به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به خراسان شمالی در فرودگاه بجنورد گفت: کشور‌های اروپایی اقدام خاصی برای حفظ برجام نکرده اند.

علی لاریجانی افزود: از آنجایی که اینستکس برای اجرای تعهداتش نیاز به خرید نفت دارد و در این زمینه اقدامی صورت نگرفته، در مهلت یک ماهه باقی مانده از اتمام حجت جمهوری اسلامی ایران، منتظر اثبات حسن نیت و اقدام عملی آن‌ها می‌مانیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ساعتی قبل سفر دو روزه خود به این استان را آغاز کردند.

وی هدف از سفرش را بازدید از شهرستان‌های استان مرزی خراسان شمالی عنوان کرد و گفت: در این سفر با ظرفیت‌های استان و خواسته‌های مدیران استانی آشنا خواهم شد.

خبر در حال تکمیل است ..
انتهای خبر / م

لاریجانی: فرصت یک ماهه کشور‌های اروپایی برای حفظ برجام

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گزارش وزیر صنعت از وضعیت بازار/ارزیابی لاریجانی از بیانات رهبری در ملاقات با نخست وزیر ژاپن

ارایه گزارش معاونت نظارت از اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم، گزارش وزیر صنعت از وضعیت بازار، ارزیابی لاریجانی از بیانات رهبری در ملاقات با نخست وزیر ژاپن از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه ۲۶ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی هستند .

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، ارایه گزارش معاونت نظارت از اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم، گزارش وزیر صنعت از وضعیت بازار، ارزیابی لاریجانی از بیانات رهبری در ملاقات با نخست وزیر ژاپن از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه ۲۶ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

گزارش وزیر صنعت از وضعیت بازار در جلسه غیر علنی مجلس

جلسه غیر علنی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد. در این جلسه قرار است وزیر صنعت گزارشی از وضعیت بازار به نمایندگان ارایه داد.

 

توضیحات وزیر صنعت در مورد صنایع معدنی و توزیع سامان مند کالاهای اساسی

«علی لاریجانی» در ابتدای جلسه علنی امروز یکشنبه 26 خرداد با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزیر صنعت گفت: وزیر صنعت و همکاران شان در این جلسه راجع به ابعاد مختلف موضوع صنایع معدنی و شرایطی که بتوانند سرمایه گذاران ما در شرایط قابل پیش بینی کار کنند را تشریح کردند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین وزیر صنعت وضعیت کالاهای اساسی و اینکه باید این کالاها از توزیع سامان مندی برخوردار شوند را توضیح داد و مقرر شد کمیسیون صنایع و معادن این مسایل را پیگیری کند

 

ارایه گزارش معاونت نظارت از اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم

جلسه علنی امروز یکشنبه 26 خرداد مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد. امیرحسین قاضی زاده هاشمی دستور جلسه امروز را به شرح ذیل قرائت کرد:

 

گزارش معاونت نظارت مجلس در مورد اقدامات نظارتی مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه سوم دوره دهم.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد طرح یک فوریتی اصلاح بند 5 ماده 6 قانون اساسی با اصلاحات و الحاقات بعدی آن.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقت نامه بین دولت ایران و دولت جمهوری فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی.

گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم تحقیقات.

گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی.

 

بیانات رهبری در ملاقات با نخست وزیر ژاپن دقیق و شجاعانه بود

«علی لاریجانی» در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه 26 خرداد با اشاره به سخنان هوشمندانه و عزت مندانه رهبر معظم انقلاب در ملاقات با نخست وزیر ژاپن گفت: مقام معظم رهبری با دقت تام و استدلال متین منطق ملت ایران را در مقابل ستم هیولای استعمار آمریاک بیان داشتند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی بیانات مهم و دقیق و شجاعانه معظم له را قدر می نهد و از آنها حمایت می کند. همه بخش های کشور نیز باید بر همین صراط استوار عمل کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش ها گفت: به نظرم این اقدامات مکمل تحریم های اقتصادی است به جهت آنکه از تحریم ها طرفی نبستند، است به ویژه با توجه به سوابق تاریخی آمریکا در این زمینه که در جنگ جهانی آمریکایی ها کشتی های خود را در نزدیکی های ژاپن مورد هدف قرار دادند تا توجیه لازم برای خصومت را فراهم کنند.

 

لاریجانی ادامه داد: اما بخش فکاهی ماجرا در اظهارات پمپئو نهفته است که توصیه کرد ایران در مقابل اقدامات سیاسی و دیپلماتیک از دیپلماسی استفاده کند و این مطلب از زبان پمپئو واقعا شیرین است.

 

فراخوان فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدید آمریکا برای ارایه طرح و پیشنهاد

«امیرحسین قاضی زاده هاشمی» در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه 26 خرداد مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: ما در فراکسیون به دنبال راهکارهایی برای درآمدهای ارزی ایران که جایگزین نفت شوند، هستیم.

 

رییس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا اظهار داشت: این فراکسیون به دنبال این است که نقاطی که تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند و نقطه ضعف هایی که آنها مورد شناسایی قرار گرفته اند، مورد بررسی قرار گیرند و به دنبال راهکار و ارایه طریقی است که مجلس و دولت بتوانند در آن راستا اقدام کنند.

 

وی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که مورد تهدید است، درآمد ارزی حاصل از فروش نفت ماست که مقام معظم رهبری نیز اخیرا در سخنان شان بر این مسئله تاکید کردند که مکانیسم جایگزینی برای درآمدهای غیر نفتی پیش بینی شود و ما بر همین اساس باید بودجه غیر نفتی را پیگیری کنیم.

 

قاضی زاده هاشمی با اشاره به درآمدهای نفتی کشور در سالیان اخیر گفت: غیر صنعتی بودن ایران در قرن 13 شمسی به دلیل احاطه نفت و عدم استفاده درست از آن باعث شد که ما نفت زده شویم و این نفت مانع رشد ما در حوزه های مختلف شد. با این تفاسیر حتی اگر تحریم ها نیز نباشد ما باید بگوییم ما باید جایگزینی برای درآمدهای نفتی مان پیدا کنیم چرا که نفت جایگاه خودش را در دنیا از دست داده است.

 

این عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: ما در حال حاضر فراخوانی را به اندیشکده ها و آموزشکده های مستقل داده ایم که اگر افراد طرح و پروژه ای در مورد کسب درآمدهای ارزی  در حوزه های غیر از نفت دارند، به ما ارایه دهند.

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: رئیس مجلس وزیر جهاد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۹۷۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گلوله اسرائیلی در داخل سر نوزاد هفت ماهه فلسطینی
 • تیم جنگ طلب «بی» تنش آفرینان خلیج فارس
 • بدهکاری اروپایی ها به ایران/ برجام،فرصت 30 روزه و اتلاف وقت
 • نشانه‌های تازه از نامزدی احتمالی لاریجانی
 • کاهش تعهدات ایران در چهارچوب برجام یک شوک جدی به اروپایی‌ها وارد کرد
 • لاریجانی: تحریم‌ها فرصت مناسبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده است
 • لاریجانی: تحریم ها زمینه ای برای توجه به نیروی انسانی و منابع طبیعی کشور ایجاد کرد
 • علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
 • مهلت ۶۰ روزه به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود/ صرفا برای صدور بیانیه‌های تکراری نشست کمیسیون مشترک برجام نمی شود/ هنوز اقدام ملموسی از اروپایی‌ها ندیده ایم
 • مهلت 60 روزه به هیچ عنوان تمدید نمی شود/ صرفا برای صدور بیانیه های تکراری نشست کمیسیون مشترک برجام را تشکیل نمی دهیم/ هنوز اقدام مماموسی از اروپایی ها ندیده ایم
 • جلالی: اروپایی‌ها برای حفظ برجام تلاش عملی داشته باشند
 • لاریجانی: وعده رئیس‌جمهور فرانسه به رئیس‌جمهور ایران برای حفظ برجام محقق نشد
 • بازدید لاریجانی از نمایشگاه محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس
 • وعده رئیس جمهور فرانسه برای حفظ برجام محقق نشد
 • وعده مکرون به روحانی برای حفظ برجام محقق نشد/ توتال اولین شرکت فرانسوی بود که ایران را ترک کرد
 • لاریجانی: وعده رئیس جمهور فرانسه برای حفظ برجام محقق نشد
 • انتخاب علی لاریجانی از سر ناچاری نیست
 • روابط ایران و آمریکا میانجی پذیر نیست/ آمریکا باید وارد فاز بازگشت از تحریم ها شود/ اولتیماتوم ایران جدی است/ اروپایی ها کماکان به برجام آویزان شده اند/ آینده سیاسی و اقتصادی ایران در برجام محدود نخواهد شد
 • دهقان: لاریجانی یک سیاستمدار «پراگماتیست» است / به نظر می‌رسد رئیس مجلس اعتقادی به پاسخگویی ندارد!