معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سال گذشته 4.5 تن کاغذ صرف صدور قبض برق زنجانی‌ها شد.

‌عبدالله نثار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آنچه که اعلام شده با حذف قبض‌های کاغذی (آب، برق، گاز و تلفن) در کشور بیش از ۱,۴۰۰ میلیارد تومان هزینه صدور قبض کاغذی کشور صرفه‌جویی می‌شود و این هزینه بسیار زیاد می‌تواند در مسیرهای دیگری سرمایه‌گذاری شده و از هدر رفتن سرمایه کشور جلوگیری کند.

این مسئول ادامه داد: افزون‌بر بار مالی، صدور قبض‌های کاغذی صدمه جبران‌ناپذیری به طبیعت وارد می‌کند؛ چراکه برای تولید هر تن کاغذ به صورت متوسط ۲۵ اصله درخت و بیش از ۱۶ هزار گالن آب باید از بین برود، این آمار در مدت طولانی فاجعه‌ای بزرگ و آسیب اقتصادی بالایی است.

وی افزود: این شرکت ۴۴۵ هزار و ۶۷۴ مشترک (تا پایان سال ۹۷) دارد و سال پیش ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۳۴۴ قبض برق در این استان صادر شده است و برای صدور این تعداد قبض سالانه حدود ۴.۵ تن کاغذ مصرف می‌شود.

نثار با بیان اینکه با حذف قبض‌های کاغذی از هدر رفتن کاغذ و از بین رفتن درختان و منابع آب کشور پیشگیری می‌شود، تصریح کرد: کاهش هزینه‌های صدور و تحویل قبض، افزایش سرعت اطلاع‌رسانی، رفع مشکلات ناشی از مفقودی قبض‌ها و سایر مشکلاتی که برای مشترکین پیش می‌آمد از دستاوردهای حذف قبض‌های کاغذی است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: مشترکان برق استان زنجان می‌توانند برای دریافت قبض برق به صورت پیامکی شماره هفت رقمی رمز رایانه موجود در قبض برق خود را با تلفن همراه خود به شماره ۵۰۰۰۴۹۲۷ ارسال کرده و مبلغ کارکرد ماهیانه برق خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به طراحی و انتشار نرم‌افزار سامانه برق زنجان (سبز) توسط شرکت توزیع نیروی برق استان، خاطرنشان کرد: این اپلیکیشن سال پیش برای تلفن همراه طراحی شد و خدماتی مانند درخواست انشعاب، اصلاح اطلاعات، درخواست اصلاح نام، اصلاح سرویس و تعرفه، جمع‌آوری و نصب انشعاب، واریز صورتحساب و سایر خدمات غیرحضوری در این نرم‌افزار پیش‌بینی و طراحی شد و امسال نیز با ارتقای نرم‌افزار، افزون بر آن خدمات، برنامه‌های خاموشی با برنامه، شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده و مشترکان هر منطقه می‌توانند با روش‌های مختلف برنامه‌های خاموشی استان زنجان را دریافت کنند.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

به زودی ۳۰۰۰تن کاغذ به نشریات داده می‌شود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمان تصدی‌اش در این مسئولیت و برنامه‌هایی که قصد دارند به انجام برسانند، وضعیت توزیع کاغذ نشریات در یک ماه گذشته را تشریح کرد.

او درباره روند تشکیل کمیته کاغذ در معاونت مطبوعاتی با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: کمیته توزیع کاغذ مطبوعات از اردیبهشت ماه امسال با هدف توزیع مناسب و شفاف کاغذ مطبوعات، سرعت بخشی به مسیر ورود و توزیع مناسب و عادلانه کاغذ تشکیل شد و تا امروز تمام مصوبات خود را به صورت اطلاعیه اعلام کرده و موارد تخصیص یافته را نیز در جدول‌هایی به صورت شفاف در وب‌سایت معاونت مطبوعاتی منتشر کرده است.

خدادی همچنین رسیدگی به وضعیت رسانه‌هایی که در پی مسائل اخیر اقتصادی و گرانی کاغذ، با مشکلاتی مواجه شدند را از جمله اولویت‌های این کمیته عنوان کرد و گفت: با توجه به تأکیدات رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ابتدای کار قرار شد از ظرفیت تمام دستگاه‌های کشور برای کمک به وضعیت بازار کاغذ استفاده شود و تا امروز هماهنگی‌های خوبی نیز صورت گرفته است تا در تمام مراحل از جمله درخواست تا وارد شدن کاغذ و نظارت بر توزیع، تحت نظارت دقیق باشد.

وی همچنین به دریافت چند درخواست جدید از مؤسسات واردکننده کاغذ اشاره و اظهار کرد: با توجه به رفع موانع عملیاتی در بحث تخصیص ارز و تأیید درخواست واردکنندگان، در هفته جاری درخواست چند شرکت واردکننده برای واردات حدود ۳ هزار تن کاغذ، نهایی شد که ان‌شاءالله تلاش می‌شود در آینده نزدیک در اختیار نشریات کشور قرار گیرد.

خدادی با اشاره به برخی نقل قول‌ها درباره اختلال در توزیع و واردات کاغذ، از آمادگی معاونت مطبوعاتی برای دریافت نظرات، توصیه‌ها و پیشنهادات فعالان مطبوعاتی کشور در خصوص توزیع کاغذ و مشکلات احتمالی خبر داد و خطاب به مدیران رسانه‌ها گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور، ضرورت دارد همه در هزینه‌ها و تخصیص اعتبارات صرفه‌جویی را مبذول و فرهنگ صحیح مصرف را ترویج کنیم. در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه ایران، وظیفه رسانه‌ها صیانت از منابع کشور، نظارت دقیق و مطالبه شفافیت در امور کشور است.

او با تاکید بر نقش برجسته رسانه‌ها در مقابله با هجمه خبری امریکا، اسرائیل و کشورهای منطقه علیه مردم ایران به عنوان خط مقدم، بر ضرورت تقویت رسانه‌ها و به ویژه مطبوعات را تاکید کرد.

خُدادی تصریح کرد: نقش رسانه‌ها در رساندن صدای مردم ایران به جهان و از سوی دیگر، ایجاد فضای همدلی، همبستگی و مقاومت هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان در جنگ تحمیلی اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد ادامه داد: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش برای کاهش مشکلات را وظیفه خود می‌داند و در حوزه مطبوعات با توجه به بسیج همه سازمان‌ها اولویت ما توزیع منابع بر اساس میزان موجودی اعتبارات و کاغذ است. بر اساس هماهنگی‌های انجام گرفته، ارز دولتی برای واردات حدود ۴۰ هزار تن کاغذ مطبوعات در سال ۹۸ تأیید شده است که در صورت وارادات با نظارت دقیق بین رسانه‌ها توزیع خواهد شد.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی نیز در این نشست ضمن پاسخ به برخی انتقادها و سوالات حضار گفت: از این پس حمایت‌های صورت گرفته بر اساس گزارش شمارگان واقعیِ اخذ شده از نشریات، استعلام از چاپخانه و انجام راستی آزمایی‌های لازم صورت می‌گیرد.

در این نشست، ضرورت تقویت و افزایش همکاری بین رسانه‌ها در فضای حساس کنونی کشور مورد تأیید حضار قرار گرفت.

همچنین قرار شد نشست دوره‌ای و مستمر بین معاونت و مدیران رسانه‌ها برگزار و سایر موضوعات مرتبط مورد تبادل نظر قرار گیرد.

«مسائل مربوط به کاغذ و لزوم نظارت بیشتر بر روند توزیع آن، موضوع طرح ترافیک و بیمه اهالی رسانه، تاکید بر شفاف‌سازی بیشتر اقدامات انجام شده در راستای کنترل بازار کاغذ و توزیع یارانه مطبوعات» از جمله موضوعات مطرح‌شده مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست بود که با حضور مدیر مسئول بیش از ۸۰ روزنامه کشور برگزار شد.

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: قبض برق

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۱۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از قبض‌هاي عجيب و غريب تا سامانه‌هاي متروكه /سکوت همراه اول ادامه دارد
 • بانک مرکزی ۸۰ میلیون یورو برای واردات کاغذ اختصاص داد
 • دانشجویان جهادگر زنجانی از ۱۵ مرداد تا ۲۵ شهریور به اردوی جهادی اعزام می‌شوند
 • التهاب در بازار کاغذ همچنان ادامه دارد
 • تشکیل کارگروهی برای حل مشکل کاغذ
 • بانک مرکزی ۸۰ میلیون یورو برای واردات کاغذ اختصاص داد/ صف علاقه‌مندان برای واردات کاغذ
 • «آبنبات هل‌دار» در رویای کاغذی
 • مرحله جدید تمرینات کشتی گیر زنجانی در ترکیب تیم ملی
 • اتوبوس مناسب‌سازی شده برای معلولان زنجانی کجاست؟
 • ۱۸۵۰۰ نوآموز زنجانی موردسنجش سلامت قرار می‌گیرند
 • خداحافظی با قبوض کاغذی
 • اولویت‌های صادراتی زنجان به عراق معرفی شود
 • سنجش سلامت نوآموزان زنجانی برای ورود به مدرسه
 • صنایع چوب و کاغذ مازندران شفاف سازی را در دستور کار خود قرار دهد
 • حضور شناگران زنجانی در اردوی تیم ملی واترپلو
 • خرید ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان زنجانی
 • خانه دارشدن ۶۰۰ مددجوی زنجانی فاقد مسکن تا پایان امسال
 • حسام احمدی و نیما بیگدلی از زنجان به اردوی شیرجه و واترپلو کشور دعوت شدند
 • چهارمین نمایشگاه و جشنواره صنایع دستی در زنجان برگزار می‌شود