رئیس سازمان امور عشایر کشور درباره سهمیه کنکور فرزندان عشایر گفت: سهمیه کنکور برای فرزندان عشایر تا دهه هشتاد برقرار بود اما متاسفانه این قانون حذف شد. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶ استانها خراسان شمالی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسفراین کرمعلی قندالی امروز در جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر کشور با بیان اینکه عشایر نجیب ترین قشر کشور به شمار می‌روند اظهار داشت: عشایر انسان‌های مولدی هستند که در تولید کشور سهم به‌سزایی دارند. اگر بخواهیم به توسعه پایدار برسیم می‌بایست ادبیات برنامه‌ریزی را مورد بازنگری قرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی: 35 درصد صنایع دستی کشور توسط عشایر تولید می‌شودلاریجانی: با اذن مقام معظم رهبری برای تامین آب عشایر تصمیمات خوبی ‌گرفته شد‌اشتغال عشایری و روستایی 25 درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است

وی با اشاره به اقدامات مجلس و برنامه ششم توسعه در خصوص حمایت از عشایر افزود: سالیانه 150 میلیارد تومان جهت توسعه و عمران مناطق عشایر هزینه می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه در حال حاضر قشر عشایر ریالی بدهکاری به بانک ندارند خاطر نشان کرد: بیش از 1600 میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف و به عاملیت بانک کشاورزی به عشایر کشور پرداخته شده و  در حال حاضر هیچ گونه بدهکاری نیز به بانک ندارند چراکه اعتماد اجتماعی عشایر زبانزد است.

قندالی در ادامه با تاکید بر اینکه ایجاد سرپناه دائم٬ یک امر ضروری برای عشایر به شمار می‌رود اذعام داشت: با توجه به حادثه سیل و خسارت‌هایی که به سرپناه عشایر وارد شد این تجربه به ما ثابت کرد که باید به فکر سرپناه برای این قشر مولد باشیم. همچنین در حوزه تسهیلات بخشی از عشایر امکان دریافت این مهم را نداشتند٬ لذا از بانک‌ کشاورزی انتظار داریم که پروانه و طرح مرتعداری را به عنوان وثیقه از عشایر قبول کنند.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در پایان در خصوص سهمیه کنکور فرزندان عشایر اضافه کرد: سهمیه کنکور برای فرزندان عشایر تا دهه هشتاد برقرار بود اما متاسفانه این قانون حذف شد.

انتهای پیام/ش

R7719/P/S6,55/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جزئیات آماری کارت کنکور ۹۸ +جدول

مشاور عالی سازمان سنجش از صدور یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون برای کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: توزیع اینترنتی کارت از روز ۹ تا ۱۲ تیرماه ۹۸ آغاز می شود.

به گزارش مشرق، حسین توکلی افزود: آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: برای رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کردند.

بیشتر بخوانید: انهدام باند کلاهبرداری فروش سؤالات کنکور جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن (معادل ۵۷.۹۸ درصد داوطلبان) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (معادل ۴۲.۰۲ درصد داوطلبان) هستند.

وی خاطرنشان کرد: آمار ثبت نام کنندگان در کنکور سال ۹۸ نسبت به آمار ثبت نام کنندگان در سال ۹۷ تعداد ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر بیشتر است.

توکلی یادآور شد: از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۵۵ نفر از داوطلبان دارای دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و تعداد ۵۴۱ هزار و ۷۶۰ نفر از داوطلبان دارای دیپلم نظام آموزشی قدیم و مدرک پیش دانشگاهی هستند. به عبارت دیگر ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان دارای نظام قدیم هستند.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ نفر از داوطلبان علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود گروه‌های آزمایشی دوم و یا سوم (هنر و زبان‌های خارجی) را نیز انتخاب کرده‌اند. تعداد ۷۸ هزار و ۵۸۵ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی هنر را انتخاب کرده‌اند و همچنین تعداد ۱۵۵ هزار و ۵۲۴ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی زبان را انتخاب کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به این ترتیب برای گروه آزمایشی هنر ۱۰۳ هزار و ۷۲۰ کارت و برای گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۱۶۵ هزار و ۶۱۱ کارت صادر شده است. از تعداد ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ داوطلبی که علاقمندی دوم و سوم را اعلام کرده‌اند تعداد ۱۵۲ هزار و ۸۷۸ داوطلب زن و تعداد ۸۱ هزار و ۲۳۱ داوطلب مرد هستند.

وی یادآور شد: با توجه به تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب واقعی و تعداد علاقمندان به گروه‌های آزمایشی دوم و سوم (هنر و زبان‌های خارجی) برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

آمار کارت و داوطلب در کنکور سراسری ۹۸ به تفکیک گروه‌های آزمایشی

توکلی افزود: کارت شرکت در آزمون تمامی گروه‌های آزمایشی به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از ۹ تیرماه تا ۱۲ تیرماه ۹۸ برای مشاهده و پرینت کارت بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. کلیه داوطلبان لازم است نسبت به دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای آزمون در مهلت مقرر اقدام کنند.

وی افزود: بر اساس برنامه زمان بندی شده آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: با توجه به وجود دو نوع نظام آموزشی متوسط سوالات کنکور بر اساس نوع نظام آموزشی طراحی شده است. در کنکور سال ۹۸ برای دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ یک نوع سوال و برای نظام آموزشی قدیم یک نوع سوال دیگر طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری آزمون و پس از تصحیح برگه‌ها، کارنامه اولیه در دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می‌شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌ها در مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می‌شود.

منبع: مهر

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۵۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نقش اوقات فراغت فرزندان در ساخت آینده ایران اسلامی
 • چگونه فرزندان با حیایی تربیت کنیم؟
 • سود اصلی یارانه‌های اقتصادی ایران به جیب چه کسانی می‌رود؟
 • پولدار‌ها برندگان اصلی یارانه‌ها هستند
 • جلسه بررسی مطالعه چند مسیر جهت احداث برای عشایر
 • رئیس فدراسیون نابینایان: مسئولان نگاه ویژه به این قشر داشته باشند
 • سهمیه کنکور مناطق سیل‌زده ابلاغ شد
 • ٧١ فیلم منتخب در راه جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان شمالی
 • قهر و تحریم انتخابات زیبنده جریان اصلاح‌طلبی نیست/ نهادهای حاکمتی فضا را بیشتر باز کنند/ قشر خاکستری جامعه بسته به شرایط تصمیم می‌گیرند
 • کتب درسی دیگر نیاز درسی دانش آموزان را تامین کنند / جایگزین برای حذف کنکور وجود ندارد
 • عشایر غیور استان ، فرصت طلایی آموزش رایگان برای باسواد شدن را از دست ندهند
 • رئيس جمهور اختصاص سهميه داوطلبان کنکور مناطقي که دچار بلاياي طبيعي شده‌اند را به سازمان سنجش آموزش کشور ابلاغ کرد
 • کوچ عشایر آذربایجان غربی به مناطق ییلاقی آغاز شد
 • دیدار اعضاء شورای قشر بسیج مهندسین عمران استان همدان با آیت الله شعبانی
 • کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان تهران ایجاد می‌شود
 • نه خشتی به بلقیس رسید، نه نانی به عشایر
 • فرمانداران تالش و نمین بر لزوم ساخت راه عشایر همجوار تاکید کردند
 • اجرای طرح «شاخ شماری» دام عشایر در همدان
 • از شهـرنشینی به چـادرنشینـی