نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث قانون گذاری دچار مشکل هستیم، گفت: منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد و تعدد قانون‌گذاری کشور را دچار مشکل کرده است.به گزارش بلاغ،جبار کوچکی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های نظام و قانون اساسی مجلس، مسؤولان تدوین قوانین است، اظهار کرد: نظات بر اجرای قانون بر عهده نمایندگان است، تنظیم قوانین چه لایحه دولت ، قوه قضائیه و طرح‌های نمایندگان باشد تبدیل به قانون شده و برای همه دستگاه‌های کشور قابل اجرا است.

وی با اذعان به اینکه در برخی مواقع نظارت مجلس بر اجرای قوانین ممکن است کند باشد، گفت: اکنون مجلس کار خود را به سه روز در حوزه صحن و کمیسیون‌ها دنبال کرده  و در دیگر روزها نمایندگان در دستگاه‌های اجرایی و استان های خود پیگیر اجرای قوانین مصوب هستند.

منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث قانون گذاری دچار مشکل هستیم، افزود: بنده معتقدم وقتی مجلس به فرموده حضرت امام (ره) در رأس امور است، منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد و تعدد قانون‌گذاری کشور را دچار مشکل کرده و تغییر قوانین از سوی خود مجلس نیز ضعف دیگری در حوزه قانون‌گذاری  و مرکز پژوهش‌ها است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه اصلاح قانون انتخابات دیر هنگام بود، تصریح کرد: همین طرح انتخابات حدود دو ماه وقت مجلس را می‌گیرد، طرح‌های مجلس اصولا ناپخته است و کارشناسی نیست و بخشی از علت آن ضعف دولت است، وقتی دولت‌ها قوانین مورد نیاز را در قالب لایحه به مجلس ارائه نمی‌دهند مجلس ناچار است در قالب طرح این قوانین را به نمایندگان ارائه دهد.

گله‌مندی مردم از اجرای قانون

وی با انتقاد از تعدد قانون‌گذاری و لزوم منتفی شدن این امر گفت: مجلس باید طرح‌های نمایندگان به مرکز پژوهش‌ها را پخته کرده و به صورت قانون در آورد تا از تولید قانون بیشتر جلوگیری و گله‌مندی مردم از نظارت بر اجرای قانون کاهش یابد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات بیش از حد برای مسؤولان، وزیر و مقامات کشوری بار منفی است، افزود: افزایش طرح سوال به علت بد کارکردن اجرای قانون در کشور است، به این معنی که نماینده این امر را به صورت سوال مطرح می کند و استیضاح بحث برنده تری است که با امضای نماینده شکل می گیرد و در مرحله آخر بحث تحقیق و تفحص است که فشار بیشتری برای مسؤولان مربوطه خواهد بود.

تفحص بیشتر قوه قضائیه برخی مسؤولان استانی را راهی زندان خواهد کرد

کوچکی‌نژاد تحقیق و تفحص درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان را یکی از موفق‌ترین تفحص‌های مجلس عنوان و بیان کرد: اخیرا هم مشاهده کردید که یکی از دامادهای وزرا را در راستای همین تحقیق و تفحص دستگیر کردند و بیش از  40 نفر از افراد قدرتمند نیز در همین رابطه در زندان هستند و اگر قوه قضائیه دقیق پیگیری کند بسیاری از مسؤولان استان‌ها نیز به زندان خواهند رفت!

سازمان هدفمندی یارانه ها باید بیش از 400 هزار میلیارد تومان در آمد داشته باشد

وی با تأکید بر اینکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید بیش از 400 هزار میلیارد تومان در آمد داشته باشد، گفت: ما حدد یک سال است که در حال تحقیق و تفحش در این سازمان هستیم و متخلفان را شناسایی کردیم که از این سازمان سوءاستفاده کرده و کمک‌های بلاعوض را به جاهایی که نباید، داده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس مسؤول ریشه‌کن کردن فساد در کشور است، افزود: مجلس باید نیمی از وقت خود را به تحقیق و تفحص اختصاص دهد و این نگرانی مردم از فساد حاکم بر کشور را رفع کنند و کلید این کار انسان‌های دست پاک هستند که افراد متخلف را به دست قوه قضائیه بسپارند.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واحد صنفی عرضه‌کننده غذا با روکش تقلبی طلا در رشت شناسایی شد

رئیس اتاق اصناف گیلان از شناسایی واحد صنفی که در رشت اقدام به عرضه غذا با سلفون‌های زرد رنگ به اصطلاح خوراکی می‌کرد خبر داد و گفت: پرونده تخلفات این واحد صنفی فاقد پروانه کسب در تعزیرات حکومتی گیلان تشکیل می‌شود. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: یک واحد صنفی که در رشت اقدام به سرو غذا با سلفون‌های زرد رنگ به اصطلاح خوراکی می‌کرد توسط بازرسان اتاق اصناف مورد شناسایی قرار گرفت و پرونده تخلفات آن نیز جهت پلمب در تعزیرات حکومتی استان گیلان در حال تشکیل شدن است.

رئیس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه این واحد صنفی غذاهای سلفون‌دار زرد رنگ 15 هزار تومانی را با تقلب تحت عنوان غذا با روکش طلا به مشتریان خود عرضه می‌کرده است عنوان کرد: نداشتن پروانه کسب، تقلب در جذب مشتری با تبلیغات غیرواقعی و احتمالاً وجود مشکلات بهداشتی از جمله تخلفات مشاهده شده در این واحد صنفی است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه نمونه سلفون‌های زرد رنگی که در این واحد صنفی مورد استفاده قرار می‌گرفته است جهت تحقیقات بیشتر به اداره بهداشت ارجاع شده است تصریح کرد: جنس روکش‌های اشاره شده به هیچ عنوان از طلا نیست از طرفی دیگر صاحب واحد صنفی آن را خوراکی معرفی می‌کرده است.

‌ماجرای عرضه ‌غذا با روکش‌ طلا در ‌گیلان چه بود؟‌سرو استیک با روکش طلا در رشت در دست بررسی استواکنش اتحادیه اغذیه استان اصفهان به فروش پیتزا با "روکش طلا"

شکریه از احتمال وجود مشکلات بهداشتی در سلفون‌های زرد رنگ سخن گفت و ابراز داشت: اگر موضوع غیربهداشتی بودن این سلفون‌های زرد رنگ توسط اداره بهداشت تأیید شود به طور یقین مدت زمان پلمپ واحد صنفی مورد نظر علاوه بر سایر تخلفاتی که داشته توسط تعزیرات حکومتی استان گیلان تمدید می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه واحدهای صنفی استان گیلان در رسته‌های مختلف همواره بر مدار ضوابط حرکت کرده‌اند اظهار داشت: بنده از همان ساعات اولیه‌ای که از انتشار اخباری مبنی بر عرضه غذا با روکش طلایی در رشت منتشر شد گفتم که با توجه به شرایط اقتصادی موجود جامعه وقوع چنین اتفاقاتی به‌هیچ عنوان پسندیده نیست.

میر حسن رئیس منصوری رئیس اتحادیه صنف اغذیه فروشان استان گیلان نیز در این گفت‌وگو از انجام ساعت‌ها بازرسی میدانی برای شناسایی واحد صنفی متخلف سخن گفت و ابراز داشت: برای مشخص شدن موضوع بنده شخصاً به صورت نامحسوس به این واحد صنفی مراجعه کرده و تحت عنوان مشتری وضعیت آن را بررسی کردم.

انتهای پیام/ن

R7877/P/S6,71/CT1

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۵۲۷۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صبح فردا؛ انتقال قلب پیوندی از رشت به پایتخت
 • فردا؛ انتقال قلب پیوندی از رشت به پایتخت
 • تفریغ بودجه سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ شهرداری رشت بررسی شد
 • افتتاح اولین کلینیک تخصصی تغذیه با شیرمادر در بیمارستان 17 شهریور رشت
 • اعتراض نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به معضل پسماند در سراوان رشت
 • کشف جسد دو جنین در رشت
 • ناایمنی های پاساژ قدیری رشت شناسایی و به مالک آن ابلاغ شد
 • لزوم توجه بیشتر به اجرای قوانین اقتصادی
 • اعلام برنامه پرواز‌های فرودگاه سردار جنگل رشت
 • شورای پدافند غیرعامل در شهرستان رشت تشکیل شد
 • جزئیات حادثه برخورد 206 با تیر برق و کشته و زخمی شدن 3 نفر در رشت
 • کشف اجساد جنین در رشت
 • تصادف مرگبار پژو ۲۰۶ در رشت/ ۳ نفر کشته و مجروح شدند
 • عدم بازگشت 37 میلیارد تومان جریمه راهنمایی و رانندگی یزدی‌ها به یزد/ انتقاد از وعده‌های عملی نشده نماینده یزد در مجلس
 • بازدید استاندار گیلان از واحدهای صنعتی و کارخانجات تولیدی و بررسی مشکلات شهرک صنعتی رشت
 • بازدید استاندار گیلان از واحدهای صنعتی و کارخانجات تولیدی و بررسی مسائل شهرک صنعتی رشت
 • تعدد در پرونده های عامل کم بود قاضی در شورای حل اختلاف استان سمنان
 • محرومیت دانش‌آموختگان فقه و حقوق در طرح اصلاح قوانین وکالت صحت ندارد
 • طرح اصلاح برخی از قوانین وکالت خلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام است