به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج، - شهیدان نمونه بارزی از گمنامی و جلوه‌های روشنی از صداقت و ایثار هستند، لشکریان مخلصی که در گمنامی عرصه را بر استکبار تنگ کرده و با ایمان به عهد و پیمان خود با خداوند پایدار ماندند، شهیده فرشته با خویشی در خرداد ماه ۱۳۳۹ در خانواده مذهبی در روستای خشکین به دنیا آمد. به علت وضعیت خاص اجتماعی در آن زمان موفق به کسب علم نشد. در سال ۱۳۵۳ ازدواج کردند و در روستای "دگاشیخان" اقامت گزیدند و بعد از آن همراه خانواده‌اش به شهر مریوان نقل مکان کردند در سال ۱۳۶۳ به دلیل بمباران‌های مکرر رژیم بعثی عراق مجبور به ترک مریوان شدند و به عنوان آواره جنگی به روستای «ننه» مریوان رفتند.
این شهیده گرانقدر از خیل مسلمانان متعهد و دلسوخته‌ای بود که در هر شرایط و در هر موقعیت از کمک به نیروهای رزمنده اسلام دریغ نمی‌ورزیدند و مرتب در زمینه انتقال اطلاعات لازم با سپاه همکاری می‌کردند.
گروهک ملحد و بی دین کومله که وجود چنین افرادی را بر نمی‌تافت در تاریخ ۶۶/۵/۳۱ شبانه به منزل این شهیده در همان روستا حمله می‌کنند و پس از دستگیری در صد متری منزل مسکونی‌اش با شلیک چند گلوله ایشان را به شهادت می‌رسانند.
آیا رفتن نزد خداوند و ضیافت مقام مقدس ربوبی آنان را می‌توان با قلم و بیان و گفتن و شنودن توضیح داد و آیا این همان مقام «فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» نیست که لطیفه الهی است و جز خاصان را به آن بار نیست، این مقامی است، فوق تصور بشر و رمزی است حضرت را که بندگان صالحش آن را درک می‌کنند و با گوش جان آنرا می‌شنوند.
شهیده فرشته با خویشی انسانی متدین، اهل تقوا،مادری مهربان و نمونه‌ای از صداقت و گذشت بوده و از ایشان ۵ فرزند به یادگار مانده است.
روایت زندگی شهیده باخویشی از زبان فرزندش
مادرم زنی فداکار و مهربان بود، آن شب را که گروهک‌ها به خانه ما ریختند به خوبی به یاد دارم، پدرم خانه نبود همین که مادرم در را باز کرد به درون خانه ریختند و از مادرم پرسیدند شوهرت کجاست؟، مادرم با شجاعت در مقابل آنان ایستاد و گفت: دست از سر ما بردارید، شوهرم خانه نیست و فعلاً هم باز نخواهد گذشت.
اما مگر این از خدا بی‌خبران راضی می‌شدند، حتی مادرم را مجبور کردن برایشان غذایی مهیا کند و همچنان منتظر پدر بودند.
پدرم بعد از مدتی به خانه بازگشت و توسط عوامل ضدانقلاب دستگیر شد، مادرم هم به دنبال پدر راهی شد، به محض خارج شدن از روستا پدر و مادرم را از هم جدا می‌کنند و مادر بیچاره و بی‌گناهم را در حالی که هفت ماهه باردار بود، از پشت با گلوله می‌زنند و برای به یغما بردن جواهراتش سرش را نیز از پشت با سنگ می‌برند.
صبح همان روز جسد خونین مادرم توسط مردم روستا پیدا شد و در سه راه حزب‌الله مریوان روستای «مرگ» به خاک سپرده شد.
پدرم هم چهار ماه بعد از شهادت مادرم در حالی که در بسیاری از روستاها چرخانده شده و شکنجه‌های زیادی توسط گروهک‌ها متحمل شده بود، به شهادت رسید.
خاطره تلخ شهادت مادرم سال‌ها بعد از این در تهران در حالی برایم بار دیگر تداعی شد که به همراه یکی از دوستانم برای رفتن به مسیری ماشین گرفتیم، در ماشین در حالی که با دوستم صحبت می‌کردم راننده از ما پرسید اهل کجائید و من هم پاسخ دادم «کردستان شهر مریوان».
راننده که این را شنید، گفت: من دوران سربازیم را در یکی از روستاها مریوان به نام «ننه» گذرانده‌ام و خاطرات زیادی از آن روزهای سخت دارم.
دلیر مرد و شیرزنی را در آن روستا می‌شناسم که در مسیر کمک به رزمندگان اسلام تلاش‌های زیادی کرد و آن زن هر روز نان پایگاه را با دستان خود پخت می‌کرد و برای سربازان آنجا مادری می‌کرد.
آدرس خانه زن را که داد اشک به یکباره از چشمانم سرازیر شد و از راننده خواستم ماشین را نگه دارد، وقتی دلیل را پرسید گفتم آن خانه و زن و مردی که در موردشان صحبت می‌کنی، مادر و پدر من بودند که به دست گروهک‌های ضد انقلاب به شهادت رسیدند.
راستش را بخواهید شنیدن چنین جملاتی در مورد پدر و مادرم سال‌های سال بعد از شهادتشان آن هم در دیاری که فرسنگ‌ها با روستای زادگاهم فاصله داشت، افتخار بزرگی است که هیچگاه از صفحه ذهنم پاک نمی‌شود.
منبع: دبیرخانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مولر در جلسه علنی کنگره شهادت می دهد

خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز (چهارشنبه) در گزارشی به نقل از رؤسای کمیته قضائی واطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: موافقت مولر با حضور در جلسه علنی شهادت در کنگره، بدنبال صدور حکم احضاریه دموکرات‌ها برای مجبور کردن وی به شرکت در این جلسات حاصل شد.

شهادت غیرمتعارف و پشت سر هم مولر در مقابل کمیته‌های قضائی و اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا احتمالاً یکی از جلسات شهادت دهی در کنگره در سال جاری خواهد بود که بسیاری بویژه با توجه به سکوت مطلق مولر در رابطه با دو سال تحقیقات خود درباره تماس‌های احتمالی روسیه با تیم تبلیغات ترامپ انتظار آن را داشتند.

مولر هرگز به انتقادهای علنی و ناشی از عصبانیت ترامپ پاسخی نداد و در زمان حضور دادستان‌هایش در دادگاه به آنها محلق نشد یا چیزی را درباره اتهامات جنایی مطرح شده از سوی تیم خود اعلام نکرد.

تنها اظهارات علنی او از تریبون وزارت دادگستری آمریکا در ماه گذشته بود تا تصمیم خود برای ترک این وزارتخانه را اعلام کند و درباره چرایی خودداری از اعلام جرم علیه ترامپ و خودداری از متهم کردن او به اقدام جنایی توضیح دهد.

وی همچنین به قانونگذاران آمریکایی اطلاع داد که قصد ندارد چیزی بیشتر از آنچه که در گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای آمده، مطرح کند.

مولر در ۲۹ مه (۸ خرداد) گفت: ما در گزارش این تحقیقات کلمات را بدقت انتخاب کردیم و این تحقیقات به خودی خود گویا است. من در هر گونه حضور در مقابل کنگره، اطلاعات بیشتری را خارج از آنچه که اکنون علنی شده، ارائه نخواهم داد.

این اظهارات مولر باعث نشد که درخواست‌ها برای شهادت دهی او منتفی شود.

دو کمیته مذکور مجلس نمایندگان آمریکا به مذاکراتی که در دو هفته گذشته جریان داشته، ادامه دادند و اعضای این کمیته‌ها گفتند که صرف نظر از بی میلی مولر، هنوز هم می‌خواهند چیزهایی را از او بشنوند.

«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفت: وقتی می‌پذیریم که نقش دادستان ویژه در یکی از مهم‌ترین تحقیقات تاریخ معاصر چقدر مهم است باید انتظار داشت که از او درخواست شود در مقابل کنگره شهادت دهد.

ترامپ در واکنش به این اتفاقات در صفحه توئیتر خود نوشته است: «آزار و اذیت رئیس جمهور».

مولر در گزارش ماه آوریل (فروردین) خود به این نتیجه رسید که به اندازه کافی شواهدی برای اثبات تبانی بین کمپین ریاست جمهوری ترامپ و روسیه وجود ندارد.

احتمال این تبانی، پرسشی بود که در وهله نخست تحقیقات را کلید زد.

وی در گزارش خود همچنین نوشت، نمی‌تواند رئیس جمهور را به مانع تراشی در اجرای عدالت متهم کند.

در گزارش مولر با این حال ابعاد مختلف تلاش ترامپ برای اعمال نفوذ در تحقیقات بررسی شد.

دموکرات‌های می‌گویند اکنون وظیفه کنگره است که یافته‌های این تحقیقات را ارزیابی کند.

انتظار می‌رود قانونگذاران آمریکایی با مولر به دلیل خودداری از دستیابی به نتیجه‌ای درباره مانع تراشی رئیس جمهور در اجرای عدالت برخورد کنند.

همچنین آنها احتمالاً بدنبال واکنش مولر در مقابل انتقادهای بی وقفه رئیس جمهور خواهند بود و دیدگاه شخصی او را درباره این مساله خواهند پرسید که اگر ترامپ فرمانده کل نیروهای مسلح نبود آیا متهم می‌شد یا نه.

آدام شیف و «جرولد ندلر» رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفته اند که احضاریه را روز گذشته (سه شنبه) صادر کرده اند و مولر هم موافقت کرده که شهادت بدهد.

به گفته شیف، جلسات شهادت پشت سر هم در هر یک از این کمیته‌ها برگزار خواهد شد و اعضای این کمیته‌ها سپس با تیم ترامپ پشت دره‌های بسته تشکیل جلسه خواهند داد.

به نوشته آسوشیتدپرس، وزارت دادگستری آمریکا از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

بر اساس این گزارش، جمهوریخواهان از دموکرات‌ها به دلیل تحقیقات مداوم خود از رئیس جمهور انتقاد کرده اند.

«کوین مک کارتی» رهبر جمهوریخواه اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا این پرسش را مطرح کرده که چرا دموکرات‌ها همچنین با وجود انتشار گزارشی مفصل خواستار شهادت دادن مولر هستند.

«داگ کولینز» عضو ارشد جمهوریخواه کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفته مخالفتی با شهادت دادن مولر ندارد.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست در همین زمینه، شهادت مولر در کنگره که از مدتها قبل انتظار آن می‌رفت در حالی انجام می‌گیرد که حدود ۸۰ نفر از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا خواستار پیگیری آشکار روند استیضاح ترامپ هستند و استدلال کرده اند که ترامپ قانون اساسی آمریکا را نادیده گرفته است و بارها ازهمکاری با تحقیقات کنگره خودداری کرده است.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۰۸۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور مردم در کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان، جلوه گر آرامش و امنیت استان بود
 • کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان نمادی از کار مشترک در استان بود
 • بازخوانی خاطرات شهید مجید فرید فر به بهانه تولد ۹۵ سالگی پدر این شهید
 • سردار رجبی: برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان در تراز انقلاب بود/ مرادنیا: اعلام خبر سرنگونی پهپاد آمریکایی از برکات این کنگره بود
 • کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان در تراز شهدای استان و انقلاب بود
 • احداث باغ موزه شهدا کاری ماندگار برای بزرگداشت یاد و نام شهدا است
 • سرنگونی پهپاد امریکایی اقتدار ایران و حقارت آمریکا را نشان داد
 • فرمانده کل سپاه از کیفیت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان رضایت داشت
 • آئین تجلیل از دست‌اندرکاران کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان به‌روایت تصویر
 • کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان جلوه‌ای از وحدت و انسجام ملی بود
 • کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان بازتاب ملی و بین‌المللی داشت
 • رضایت فرمانده کل سپاه از کیفیت کنگره ملی شهدای کردستان
 • رابرت مولر در مقابل کنگره آمریکا شهادت می دهد
 • ساخت توربین‌های قوی‌تر با الهام از بال مرغ دریایی
 • اردوی تیم ملی بیس بال برگزار می‌شود
 • کنگره 5400 شهید کردستان ادای دین به شهدای استان بود/ شیرین‌ترین خاطره فرمانده سپاه کردستان از رهبری
 • مولر در کنگره شهادت مي دهد
 • وظیفه نویسنده شیعه قلم زدن در مسیر ولایت اهل بیت (ع) است/ «فرشته ای در برهوت»؛ منبری مکتوب برای تبیین امامت
 • افزایش کارآیی توربین‌های بادی با الهام از بال مرغ دریایی