به نظر می‌رسد قضیه شکایت وینفرد شفر از استقلال وارد ابعاد جدی‌تر و وسیع‌تری شده است.

به گزارش خبرورزشی، چند روز قبل شایعه شد وینفرد شفر به دلیل عدم دریافت مطالباتش می‌خواهد پرونده را به کمیته انضباطی فیفا کشانده و طرح دعوی کند. شکایتی که البته استقلالی‌ها مدعی‌اند حتی اگر همین امروز انجام شود، حداقل ۲ سال طول خواهد کشید تا به سرانجام برسد، اما شب گذشته شنیدیم سرمربی معزول استقلال می‌خواهد یک شکایت تازه هم علیه این باشگاه تنظیم کند که هیچ ارتباطی به کمیته انضباطی و مسائل مالی نداشته و کمیته اخلاق فدراسیون جهانی را مخاطب قرار می‌دهد!

مدارک دلالی من کجاست؟

چند روز قبل، علی خطیر، یکی از معاونان باشگاه استقلال در جمع هواداران معترض مدعی شد که اسناد دلالی شفر را افشا خواهد کرد تا همه در جریان امر قرار بگیرند. مسئله‌ای که به شدت باعث ناراحتی سرمربی معزول شده و در حال تنظیم شکوائیه است. او می‌خواهد به استناد حرف‌های خطیر از باشگاه استقلال به کمیته اخلاق فیفا شکایت کرده و در آن قید کند استقلال باید اسناد دلالی‌اش را به صورت صریح در اختیار مقامات فیفا بگذارد و ادعای معاونش را ثابت کند در غیر این‌صورت او (شفر) کار را به صورت رسمی از طریق فیفا جلو می‌برد.

بازی با آبرو

شفر تأکید دارد که دلیل اصلی ناراحتی‌اش فقط مسائل مالی نیست بلکه ناراحتی او از بابت بازی شدن با آبرو و حیثیتی است که در فوتبال جهان دارد. حرف‌های معاون استقلال در سایت‌های انگلیسی و آلمانی‌زبان ترجمه شده و به همین خاطر در اروپا نیز بازتاب پیدا کرده است. شنیدیم شفر به دوستانش گفته حرف‌های مطرح شده در ایران باعث شده تا آبروی او در فوتبال حرفه‌ای جهان خدشه‌دار شود و روی همین اصل اگر استقلال عذرخواهی رسمی نکند، هیچ بعید نیست شکایت خود را به کمیته اخلاق فیفا بدهد.

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گزارشی از تقابل استقلال و فدراسیون فوتبال برای دریافت طلب فیفا

به گزارش وانانیوز، 

 یک‌شنبه کامران منزوی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مصاحبه‌اش به‌شدت از فدراسیون فوتبال انتقاد کرد که چرا برای صول مطالبات استقلال از فیفا هیچ تلاشی نمی‌کند.

منزوی با اشاره به طلب باشگاه استقلال گفت: استقلال از فیفا و AFC مطالباتی دارد که حیات ما در گرو آن است. اگر این پول هرچه سریع‌تر به دست ما برسد، می‌توانیم هم طلب پروپیچ را بپردازیم از همه مهمتر خطر کسر امتیاز از ما دور خواهد شد. پاتوسی هم حفظ می‌شود. وزارت ورزش نمی‌تواند به این مسئله ورود کند چون یک ارگان دولتی است و فیفا فقط با فدراسیون فوتبال طرف حساب است. اما فدراسیون فوتبال ایران فقط برای خودش از فیفا می‌خواهد که پول را مستقیم به طلبکارانش بدهد!

به دلیل برخی تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران، امکان دریافت مطالبات تیم‌های باشگاهی و حتی خود فدراسیون فوتبال از فیفا وجود ندارد. در چند مورد، فدراسیون‌ فوتبال از فیفا درخواست کرد تا از پولی که نزد آنها دارد، به صورت مستقیم به حساب یکی از طلبکاران-مثلا کی‌روش- واریز کند. شرط لازم برای انتقال پول از سوی فیفا این بود که یک فرد، گروه یا شرکت غیر ایرانی به‌عنوان طلبکار معرفی می‌شد. البته در دورانی که تحریم‌ها به شدت این روزها نبود و بسیاری از بانک‌های اروپایی حاضر به همکاری با فدراسیون ایران بودند.

مصاحبه منزوی به صراحت موضع باشگاه استقلال را بیان می‌کرد. موضعی که به صورت تلویحی چند موضوع در دل خود داشت. نخست اینکه چنانچه پاتوسی به تیم دیگری برود یا شکایت پروپچیچ باعث کسر امتیاز و محرومیت شود، مسئولان باشگاه استقلال از هر اتهامی مبرا هستند و کم‌کاری از سمت فدراسیون فوتبال است که نتوانسته طلب استقلال را از فیفا وصول کند؛ مسئله دوم، عدم رایزنی فدراسیون با مسئولان فیفا برای پرداخت مستقیم پول به پروپیچ است و نکته سوم، وزارت ورزش در این موضوع مقصر نیست و به عنوان یک نهاد دولتی نمی‌تواند با فیفا طرف شود.

این مصاحبه پیکان انتقاد هواداران استقلال را به سمت فدراسیون فوتبال برد. اما واقعیت این است که فدراسیون فوتبال ایران به‌رغم تمام انتقاداتی که به آنها وارد است، در این زمینه از ارتباطات خود استفاده کرده و حتی خود تاج در سفر به سوئیس و پاریس، بر سر این مشکل بزرگ با مسئولان فیفا مذاکره کرده تا طلب ایران از فیفا بابت جام‌جهانی روسیه به حساب  فدراسیون فوتبال واریز شود. حتی فدراسیون پیشنهاد داد تا یک مسیر قانونی پیدا شود تا این مبلغ سنگین به دست ایرانی‌ها برسد. اما اینفانتینو و خانم فاطما سامورا دبیرکل فیفا هیچ راه حلی برای این کار نداشتند و قولی به مهدی تاج و مسئولان ایرانی ندادند.

در همین راستا حتی فدراسیون فوتبال از مارک ویلموتس کمک گرفته شده تا شاید او با ارتباطات بین‌المللی خود بتواند راهی برای این مشکل پیدا کند که تاکنون هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است. نکته اصلی اینجاست که طلب استقلال قابل مقایسه با طلب کلان فدراسیون فوتبال نیست. استقلال چیزی نزدیک به یک میلیون دلار از فیفا می‌خواهد که پس از تبدیل به پول رایج کشور، رقمی حدود ۱۵ تا ۱۷ میلیارد (بستگی به نرخ ارز در تاریخ تحویل دارد) خواهد شد. اگرچه این رقم در مقطع کنونی گره از کار آبی‌ها باز می‌کند، اما طلب فدراسیون فوتبال ۱۵ برابر طلب استقلال از فیفا است، یعنی چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار که پاداش فیفا به دلیل حضور تیم‌ملی در جام جهانی روسیه است.

با مراجعه به منابع خبری رسمی کشور که هر روز قیمت لحظه‌ای ارز را اعلام می‌کنند، هر دلار آمریکا ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رفته است. با این قیمت امروز دلار، فدراسیون فوتبال ۱۹۸ میلیارد تومان از فیفا طلبکار است که هزینه دو سال فدراسیون فوتبال را تامین می‌کند تا مهدی تاج دیگر نیاز به دوندگی برای تهیه پول قرارداد ویلموتس و دستیارانش نداشته باشد و برای اردو‌های خارج از کشور، بی‌دغدغه بهترین کمپ و امکانات را رزرو کند.

تقابل میان باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال در شرایطی شکل گرفته که متولی فوتبال کشور مدت‌هاست در صف طلبکاران فیفا ایستاده و روز‌های سختی را می‌گذراند. با افزایش هزینه‌ها در کشور، فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست و خزانه فدراسیون فوتبال هم خالی شده و در اصطلاح کفگیر فوتبال هم به ته دیگ رسیده است.

باشگاه استقلال که می‌خواهد از طریق وزارت امور خارجه و سفیر ایران در سوئیس پیگیر مطالباتش شود، از این موضوع بی‌اطلاع است که مهدی تاج از حدود یکسال پیش برای گرفتن طلب فدراسیون فوتبال و حتی باشگاه‌هایی که در جام جهانی بازیکن داشتند، دست به دامان وزارت امور خارجه و حتی سفیر شده، ولی تا امروز نتیجه‌ای حاصل نشده است. به نظر می‌رسد گلایه استقلال از فدراسیون فوتبال چندان درست و منصفانه نیست چراکه فدراسیون اگر راهی برای دریافت پول بلوکه شده‌اش پیدا کند، حتما سهم استقلال بابت بازیکنانی که در جام جهانی داشته به آن‌ها پرداخت می‌شود و نیازی به مصاحبه تند و تیز برای تحت فشار گذاشتن فدراسیون فوتبال نیست.

انتهای پیام/

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۳۸۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اقدام باشگاه پرسپولیس برای جلوگیری از شکایت برانکو به فیفا
 • چین واردات گوشت از کانادا را ممنوع کرد/ مدارک جعلی سلامت پیدا شد
 • تاج:امیدوارم در مورد ویلموتس به تنگنای مالی نخوریم/مدیران استقلال گفتند شفر نمی‌تواند شکایت کند
 • تاج:مدیران استقلال گفتند شفر نمی‌تواند شکایت کند
 • تاج: استقلالی‌ها گفتند شفر نمی‌تواند شکایت کند
 • مهدی تاج: امیدوارم در مورد ویلموتس به تنگنای مالی نخوریم؛ مدیران استقلال می‌گویند شفر نمی‌تواند شکایت کند
 • آغاز ثبت نام افراد واجب التعلیم فاقد مدارک هویتی در مدارس سیستان وبلوچستان
 • طلب فیفا مشکل استقلال و پرسپولیس را حل می‌کند دنبال راهکار برای پرداخت پول ویلموتس هستیم به کی‌روش بدهی نداریم
 • ترابیان: محرومیت ۵ ساله ام را در کمیته استیناف پیگیری می‌کنم/ بالاتر از سیاهی رنگی نیست، فدراسیون شکایت کند/ تمام مدارک خود را به کمیته اخلاق ارائه دادیم
 • شکایت شفر به دادگاه‌های سوئیس کشیده شد
 • پرونده شکایت پرسپولیس از الاهلی عربستان در فیفا بازشد
 • شکایت پرسپولیس از الاهلی به فیفا
 • اسپورت ۲۴: پرسپولیس رسما از الاهلی به فیفا شکایت کرد
 • سایت اسپورت 24 عربستان خبر داد؛ باشگاه پرسپولیس از باشگاه الاهلی عربستان به دلیل امضای قراداد با برانکو ایوانکوویچ رسما به فیفا شکایت کرد
 • واکنش برانکو به شکایت پرسپولیس به فیفا/ "مربی آزادم"
 • رضا آذری هافبک استقلال : نمی‌گذاشتند در تیم شفر بازی کنم/ یک ساعت پیش از بازی، ترکیب استقلال عوض می‌شد
 • واکنش برانکو به شکایت پرسپولیس در فیفا/ مربی آزادم
 • رضا آذری: نمی‌گذاشتند در تیم شفر بازی کنم/ یک ساعت پیش از بازی ترکیب استقلال عوض می‌شد! / فرهاد مجیدی ایران را به المپیک می‌برد
 • زمان و مکان تحویل مدارک عتبات دانشگاهیان اعلام شد