به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ­شبکه تلویزیونی العالم در خبری فوری به نقل از منابع محلی در عمان از شنیده شدن پی در پی صدای دو انفجار مهیب در داخل آب‌های دریای عمان خبر دادند.

تحقیقات نشان می‌دهد دو نفتکش غول‌پیکر حامل نفت خام در این انفجارها هدف حمله قرار گرفتند.

بنادر پاکستان و عمان از این دو نفتکش پیام درخواست کمک دریافت کرده‌اند.

منابع پاکستانی گزارش دادند پاکستان صدای این انفجار‌ها را شنیده است. خدمه دو نفتکش اعلام کرده‌اند هدف حمله قرار گرفته‌اند و خواستار کمک شدند.

در حال تکمیل///

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان، نقش ایران را در وحدت امت اسلام محوری خواند

"مولوی عبدالحق هاشمی امروز چهارشنبه " که به منظور شرکت در همایشی با عنوان «ظرفیت آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز» در دانشگاه تهران شرکت کرده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری کنفرانس‌های متعدد در سطوح ملی و بین المللی در راستای برقراری اتحاد اسلامی و تأثیر آنها در محقق شدن این امر، گفت که این تلاش ایران، جای تقدیر از سوی همه مسلمانان دارد.

وی افزود که اتحاد اسلامی از این رو مهم و ضرورت دارد که در دنیای امروز نیاز به برقراری ارتباط و پیوستگی و نزدیکی بین انسان‌ها به شدت احساس می‌شود و این تنها مختص به مسلمانان نیست بلکه نیاز جامعه بشری است که ضمن برقراری ارتباط سازنده با یکدیگر بتوانند درک متقابلی از هم داشته باشد و در واقع آنچه را حق خود می‌پندارند حق دیگری نیز بدانند.

رئیس حزب جماعت اسلامی بلوچستان از همین رو تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران را اهتمامی در راستای ایجاد چنین درک جهان شمول در جامعه اسلامی برشمرد و از تلاش ایران برای روشن‌تر کردن ابعاد مختلف این نیاز در جامعه بشری، قدردانی کرد.

وی با توجه به اهمیت و حساسیت موجود در منطقه خاورمیانه و تفاوت‌های قومی و مذهبی حاکم برآن در مورد راهکارهای لازم برای تحقق همزیستی مسالمت آمیز در این منطقه گفت که برای تحقق این امر ضروری است که مسلمانان ضمن پذیرش یکدیگر و درک متقابل از هم، بپذیرند که حقوق انسانی و حیات مشترک، حق طبیعی همه مسلمانان است.
مولوی عبدالحق هاشمی در ادامه گفت که اگر از دیدگاه مذهبی هم بخواهیم به موضوع وحدت نگاه کنیم می‌توان گفت که همه ما مسلمانان داری اصول بنیادی و مشترکات یکسانی هستیم یعنی در واقع می‌توان گفت که عقیده همه ما یکی است بنابراین اختلاف در مسائل جزئی و فرعی نمی‌تواند مانعی در پذیرش یکسان بودن اصول بنیادی ما ایجاد کند و همه اینها مسائلی است که با تکرار می‌تواند در ذهن همه مسلمانان نقش ببندد.

وی در ادامه گفت البته افراط گرایانی نیز هستند که با بزرگ جلوه دادن کوچک‌ترین مسائل و اختلافات در تلاش هستند تا یک مسئله بسیار کوچک و فرعی را به عنوان یک مشکل و اختلاف اساسی و حاد مطرح کنند، بنابراین بسیار ضروری است که مسلمان به طور پیوسته به دعوت دیگران و ایجاد درک درست از اصول و قواعد خود به دیگران بپردازند چرا که در جبهه مقابل نیز افراط گرایان در حال تبلیغات برای افکار و مقاصد شوم خود هستند پس می‌توان گفت که این در واقع یک جنگ دفاعی بین مسلمانان و افراط گرایان است و این جنگ تا زمانی که دشمنان اسلام و عناصر افراط گرا به دسیسه کاری و تلاش برای ایجاد فتنه و فساد بین مسلمانان مشغول هستند، ادامه خواهد داشت.

رئیس حزب جماعت اسلامی بلوچستان تاکید کرد که تنها راه حل این مسئله آن است که مسلمان با عزم راسخ بر عقیده خود استوار بمانند و پیوسته به دعوت و راهنمایی دیگران به اصول و قواعد اسلامی اهتمام بورزند.

هاشمی در مورد این نکته که چه کسانی یا چه عواملی باعث شکل گیری برخی سو تفاهم‌های فرقه‌ای میان مذاهب اسلامی می‌شوند و راه مقابله با آن چیست، گفت که ما خود در کویته پاکستان شاهد عینی اذیت و آزار برادران شیعه خود هستیم و با چشم خود می‌بینیم که چگونه هدف قتل و غارت قرار گرفته و خون آنان به دست عناصر دشمن وحدت ریخته می‌شود و ما به عنوان اهل تسنن در هنگام وقوع چنین حوادثی در کنار برادران شیعه خود می‌ایستیم.

وی با اشاره به حمله تروریستی اخیر در بازاری در شهر کویته پاکستان که منجر به کشته شدن شیعیان این منطقه شد گفت که در هنگام وقوع این حادثه تمام جامعه اهل سنت ضمن اظهار همدردی با برادران شیعه خود در کنار آنان ایستادند، چرا که به عقیده ما هیچ گونه اختلاف بنیادی بین اهل سنت و اهل تشیع وجود ندارد که بتوان بر پایه آن با برادران شیعه خود زاویه داشته باشیم.

هاشمی افزود که شیعیان بخشی از امت بزرگ اسلام هستند و تاریخ اسلام نیز خود گواهی می‌دهد که تاکنون هیچ خلیفه یا هیچ حکومتی، اهل تشیع را خارج از اسلام قرار نداده است و این خود امری است بدیهی و منفرد که باید برای کل جامعه اسلامی تبیین گردد.

وی ادامه داد که شکی نیست برخی قدرت‌های جهانی به وسیله دست نشانده‌های خود در منطقه دست به چنین اقداماتی در کویته می‌زنند و سپس با نسبت دادن این حملات به گروه‌های افراطی سعی دارند تا مسئولیت این حملات را متوجه جامعه اهل سنت کنند تا بدین طریق شکافی عمیقی و نفرتی گسترده در دل اهل تشیع نسبت به برادران اهل سنت آنها ایجاد کنند.

وی تاکید کرد که ما به بررسی عوامل این نوع حملات در کشور عراق نیز پرداخته‌ایم چرا که این دست حملات می‌تواند ریشه گرفته از پایگاه‌های تکفیری‌ها وابسته به کشورهای انگلیس و آمریکا در خاک این کشور باشد.

او تاکید کرد برخی کشورهای مسلمان نیز هستند که ضمن دنباله روی از آمریکا در پی ایجاد فتنه و فساد در بین جامعه اسلامی هستند.

رئیس حزب جماعت اسلامی بلوچستان پاکستان گفت که البته این حملات نسبت به گذشته کاهش داشته و دولت پاکستان با انجام اقداماتی نظیر دستگیری تروریست‌ها و محدود کردن رفت و آمد برخی افراد به کاهش چنین وقایعی نسبت به سال‌های قبل کمک فراوانی کرده است.

هاشمی در مورد ریشه اختلافات اخیر میان برخی کشورهای اسلامی و اهداف عوامل ایجاد کننده آن گفت که پس از تشکیل اتحادیه اروپا امت اسلامی به این فکر فرو رفت که اگر جوامع اروپایی با وجود اختلافات و جنگ‌های خونین فراوان می‌توانند گردهم آمده و تبدیل به یک ملت شوند، چرا امت اسلامی که یک ریشه واحد، یک پیامبر واحد، یک دین واحد و یک خدای واحد دارند نمی‌توانند دست به چنین اقدامی بزنند که در نتیجه آن درهای اقتصادی، معیشتی و مرزهای جغرافیایی خود را به روی یکدیگر بگشایند و به تبع آن ضمن شناخت از یکدیگر به درک متقابلی از هم برسند.

وی در ادامه گفت که نهضتی که درمیان امت اسلامی درجریان است و به چالشی بزرگ برای قدرت‌های بزرگ جهانی مخالف اسلام تبدیل شده است و لذا آنان در تلاشند تا به هر طریق ممکن با ایجاد فتنه و دسیسه در بین مسلمانان به اختلافات آنها دامن بزنند، اختلافاتی که در واقع هیچ پایه و اساسی ندارد و در واقع مصنوعی هستند.

مولوی عبدالحق هاشمی گفت که عناصر مخالف اسلام با ایجاد اختلافات جغرافیای و مذهبی به دنبال از هم گسیختن امت اسلامی و گسترش تفرقه و نفاق بین مسلمان هستند.

وی تاکید کرد که هم اکنون شاهد اختلافاتی بین امارات و قطر، ایران و عربستان، کویت و عراق و همچنین افغانستان و پاکستان هستیم که همه آنها نشأت گرفته از دسیسه‌های عناصر مخالف اسلام است.

رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان در خصوص سطح روابط بین ایران و پاکستان گفت که این دو کشور به عنوان دو کشور دوست و بردار روابط بسیار نزدیک و خوبی دارند چرا که پیش از به وجود آمدن مرزهای سیاسی و جغرافیایی تمام این سرزمینی که ما در آن واقع هستیم یکی بود و سرزمین فارس تا رودخانه سند وسعت داشت و زبان فارسی زبان کل این منطقه بود و هم اکنون نیز بسیاری از اسناد تاریخی ما به زبان فارسی است، بنابراین روابط ایران و پاکستان ریشه در اشتراکات تاریخی دو کشور دارد که ناگسستنی است.

وی ضمن اشاره به اشتراکات مذهبی و دینی بین دو کشور به عنوان عاملی دیگر برای پیوند میان ایران و پاکستان گفت که روابط تجاری ما اکنون در سطح مطلوبی قرار دارد و آنچه اخیراً سبب ایجاد ماتع در این راستا شده است تحریم‌های یک جانبه و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران است که دولت‌ها را مجبور به کاهش روابط تجاری خود با ایران کرده است.

مولوی عبدالحق هاشمی با اشاره به طرح ناتمام خط لوله گاز بین ایران و پاکستان گفت که عدم انجام این پروژه آن است که دولت پاکستان تحت تأثیر فشارها و تهدیدات آمریکا قرار گرفته و ترس از انجام این طرح دارد آنچه که ما پیوسته به دولت گوشزد می‌کنیم که ضروری است برای خروج پاکستان از بحران انرژی باید بر این ترس غلبه کند و برای تکمیل خط لوله از جانب پاکستان اهتمام بورزد چرا که دولت پاکستان به جای انتخاب راه آسان‌تر و ارزان‌تر دست به خرید گاز مایع به قیمت گزاف از قطر زده است.

وی افزود از سمت دیگر این اقدام پاسخ به یک نیاز برادرانه است که وقتی ایران به دنبال بازار برای فروش نفت و گاز خود است پاکستان با فراهم کردن بازاری بزرگ برای ایران به نیاز کشور دوست و همسایه خود پاسخ دهد. چنین اقدامی قطعاً منجر به گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری دو کشور خواهد شد.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: حوادث بین الملل خاورمیانه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۳۷۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارتفاع موج در دریای عمان به ۳ متر می‌رسد
 • استاد دانشگاه نومل پاکستان: فلسطین مهم ترین مسئله خاورمیانه است
 • آغاز همایش مالی اسلامی عمان با حضور ایران/ امضای تفاهمنامه وقف
 • جدایی حاجیلو از استقلال
 • کرمان| صدای مظلومیت کارگران شنیده نمی‌شود
 • حمله تروریستی به مرکز پلیس در پاکستان چهار کشته برجای گذاشت
 • سه نشانه از پریشانی حاد ترامپ/ هشدار درباره ماموریت کارمندان دولتی در بخش خصوصی/ قهر و آشتی مکرر پدیده ویژه دولت
 • انفجاری مهیب در شمال عراق یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت
 • انفجار مهیب در پالایشگاه نفت اسپانیا
 • انفجار در پالایشگاه نفت در اسپانیا
 • انفجاری مهیب در یک پالایشگاه نفت در اسپانیا
 • البناء: ترامپ جنگ نفتکش‌ها در دریای عمان را راه انداخته است
 • ترامپ جنگ نفتکش‌ها در دریای عمان را راه انداخته است
 • عبرت یا وحشت؟! / هشتمین شماره از نشریه دانشجویی «صدای دانشجو» منتشر شد
 • شنیده شدن زمزمه‌ وگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها
 • جزئیات جلسه شورای امنیت درباره حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان
 • شورای امنیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان را محکوم کرد
 • ژنرال آمریکایی: راه را اشتباه رفتیم و به ایران باختیم/ بازداشت عضو شورای‌شهر به دلیل کارچاق‌کنی/ پهپاد آمریکایی در تور صیادان قشم
 • جزییات نشست غیرعلنی شورای امنیت با محکومیت انفجار نفتکش‌ها