دادستان کل کشور با بیان اینکه پرونده شهردار سابق تهران مراحل قانونی را طی می‌کند، گفت: «نجفی» از نظر دستگاه قضایی تفاوتی با سایر متهمان ندارد.

به گزارش ایمنا، محمدجعفر منتظری پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه آیین معارفه دادستان جدید سمنان در پاسخ به پرسشی درباره پرونده شهردار سابق تهران اظهار کرد: این پرونده مراحل قانونی خود را طی می‌کند و بر اساس مقررات قانونی پیش می‌رود تا به رأی نهایی منتهی شود.

وی تصریح کرد: نجفی هم مثل بقیه متهمان بوده و ممکن است گاهی شرایط اقتضا کند تا در بند عمومی نباشد و از نظر ما، نجفی تفاوتی با سایر متهمان ندارد.

دادستان کل کشور همچنین در ادامه درباره تبادل زندانیان بین ایران و سایر کشورها گفت: یکسری تبادلات قانونی در این بخش صورت می‌گیرد که بر اساس معاهده با شماری از کشورهاست.

منتظری اظهار کرد: با هر کشوری که معاهده و قرارداد تبادل زندانیان داشته باشیم، این کار در چارچوب مقررات و قوانین انجام می‌شود.

از کمک به اقتصاد دریغ نمی‌کنیم

دادستان کل کشور همچنین درباره حمایت دستگاه قضایی از بخش تولید بیان کرد: ورود به حوزه اقتصاد در اختیارات و شرح مسؤولیت‌های قوه مجریه و دولت است؛ ولی قطعاً احتیاج است تا در مواردی از این حوزه حمایت شود.

منتظری افزود: حمایت قانونی از اقتصاد بر عهده مجلس شورای اسلامی و حمایت‌های قضایی و حقوقی بر عهده قوه قضاییه است.

وی تصریح کرد: در جلسات خصوصی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و در نشست‌های شورای هماهنگی امور اقتصادی که با حضور سران سه قوه برگزار می‌شود، این مسؤولیت را قوه قضاییه عهده‌دار شده است تا هر جا دولت به کمک و مساعدت دستگاه قضایی نیاز داشته باشد، دریغ نکند و پیگیری موضوع را به‌صورت اولویت در دستور کار قرار دهد.

دادستان کل کشور ادامه داد: هر جا که شخص رئیس‌جمهوری و وزرای دولت خواسته‌اند، تلاش کردیم تا در حوزه دادستانی کل کشور، محاکم قضایی و سایر دوایر به وظیفه و مسؤولیت خود در حد توان جامه عمل بپوشانیم.

همه قوا به میدان بیایند

دادستان کل کشور گفت: در جنگی که استکبار جهانی علیه کشور و مردم ایران به راه انداخته است و غربی‌ها به‌صراحت از آن به‌عنوان «جنگ اقتصادی» نام می‌برند، نباید فقط یک قوه میدان‌دار باشد و همه قوا باید به میدان بیایند.

منتظری اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید فرمودند و ما هم وظیفه خود می‌دانیم تا در این نبرد کمک کنیم و از این یاری‌ها کوتاه نخواهیم آمد؛ البته انتظارات ما از حوزه‌های مختلف اقتصادی دولت این است که همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

وی افزود: مدیریت اقتصادی جامع‌تری امروز نیاز است و نقاطی که مسؤولان، موانعی را مشاهده می‌کنند، باید به دستگاه قضایی منتقل کنند تا رفع شود.

برای کمک به تولید بخشنامه دادیم

دادستان کل کشور اضافه کرد: به مسؤولان تأکید شده است که هر جا کارشان به گره‌ای برخورد کرد، که به دست دستگاه قضایی باز می‌شود، به هیچ وجه دریغ نکنند و موضوع را انتقال دهند؛ ما هم با توانی که از لحاظ قانونی و نیروی انسانی داریم، همکاری خواهیم کرد.

منتظری در خبری که در فارس منتشر شده گفته است: از دو سال قبل به همه دادستانی‌ها و دادگستری‌های کل کشور ابلاغ کردیم که در راستای کمک به کارآفرینان و بخش صنعت و تولید کشور، هر جا مشکلی امکان رفع دارد و دستگاه قضایی می‌تواند در رفع آن کمک کند، قدم برداشته شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سراسر کشور بسیاری از مشکلات رفع و جلساتی با کارآفرینان و صاحبان صنایع، بانک‌ها و کسانی که مسؤولیت‌های اداری دارند، برگزار شده، اما ما با یکسری محدودیت‌هایی مواجه هستیم و همه مشکلات را نمی‌توانیم رفع کنیم.

دادستان کل کشور ادامه داد: تا جایی که در توانمان باشد، به رؤسا و دادستان‌ها تأکید کردیم تا جلساتی برگزار کنند و بخشنامه شده تا مشکلات حوزه تولید، صنعت، کشاورزی و کارآفرینی رفع شود.

منبع: ایمنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شکل گیری ناصحیح روابط اجتماعی موجب افزایش پرونده های قضایی

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در آیین تکریم و معارفه رییس حوزه قضایی بخش الموت غربی گفت: کار در دستگاه قضایی از افضل عبادات و مسئولیت های قضایی بدون شک لطف خداوند است که شامل حال قضات و همکاران قضایی ما می شود و این مسئولیت بسیار خطیر است زیرا لغزشگاه فراوان دارد از این رو در روایات داریم که دو فرشته در تصمیمات قضایی به قضات کمک می کنند تا از مسیر عدالت منحرف نشود.

مقام ارشد قضایی استان افزود: همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید تلاش کنیم این کشتی در سلامت کامل به هدف نهایی خود که همان اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، برسد از این رو خط کشی های سیاسی در راستای مبارزه با جرائم و آسیب های اجتماعی جایگاهی ندارد بلکه همه ما با هر نگاه سیاسی باید تلاشی هماهنگ داشته باشیم و باید مصلحت اندیشی های فردی، گروهی و حزبی را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان داشت: دشمن پس از شکست در جنگ های سخت مختلف، جنگ نرم را آغاز کرده و از طریق فضای مجازی بنیان خانواده بخصوص جوانان ما را هدف قرار داده است که باید بسیار آگاه باشیم زیرا قوام جامعه به خانواده است که اگر بنیان و نهاد خانواده متزلزل شود دیگر نمی توان با آسیب های اجتماعی مقابله کرد.

وی تاکید کرد: سال گذشته حدود 260 هزار پرونده در استان تشکیل گردید و تشکیل این حجم پرونده در استان به دلیل شکل گیری ناصحیح روابط در جامعه است از این رو باید تلاش کنیم که روابط افراد بر مبنای علم، دانش، فهم، منطق، عاقلانه و عالمانه باشد که اگر به این شکل باشد قطعا کاهش ورودی پرونده ها را شاهد خواهیم بود.

رییس کل دادگستری قزوین خاطرنشان کرد: بخش الموت آمار بسیار قابل قبولی را در بحث صلح و سازش پرونده های قضایی دارد و هم اکنون 4 نفر از این بخش در زندان های استان به سر می برند که این نشان از درک و فهم مردم این بخش و پیشینه تاریخی و جایگاه فرهنگی این خطه دارد و این روحیه باید بیش از پیش تقویت شود و این نگاه که زندان جای مناسبی برای اصلاح برخی افراد نیست و مشکلات جامعه با حبس حل نمی شود، باید در ذهن و باور مردم نهادینه شود.

این مقام قضایی استان در ادامه تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه ای عاری از جرائم و آسیب های اجتماعی داشته باشیم و به اهداف عالی نزدیک تر شویم باید به نسخه بی بدیل هدایت بشیری که همان قرآن کریم است، برگردیم و باید همه تلاش کنیم که ارزش های دینی، عبودیت و بندگی خداوند در میان جامعه تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: مسئولان دستگاه قضایی باید به اهمیت جایگاه خود واقف باشند و در این سمت نهایت تلاش خود را در جهت احقاق حق، تحقق عدالت و رفع مشکلات جامعه به کار گیرند.

وی در پایان اظهار داشت: توصیه من به رییس جدید حوزه قضایی بخش الموت غربی این است که پیوسته در جهت حل مشکلات با مردم و سایر مسئولان این بخش تعامل سازنده و در میان مردم حضور پررنگ داشته باشد و به مدیران این بخش تاکید می کنم که همواره دستگاه قضایی را همراهی کنید زیرا دستگاه قضایی علیرغم استقلالی که دارد انعطاف پذیر است تا بتواند به تناسب جامعه خدمات مطلوبی را ارائه نماید.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات اسمعیل امینی تقدیر و محمد سلمانی به سمت رییس جدید حوزه قضایی بخش الموت غربی منصوب گردید.

1001/پ30/ب

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: پرونده های قضایی دادستان کل کشور قتل همسر دوم محمدعلي نجفي ميترا استاد

منبع این خبر، وبسایت www.imna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۱۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توزیع کارت آزمون استخدامی دستگاه های ریاست جمهوری آغاز شد
 • روزانه ۱۰ هزار نفر از دستگاه قضایی استان اردبیل خدمات دریافت می‌کنند
 • برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان فضای مجازی از وظایف قوه قضاییه است
 • ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم باید توسعه یابد/ مصمم به اطلاع رسانی مطلوب در خصوص پرونده‌های مفاسد اقتصادی هستیم/ فضای مجازی نباید حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته باشد
 • ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم باید توسعه باید/ مصمم به اطلاع رسانی مطلوب در خصوص پرونده‌های مفاسد اقتصادی هستیم/ فضای مجازی نباید حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته باشد
 • نماینده دادستان از مهره‌چینی در ارکان بانک سرمایه پرده برداشت/ تسهیلات میلیاردی که بدون وثیقه داده شد
 • مجلس، ایراد لایحه تابعیت فرزندان را رفع کرد
 • يک متهم اهل سيستان و بلوچستان است
 • اولین دادگاه نجفی 10 تیر برگزار می شود
 • آخرین وضعیت اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات/حمایت از مجریان طرح
 • پرونده جنجالی «دکتر» نجفی و یادآوری یک حقیقت تلخ درباره نظام مدیریتی کشور +عکس
 • زمان برگزاری اولین جلسه محاکمه نجفی مشخص شد
 • رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان در کمیسیون حقوقی
 • زمان برگزاری اولین جلسه محاکمه نجفی اعلام شد
 • توزیع کارت آزمون استخدامی دستگاه‌های ریاست‌جمهوری از ۲۸ خرداد آغاز می‌شود
 • چطور لثه‌هایی سالم داشته باشیم+ ترفند‌هایی برای درمان لثه‌های تحلیل رفته
 • قانون، خط قرمز دستگاه قضایی است
 • ۱۷ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد
 • مراحل پخت غذای زمستانی ترخینه در نهاوند + فیلم