی شود.

وی بهره برداری از فاز نخست پروژه فولاد قاین در سال جاری و ایجاد اشتغال برای جوانان بومی منطقه را از مهمترین مصوبات سفر به شهرستان قاینات ذکر و اضافه کرد: فاز دوم این کارخانه تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید که باید نیروهای این کارخانه به صورت بومی جذب شوند تا نقش مؤثری در تأمین اشتغال منطقه داشته باشد.

معتمدیان گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان از محل منابع در اختیار برای تکمیل سالن ورزشی تیغاب تا پایان سال جاری کمک خواهد کرد و این اداره کل نسبت به آغاز عملیات اجرایی سالن چند منظوره در شهر نیمبلوک با مساعدت استانداری اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان با مشارکت خیران برای ساخت یک باب سالن ورزشی و گود باستانی در شهر خضری دشت بیاض اقدام کند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه سه ایستگاه هواشناسی در شهرهای اسفدن و آرین شهر تا پایان امسال توسط اداره کل هواشناسی و فرمانداری قاینات راه اندازی خواهد شد، اضافه کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اداره کل امور عشایری نسبت به تسطیح و مرمت راه‌های عشایری شهرستان اقدام کنند.

معتمدیان افزود: برای تأمین مسکن مناسب و مقاوم برای عشایر این شهرستان مقرر شد تا فرمانداری افراد واجد شرایط را شناسایی و بنیاد مسکن برای ساخت مسکن آنان اقدام کنند.

وی بیان کرد: در خصوص تأمین آب شرب روستاهای عشایری اداره کل امور عشایری برای تهیه طرح اجرایی و تأمین اعتبار آن با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدام کنند و سازمان جهاد کشاورزی احیا و مرمت قنوات شهرستان را تا دهه فجر به اتمام برساند.

معتمدیان عنوان کرد: مقرر شده با پیگیری شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی وضعیت حق آبه رودخانه اسفدن بررسی و حل شود.

وی گفت: با توجه به آمادگی بنیاد مستضعفان برای همکاری در ساخت سالن ورزشی سه هزار نفری قاین، اداره کل ورزش و جوانان استان در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام دهد و این اداره کل نسبت به تعیین تکلیف استخر شنای قاین ظرف ۴۵ روز آینده اقدام کند.

استاندار خراسان جنوبی، اقدام اداره کل ورزش و جوانان استان نسبت به نصب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی سالن ورزشی روستای کرغند تا بهمن سال جاری و چمن آرین شهر تا سه ماه آینده را از دیگر مصوبات سفر به شهرستان قاینات ذکر کرد.

معتمدیان بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان با مشارکت دهیاری و شورای اسلامی کرغند نسبت به احداث چمن مصنوعی در این روستا تا پایان سال اقدام و همچنین مبلغ ۷۰ میلیون تومان برای کمک به بخش نیمبلوک پرداخت کند و زمین چمن شهر نیمبلوک ظرف یک ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی عنوان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان نسبت به بهره برداری زمین چمن شهر اسفدن اقدام کند و با همکاری و مشارکت سالن ورزشی این شهر تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

معتمدیان ادامه داد: کتابخانه شهر اسفدن با کمک ۳۰۰ میلیون تومانی فرمانداری تا دهه فجر امسال تکمیل و افتتاح می‌شود، همچنین مبلغ ۲ میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه روستای تیغاب توسط سازمان برنامه و بودجه استان در نظر گرفته شود.

وی گفت: مقرر شد به منظور رفع مشکلات سد بیهود، سازمان جهاد کشاورزی مطالعات لازم را برای اجرای پروژه در اختیار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار دهد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: مقرر شد با توجه به ای سی بالای آب شرب مجتمع آب رسانی روستای محمد آباد علم و آرین شهر با معرفی سرمایه گذار از سوی فرمانداری آب و فاضلاب روستایی مجوز لازم را در اختیار سرمایه گذاران طرح قرار دهد، همچنین شرکت آب و فاضلاب روستایی برای شروع احداث مخزن آب روستای تیغاب از محل اعتبارات ملی اقدام و تا پایان امسال این طرح را به اتمام برسد.

معتمدیان اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی برای تأمین آب روستای برکوک از توابع بخش سده با استفاده از اعتبارات ملی اقدام کند.

وی با بیان اینکه آماده سازی ورودی روستای کرغند ظرف مدت چهار ماه و زیرسازی و آسفالت خیابان شهید مطهری کرغند توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شود، اضافه کرد: احداث اورژانس اجتماعی قاین توسط فرمانداری تأمین اعتبار شود و اداره بهزیستی شهرستان این طرح را تکمیل کند.

معتمدیان عنوان کرد: اداره بهزیستی شهرستان نسبت به تکمیل اداره بهزیستی آرین شهر تا دهه فجر اقدام کند و فرمانداری مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای تکمیل این طرح اختصاص می‌دهد، همچنین احداث بیمارستان تأمین اجتماعی قاین توسط سازمان تأمین اجتماعی پیگیری شود.

وی بیان کرد: در خصوص احداث بیمارستان دوم قاین مقرر شد تا پیمانکار مورد نظر توسط علوم پزشکی در قالب مزایده مشخص شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای تسهیل صدور مجوز گلخانه‌ها در روستاها هر متقاضی که زمین و آب داشته باشد، جهاد کشاورزی تسهیلات را به متقاضیان معرفی کند، افزود: همچنین مقرر شد در راستای تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان شهدا قاین، دانشگاه علوم پزشکی پیگیری‌های لازم را برای تأمین تجهیزات موجود براساس شاخص‌ها انجام دهد.

معتمدیان اضافه کرد: در خصوص تأمین پزشک متخصص مورد نیاز بیمارستان شهدا قاین مقرر شد تا مهرماه سال ۹۸ دانشگاه علوم پزشکی متخصصین مورد نیاز را جذب کند، در خصوص صدور مجوز استقلال دانشگاه پرستاری قاین مقرر شد تا دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اخذ مجوز اقدام کند.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی برای تکمیل خوابگاه دانشگاه پرستاری وضعیت را پیگیری کند و در خصوص تکمیل پنج پایگاه بهداشتی در شهرستان قاین مقرر شد طبق تفاهم نامه سه جانبه سهم استان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعیین و توسط دانشگاه علوم پزشکی پیگیری شود.

معتمدیان عنوان کرد: مقرر شد در خصوص صدور مجوز برای راه اندازی مجدد دانشگاه فرهنگیان قاین دانشگاه فرهنگیان استان برای اخذ مجوز اقدامات لازم را اتخاذ کند و برای رفع اراضی نیمبلوک جلسه‌ای در دفتر معاونت عمرانی برگزار و موارد ظرف یک ماه تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی نسبت به باند دوم قاین به سه راهی خواف و آسفالت روستایی قویسار تا پایان ۹۸ اقدام کند، اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل راهداری و شهرداری نسبت به آغاز عملیات اجرایی ایمن سازی ورودی شهر آرین شهر اقدام کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به آغاز احداث زیرگذر روستای دهشک و نسبت به تهیه اصلاح پل عباس آباد دشت طی ۲۰ روز اقدام و تا بهمن امسال عملیات اجرایی این طرح‌ها را به پایان برسانند.

معتمدیان افزود: شهرداری خضری و دشت بیاض نسبت به راه اندازی بازارچه صنایع دستی تا دهه فجر اقدام کند و فرمانداری شهرستان در این خصوص ۳۰۰ میلیون تومان کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت: به منظور ایجاد و راه اندازی ۱۵ دستگاه دیجیتال در شهرستان، ۵۰۰ میلیون تومان توسط فرمانداری و یک میلیارد تومان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اختصاص خواهد یافت.

معتمدیان عنوان کرد: در راستای تأمین زیرساخت‌های شهرک شماره یک قاین ۵۰۰ میلیون تومان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و ۴۰۰ میلیون تومان توسط فرمانداری تأمین و تا دهه فجر این طرح به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در خصوص تکمیل و تجهیز ساختمان مرکز فنی و حرفه‌ای دخترانه قائنات فرمانداری نسبت به تأمین ۲۰۰ میلیون تومان اقدام و مابقی اعتبار توسط اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان تأمین شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مقرر شد اداره کل منابع طبیعی نسبت به احداث سد خاکی در بالادست آرین شهر از محل اعتبارات ملی اقدام کند، همچنین اداره کل میراث فرهنگی نسبت به شروع کاوش باستان شناسی در شهر سده اقدام کند.

معتمدیان افزود: در راستای تعیین تکلیف ۶۰ هزار هکتار اراضی شهر قدیم شهر قاین مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی برای پیگیری، تملک و کاوش اقدام کند.

وی اظهار داشت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ظرف ۱۰ روز آینده نسبت به آغاز پروژه مدرسه پروین اعتصامی آرین شهر اقدام و تا دهه فجر این طرح را تکمیل کند.

استاندار خراسان جنوبی در سفر دو روزه خود به شهرستان قاینات از شهرهای آرین شهر، اسفدن، خضری و روستاهای کرغند، نیمبلوک، تیغاب، خرم آباد و سینیدر بازدید کرد.

بازدید از پروژه‌های شهری آرین شهر، دیدار مردمی، بازدید از شرکت فولاد قاین، دیدار با خانواده شهدا و غباروبی مزار شهدا، بازدید از روستاهای تیغاب و کرغند و شهر خضری دشت بیاض، بازدید از مناطق عشایری، بازدید از شهرهای اسفدن و قاین و دیدار با نخبگان از برنامه سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات بود.

شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۰ کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.

۳۲۱۵*۷۵۵۶*۶۰۵۴

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۹۳۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستورکار جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام چیست؟
 • اولین جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم، ۳ سال پس از تصویب قانون
 • تصویب لایحه عضویت ایران در برنامه اندازه‌شناسی آسیا - اقیانوسیه/قرائت گزارش واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات
 • ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
 • معطلی ۱۲ ماهه آیین نامه جدید قرارداد موقت کار برای ابلاغ توسط دولت
 • تصویب لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه اندازه‌شناسی آسیا – اقیانوسیه
 • تصویب لایحه موافقتنامه گمرکی بین ایران و فنلاند
 • لایحه موافقت‌نامه بین ایران و فنلاند درباره همکاری در امور گمرکی تصویب شد
 • لایحه موافقت نامه میان ایران و فنلاند درباره همکاری متقابل در امور گمرکی تصویب شد
 • لایحه موافقتنامه گمرکی بین ایران و فنلاند تصویب شد
 • علیخانی: در شهرداری با کارشکنی مصوبات شورا را اجرا نمی‌کنند
 • چرا دولت مالیات بر عایدی سرمایه را زودتر تصویب نمی‌کند؟
 • چرا دولت مالیات برعایدی سرمایه را تصویب نمی‌کند؟/ روش جدید بنگاه‌ها برای بالابردن قیمت
 • نماینده دادستان از مهره‌چینی در ارکان بانک سرمایه پرده برداشت/ تسهیلات میلیاردی که بدون وثیقه داده شد
 • در نهمین جلسه محاکمه متهمان بانک سرمایه چه گذشت؟ / تصاویر
 • توضیحات «عباسی» درباره مصوبات روز گذشته هیات رئیسه مجلس
 • تخصیص ۱۰ میلیارد ریالی معاون رئیس‌جمهور به دانشگاه یاسوج/ بی‌سابقه بودن‌مصوبات نشست اقتصاد مقاومتی برای دانشگاه یاسوج
 • خارج از مصوبات شورای‌ توزیع عادلانه آب عمل نمی‌کنیم
 • مردم: چرا دولت مالیات سرمایه را زودتر تصویب نمی‌کند؟