به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی واحد یزد؛ همایش رویداد گام دوم، اشتغال و رونق تولید با حضور حجت الاسلام حسن زارع نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاههای آزاد استان یزد؛ نوید نصیری زاده معاون پژوهشی واحد یزد محمد رضا دهقانی اشکذری معاون دانشجویی فرهنگی واحد یزد؛ محمد رضا رحیمی معان دانشگاه ورئیس مرکز فرهنگی آموزشی سمای یزد؛ محمد رضا احمد زاده رئیس آموزشکده فنی سما و رئیس این همایش؛ مدیران و مسئولان سمایی واحد یزد در سالن آمفی تئاتر دانشکده مرحوم دکتر سلطانی برگزار گردید.

محمد رضا احمد زاده رئیس همایش در این ارتباط گفت: این رویداد از سوی دانشکده فنی و حرفه ای سما در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار و این موضوع مطرح شد که باتوجه به بیانیه گام دوم انقلاب و نامگذاری سال 1398 بعنوان رونق تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، که مهمترین مسئله را اشتغال و رونق تولید بیان کرده اند مسئولان سمای یزد این مسئله را بعنوان کلید حل مشکلات در دستور کار خود قرار داده و با برگزاری این همایش در ارتباط باموضوعاتی از قبیل بحث گام دوم انقلاب و وظایف دانشگاه و استادان، نیاز صنعت و آیتم های مورد نیاز آن در ارتباط با جذب نیروی ماهر نسبت به اهداف بحث شد.

احمد زاده خاطر نشان کرد: امیدواریم باتوجه به رویکردی که دانشکده فنی سما در ارتباط با بحث اشتغال دارد و مجموعه ای که با موضوع مدرسه اشتغال ایجاد شده خدمات ارزنده ای را به جامعه ارائه دهیم.

لازم به ذکر است در پایان این همایش از ممتازان فرهنگی، علمی، کسب و کار و ورزشی دانشکده فنی و حرفه ای سمای یزد تقدیر شد.

انتهای پیام /

325 / 167

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نشست تخصصی با موضوع " استاد بسیجی و دانشگاه تمدن‌ساز در گام دوم انقلاب"

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، نشست تخصصی با موضوع " استاد بسیجی و دانشگاه تمدن ساز در گام دوم انقلاب" با حضور روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های این استان، برخی از مسئولان استانی و شهرستانی، دانشجویان و کارمندان دانشگاه مازندران در روز یکشنبه در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه برگزار شد. 

 رئیس بسیج اساتید استان مازندران در این مراسم با اشاره به این که تمدن، اساسا یک فرایند طولانی و پیچیده است، گفت: این فرآیند تمدنی، نیازمند عناصری ناب است که در راستای روح فرآیند حاکم تمدنی، یک رابطه و نسبت ارگانیک بین آنها برقرار باشد.

 دکتر رحمت عباس‌ تبار دانشگاه را از مهم‌‍ترین عناصر تشکیل دهنده تمدن دانسته و اظهار داشت: دانشگاه به عنوان بستر مهم تمدن‌ساز در همه جوامع مطرح بوده و در نظام جمهوری اسلامی هم به این صورت است. یکی از اساسی‌ترین بازیگران فرآیند تمدنی در دانشگاه‌ها، استادان هستند چون به تعبیر مقام معظم رهبری، قوه عاقله جامعه و نظام، اساتید هستند.

 وی ضمن اشاره به این که انقلاب اسلامی چون انقلاب تمدن ساز بود و هست، در مسیر تمدنی خود قرار گرفت، افزود: بعد از انقلاب اسلامی و با انقلاب فرهنگی که صورت گرفت، دانشگاه‌ها در ریل تمدنی خود قرار گرفتند. اما شاید بتوان گفت اساتیدی که بشود در مسیر تمدنی انقلاب اسلامی قرار بگیرند به حد لازم دیده نشد و شاید بتوان عمده‌ترین فلسفه تاسیس سازمان بسیج اساتید را آماده سازی اساتید در حد و اندازه انقلاب و برای تحقق تمدن انقلابی- اسلامی دانست و بسیج اساتید این خلا را تا حدی جبران کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران ادامه داد: حال بعد از گذشت قریب ۲ دهه از تشکیل بسیج اساتید، مرحله دوم جریان تمدن سازی در انقلاب روند خود را پیدا کرد. بنابراین وقتی بیانیه گام دوم توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد، زمان بروز و نقش ایفا کردن اساتید بسیجی برای تاسیس دولت انقلابی و جوان بیشتر خودش را نشان داد. برای این کار نیاز است تا جنبش استاد انقلابی ایجاد شود و همت اصلی بسیج اساتید، ایجاد چنین جنبش انقلابی است. در همین راستا، سیاست اصلی سازمان بسیج اساتید در استان و کشور در تمام سطوح، رویکرد حل المسایلی برای ایجاد دانشگاهی است که در عرصه اجتماعی نقش بیشتری را ایفا کند. نگاه اصلی این است که همدلی و هم افزایی را در بین همه اعضای بسیج اساتید و هیات علمی دانشگاه برقرار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: هدف، کمک به دانشگاه برای رسیدن به تمدنی است که الان در مرحله سوم آن یعنی مرحله دولت سازی قرار داریم. دانشگاه باید به درد جامعه و نظام بخورد و در مسیر اصلی خود قرار بگیرد. باید به صورت علمی به رفع برخی مسایل و مشکلات پرداخته شود. در فرایند تصمیم گیری در استان، تلاش بر این است که بسیج اساتید در کانونهای تخصصی استانداری نیرو داشته باشد و همفکری بدهد. بسیج اساتید این ادعا را دارد که در فرایند رشد و توسعه و پیشرفت استان گام بردارد. از تمامی نهادهای دولتی خواستاریم که از بسیج اساتید و جامعه علمی با همان رویکرد انقلابی و حرکت جهادی خود در جهت رفع دغدغه‌های مختلف استان کمک بگیرند تا بتوانیم برخی از مسایل استان را حل کنیم.

دکتر یحیی طالبی رستمی، سرپرست دانشگاه مازندران نیز در این نشست، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید دکتر چمران و روز بسیج اساتید گفت: امیدوارم که مانند این شهید بزرگوار، مرد عمل باشیم نه مرد سخن و بتوانیم حداقل درصدی از مسیر راه تفکر ایشان را چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، سر منشا همه کارهای خود قرار دهیم.

 دکتر طالبی رستمی با اشاره به این که سازمان بسیج اساتید، یک نهاد علمی و فرهنگی در کشور است که عمدتا فرهیختگان و نخبگان در آن حضور دارند، ادامه داد: انتظار از این نهاد بسیار زیاد است و علاوه بر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، می تواند با فعالیت های علمی در اقتصاد مقاومتی ،کمک حالی در جامعه دانشگاه نسل سوم و جامعه صنعتی باشد.

سرپرست دانشگاه مازندران در پایان با تاکید براین که انتظار می رود تا این سازمان، با برنامه ریزی و برگزاری کارگاه های آموزشی و نظریه پردازی در زمینه علوم پایه و انسانی بتواند در جهت پیاده سازی فرمایشات مقام معظم رهبری قدم های مثبتی بردارد، خاطر نشان کرد: ما حاضریم با هر توانی در دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه مادر، در تهیه و تدوین یک شیوه نامه اجرایی در جهت پیاده کردن بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم گام برداریم و بتوانیم کارهای پیش رو برای بهبود این بیانیه را توسعه بدهیم. اولین پیشنهاد در این راستا، اجرای همایش بیانیه گام دوم است تا بتوانیم راه را ادامه دهیم.

لازم به ذکر است، برنامه پرسش و پاسخ و تجلیل از اساتید برتر بسیجی استان، از دیگر برنامه‌های این نشست بوده است.

منبع : روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران

 

 

 

 

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۱۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سیره شهید بهشتی در گام دوم انقلاب اسلامی نیاز است
 • میهمانان خارجی وارد اردبیل شدند آغاز همایش سلامت و گردشگری اکو از فردا در اردبیل
 • بیانیه «گام دوم انقلاب» دکترین نظام/جوانان محور سخنان رهبری هستند
 • برگزاری همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی قم
 • همه برای میزبانی شایسته از معتبرترین رویداد بین‌المللی والیبال در اردبیل هم قسم شدند + فیلم
 • ایجاد اشتغال پایدار؛ اولویت بنیاد شهید یزد در سال رونق تولید
 • برگزاری اولین دوره رویداد موبایل ایران
 • اعضای کمیته علمی همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی منصوب شدند
 • اشتغال در بوشهر رونق میگیرد
 • کارگاه «تبیین محتوایی بیانیه گام دوم» در کرمانشاه برگزار می‌شود
 • برگزاری کارگاه «تبیین محتوایی بیانیه گام دوم» ویژه جمعیت بانوان کرمانشاه
 • اولین همایش مدیران مراکز آمبولانس خصوصی کشور به میزبانی یزد
 • ۳۰ خرداد؛ آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش ملی گام دوم انقلاب
 • میزبانان غایب؛ میهمانان حاضر
 • همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب در تبریز برگزار می شود
 • همایش «گام دوم انقلاب و ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و بین‌المللی حج» برگزار می‌شود
 • رویداد ملی بهارکارآفرینان استارتاپی در تبریز برگزار می شود
 • سرپرست دفتر فنی استانداری یزد منصوب شد
 • سرپرست دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد منصوب شد