به گزارش خبرگزاری بسیج از  استان چهارمحال و بختیاری؛ نشست بصیرتی سیاسی با موضوع فضای مجازی در پایگاه خواهران محدثه گوجان برگزار شد.

کارشناس مسائل بصیرتی سیاسی و مبلغ حوزه علمیه در جمع بسیجیان این پایگاه با اشاره به آسیب‎های فضای مجازی بیان کرد: که هریک از شما به عنوان یک افسر جنگ نرم می‌توانید فعالیت قابل توجهی در این فضا داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: امروزه فضای مجازی همچون فضای حقیقی دارای آسیب ها، تهدیدات و فرصت هایی است که فعالین این عرصه باید آنها را بشناسند و از فرصت ها برای مقابله با آسیب ها و تهدیدها استفاده کنند.

 حجت الاسلام متقیان در ادامه گفت: در کنار مزایای زیادی که دارد ، آسیب های متعدد فردی و اجتماعی آن را نیز نباید از نظر دور داشت همان گونه که از سوی منابع رسمی همواره در این باره اعلام و هشدار داده می شود. از جمله اهم آسیب های این فضای نوظهور را به صورت محدود این گونه می توان برشمرد:

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:  وجود بالای200 هزار ویروس رایانه ای، خطرناک تر از آن بحث های جاسوسی است.

وی عنوان داشت: دلیل روبرو شدن کاربران با جذابیت و تنوع غیر قابل وصف در جستجوهای اینترنتی و عدم امکان تحلیل یافته ها، سر درگمی و بحران معرفتی و رنگ باختن اخلاق و معنویت در کنار دلبستگی های کاذب، از دیگر آثار فراگیر جهت مخاطبان عمومی این فضا به حساب می آید که این امر به وضوح در بین جوانان امروز دیده می شود و آسیبهای متنوع دیگری که در این زمان و مکان مجال پرداختن به آنها وجود ندارد.

کارشنان ماسئل سیاسی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که "اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی است و من اگر می‌توانستم خودم مسئولیت شورای عالی فضای مجازی را به عهده می‎گرفتم"، گفت: این فضا بسیار اهمیت دارد، پس باید آن را از همه لحاظ خوب بشناسیم، آگاهی ما در این فضا بسیار مهم است و باید این فضا را جدی بگیریم تا این جنگ نرم را کنترل کنیم و موفق شویم.

 

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فضای مجازی حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته نشود/ پاسخ رهبری به طرف ژاپنی، ترکیبی از خرد دیپلماتیک و رفتار انقلابی بود

رئیس قوه قضائیه گفت: پاسخ مقتدرانه و عزتمندانه مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) به نخست وزیر ژاپن، ترکیبی از خردمندی دیپلماتیک و رفتار انقلابی بوده و بیانات ایشان، همان پاسخ صریح ملت بزرگ ایران بود که باعث بالندگی و افتخار است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت الا سلام سیدابراهیم رئیسی در جلسه مسؤولان عالی قضایی با اشاره به دیدار اخیر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی و پاسخ مقام معظم رهبری به میانجیگری آبه برای رساندن پیام دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: پاسخ مقتدرانه و عزتمندانه مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) به نخست وزیر ژاپن، ترکیبی از خردمندی دیپلماتیک و رفتار انقلابی بود و بیانات ایشان، همان پاسخ صریح ملت بزرگ ایران بود که باعث بالندگی و افتخار است.

رئیس قوه قضائیه افزود: نه تنها ملت ایران بلکه همه ملت‌های آزاده، به این نوع موضع‌گیری که در آن عقلانیت و دیپلماسی انقلابی وجود دارد، مباهات می‌کنند و این امر علاوه بر خرسندی و افتخار، برای همه کارگزاران کشور، بسیار مسئولیت آور است تا با کار و تلاش بیشتر، در جهت رفع مشکلات و باز کردن گره از زندگی مردم گام بردارند.

ه رئیسی در ادامه سخنان خود، یکی از مهمترین مطالبات امروز مردم از دولت، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و مفاسد به ویژه در فضای مجازی برشمرد و اظهار کرد: وظیفه شرعی و قانونی همه ما این است که با سوءاستفاده کنندگان از فضای مجازی، متجاسرین به قانون و مرتکبان جرایم سازمان یافته که این عرصه را جولانگاه و حیاط خلوت خود برای قانون شکنی و تعرض به حریم خصوصی و امنیت اخلاقی مردم می‌دانند، برخورد جدی کنیم و اجازه ندهیم که افرادی با تحریک توسط دشمن و سازمان دادن اقدامات مجرمانه، فضای مجازی را که می‌تواند وسیله‌ای برای رفع نیاز‌های مردم، ارتقای سطح آگاهی و آسان‌تر شدن زندگی شهروندان باشد، به اغراض مجرمانه خود آلوده کنند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: بر همین اساس، انتظار مردم از نیرو‌های میدانی اعم از نیروی انتظامی و نیرو‌های امنیتی این است که با دستورات قضایی، فضای مجازی را به دقت رصد کنند و با برخورد به موقع و قانونی با شرارت‌ها و ناهنجاری‌ها از این فضا صیانت کنند. در کنار آن، دولت محترم و دستگاه‌های مربوطه نیز باید بستر‌های استفاده صحیح از فضای مجازی و همچنین فرهنگسازی لازم را در این عرصه انجام دهند.

 رئیسی در ادامه با اشاره به مطالبه مردم از دولت و دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای برخورد جدی با مفاسد اقتصادی تاکید کرد: مفاسد اقتصادی، چه کم باشد و چه زیاد، امروز به هیچ عنوان از سوی جامعه تحمل نمی‌شود و ما هم مصمم هستیم که ضمن رسیدگی دقیق و سریع به پرونده‌ها و موضوعاتی که امروز دغدغه مردم هستند، اطلاع رسانی مطلوب را در خصوص این پرونده‌ها انجام دهیم تا علاوه بر اجرای قانون و مجازات مجرمان، موجبات امنیت خاطر شهروندان بیش از پیش فراهم شود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به بازدید سرزده خود از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه، ضمن قدردانی از تلاش‌های مسؤولان و مشاوران فعال در این مرکز، خاطرنشان کرد: ما معتقد به توسعه ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شهروندان هستیم، زیرا قطعاً این قبیل مشاوره‌ها به کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کمک زیادی می‌کند. بر همین مبنا برنامه‌هایی برای توسعه کمی و کیفی خدمات مشاوره‌ای در دستور کار داریم و در این عرصه از نیرو‌های کارآزموده حقوقی و همچنین ابزار مجازی و حقیقی برای دریافت این مشاوره‌ها استفاده خواهیم کرد. البته معتقدیم اگر انجام این قبیل امور به مردم واگذار شود، نتایج بهتری خواهد داشت.

 رئیسی اظهار کرد: با بررسی مشکلاتی که مردم بابت آن‌ها از خدمات مشاوره‌ای استفاده می‌کنند، دو موضوع قابل استنتاج و بهره برداری است. یکی مصادیقی است که مردم مطرح می‌کنند و باید برای حل این مشکلات، پیگیری‌های لازم صورت گیرد. باور همه مسؤولان، قضات و کارکنان دستگاه قضایی باید این باشد که هیچکس از سر بیکاری و بی جهت به دستگاه قضایی مراجعه نمی‌کند و قطعاً مشکلی داشته که به عدلیه پناه آورده است.

وی در پایان گفت: نکته دیگر، بررسی این مصادیق است که کثرت برخی از آن‌ها نشان می‌دهد یک سری موضوعات و مشکلات بنیادین وجود دارد و باید این مشکلات را از طریق مجلس، دولت و خود دستگاه قضایی برطرف کرد تا علاوه بر کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی، اعتماد و رضایتمندی مردم عزیز افزایش یابد.

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۱۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شبکه های اجتماعی؛ فرصتی برای تحول در دستگاه قضا
 • رهگیری بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سیاه توسط روسیه
 • بمب‌افکن افسانه‌ای آمریکا در دام جنگنده روسی
 • فضای مجازی در حوزه تولید محتوا ضعف دارد
 • تعداد بمب‌های اتمی اسرائیل به ۹۰ رسید
 • اردبیل| رمال اینترنتی در فضای مجازی شناسایی شد
 • رئیسی: برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی به ویژه در فضای مجازی مطالبه مردم است
 • فضای مجازی نباید حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته باشد/ ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم باید توسعه یابد
 • معاون دادگستری: حذف فضای مجازی راهکار مقابله ای نیست
 • فضای مجازی نباید حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته باشد
 • ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم باید توسعه یابد/ مصمم به اطلاع رسانی مطلوب در خصوص پرونده‌های مفاسد اقتصادی هستیم/ فضای مجازی نباید حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته باشد
 • نیروهای نظامی و امنیتی با دستورات قضائی از فضای‌مجازی صیانت کنند
 • فقر تولید محتوای علمی و تخصصی در فضای مجازی
 • حذف و مسدود کردن فضای مجازی در کاهش آسیب‌ها پاسخگو نیست
 • تولید محتوای مناسب علمی در فضای مجازی نداشته‌ایم
 • حذف و مسدود کردن فضای مجازی جواب نمی دهد
 • تقاضای فعال سیاسی اصولگرا از رئیس قوه قضاییه برای برداشتن بیعت از کسانی که مخالف فضای مجازی هستند
 • تلاش دستگاه قضا برای جلب مشارکت مردم از طریق فضای مجازی
 • نگاه دین بر صیانت فردی در فضای مجازی/ ضرورت تسریع ایجاد شبکه ملی اطلاعات