در حالی که فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران آغاز شده و تیم‌ها مشغول تقویت خود هستند، اما برخی‌ها از این آشفته‌بازار سواستفاده کرده و اقداماتی انجام می‌دهند که باعث به وجود آمدن تشنج و آشفتگی در بازار نقل و انتقالات می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، در جدیدترین نمونه مربی سابق یکی از تیم‌های لیگ برتری در اقدامی عجیب به واسطه آشنایی با بازیکنان تیم سابقش آن‌ها را هوایی کرده و این بازیکنان را پای میز مذاکره با برخی از تیم‌های مطرح و متمول لیگ برتری می‌برند. این مربی با سابقه که سال‌ها است در فوتبال کشورمان حضور دارد سعی کرده برخی از بازیکنان مطرح تیم سابق خود را روانه تیم‌های دیگر کند تا به نوعی باعث تضعیف این تیم شهرستانی شود.

اقدامات این مربی که توسط مسئولان تیمش و همچنین اعضای کادر فنی کاملاً رصد شده باعث شد تا او از این تیم کنار گذاشته شود. «س» مربی است که سال‌ها در فوتبال کشورمان فعالیت کرده و در تیم‌های مختلفی مشغول به کار بوده، اما پس از رو شدن این اقدامات در نهایت قراردادش تمدید نشد و احتمالاً طی یکی دو روز آینده راهی یک تیم دیگر می‌شود و جالب اینجا است که برخی از بازیکنان تیم سابقش را هوایی کرده تا به این تیم جدید بروند. هرچند که فعلاً خیلی موفق نبوده است.

منبع: تابناک

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مرزبان: پرسپولیس سکوی پرتاب برانکو شد

علیرضا مرزبان، کارشناس فوتبال ایران گفت: اگر به جای برانکو، کریم باقری از پرسپولیس می‌رفت من الان بیشتر نگران آینده این تیم بودم.

به گزارش مشرق، علیرضا مرزبان درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس اظهار داشت: این اتفاق اصلاً غیرمنتظره نبود و شواهد نشان می‌داد که برانکو دیگر قصد ماندن در پرسپولیس را ندارد. به نظر من این جدایی از قبل سازماندهی شده بود و برانکو بعد از چهار فصل کاملاً موفق در پرسپولیس در یک زمان مناسب تصمیم به جدایی گرفت.

بیشتر بخوانید:

واکنش مایلی کهن به جدایی برانکو از پرسپولیس

باور اینکه مدیران پرسپولیس از جدایی برانکو خبر نداشتند سخت است
مرزبان با تأکید بر اینکه در این میان نباید به هواداران وعده داده می‌شد، ادامه داد: برای من خیلی عجیب بود که چرا مدیران پرسپولیس مدام از ماندن برانکو صحبت می‌کردند. البته شاید تلاش آنها این بود که برانکو را مقصر این جدایی بدانند. به‌هرحال باور اینکه مدیران باشگاه پرسپولیس نمی‌دانستند برانکو دیگر قصد ماندن ندارد برای من سخت است. مطمئناً آنها باید فکر این روزها را می‌کردند و تصمیماتی که آنها در ظرف یکی دو روز آینده اتخاذ خواهند کرد خیلی چیزها را مشخص می‌کند.

پرسپولیس سکوی پرتاب برانکو شد
کارشناس فوتبال ایران جدایی برانکو از پرسپولیس را از دید فنی بررسی کرد و یادآور شد: از نظر من تصمیم برانکو کاملاًً صحیح بود. از این دیدگاه که او چهار فصل عالی را در پرسپولیس سپری کرد، در حالی که پیش از این هیچ‌گاه چنین کارنامه درخشانی را در سابقه نداشت. در واقع فضایی که در فوتبال ایران برای او حاکم شد خیلی کمک کرد تا چند فصل رؤیایی را داشته باشد و به نوعی پرسپولیس سکوی پرتابی برای برانکو شد تا با پیشنهادات مالی خیلی خوبی مواجه شود. طبیعی است که وقتی شما در یک شغلی با شرایط مالی عالی مواجه می‌شوید به آن پاسخ مثبت می‌دهید، کاری که برانکو در قبال پیشنهاد خوب تیم الاهلی انجام داد.

هواداران نباید انتظار داشته باشند برانکو همیشه بماند
مرزبان راجع به ناراحتی هواداران پرسپولیس از جدایی برانکو نیز خاطرنشان کرد: یک واقعیتی در فوتبال وجود دارد مبنی براینکه یک روز مربیان می‌روند. ممکن است در اول راه اخراج شوند و یا قراردادشان تمام شود. زمانی هم هست که وقتی به افتخارات زیادی با یک تیم می‌رسند ترجیح می‌دهند فضای جدیدی را تجربه کرده و به پیشنهاد مالی بهتر پاسخ مثبت دهند. قرار نیست یک مربی حرفه‌ای به یک باشگاه همیشه وفادار بماند. در این میان باید شخصیت و بزرگی پرسپولیس حفظ شود. هواداران آگاه باشند که مربیگری شغل است و هر مربی قبل از هر چیز به فکر فراهم کردن شرایط بهتر برای زندگی خود و خانواده‌اش است. آنها نباید انتظار داشته باشند که برانکو همیشه در این تیم بماند بلکه باید به تصمیم او احترام گذاشت و همه کمک کنند تا پرسپولیس مسیر خوب خودش را ادامه دهد.

درک اینکه باید به مربی جدید فرصت داد خیلی ساده است
وی در واکنش به طرح این موضوع که شاید هواداران پرسپولیس از همان هفته اول لیگ مقابل سرمربی جدید موضع گرفته و به تشویق برانکو بپردازند، عنوان کرد: مطمئناً هر مربی که جانشین برانکو می‌شود در ابتدای کار از لحاظ فنی مشکلاتی را خواهد داشت، از این جهت که او به تیمی آمده که چهار فصل با یک تفکر کار کرده و زمان می‌خواهد تا تفکراتش را در تیم پیاده کند. درک این موضوع خیلی ساده است. حاصل جمع یک به علاوه یک، دو می‌شود و درک اینکه باید به مربی بعدی پرسپولیس فرصت مناسب را داد به سادگی این معادله ریاضی است. با همه‌ی این حرف‌ها اعتقاد من این است سرمربی آینده پرسپولیس در شروع راه با مشکلاتی مواجه خواهد شد و این مسئله کمی کار او را سخت می‌کند.

جدایی کریم باقری از پرسپولیس مرا بیشتر نگران می‌کرد
مرزبان با بیان اینکه پرسپولیس پیش از برانکو هم قهرمان شده است، خاطرنشان کرد: باید به این مسئله تأکید داشت که پرسپولیس تیم بزرگی است و قبل از آمدن برانکو هم به افتخارات زیادی در جام‌های مختلف رسیده است و قطعاً بعد از رفتن او هم این افتخارات تکرار خواهد شد. بزرگ‌ترین پشتوانه این تیم هم هوادارانش هستند که در سخت‌ترین شرایط بدون کوچک‌ترین چشمداشتی پشت پرسپولیس بوده‌اند. وظیفه آنها در شرایط فعلی این است که کنار تیم باشند و هر مربی که می‌آید شرایط را برای موفقیت او فراهم کنند. اگر نظر مرا بخواهید اگر به جای برانکو، کریم باقری از پرسپولیس می‌رفت من الان بیشتر نگران آینده این تیم بودم. از این جهت که اعتقاد دارم نقش کریم در موفقیت‌های پرسپولیس غیرقابل انکار است. او حواشی رختکن را به بهترین شکل کنترل و در ایجاد انگیزه در بین بازیکنان به بهترین شکل عمل می‌کند. ضمن اینکه حضور محسن خلیلی را هم در پرسپولیس مثبت می‌دانم و اعتقاد دارم او از جنس بازیکنان است و به خوبی با آنها ارتباط برقرار می‌کند.

نقش ۴ بازیکن خیلی مهم است
کارشناس فوتبال ایران در ادامه با تأکید بر حفظ بازیکنان پرسپولیس تصریح کرد: همان‌طور که گفتم خیلی مهم است که مدیران پرسپولیس در شرایط فعلی چگونه مدیریت خواهند کرد. اگر سرمربی جدید را خیلی زود معرفی کنند نشان می‌دهد که از قبل فکر این روزها را کرده بودند. اگر قرار باشد هر روز یک نام به‌عنوان جانشین برانکو معرفی شود آن وقت هجمه‌ها و فشارها روی او زیاد می‌شود، اما اگر باشگاه خیلی سریع و با برنامه قبلی سرمربی جدید را انتخاب کند آن وقت شرایط برای ادامه کار آن مربی راحت‌تر خواهد بود. در کنار این مسئله باید بازیکنان فعلی نیز حفظ و در برخی پست‌ها تیم تقویت شود. بازیکنانی نظیر سیدجلال، بیرانوند و حتی کمال و این آخری‌ها شجاع از بازیکنان مهم پرسپولیس هستند که جدا از نظر فنی از نظر روحی و روانی نقش مهمی را در تیم ایفا می‌کنند. قطعاً آنها می‌توانند به مربی آینده هم کمک زیادی کنند تا پرسپولیس مسیر خود را ادامه دهد.

منبع: تسنیم

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال لیگ ایران شینزو آبه حیات شبانه ژاپن نزار زاکا آیت الله محقق کابلی جولیان آسانژ هادی حق شناس تروریسم اقتصادی

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۱۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 1+4 ستاره ملی‌پوش در آستانه جدایی از پرسپولیس
 • فروش آثار ده‌نمکی به ۳۶ میلیارد تومان رسید
 • فروش آثار مسعود ده‌نمکی به ۳۶ میلیارد تومان رسید/همکاری هوشمندانه سازمان اوج با کارگردان زندانی‌ها
 • افشاگری سرپرست پیشین پرسپولیس درباره علت جدایی برانکو
 • مرزبان: اگر باقری جدا می‌شد ناراحت‌تر بودم
 • آشوبی: تصمیم برانکو برای جدایی از پرسپولیس منطقی بود
 • از جدایی برانکو پرسپولیس و هواداران متضرر‌ می‌شوند
 • کریم باقری بهترین گزینه جانشینی برانکو
 • بیژن ذوالفقار نسب: کریم باقری بهترین گزینه برای جایگزینی برانکو است؛ پرسپولیس الان حداقل می‌تواند بازیکنان خود را حفظ کند
 • مرزبان: پرسپولیس سکوی پرتاب برانکو شد/اگر باقری جدا می‌شد ناراحت‌تر بودم
 • ذوالفقارنسب: از جدایی برانکو پرسپولیس و هواداران متضرر‌ می‌شوند/ کریم باقری بهترین گزینه برای جایگزینی اوست
 • تصمیم عجیب مدیران استقلال، فوق‌ستاره ملی‌پوش را فراری داد
 • واکنش تند و بسیار عجیب کریمی به جدایی برانکو؛ماموریت انجام شد+عکس
 • رفتار عجیب و شروط عجیب تر حسین حسینی؛ در صورت جدایی منتظری، بازوبند کاپیتانی استقلال را می‌خواهد!
 • علی انصاریان: جدایی برانکو؟ مسئولان پرسپولیس باید پاسخگوی مردم باشند؛ با تحریم‌ها چطور یک مربی به پولش می‌رسد؟
 • واکنش بازیکنان پرسپولیس به جدایی برانکو
 • نیمار علاقه مند به جدایی از پاری سن ژرمن؛ لئوناردو به ستاره برزیلی اجازه خروج نمی دهد
 • از ادعای عجیب عربستانی‌ها و واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس تا پشت پرده درگیری بازیکن لیگ برتری با مربی تیم ملی
 • از اقدام زنوزی برای جذب امیری تا جدایی ستاره استقلال و پیوستن هافبک تراکتورسازی به سپاهان