به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری در هم اندیشی و همکاری دو مجموعه اوقاف و بهزیستی اظهار کرد: دو دستگاه اوقاف و بهزيستي داراي زمينه هاي مشترك بسياري براي همكاري و فعالیت با يكديگر بوده و اين دو مجموعه می توانند در کنار هم خدمات فرهنگي و اجتماعي و مذهبی چشمگیری به جامعه ی هدف ارائه دهند.

امیری با تقدير از فعاليت‎ها و خدمات فرهنگي و اجتماعي اداره كل بهزيستي در استان چهارمحال و بختیاری گفت: كار با معلولين، روشندلان و گروه‎های هدف این سازمان علاوه بر هزينه‌ها و امكانات خاص، نيازمند توجه به ابعاد اجتماعي و برقراري ارتباط عاطفي است كه از اين لحاظ كار دشواري است و داراي بركات معنوي و اخروي فراوان است.

وي به نقش زیارت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: مجموعه هاي مختلف بهزيستي فرصتهاي فرهنگي و مذهبی بسيار خوبي براي ارائه خدمت به جامعه دارند و توجه آنها به زیارت از امامزادگان توسط جامعه ی هدف و امور قرآني بايد يكي از مهمترين اولويت ها براي اين نهاد باشد. چرا كه قرآن كريم شفاست و مي تواند جامعه را از گرفتاري ها نجات دهد.  اداره اوقاف نیز به عنوان یک پشتوانه چه در بحث فعالیت فرهنگی و قرانی و چه خدمات اجتماعی آماده همکاری با بهزیستی است.

حجت الاسلام امیری ضمن اشاره به اینکه تمام امکاناتی که در اختیار اوقاف است وقف مردم است و اوقاف به عنوان امانت دار واقفین می باشد تصريح كرد: مجموعه اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختیاری نیز داراي ظرفيت هاي فرهنگی، قرآني و مذهبی بسيار خوبي در زمينه برگزاري محافل انس با قرآن، مسابقات قرآن كريم، اجراي طرح تربيت حافظان و قاريان قرآن كريم، دست های مهربانی، دوره های سبک زندگی اسلامی و مهارت های زندگی بوده و این آمادگی را دارد که از سازمان بهزیستی جهت تامین مکان نگهداری دختران ایتام، و ارائه خدمات ارزشمند ديني و فرهنگي و آموزشي در مهدهاي كودك حمایت کند.

    امیری همچنین به اقدامات اوقاف در سرپرستی و نگه داری  ازکودکان بی سرپرست و یتیم در کانون فرهنگی و تربیتی امام صادق (علیه السلام) شهرکرد اشاره کرد و گفت:  هزینه تحصیل،خوراک ،پوشاک و نگهداری بیش از 80  نفر در این مرکز که همه درآمد و عواید آن از محل موقوفات بی بی ماه بیگم تامین می شود که امیدواریم با همکاری بهزیستی و در راستای شعار حمایت از وقف بتوانیم مشابه همین کانون، وقف جدیدی بعنوان مرکز نگهداری و پرورش دختران یتیم نیز داشته باشیم.

مدير كل اوقاف در پايان به تعامل بین اوقاف و بهزیستی تاكيد كرد و گفت: براي همكاري هاي بيشتر در حوزه های امور قرآني، حمایت نیازمندان جامعه ی هدف در حوزه ی مسکن ، دوره های آموزشی فرهنگی، مذهبی و توجه به جامعه ی هدف مناطق محروم، باید وقف های جدید ایجاد شود. و همچنین جهت جذب خیرین و ترویج وقف با نیات کمک به ایتام و خدمات و اقدامات فرهنگی در این زمینه تفاهم نامه ای بین این دو مجموعه منعقد گردد.

در ادامه محمدی مدیرکل بهزیستی استان ضمن تشکر از اداره کل اوقاف در زمینه همکاری با بهزیستی گفت: جامعه هدف این سازمان از ضعیف‌ترین اقشار جامعه است که سازمان‌های بهزیستی و اوقاف می‌تواند در این زمینه با همدیگر همکاری خوبی داشته باشند تا انشاالله مشکلات جامعه ی هدف در این استان مرتفع گردد.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتقاد امام علی(ع) از دخالت دادن حب و بغض‌های شخصی در آرای انتخاباتی

به گزارش همشهری آنلاین،  دکتر محسن اسماعیلی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه در محل مجموعه فرهنگی سرچشمه، از «تقبیح انگیزه‌های شخصی در آرای انتخاباتی» به عنوان درس مهم از سیره سیاسی امیرالمومنین نام برد و گفت: بر اساس آموزه‌های دینی، مناصب عمومی امانت‌های الهی و مردمی هستند که باید به افراد شایسته‌تر واگذار شود: «إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَیٰ أَهْلِهَا». پیامبر(ص) هم فرمود: «از ما نیست کسی که در امانت خیانت کند.» این درباره هر امانت و امانت از هر کسی است؛ چه رسد به امانتی به بزرگی و اهمیت تصدی امور مسلمانان. امور مسلمانان را باید به دست کسانی سپرد که بیشترین صلاحیت را دارند؛ وگرنه خیانت در امانت شده است؛ خیانتی بزرگ به خدا، به پیامبر خدا و به خلق خدا.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: پیامبر(ص) در این خصوص فرموده‌اند: «هر کس مردی را از میان گروهی به کار گمارد و بین آنها خداپسندتر از او باشد، به خدا و رسول او و مؤمنان خیانت کرده است.» کتب اهل سنت نیز به عبارت‌های مختلف از آن حضرت نقل کرده‌اند که فرمود: «هر کس از میان مسلمانان کارگزاری برگمارَد، در حالی که می‌داند در میان آنان شایسته‌تر از او به این کار و داناتر به کتاب خدا و سنّت پیامبرش وجود دارد، بی‌گمان به خدا و پیامبر او و همه مسلمانان، خیانت ورزیده است.»

وی در ادامه درباره ملاک انتخاب‌ها و شرط انتصاب‌ها در جامعه اسلامی، اظهار داشت: امام علی(ع) در عهد خویش به مالک اشتر نوشت: «در مساله انتخاب کارگزاران و مقامات دقت کن، (فَاسْتَعْمِلْهُمُ اخْتِبَاراً وَ لَا تُوَلِّهِمْ مُحَابَاةً وَ أَثَرَةً)؛ آنها را با آزمایش و امتحان بکار بگیر، یعنی امتحان پس داده باشند، و از روی علاقه شخصی و برای امتیاز دادن کسی را منصوب نکن.» أَثَرَةً، که در این روایت و روایات دیگر مورد نکوهش فراوان قرار گرفته است، به معنای خودخواهی، رانت‌خواری و امتیازطلبی است. پس مفهوم فرمایش امام این می‌شود که کسی را به دلیل روابط عاطفی یا منافع گروهی منصوب نکن زیرا این دو خصلت سرچشمه ستم و خیانت است؛ ستم به مردم و خیانت به نظام.

محسن اسماعیلی در بخش دیگر جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه، با بیان اینکه رفتار امام علی(ع) در جریان انتخاب خلیفه سوم واجد درس‌های مهم سیاسی و انتخاباتی است، گفت: امیرالمومنین(ع) با اینکه اصل شیوه انتخاب خلیفه سوم را قبول نداشتند، اما باز هم به جهت حفظ کیان اسلام و مصالح کلان مسلمانان، همراهی و مماشات با آنان را عاقلانه دیدند و ترجیح دادند.

وی افزود: گاهی لازم است که انسان متشرع بارها و بارها از حق خویش کوتاه بیاید. وظیفه‌نشناسی دیگران مجوزی برای عبور متدینان از خط قرمزهای الهی نیست. نه تنها امام علی(ع)، که دیگر انسان‌های سیاستمدار هم می‌دانستند که نتیجه چیست اما حضرت علی(ع) باز هم خود را فدای دین و بقای آن کرد. ابن ابی الحدید نوشته است: عباس، عموی پیامبر(ص) که از نتیجه آگاه بود، به حضرت توصیه کرد که در این جلسه شرکت نکن و شأن خود را برتر از آنان بدان! اما حضرت به او پاسخ داد که «إنّی أکْرَهُ الخِلافَ»؛ نگران ایجاد اختلاف هستم.

اسماعیلی با اشاره به کلام امیرالمومنین که خطاب به بیعت‌کنندگان با عثمان فرموده‌اند: «شما خوب می‌دانید که من از هر کس، برای خلافت شایسته‌ترم، ولی به خدا سوگند! تا هنگامی که اوضاع مسلمین رو براه باشد و تنها به من ستم شود، سکوت می‌کنم.»، افزود: مصلحت‌سنجی مداوم و فداکاری مستمر و التزام دائمی و همیشگی امیرمومنان(ع) به حفظ وحدت و مصلحت مسلمانان از جمله درس‌های مهم امام(ع) به پیشوایان است.

وی خاطرنشان کرد: امام مصلحت اسلام و مسلمانان را می‌سنجیدند، اما متاسفانه دیگران تنها منفعت خویش را می‌طلبیدند و حبّ و بغض‌های فردی را ملاک رأی سرنوشت‌ساز خویش قرار می‌دادند. در نتیجه بعضی به دلیل کینه‌ای که از حضرت در دل داشتند، از او روی برگرداندند و به دیگری رأی دادند: «فَصَغَا رَجُلٌ مِنْهُمْ لِضِغْنِهِ». بعضی دیگر هم بر اساس روابط خویشاوندی رأی دادند: «وَ مَالَ الْآخَرُ لِصِهْرِهِ».

کد خبر 445199

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۵۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازدید مدیرکل اوقاف استان از پروژه های عمرانی بهمئی/اعلام پروژه های اولویت دار بهمئی در حوزه اوقاف+تصاویر
 • برگزاری نشست مشترک مدیرکل بهزیستی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه
 • بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب در ماکو به امانت برده شد
 • درخشش دختران اسکواش باز یزدی در مسابقات بین المللی یزد جونیور
 • چند قدم تا نهایی شدن مکان گزینی پردیس مشهد
 • پرهیز از وعده های ناشدنی، پوچ و توخالی در انتخابات مغایرت با حفظ امانت، شاکله انتخابات را مختل می‌کند
 • ۳۳ کودک بی‌سرپرست در مراکز خیریه اردستان نگهداری می شوند
 • نجفی: میترا امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم
 • حفظ امانت داری و تکریم ارباب رجوع مهم‌ترین اولویت دفاتر قضایی الکترونیک قرار گیرد
 • تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم
 • مکان‌گزینی پردیس تئاتر مشهد در حال نهایی شدن است
 • فرماندار مراغه: نگهداری دام در داخل شهر ممنوع است
 • انتظار "دختران هلمند" برای دیپلم ۱۸ ساله شد
 • دختران خورشید در نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان (+ عکس)
 • فاوا نقشی در تملک مکان برای دکل های مخابراتی ندارد
 • شیراز مهد هنر و شعر غدیر باشد/گوش های مردم امانت است
 • موفقیت دختران در اجتماع از کانون خانواده شروع شود
 • مکان‌های دیدنی در تور برزیل، آفریقای جنوبی و مالدیو
 • خانه‌های بازی نباید تنها با هدف درآمدزایی فعالیت کنند