به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان دمیرچی نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون‌ها امروز گفت: آزمون سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها هم زمان با سراسر کشور با حضور ۱۴ هزار و ۴۹۶ داوطلب در گیلان آغاز شد.
وی با اشاره به آغاز آزمون کارشناسی ارشد ، افزود: ۷ هزار و ۴۴۶ نفر از این داوطلبان زن و ۷ هزار و ۵۰ نفر مرد هستند.

 

 

بیشتر بخوانید :برگزاری آزمون کارشناسی ارشد،امروز و فردا در گیلان


نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون‌ها  تصریح کرد: آزمون سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها در ۳ نوبت صبح و عصر امروز و صبح فردا ۲۴خرداد در ۳ حوزه امتحانی دانشگاه گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی رشت و مرکز آموزشی راهبرد شمال برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام / ق 

رقابت ۱۴ هزار و ۴۹۶ داوطلب گیلانی در آزمون کارشناسی ارشد امسال 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فراخوان عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه برای انتخاب مدیر ۳۲ مدرسه اعلام شد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج  مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه علی پورک‌پور با اشاره به نقش خطیر رسانه‌های کهگیلویه در یک‌سال اخیر گفت: برای تغییر مدیران ۳۲ مدرسه در شهرستان فراخوان زدیم که تاکنون ۱۲۰ نفر نام نویسی کردند، این تعداد باید در ۱۰ محور آزمون داده و کسانی که ۶۰ درصد نمره را کسب کنند پس از گزینش نهایی، مدیران نمونه در ۲۸ خردادماه جاری انتخاب می‌شوند، این طرح تاکنون برای اولین بار در سطح شهرستان کهگیلویه انجام شده است.

وی افزود: به‌عنوان متولی آموزش و پرورش همیشه نقد را کارگشا و راهگشا می‌دانیم و خوشحالیم که در یک‌سال اخیر رسانه‌ها همیشه یار و یاور ما بودند.

پورک‌پور با اشاره به شاخصه‌های یک رسانه خوب گفت: جاذبه لازم و ظرفیت گفتمان از شاخصه‌های بسیار مهم یک رسانه بسیارخوب است، چنانکه یک رسانه خوب باید با قدرت تیترزنی مناسب باعث جذب مخاطب شده و از صحت و درستی اخبار برخوردار باشد.

وی افزود: رسانه، همه‌گیر و فراگیر است و در این میان باید تمام زوایای حرفه‌ای رسانه‌ای را بادقت رعایت کرده و به‌عنوان عنصر رسانه‌ای مسئول باشیم و کیفیت اخبار باید بالا و با نگاه خوش‌بینانه باشد.

پورک‌پور با اشاره به مخاطب ۹۰ هزار نفری آموزش و پرورش کهگیلویه و خطیربودن رسالت آموزش گفت: در شهرستان کهگیلویه تعداد ۲۱ هزار و ۵۹۳ دانش‌آموز، ۱۹۹ مدرسه، یک هزار و ۲۲۶ کلاس، یک هزارو ۸۴۱ کارکنان شاغل و تعداد یک هزار و ۲۵۱ بازنشسته وجود دارد و با این میزان مخاطب، وظیفه بسیار سنگینی بر دوش خود داریم.
رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه در ادامه با بیان اهمیت امتحانات پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ برای دانش‌آموزان در سطح شهرستان گفت: امسال اولین سالی بود که دانش‌آموزان پایه دوازدهم امتحانات نهایی داشته و التهاب خاصی برای خانواده و دانش‌آموزان داشت به همین منظور تعداد ۸ حوزه امتحان نهایی در شهر دهدشت و تعداد ۲ حوزه مستقل در قلعه‌دختر و بخش‌سوق داشتیم.

پورک‌پور با اشاره به کسب مقام اول شورای آموزش و پرورش کهگیلویه در سطح استان افزود: شورای آموزش و پرورش شهرستان به‌عنوان اولین و مهم‌ترین شورای شهرستان در یک‌سال اخیر به‌طور منظم برگزار و جلسات و مصوبات بسیار خوبی نیز داشت و به همین خاطر توانستیم مقام اول را در سطح استان کسب کنیم.

وی در خصوص جذب نخبگان مناطق محروم شهرستان گفت: برای جذب نخبگان متوسطه اول در سطح مناطق محروم شهرستان فراخوان برگزار کرده و پس از برگزاری دو هفته متوالی دوره آموزشی و نیز سنجش در هر دوره توانستیم تعداد محدودی نخبه متوسطه دوره اول پرورش دهیم.

پورک‌پور با اشاره به برگزاری طرح ایران مهارت در سطح مدارس متوسطه اول شهرستان گفت: به میزان ۴ هزار ساعت در سطح مدارس شهرستان کهگیلویه طرح ایران مهارت برگزار کردیم، براساس این طرح دانش‌آموز متوسطه اول باید در کنار دروس امتحانی خود یک مهارتی را به انتخاب خود فرا بگیرد و در پایان سال پس از برگزاری آزمون مدرک معتبر گرفته و به این شکل هر دانش‌آموز در طول سال تحصیلی علاوه بر دروس خود یک مهارت نیز یاد می‌گیرد.

وی گفت: در یک‌سال اخیر طرح ایران مهارت در تمام مدارس غیردولتی و نیز ۱۰ درصد از مدارس دولتی شهرستان برگزار شد.

پورک‌پور با اشاره به مهلت تهیه لباس مدارس شهرستان گفت: به‌خاطر رفاه حال شهروندان، تصمیم گرفتیم طرح و رنگ لباس مدارس دانش‌آموزان در سال جاری همانند سال گذشته باشد تا خانواده‌ها کمتر متحمل هزینه‌ها باشند و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا پایان مردادماه جاری همه دانش‌آموزان لباس خود را تهیه کرده باشند.

پورک‌پور افزود: ساماندهی، تعمیر و تجهیز، توجیه و تبلیغ و اطلاع‌رسانی، تأیید صلاحیت‌ها و نظارت و ارزیابی از مهمترین فعالیت شورای پروژه مهر شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه ستاد ثبت نام مدارس از بیست‌و‌سوم خردادماه آغاز و تا پایان مردادماه جاری ادامه دارد، گفت: شهریه مدارس غیردولتی نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافته و در مدارس هیئت امنایی چیزی به‌عنوان پرداخت شهریه نداریم.

حضور بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ داوطلب در کنکور سراسری

بیش از ۴ هزار و ۵۸۲ داوطلب در ۵ گروه آزمایشی در کنکور سراسری امسال در شهرستان کهگیلویه حضور دارند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه با تأکید بر اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان افزود: بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مقوله‌ای مهم و اساسی است که باید مورد توجه تمامی دست‌اندرکاران امر آموزش شهرستان قرار بگیرد.

علی پورک‌پور افزود: سیاست آموزش و پرورش کهگیلویه این است که گرایش دانش‌آموزان بیشتر به سمت رشته تجربی نباشد و سایر رشته‌ها به‌خصوص رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای نیز مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری ماراتن بزرگ کنکور سراسری در سال جاری و اهمیت آن در بین داوطلبان گفت: آزمون کنکور سراسری از دیرباز به‌عنوان یک ماراتن بسیار سخت و نفس‌گیر در بین داوطلبان گرو‌های آزمایشی تعبیر شده است و قبولی در رشته مورد دلخواه در این سال‌ها کمی راحت‌تر شده است.

پورک‌پور افزود: کنکور سراسری سال‌جاری در ۱۸ حوزه در شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود و تعداد ۴ هزار و ۵۸۲ داوطلب در ۵ گروه آزمایشی شرکت می‌کنند.

وی افزود: در گروه آزمایشی علوم‌تجربی تعداد ۲ هزار و ۵۱۵ داوطلب در شهرستان کهگیلویه شرکت می‌کنند که از این رقم، تعداد یک هزارو ۳۶۰ داوطلب زن و یک هزارو ۱۵۵ داوطلب مرد حضور دارند و در مجموع تعداد یک هزار و ۸۴۲ نفر از داوطلبان، فارغ‌التحصیل نظام قدیم و ۶۷۳ داوطلب دیگر فارغ‌التحصیل نظام جدید هستند.

رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه با اشاره به تعداد بسیار کم داوطلبان شهرستانی گروه آزمایشی ریاضی در کنکور سراسری سال جاری گفت: در گروه آزمایشی ریاضی تعداد ۲۲۰ داوطلب در شهرستان کهگیلویه شرکت می‌کنند که از این رقم، تعداد ۶۷ داوطلب زن و ۱۵۳ داوطلب مرد حضور دارند و در مجموع ۷۱ نفر از داوطلبان، فارغ‌التحصیل نظام جدید و ۱۶۸ داوطلب دیگر فارغ‌التحصیل نظام قدیم هستند.

وی افزود: در گروه آزمایشی علوم انسانی تعداد یک هزارو ۲۰۳ داوطلب در شهرستان کهگیلویه در کنکور سراسری سال جاری شرکت می‌کنند که از این رقم، تعداد ۶۳۳ داوطلب زن و ۵۷۰ داوطلب مرد حضور دارند.

وی با اشاره به تعداد داوطلبان شرکت کننده در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌خارجه در کنکور امسال در سطح شهرستان عنوان کرد: در شهرستان کهگیلویه تعداد ۲۵۳ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۳۹۲ داوطلب در گروه آزمایشی زبان‌خارجه در کنکور سراسری سال جاری شرکت می‌کنند.

پورک‌پور با اشاره به زمان برگزاری کنکور سراسری گرو‌های آزمایشی گفت: کنکور سراسری سال جاری در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه سیزدهم و چهاردهم تیرماه برگزار می‌شود.

وی افزود: باتوجه به افزایش دما در تیرماه و در زمان برگزاری کنکور، تعداد ۵۰ عدد کولر اسپیلت دوتیکه و تعداد ۳۰ کولر آبی خریداری شده و در حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در شهرستان نصب می‌شوند تا تمامی حوزه‌ها به سیستم سرمایشی لازم مجهز باشند.

انتهای پیام/ط

تغییر مدیران 32 مدرسه در کهگلویه

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

کلیدواژه: کنکور کارشناسی ارشد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۵۲۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد 98 منتشر شد
 • انتشار کلید سئوالات کنکور ارشد ۹۸ تا عصر امروز
 • کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد منتشر شد
 • انتشار کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸
 • توکلی: کلید سوالات کنکور ارشد ۹۸، عصر امروز ۲۸ خردادماه منتشر می‌شود
 • کلید سوالات کنکور ارشد ۹۸، عصر امروز ۲۸ خردادماه منتشر می‌شود
 • کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ امروز ساعت ۱۸ منتشر می‌شود
 • دانشگاه امام خمینی(ره) بدون آزمون در ۳۷ رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد
 • امروز؛ کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد منتشر می‌شود
 • کلید سئوالات کنکور ارشد ۹۸ امروز منتشر می شود
 • کلید سئوالات آزمون ارشد امروز منتشر می‌شود
 • چرا سمپادی‌ها آسان‌تر در کنکور قبول می‌شوند؟
 • ۲۲۳۵ دانش آموز سرپل ذهابی در کنکور سراسری امسال شرکت می کنند
 • فرصت مجدد ارسال مدارک فارغ‌التحصیلی داوطلبان کنکور ارشد ۹۸
 • رقابت ٩۴٩ دانش آموز شهرستان خاتم در کنکور سراسری ٩٨
 • کلید سئوالات آزمون ارشد سه شنبه منتشر می‌شود
 • کلید سوالات ارشد فردا منتشر میشود
 • کلید سئوالات آزمون ارشد فردا منتشر می‌شود
 • ۳۴۷ دانش‌آموز ماهنشانی در آزمون سراسری به رقابت می‌پردازند