مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: تمام واحدهای صنعتی استان که شامل هزار و ۶۰۰ واحد است تحت نظارت محیط زیست لرستان قرار دارد. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد فتحی بیرانوند امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ما در سال 98 نسبت به سال 96، 95 درصد کاهش آتش سوزی داشتیم که این اتفاق حاصل آموزش جوامع محلی، تشکیل تیمهای واکنش سریع، تعیین دیده بان در مناطق بحرانی، بارندگی‌های بهاره و تجهیز امکانات اطفای حریق بوده است.

وی افزود: در مناطق تحت مدیریت خود آتش سوزی خاصی نداشتیم فقط سال گذشته حدود 6 هکتار بود که آن هم فقط در حد پوشش گیاهی بود و به جنگل و درختان آسیبی نرسید.

کمبود محیط‌بان در زنجان به ضرر محیط زیست استان تمام شده استایرالکو همچنان در لیست صنایع آلاینده محیط زیست استان مرکزی قرار داردسازمان محیط زیست "سند تعهدات ایران در توافقنامه پاریس" را به مجلس ارائه نکرده است

مدیرکل محیط زیست لرستان عنوان کرد: در بحث ریزگردها فقط 15 درصد آن متأثر از کانونهای داخلی است البته ما کانون ریزگرد در لرستان نداریم ولی متأثر از ریزگردها هستیم به همین دلیل سند جامع مبارزه با ریزگرد را در استان تدوین کردیم اما متأسفانه اعتباری برای عملیاتی کرددن این سند به ما اختصاص داده نشده است.

وی تصریح کرد: سمندر به عنوان نماد تنوع زیستی در دنیا معروفیت بین المللی دارد اما سمندر جز گونههای در معرض انقراض است که با بازرسیهای سازمان محیط زیست در سال‌های اخیر هیچ گونه قاچاق سازماندهی شده سمندر را نداشتیم.

فتحی بیرانوند در رابطه با وضعیت پسماندها، خاطرنشان کرد: ما پویشی در سطح استان برای عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف ایجاد کرده ایم به بسیاری از دستگاه‌ها ابلاغ شده که از ظروف پلاستیکی استفاده نشود اما این مسأله نیاز به همت جمعی دارد، چون اخیرا در میهمانی‌ها از ظروف و سفره‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: برخی از شهراری‌ها همکاری لازم را ندارند به همین دلیل پرونده قضایی برای برخی از شهرداران تشکیل داده ایم، بحث پسماند در خرم‌آباد وضعیت خوبی ندارد اما در برخی از مناطق شهرستان‌ها ساماندهی شده است.

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: بی خطرسازی پسماندهی پزشکی نیاز به ورود بخش خصوصی دارد چون دستگاه‌های بی خطرسازی قیمت بسیار بالایی دارد در حال حاضر هم چند سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده‌اند که ما در حال بررسی اهلیت آنها هستیم.

وی افزود: محیط زیست لرستان اقدامات خوبی در زمینه نهضت پاسگاه سازی انجام داده است که در بالا بردن سطح حفاظت بسیار اثرگذار بوده است؛ طی چند سال گذشته هفت پاسگاه ساخته‌ایم و چهار پاسگاه دیگر نیز در حال ساخت است.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: احیای حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست، در گذشته به خاطر عدکم حفاظت کافی و شکار بی رویه بسیاری از حیات وحش ما در حال نابودی بود اما الان حیات وحش شاخص ما مثل کل و بز، پلنگ و قوچ و میش و خرس کاملاً احیا شده است.

وی تصریح کرد: ما تنها استانی هستیم که برای تمام واحدهای صنعتی استان که تعداد آنها هزار و 600 واحد است پرونده‌های نظارتی و پایش تشکیل داده ایم یعنی تمام واحدهای صنعتی تحت نظارت محیط زیست استان هستند.

مدیرکل محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: کارگروهی تحت عنوان ساماندهی دریاچه گهر تشکیل شده که وظیفه حفاظت و جلوگیری از تخریب این منطقه گردشگری به محیط زیست سپرده شده است و اعتباراتی هم تصویب شده که از این منبع آبی برای تأمین انرژی بهره بگیریم همچنین در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری این منطقه 2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است تا از فرسایش منطقه جلوگیری شود.

وی بیان کرد: در سال 97، 968 پرونده برای متخلفان تشکیل دادیم و حدود 11 هزار و 591 صید غیر مجاز آبزیان داشتیم 591 قطعه ماهی و 621 قطعه شکار غیر مجاز پرندگان و 54 مورد شکار غیرمجاز پستانداران بوده است.حدود 235 مورد زنده گیری پرندگان و 191 قبضه سلاح مجاز از متخلفین و 43 سلاح غیرمجاز کشف شده و239 مورد آلودگی محیط زیست داشته‌ایم.

فتحی بیرانوند گفت: در 2 ماه اول امسال 232 پرونده که شامل 198 تخلف بوده برای متخلفان تشکیل شده است، در این مدت 12 سلاح مجاز و پنج قبضه سلاح غیرمجاز کشف شده، 544 مورد صید غیرمجاز، 14 مورد شکار غیرمجاز پرندگان، سه مورد شکار پستانداران و 199 مورد زنده گیری پرندگان بوده که همگی در طبیعت رها شدند و با متخلفان برخورد شده است.

وی در رابطه با رفع تصرفات، افزود: علاوه بر 100 هکتاری که سال گذشته رفع تصرف شد، امسل 15  هکتار رفع تصرف شده مابقی نیزدر حال رسیدگی هستند چون حتماً باید پرونده حقوقی در دادگستری تشکیل دهیم که این روند کمی زمان بر است.

مدیرکل محیط زیست لرستان عنوان کرد: ما تنها استانی هستیم که در همه شهرستان‌ها شعب رسیدگی به جرائم زیست محیطی داریم و جا دارد که از همکاری خوب دادگستری تقدیر و تشکر کنیم که بدون نوبت به پرونده های محیط زیست رسیدگی می‌کند و بالاترین مجازاتی که در قانون پیش بینی شده برای متخلفان در نظر گرفته می‌شود و نیز گزارش‌های کارشناسی را مبنای قضاوت و صدور رأی قرار دهند.

انتهای پیام/ ت

R41450/P/S6,72/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هدف گذاری راه اندازی 2 هزار واحد‌صنعتی

   

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از  شاتا، معاون امور صنایع و معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به استان گیلان ضمن بازدید از وضعیت تعدادی از واحدهای راکد استان از نزدیک در جریان چالش ها و دغدغه های صنعتگران استان قرار گرفتند.

فرشاد مقیمی که برای بررسی مشکلات واحدهای صنعتی متوقف استان گیلان به شهرستان رودسر سفر کرده بود اظهار داشت: یک هزار و ۳۴۳ واحد از 2هزار واحد در داخل شهرک‌های صنعتی و بقیه نیز در بیرون از این شهرک‌ها قرار دارند که شناسایی این واحدها توسط مدیران شهرک های صنعتی و سازمان های معدن، صنعت و تجارت استان ها انجام می‌شود.

مقیمی در ادامه گفت: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و رونق تولید یک هزار و ۵۲۱ تعرفه وارداتی که از قبل در کشوروجود داشت هم اکنون ممنوع شده است و یک هزار و۳۴۳ تعرفه هم داریم که ثبت سفارشی برای آن انجام نمی‌گیرد که در مجموع حدود پنج هزار و400تعرفه در حوزه تولید است که ۵۰ درصد ثبت سفارش‌ها و تعرفه‌هایی که قبلاً از خارج کشور تأمین می‌شدند هم اکنون عملاً یا ممنوع هستند و یا ثبت سفارش نداریم مگر با شرایط و ادله خیلی خاص وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: واردات کل محصولاتی که می‌توانند در داخل تولید شوند و نیازهای داخل کشور را تأمین کنند ممنوع شده است.

معاون وزیر صنعت با اشاره به تأثیر تحریم‌ها بر واحدهای صنعتی داخلی اظهار داشت: ضریب همبستگی تحریم‌های کشور ضریبی منفی است و هرچه فشار تحریم‌ها را زیادکنند،توانمندی داخلی بیشتر می‌تواند نمود پیدا کند و همچنان که برخی اتفاق‌های خوبی در تحریم‌های گذشته افتاد در این تحریم‌ها برنامه‌هایی در حال اجرایی شدن است که نتیجه آنها در آینده دیده خواهد شد.

مقیمی یادآور شد: دشمنان هدف گذاری کرده بودند که صنعت کشور را در بهمن ماه سال گذشته کاملاً فلج کنند و حال می‌بینیم که این اتفاق نیفتاد و حتماً با پیگیری‌ها وهمکاری واحدهای صنعتی، مشکل این واحدها رفع خواهد شد و به برکت وجود و هدایت‌های رهبری انقلاب از این مراحل سخت نیز گذر خواهیم کرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: کنترل و نظارت و پایش مصوبات کارگروه رفع موانع و رونق تولید عمده ترین مسئله کارگروه رونق تولید است و به اعتقاد بنده هر نهاد و فردی که در مقابل اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع و رونق تولید بایستد در واقع با دستور مقام معظم رهبری در خصوص روند تولید مخالفت نموده است.

او یادآور شد: با توجه به اینکه در شرایط تحریمی قرارگرفته‌ایم و ارز گران شده است و کشور با محدودیت‌های بین المللی مواجه است باید بتوانیم از توان داخلی واحدهای داخلی برای اقتصادی شدن تولید استفاده شود.

مقیمی ادامه داد: هیچ محدودیتی در ارتباط با واحدهای کوچک و بزرگ وجود ندارد و به همه این واحدها به عنوانمجموعه اقتصادی نیازمند توجه رسیدگی می‌شود و این از مأموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت به شمار می‌رود.

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۰۸۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معاون وزیر صنعت: ۱۰۲ مجوز برای احداث شهرک صنعتی خصوصی صادر شد
 • از مشکل کم‌آبی و قطعی برق تا نبود استانداردهای ایمنی در شهرک صنعتی شکوهیه قم
 • ۲ هزار واحد راکد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگردانده می‌شود
 • تفاهمنامه کاهش پیک باربرق در شهرکهای صنعتی مازندران منعقد شد
 • احیاء 54 واحد صنعتی راکد در صدر برنامه‌های سازمان صمت استان آذربایجان غربی
 • اعلام آمادگی گروه صنعتی گلرنگ برای ساخت 400 واحد مسکن سیل زدگان لرستان
 • ۲ واحد صنعتی آلاینده زیست محیطی در دلیجان پلمپ شدند
 • یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان پرداخت می‌شود
 • ۵۴ واحد صنعتی راکد در آذربایجان غربی احیا می شود
 • احیاء 54 واحد صنعتی راکد در آذربایجان غربی
 • اولویت ما فعال نگاه داشتن و توانمندسازی و افزایش ظرفیت برای واحدهای نیمه فعال است
 • واحدهای روغن‎کشی زیتون ملزم به اجرای سیستم تصفیه فاضلاب شدند/ واحدهای فرآوری زیتون در لیست واحدهای آلاینده قرار گرفتند
 • چه تعداد از واحدهای شهرک صنعتی خراسان رضوی تعطیل شده است؟
 • ۱۶۵ پروانه فعالیت برای واحدهای صنعتی دامغان صادر شد
 • ضمانت‌نامه برای واحدهای صنعتی جدید صادر نمی‌شود
 • محیط‌زیست لرستان در تسخیر «پسماند»
 • واحدهای صنعتی قم با کاهش مصرف برق پاداش دریافت می کنند
 • مدیریت پسماند، راه نرفته در شهرهای لرستان
 • مسیرهای رانت خواری تحت پوشش تولید در ایران امروز؟!