به گزارش ایکنا؛ بیست و سومین همایش همایش بزرگداشت ملاصدرا که از مهم‌ترین رخدادهای فرهنگی و فلسفی کشور قلمداد می‌شود، صبح امروز، 22 خردادماه، در مجموعه فرهنگی آدینه تهران آغاز به کار کرد.

این همایش که هر ساله به همت بنیاد حکمت اسلامی صدرا برگزار می‌شود، میزبان علاقه‌مندان فلسفه به ویژه حکمت متعالیه صدرایی است و تقریباً کمتر چهره مهم فلسفی را می‌توان یافت که در این همایش به عنوان سخنران یا شرکت‌کننده حضور نداشته باشند. از همین حیث، امروز سالن همایش این دوره نیز مملو از اساتید و پژوهشگران فلسفه از طیف‌های مختلف فکری بود و باقی صندلی‌ها را دانشجویان فلسفه پر کرده بودند.

از وجوه تمایز این همایش با سایر سمینارهای علمی که از بدو ورود به چشم می‌آمد، وجهه امنیتی شدید آن بود. اگرچه به خاطر مصالح خاص از جمله شخصیت حقیقی ریاست بنیاد حکمت اسلامی صدرا، لحاظ کردن برخی ملاحظات منطقی می‌نمود، لیکن حجم این نکات امنیتی در یک همایش علمی نکته قابل تأملی بود.

نکته دیگری که سابقاً انتقاداتی را نیز در سال‌های گذشته برمی‌انگیخته است، هزنیه‌هایی است که پیش و پس از همایش صرف برگزاری آن می‌شود. منتقدان برخی مصارف مربوط به همایش در طول سال را غیرضروری و غیرمطابق با همایش‌های مشابه فلسفی می‌دانند. با وجود این، وزانت همایش و سطح بالای علمی مقالات و سخنرانان که همواره مورد توجه فلسفه‌دوستان و به ویژه علاقه‌مندان به حکمت متعالیه بوده بر حواشی همایش غلبه داشته است.

بعد از حواشی غیرعلمی این همایش گذری بر مباحث علمی آن می‌اندازیم. مثل هر سال در آغاز این همایش، آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای به عنوان سخنران نخست با تشکر از میهمانان و عذرخواهی از تنگنای وقت سخنرانان، به تبیین زوایای ارتباط حکمت متعالیه با حکمت ایرانی پرداخت.

سخنرانی بعدی همایش آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد بود که به موضوع حقیقت، مظهر و مثال در حکمت ایرانی اسلامی پرداخت. از نکات جالب این سخنرانی اشاره به وقوع اختلاف میان برخی مبانی سه‌گانه در سخنان ملاصدرا و انتقاد از هجمه تند استاد مرتضی مطهری به شیخ سهروردی بود. استفاده و استناد استاد محقق داماد به کتب عهد عتیق و متون آیین زرتشت و مهرپرستی و تبیین ارتباط به مفهوم تشکیکی در میان این معرفت‌ها از نکات جذاب این سخنرانی بود.

یکی دیگر از جنبه‌های جالب این همایش تأکیدات بر جایگاه حکمت در میان ایرانیان، نقش ایرانیان در پیشبرد مباحث فلسفه و جایگاه مغفول حکمت ایرانی و آموزه‌های زرتشت بود. در سخنرانی دو چهره شهیر فلسفه، غلامرضا اعوانی و غلامحسین ابراهیمی دینانی بر این مهم تأکید شد. غلامرضا اعوانی با تأکید بر اینکه ایران سرزمین حکمت نبوی بوده است، اشاراتی به شباهت‌های دین اسلام و زرتشت در تأکید بر حکمت داشت. وی با بیان اینکه زرتشت پیامیر(ص) بوده است و مبدأ حکمت نیز نبوی بوده است، بیان کرد که مبدأ نه زرتشت، بلکه ادریس نبی بوده است.

استاد ابراهیمی دینانی پیش از حاضر شدن در جایگاه با تشویق حضار همراه شد و یکی دو نوبت نیز که او از جایگاه ایرانیان و حکمت ایرانی دفاع می‌کرد، با تشویق برخی حضار همراه شد که علاقه ویژه‌ای به حکمت ایرانی داشتند. سبک سخنرانی استاد که بعضاً با الفاظی تند به ویژه در نقد منکران فلسفه اسلامی و ایرانی همراه می‌شد تقریباً برای دنبال‌کننده مباحث ایشان آشنا بود. دینانی از نابودی و تاراج آثار حکمت ایرانی در حمله به ایران اظهار تأسف شدید کرد.

حاشیه دیگر سخنرانی دینانی مربوط به سیادت بدون سلطه فلسفه بود. وی با بیان اینکه اگر بتوانید سیادت داشته باشید، اما سلطه نداشته باشید، کار عجیبی کردید، به مزاح به آیت‌الله محقق داماد اشاره کرد که شما هم سیادت دارید و سلطه نداشته باشید که ایشان نیز پاسخ داد سلطه نداریم.

یکی از حواشی جالب این همایش انتقاد رضا داوری اردکانی از ایجاد نسبت میان فلسفه و نژاد ایرانی بود. این سخنان برای برخی تداعی‌گر مباحث استاد ابراهیمی دینانی بود. داوری اردکانی با بیان اینکه چندین سال است از این مسائل عصبانی می‌شود، ولی خشم خود را کنترل می‌کند، تأکید کرد که هیچ نسبتی میان فلسفه و نژاد ایرانی وجود ندارد. کشور ما مهد حکمت بوده است و سیر فلسفه خود را داشته است و اینکه فلسفه یونان در ایران ادامه پیدا کرد و حتی در کشورهای اسلامی تداوم نیافت مسئله‌ای اتفاقی نیست.

یادآوری از استاد فقید حجت‌الاسلام احمد احمدی و نقش وی در تربیت نسل فعلی پژوهشگران فلسفه ایران به ویژه بعد از انقلاب از نکاتی بود که به خاطر همزمانی این مراسم با جلسه بزرگداشت استاد احمد احمدی مطرح شد و گاه به گاه برخی سخنرانان در ابتدای سخنرانی خود به آن می‌پرداختند.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حمایت یک مقام رسمی از حضور زنان در ورزشگاه‌ها/کنایه سنگین صفایی فراهانی به کارگزاران/داوری: خودکشی نکردم/توصیه معنادار عطاءالله مهاجرانی به "ترامپ انگلیس"/پشت پرده «پرستو سازی» از میترا استاد به روایت "عبدی"

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.   مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است
رئیس مجلس در دیدار "ماریل دوسارنز" رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فرانسه گفت: با وجود مذاکرات متعددی که وجود داشت، اما وعده رئیس‌جمهور فرانسه به رئیس‌جمهور ایران برای حفظ برجام محقق نشد، در واقع باید گفت: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است. در شرایطی که روابط بین بانکی فراهم نیست، چگونه می‌توان فعالیت اقتصادی بین شرکت‌های دو کشور ایجاد کرد، شرکت توتال اولین شرکت فرانسوی بود که بعد از خروج ترامپ از برجام ایران را ترک کرد. ماریل دوسارنز: در این دیدار می‌خواهیم تعلق خاطر فرانسه به برجام را یادآوری کنیم، نیت و تلاش ما این است که اینستکس راه‌اندازی شود. تلاش‌هایی در حال انجام است که برجام حفظ شود. /تسنیم

کودکان ۱۵ کشور در ایران کار می‌کنند
شریعتمداری وزیر کار گفت: ویژگی خاصی که پدیده کار کودک در ایران را از سایر کشور‌ها جدا می‌کند این است که در قرنطینه اولیه در مراکز کودکان کار در می‌یابیم که بیش از پنجاه درصد (برخی آمار‌ها تا هفتاد درصد را بیان می‌کند) آن‌ها را کودکان کار از کشور‌های افغانستان عراق پاکستان بنگلادش و حتی برخی کشور‌های دور دست به خود اختصاص می‌دهد. هر چند توجه به حقوق کودکان ملیت نمی‌شناسد و یک تعهد در جامعه بشری است، اما حضور کودکان کار از حدود پانزده کشور جهان در ایران بر پیچیدگی و در نتیجه ضرورت اتخاذ راه‌های متنوع برای مقابله با این پدیده می‌افزاید. همکاری وزارت کشور و خارجه در باره کودکان کار مهاجر به عنوان یک پدیده جانبی مهم در دستور کار و برنامه عملیاتی ما است.

اصلاحات باید با لیست حداکثری وارد انتخابات مجلس شود
علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات گفت: اصلاح‌طلبان باید با صراحت اوضاع را نقد کنند و این نقد شامل فراکسیون امید هم می‌شود. در این نقد باید همراه مردم باشند. این نقد کردن باید نشان بدهد که اصلاح‌طلبان درد مردم را احساس می‌کنند و با این احساس مردم همراه هستند، اما آن منطقی که پشت این احساس باشد را تبیین و به مردم ارائه می‌کنند. باید به مردم بگوییم ما اصلاح‌طلبان برنامه‌هایی با رویکرد ایجابی داریم و این برنامه می‌تواند نارضایتی شما را برطرف کند اگر این بار پای صندوق‌های رأی بیایید و به لیست حداکثری ما رأی بدهید.

هیئت‌رئیسه مجلس قرائت گزارش برجامی را متوقف کرد
ذوالنوری رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: اعضای کمیسیون به این دلیل از تاسیسات هسته‌ای بازدید می‌کنند که در گزارش شش‌ماهه مجلس از نحوه اجرای برجام آخرین وضعیت این مراکز را ذکر کنند، اما زمانی که این گزارشات در صحن علنی پارلمان قرائت نمی‌شود چرا باید از این مراکز بازدید کنیم. تاکنون کمیته هسته‌ای مجلس ۲ گزارش شش‌ماهه تدوین و تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان کرده است. گویا هیئت‌رئیسه مجلس قرائت این گزارش‌ها را در مجلس متوقف کرده است.

تهیه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با ۲۰ محور و ۵۳ امضا
جلال محمود زاده نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت صادرات، بی‌توجهی به برنامه ششم توسعه، اجرا نکردن قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، بکار گیری مدیران متخلف در سمت‌ها، تخلف در واردات محصولات و حیف و میل بیت‌المال، عدم توانائی در تامین مایحتاج و کالا‌های اساسی مثل گوشت، انحصار شدید در صادرات و واردات محصولات کشاورزیۀ حمایت نکردن از تولید کنندگان، باغداران و زنجیره تولید و کاهش شدید کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی را از جمله محور‌های این استیضاح ذکر کرد. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه نمایندگان در استیضاح وزیر جهاد کشاورزی جدی هستند، افزود: نمایندگان از فراکسیون‌های مختلف مجلس از جمله امید، اصولگرایان و مستقلین این استیضاح را امضا کردند.

داوطلبان منتظر تعویق زمان کنکور نباشند
وزیر علوم گفت: به منظور کمک به داوطلبان کنکور مناطق سیل زده کشور ظرفیتی اضافه بر ظرفیت تصویب شده در نظر گرفتیم تا اگر نمره حدنصاب دانشگاه‌های انتخابی را کسب کنند در آزمون پذیرش خواهند شد. داوطلبان منتظر تعویق زمان برگزاری کنکور ۹۸ نباشند، ما بار‌ها این موضوع را از طریق رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما اعلام کردیم که زمان برگزاری کنکور امسال به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد

حکومت حق ندارد بگوید برای شکم انقلاب نکردیم
حجت‌الاسلام هادی غفاری، از فعالان سیاسی اصلاح طلب و مبارزان انقلابی در برنامه دستخط گفت: حرفی که یکی از ائمه محترم جمعه بیان کرد که بعد به ایشان زنگ زدم و اعتراض کردم که "ما برای شکم انقلاب نکردیم"، گفتم این چه حرفی است بیان می‌کنید. حکومت حق ندارد بگوید برای شکم انقلاب نکردیم. مردم خود می‌توانند بگویند، اما امام جمعه حق ندارد بگوید. آقای گودرزی که شهید مطهری را ترور کرد مدت‌ها هم حجره بود. من روز آخری بود که احتمال داشت قاتل شهید مطهری را اعدام کنند پیش او رفتم. از بچه‌ها اجازه گرفتم و ملاقات او رفتم. با او سال‌ها رفیق بودم. به او گفتم خیلی جنایت کردید که با این ریخت و لباس آقای مطهری را زدید. گفتم در قبال این جنایات امشب توبه و انابه‌ای کنید. دو رکعت نماز بخوانید. گفت: چه می‌گویی؟! برو. بین من و فاطمه زهرا همین امشب فاصله است. من را شما صبح بکشید، صبح در بغل فاطمه زهرا هستم.

قرارداد ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران برای مداحی و تلقین میت در بهشت زهرا

براساس اطلاعات سامانه شفافیت شهرداری تهران، این سازمان برای «انجام امور مداحی و تلقین میت و سیستم صوتی (اکو) سر مزار، چادر، صندلی، میز بر اساس ضوابط سازمان در سطح نواحی یک و دو و سه سازمان» قراردادی ۱۰ میلیارد تومانی را با یک پیمانکار منعقد کرده است.   صفارهرندی: امکان ندارد که آمریکا با ایران بجنگد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امکان ندارد که آمریکایی‌ها با ایران وارد جنگ شوند واین قدرت بازدارندگی از دستاورد‌ها و ثمرات انقلاب اسلامی است. امروز تهدید ایران، معنایی ندارد، چرا که از قدرت و نفوذ ایران در منطقه اطلاع دارند و جرات تعرض به ایران را ندارند.   رفیق‌دوست: اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست
رفیق‌دوست گفت: ما موافقیم که چند تا از همین طیف بخش خصوصی متخلف را هم بگیرند و اعدام کنند. کما اینکه باید دولت آنچنان اینجا خودش را نشان دهد که کسی جرات نکند سمت تخلف بروند. وزیر سپاه دوران جنگ بود، همان روز‌هایی که او از کشوری به کشوری دیگر می‌رفت تا تحریم‌های نظامی آن روز‌ها را دور زده و کمبود تجهیزات نظامی ایران را تامین کند. او تاکید دارد جنگ نظامی قطعا سخت است، اما شرایط کشور در جنگ اقتصادی سخت‌تر می‌شود. او راهکار حل کشور را در کلمه پنج حرفی «تولید» می‌داند و می‌خواهد که قانون‌های دست و پاگیر از جلوی پای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی خصوصا در شرایط فعلی برداشته شود. رفیق‌دوست که گویی هنوز هم خوی و خصلت نظامی بودن خود را حفظ کرده است وقتی صحبت از احتمال جنگ بین ایران و آمریکا می‌شود با قاطعیت می‌گوید جنگ نخواهد شد، اما این را هم تاکید می‌کند که اگر جنگ شود، اسرائیل گروگان ماست. وزیر سپاه دولت دوران جنگ مسیر دور زدن تحریم‌ها را بخش خصوصی می‌داند نه دولت و راهکار‌هایی جالب برای این ایده خود دارد. او حتی این را هم می‌گوید که چرا فکر می‌کنید اگر مملکت نفت نفروشد گیر خواهد کرد؟   پشت پرده «پرستو سازی» از میترا استاد به روایت "عبدی"

فعال سیاسی اصلاح‌طلب هدف از پرستو خواندن میترا استاد را لکه‌دار کردن دستگاه‌های اطلاعاتی دانست و خاطرنشان کرد که متهم کردن یک زن، عملی به‌غایت غیراخلاقی است. عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به سناریوی پرستوسازی در ماجرای قتل میترا استاد، توسط محمّدعلی نجفی نوشت: «متأسفانه این رفتار غیراخلاقی و ناجوانمردانه‌ای است که حتی توهین به شعور و فهم آقای نجفی هم هست. این برداشت، محصول نگاه سیاسی است». عبدی در ادامه یادداشت خود در روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد آورده است: «این برداشت در درجه اول هدفش لکه‌دار کردن دستگاه‌های اطلاعاتی است، ولی پیش از آن یک زن را متهم کرده که عملی به غایت غیراخلاقی است». فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با اشاره به سخنان نجفی مبنی بر ارتباط نیرو‌های امنیتی با میترا استاد، می‌نویسد: «حتی اگر این ادعا‌ها نیز درست باشد، آن را نمی‌توان به منزله پرستو بودن خانم استاد دانست که اتهامی سنگین و غیرموجه است. چنین چیزی می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد. حتی اگر هم باشد تاثیری در مسئولیت آقای نجفی ندارد».   واکنش اطرافیان احمدی‌نژاد به خبر خودکشی داوری

درحالی که خبر خودکشی عبدالرضا داوری در رسانه‌ها خبرساز شده، اما اطرافیان احمدی نژاد از این خبر اظهار بی اطلاعی می‌کنند. عبدالرضا داوری که طی روز‌های اخیر به واسطه توییت‌های افشاگرانه همسرش در مرکز توجهات و اخبار قرار گرفته بود امروز بار دیگر و در پی انتشار خبری مبنی بر خودکشی او خبر ساز شد. خبری که البته هنوز صحت آن تایید یا رد نشده است. به همین منظور و برای کسب اطلاعات موثق با چند تن از نزدیکان تیم احمدی‌نژاد تماس گرفتیم که آن‌ها از این موضوع اظهار بی اطلاعی کردند. در این زمینه محمدرضا میرتاج‌الدینی که زمانی معاون پارلمانی احمدی‌نژاد بود در پاسخ به صحت و سقم این خبر گفت: چطور می‌توانم خبری داشته باشم، چون من ارتباطی با این‌ها ندارم نمی‌توانم خبری داشته باشم.علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد نیز در پاسخ به تماس خبرآنلاین، گفت: هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم. بهمن شریف زاده از روحانیون نزدیک به حلقه احمدی نژاد نیز با بیان اینکه این خبر را به نقل از رسانه‌ها شنیده است از اصل این خبر اظهار بی اطلاعی کرد. مرتضی تمدن از دیگر اطرافیان احمدی نژاد هم در مقابل سوالی درباره خودکشی داوری سکوت اختیار کرد.   توصیه معنادار عطاءالله مهاجرانی به "ترامپ انگلیس"

عطاءالله مهاجرانی در توئیتی به بوریس جانسون توصیه کرد بیشتر درباره ایران مطالعه کند. عطاالله مهاجرانی در حساب توییتری خود نوشت:مقامات انگلستان، به ویژه بوریس جانسون که شاهین نخست وزیری را ترامپ بر سرش نشاند! کتاب خاطرات تونی بلر را دو بار بخواند.تونی بلر که به تونی بلایر، یعنی تونی دروغگو موسوم شد. کمک به صدام در جنگ علیه ایران را اشتباه استراتژیک آمریکا و انگلیس می‌داند. اشتباهی ویرانگر (A journey p۳۸۸)تونی بلر نوشته است:آنچه را فکر می‌کردم انجام می‌دادم، اما به خدا قسم، آرزو می‌کنم که کاش آن کار‌ها را انجام نداده بودم! (A journey. P. ۴۳۵)   داوری: خودکشی نکردم

عبدالرضا داوری از چهره‌های نزدیک به احمدی نژاد و از اعضای دفتر او، شایعه‌ی خودکشی خود را که صبح امروز منتشر شده بود تکذیب کرد. او دقایقی پیش – بعدازظهر شنبه – در کانال تلگرامی خود نوشت: «به دروغ شایعه کرده اند که اینجانب امروز صبح خودکشی کرده ام. اگر می‌خواهید حذف فیزیکی مرا کلید بزنید و از هم اکنون عادی سازی کنید، بسم الله!
ما گر ز. سر بریده می‌ترسیدم
در محفل عاشقان نمی‌رقصیدیم…
یا علی
عبدالرضا داوری
۲۵/خرداد/۹۸»   کنایه سنگین صفایی فراهانی به کارگزاران

فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره حواشی قتل همسر دوم محمدعلی نجفی گفت: من برای کسانی که ادعای هم‌حزبی بودن با نجفی را دارند بسیار متاسف شدم که به این گونه از او اسم می‌برند و مسائل شخصی را با مسائل سیاسی مخلوط می‌کنند.محسن صفایی فراهانی در گفت‌وگویی با خبرآنلاین درباره حواشی قتل همسر دوم محمدعلی نجفی گفت: من بسیار متاسف شدم که شخصیت باتجربه و متواضعی مثل آقای نجفی دچار چنین مشکلی شد. در این شرایط که مشکل مدیریتی این‌قدر گریبان‌گیر کشور شده است، یک مدیر باتجربه را این‌گونه از دست دادیم. وی افزود: این اتفاق دو ضایعه بود، یک ضایعه بُعد انسانی این اتفاق است که باعث مرگ یک انسان شد و ضایعه دوم محروم شدن کشور از داشتن یک مدیر باتجربه بود که دیگر نمی‌توان از او استفاده کرد. نماینده سابق مجلس ششم با اشاره به شناخت خود از نجفی ادامه داد: من از این اتفاق و پرونده اطلاعات دقیقی ندارم و نمی‌توانم خیلی اظهارنظر کنم، ولی بر اساس شناخت خودم از نجفی و بر اساس برخورد‌هایی که با او داشته‌ام و حشر و نشر کاری که از نزدیک با وی داشتم، می‌گویم این اتفاق برای خودم به شدت عجیب است، هنوز نتوانستم باور کنم که نجفی توانسته باشد چنین کاری را انجام دهد، مگر آن‌که شرایط آن‌قدر برایش تنگ شده باشد که نتواند اوضاع را کنترل کند.   حمایت یک مقام رسمی از حضور زنان در ورزشگاه‌ها

رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم تجیل از دختران قهرمان دانشگاه الزهرا گفت: زنان ما ثابت کردند که هر زمان در ورزشگاه‌ها برای دیدن فوتبال حضور پیدا کردند بخاطر رعایت فضائل اخلاقی چالشی ایجاد نشده است. سید رضا صالحی امیری در این مراسم اظهار کرد: اگر ما بخواهیم در مسیر توسعه حرکت کنیم بی شک بدون حضور زنان نمی‌توانیم به قله توسعه دست پیدا کنیم. زنان پرچمدار این توسعه هستند. بدون حضور آن‌ها ما نمی‌توانیم پیشرفتی داشته باشیم. من باور دارم زنان ما در تمام رشته‌های ورزشی در سطح آسیا، المپیک و جوانان و رویداد‌های جهانی باید حضور داشته باشند تا ما بتوانیم افتخارات خوبی را کسب کنیم. رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: ما برأی این که بتوانیم با سرعت از لحاظ کمی و کیفی در سطح ورزش به نقطه تساوی برسیم باید تعداد زنان مدار آور ما در مسابقات آسیایی جهانی و المپیک حضور داشته باشند دیگر با سخنرانی و شعار نمی‌توانیم به دنیا ثابت کنیم که در ایران تبعیض جنسیتی وجود ندارد باید با عمل این مساله را ثابت کنیم و نشان دهیم که زنان ما همپای مردان می‌توانند در مسابقات آسیایی جهانی و المپیک خوب بدرخشند و افتخار آفرینی کنند. ما باید نگاه تبعیض جنسیتی را یک سرزمین دور کنیم تا به جهانیان نشان دهیم که زنان ما در تمام عرصه‌ها می‌توانند افتخار آفرین باشند.   ابتکار: ۴۱ درصد کارکنان دولت «بانوان» هستند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برمبنای توسعه مشاغل خانگی، افزایش توان زنان در حوزه کارآفرینی به ویژه فارغ التحصیلان دختر را از اولویت‌های ملی عنوان کرد و گفت: از تمامی استان‌ها انتظار داریم برنامه‌های خود را هم سو با اجرای این سند، تدوین کرده و اعتبارات لازم را از دستگاه‌های ملی مطالبه کنند. وی با بیان این‌که مقرر شده بخشی از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان کشور قرار گیرد، گفت: طبق تاکید رئیس جمهور تا پایان دولت دوازدهم باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان قرار گیرد.ابتکار با بیان این‌که ۴۱ درصد کارکنان دولت جمهوری اسلامی را در کشور جمعیت بانوان تشکیل می‌دهد، گفت: این افتخاری برای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود که نشان می‌دهد از ظرفیت بانوان به خوبی در کشور استفاده می‌شود.   آیت‌الله خاتمی: افتخار می‎کنیم «آخوندحکومتی» هستیم

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ترفند ضد انقلاب برای دور کردن طلاب و روحانیون انقلابی از انقلاب با تعبیر آوردن به «آخوند حکومتی» اظهار کرد: ما افتخار می‌کنیم سرباز نائب امام زمان (عج) و آخوند حکومتی هستیم چرا که تنها گذاشتن نائب امام زمان تنها گذاشتن امام زمان (عج) است.

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: حاشیه نگاری همایش ملاصدرا سخنرانی محقق داماد داوری اردکانی سیدمحمد خامنه ای

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۰۸۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جریان حکمت ملی عراق «اپوزیسیون» شد
 • ضرورت اندیشیدن و حکمت
 • فلسفه سیاسی چه کارکردی دارد؟
 • بزرگداشت آیت الله میرزا «ابوالحسن جلوه» در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
 • بزرگداشت آیت‌الله میرزا ابولحسن جلوه برگزار می‌شود
 • وجوهی از فلسفه اگزیستانسیال در کتاب هستی
 • شب «منوچهر صدوقی سها» در خانه اندیشمندان علوم انسانی
 • عدم تقابل توکل و حکمت الهی
 • «فلسفه اصول و روش‌شناسی فقه دین‌شناخت پیشرفت» بررسی می‌شود
 • کنفرانس بین‌المللی فلسفه معماری برگزار می شود
 • همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان به کارخودپایان داد
 • گذری بر مناسبات دیپلماتیک ایران و کانادا؛ رابطه‌‌ای که همچنان قطع است
 • فتاوای آیت الله العظمی مظاهری (مدظله) در مورد احکام پیوند اعضا
 • فتاوای آیت الله العظمی سبحانی (مدظله) در مورد پیوند اعضا
 • داوری در طول نیم قرن آهسته و پیوسته از فلسفه دفاع کرده است
 • ابن سینا نبوت را در چارچوب فلسفه سیاسی تحلیل و بررسی می‌کند
 • نجات ۳۵۰۰ بیمار از مرگ با پیوند عضو
 • رضا داوری اردکانی: حکمت ایرانی در قوام فلسفه اسلامی دخیل بوده است
 • فعالیت ۷۰ مرکز در زمینه انجام عمل پیوند/ یزد، بالاترین آمار اهدای عضو کشور