خوانندگان "عصرایران" به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.

خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.

*** لطفا اگر درباره کتاب های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد).

_________________________________________

نام کتاب: بینوایان

نام نویسنده/ مترجم: ویکتور هوگو/ محسن سلیمانی

پیشنهاد دهنده: لیلا وزینی ( تهران)

ناشر: افق

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

در این کتاب هوگو ادعا می کند که عشق برترین هدیه ایست که یک نفر می تواند به شخص دیگری ببخشد و همیشه نمایش این کیفیت باید مهمترین هدف زندگی باشد. تغییر ژان وال ژان از یک انسان پر از نفرت و جنایتکاری سرسخت به یک نیکوکار دل رحم؛ تاکید هوگو بر عشق را می رساند، چون با محبت و عشق ورزیدن به دیگران است که وال ژان قادر به بخشیدن خویش تن می شود.

_________________________________________

نام کتاب: مصلحت نامه

نام نویسنده/ مترجم:  زهرا شیدوش

پیشنهاد دهنده: محسن دشتی ( قم)

ناشر: ثالث

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

زهرا شیدوش نویسنده این کتاب در مقدمه این کتاب آورده است: روزی که برای حاشیه نگاری دیدارهای آیت الله هاشمی دعوت شدم هرگز فکر نمی کردم در روند موج عظیم خواست یکپارچه ملتی قرار بگیرم که پایان پرشکوهش در انتخابات ۹۲ رقم خورد. شاید مهم ترین تعریفی که تاکنون از آیت الله هاشمی شنیده باشم این نکته باشد: «مهم ترین هنر آقای هاشمی، هنر شنیدن است» و اکنون که این حاشیه نگاری را ماه ها بعد از انتخابات ۹۲ تورق مجددی برای چاپ آن می کنم فقط می توانم بگویم: «هاشمی با مهم ترین هنرش، صدای مردم را در انتخابات ۹۲ شنید و به دعای خیر ملّتی، نه نگفت!».

_____________________________________

نام کتاب: زنی در جزیره گمنام

نام نویسنده/ مترجم:  زهرا زواریان

پیشنهاد دهنده: سید محمد مهدی شهیدی

ناشر: قدیانی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

این داستان بلند در 4 فصل تدوین شده است که فصل اول آن نام ندارد، ولی فصل‌های دیگر آن با نام‌های در جزیره، گزارشی از الواح و روایت راوی نوشته شده است.

در این رمان روایتی از زن دیروز در سده‌های پیش از میلاد مسیح با روایت‌هایی از یک زن امروزی همراه می‌شود.

راوی این داستان، یک پروفسور مرد است که خود سرپرست گروهی از باستان‌شناسان است.

داستان از این قرار است که گروهی از باستان شناسان در جزیره‌ای حوالی مصر مشغول حفاری و جستجوی بقایای انسان بودند که جسد زنی را در آنجا پیدا می کنند که در حالی که مربوط به صدها سال قبل از میلاد مسیح است ولی سالم باقی مانده است.

معمای این داستان همین است که چگونه بعد از گذشت سال ها جسد کاملاً سالم است!

 به همین منظور گروهی از باستان شناسان ایرانی از طرف یونسکو دعوت می‌شوند که به همراه این پروفسور، این معما را حل کنند. در جستجوهای انجام شده، لوح‌هایی از این زن پیدا می‌شود و قصه زندگی این زن از لابه لای این لوح‌ها روایت می‌شود.

______________________________________

نام کتاب: نظریه های دولت

نام نویسنده/ مترجم: اندرو وینسنت/حسین بشیریه

پیشنهاد دهنده: میثم شیخ الاسلام زاده

ناشر: نی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

هنگام بررسی مفهوم دولت باید آگاه بود که این مفهوم معضل ترین مفهوم در سیاست است؛ هرکس که عمیقاً بدان بپردازد از این نکته آگاه خواهد شد. این امر تنها نتیجهٔ تاریخ درهم پیچیده و یا اهمیت خاص مفهوم دولت در اوضاع سیاسی امروز نیست، بلکه علت آن دوپهلویی و پیچیدگی این مفهوم است که آن را درعین حال سهل و ممتنع ساخته است. به نحوی که با سهولت نگران کننده ای با بسیاری مفاهیم و نهادها درهم می آمیزد. دولت پدیده ای نیست که در نگاه اول به خوبی شناخته شود؛ به رغم ملموس بودنش (که وقتی بخواهیم مثلاً از پرداخت مالیات خودداری کنیم یا بدون گذرنامه کشور را ترک کنیم کاملاً آن را احساس خواهیم کرد) باز هم نمی توان به سهولت روی آن انگشت گذاشت ــ زیرا اندیشه یا مجموعه ای از مفاهیم، ارزش ها و اندیشه هایی درخصوص زندگی اجتماعی است.

دولت نه نهادی منفعل و بی طرف است که بتوان آن را نادیده گرفت و نه حاصل تصادف صرف و ساده است. از آن جا که نظریه های دولت اغلب هم شکل آن و هم نگرشهای ما را دربارهٔ آن تعیین می کنند، فهم نظریه های اساسی دولت باید بخشی از هرگونه آموزش سیاسی را تشکیل دهد.

____________________________________________

نام کتاب: وای بر مغلوب

نام نویسنده/ مترجم: غلامحسین ساعدی

پیشنهاد دهنده:   -

ناشر: نگاه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

وای بر مغلوب نمایش نامه ای است که در سه پرده به اجرا در می آید .شخصیت های نمایش عبارت اند از :((خانم))، ((سکینه))، ((خدیجه))، ((سودابه))، ((سوسن)) و((پسر عمو)) .اولین صحنه با حضور((خانم)) آغاز می شود .به دنبال او((سکینه)) و ((خدیجه))، و خدمتکار پیر وارد می شوند .((خانم)) عصبانی است و با ناسزا گفتن به بچه های محل و تهدید آن ها باعث وحشت((خدیجه)) و((سکینه)) می شود .((خانم)) پیرزنی است روانی که پس از مرگ همسرش به اطرافیان خود مشکوک شده است .او احساس می کند، بچه ها می خواهند او را اذیت کنند ;از این رو تصمیم می گیرد با سنگ به آن ها حمله کند .((سکینه)) و((خدیجه)) او را منصرف می سازند تا این که ((پسر عمو)) وارد می شود .این بار((خانم)) او را قاتل همسرش می داند و با او به خشونت رفتار می کند .سرانجام پس از مدتی گفت و گو با((پسر عمو)) به اسراری پی می برد که ....

__________________________________________

نام کتاب: تا سر زلف عروسان سخن

نام نویسنده/ مترجم: محمود دولت آبادی

پیشنهاد دهنده: سمیرا پیلتن

ناشر: چشمه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

دولت آبادی در این کتاب گزیده ای از مهم ترین متون منثور فارسی از قرن سوم تا قرن دوازدهم هجری را پیش رویِ مخاطبان قرار داده است. داستان «کیومرث و پادشاهی او» از کتاب «تاریخ طبری» محمد بن جریر طبری و «قصه یوسف» از «تفسیر طبری» دو داستان افتتاحیه کتاب است. این دو متن متعلق به قرن سوم هجری هستند.

_______________________________________

نام کتاب: توپ های ماه اوت

نام نویسنده/ مترجم: باربارا تاکمن/ محمد قائد

پیشنهاد دهنده: مبینا

ناشر: ماهی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

تو پ های ماه اوت بر اولین ماه از جنگ جهانی اول که اوت ۱۹۱۴ شروع شد و چهار سال به طول انجامید تمرکز دارد؛ جنگی خانمان برانداز که میلیون ها کشته برجای گذاشت.

منبع: عصر ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نویسنده مهارت حضور در نماز: کسب مهارت لازمه حضور قلب در نماز است

بسیاری بر این باورکه یقین و حضور قلب در نماز تنها ویژه اولیاء الهی است در حالی که هر انسانی که مهارت های لازم را در این زمینه فرا گیرد می تواند به مرتبه مورد نظر دست یابد.

 

خبرگزاری شبستان: موفقیت در امور  معنوی همچون هر مهارتی نیازمند تمرین و استقامت است. کتاب کسب مهارت حضور تلاشی است برای گام به گام نمودن مراحل رسیدن به تمرکز در نماز تا این نعمت بزرگ خداوند  از یک تکلیف عادتی خارج شده و به حقیقتی تبدیل شود که لذت آن با هیچ لذتی در عالم طبیعت قابل مقایسه نیست،. برای درک بیشتر این مفهوم گفت و گویی با خانم «منصوره شایسته»، نویسنده کتاب «مهارت حضوردر نماز» ترتیب داده ایم و از وی می خواهیم که  که به پرسش های ما در این باره پاسخ دهد؟

 خانم شایسته به عنوان نخستین پرسش از شما می خواهیم درباره انگیزه و هدف خود از تالیفی اثری قطور با عنوان مهارت در نماز با ما سخن بگویید و اینکه آیا نماز خواندن از نگاه شما یک مهارت به شمار می آید؟

   هدف من از تالیف این اثر بیان این نکته بود که آن حضور قلب ویقینی که در انسان در هنگام نماز نیاز دارد که داشته باشد در واقع این حضور برای بیشتر افراد وجود ندارد و بیشتر کسانی که نماز می خوانند بیشتر به عنوان رفع تکلیف به این مقوله مهم الهی می نگرند در حالی حضور قلب در نماز نیازمند داشتن یک سری مهارت ها است که البته انسان نمی تواند یکباره به آن برسد بلکه باید با کسب مهارت و تمرین این مراتب را طی کند . البته بسیاری بر این باورکه یقین و حضور قلب در نماز تنها ویژه اولیاء الهی است در حالی که هر انسانی که مهارت های لازم را در این زمینه فرا گیرد می تواند به مرتبه مورد نظر دست یابد.

لطفا درباره اینکه لازمه داشتن این مهارت چیست، بفرمایید؟

لازمه داشتن این مهارت تنها برنامه ریزی است، مثلا اگر شما می خواهید نقاش شوید باید برنامه ریزی داشته باشد تا در زمان معینی به کلاس های نقاشی بروید ودر اثر استمرار و تلاش بتوانید مهارت لازم را برای نقاش شدن پیدا کنید. در مورد نماز نیز همین گونه است تنها لازمه این کار برنامه ریزی صحیح است که باید با عشق ، تلاش و پشتکار برای صعود  به اوج همراه باشد.

 چقدر زمان لازم بود تا اثر این چنینی به نتیجه برسد و به شکلی فعلی چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گیرد؟

 در مرحله اول تنها خودم بودم که یک سری از تمرین ها را انجام می دادم و بعدها این تمرین های به صورت فایل صوتی در کانال تلگرامی منتشر میشد که دوستان زحمت کشیدند که زمانی که در سال 94 که در مکه بودم این فایل را به کتاب تبدیل کردند که چندان مورد رضایتم نبود زیرا بیشتر جنبه شفاهی داشت، بنابراین تصمیم گرفتم کار را خودم به صورت نوشتاری و منظم بنویسم که حدود چهار سال زمان برای انجام این ار صرف شد، البته باید گفت که در حین انجام این کار فعالیت هایی دیگر نیز در دست داشتم وگر نه شاید کار زودتر نیز به نتیجه می رسید.

درباره فصل ها و بخش های کتاب توضیح دهید اینکه کتاب شامل چه بخش هایی می شود؟

این کتاب دو بخش اصلی دارد که بخش اول با دوهدف پیگیری می شود هدف اول درچندین مرحله  چگونگی کسب مهارت حضور است فرد دریک افق زمانی معین موفق به نمازی با حضور و حفظ شرایط باطنی می‌گردد برنامه ی آن شاید ابتدا به نظر سنگین بیاید اما کم کم به شرط استمرار در تمرین ها چنان لذتی از نماز می‌برد که بعد از اتمام آن عاشقانه منتظر نماز بعدی است و مصداق این حدیث رسول الله صلی‌الله علیه و آله می‌ گردد که فرمودند: بهترین مردم کسی است که به عبادت عشق ورزد، با آن مأنوس شود، با جان و دل آن را دوست داشته باشد، با بدن خود آن را به جای آورد و براى آن از انجام هر کاری فارغ گردد. چنین شخصى باکی ندارد که زندگى دنیایش به سختى بگذرد یا به آسانى»

هدف دوم بخش اول، بر نقطه عطف نماز یعنی اهدنا الصراط المستقیم متمرکز بوده  این توفیق را به فرد می دهد که نماز بر همه زندگی او سایه  افکند و افقی برای او ترسیم می‌گردد که نماز از حالت تکرار خارج شده و  نماز روزانه را روزی یک روزبرای اتصال به قافله پیامبران شهدا و صالحین ببیند(نعمت داده شدگان) وبا در خواست جدی  برای توفیق تطبیق شرایط همان روز با عمل ورو حیات آنها وجدا شدن از روزمرگی (ضالین )وصرف امکانات و سرمایه ها در راه مخالف رضای معبود( مغضوبین ) این استبعاد  از ذهن او گرفته می‌شود که این ظرفیت کمال،فقط برای انبیا، و صدیقین است.

 

در بخش دوم کتاب  خواننده با فلسفه نماز و اجزاء آن آشنا شده و خود را وارث حقیقتی می‌بیند که در طول تاریخ نبوت، تکامل پیدا کرده و با معرفت رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌و‌آله به آخرین درجه کمال خود رسیده است؛ بنابراین همه همتش به پاسداری از این امانت بزرگ تعلق می‌گیرد. علاوه بر این پس از تمرینات مستمر  می‌تواند تحقق اسرار نمازرا در وجود خود احساس کند.

در پایان اگر بیان نکته ای را در مورد اثر گذاری کتاب لازم می بینید بفرمایید؟

 این کتاب مانند کتاب های دیگر نیست که آن را از کتابفروشی ها بخرید و بخوانید و کنار بگذارید، بلکه کتاب را  باید درک  کرد و فهمید و آموزه های آن را بکار گرفت ، چرا که نماز سفره پر برکتی است که لذتش به تنهایی با تمام لذت های آدمی برابری می کند.

پایان پیام/37

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: معرفی کتاب

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۶۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تحلیل سعدالله زارعی از نقش رهبر انقلاب در مدیریت جریان مقاومت
 • هوشنگ مرادی کرمانی در کار کارگردان دخالت نمی‌کند / نویسنده‌ای که بیشترین اقتباس‌های سینمایی از آثارش صورت گرفته، هوشنگ مرادی کرمانی است
 • یک گام جلوتر از دیگران باشید
 • رضایت 66 درصد کاربران اینستاگرام از ساقط کردن پهپاد آمریکایی
 • توجه ویژه به بحران ایرلند شمالی | جایزه ادبی اورول برای رمان برنده بوکر
 • واکنش کاربران اینستاگرام نسبت به ساقط کردن پهپاد آمریکایی
 • وظیفه نویسنده شیعه قلم زدن در مسیر ولایت اهل بیت (ع) است
 • وظیفه نویسنده شیعه قلم زدن در مسیر ولایت اهل بیت (ع) است/ «فرشته ای در برهوت»؛ منبری مکتوب برای تبیین امامت
 • حمایت تمام قد کاربران شبکه های اجتماعی از مواضع انقلابی امام جمعه یزد +تصاویر
 • چگونه کتاب بخوانیم؟ کمتر بخوانید ولی دوباره بخوانید
 • اختلاف میان ائتلاف خود خوانده عربی بر سر جزیره سقطری یمن افزایش یافت
 • کاربران اینستاگرام بیش‌تر اهل کدام کشورند؟
 • آغاز ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش/یک گام جلوتر از دیگران باشید
 • اطلاعات کاربران در سنای آمریکا قیمت گذاری می شود
 • کاربران اینستاگرامی بیش‌تر اهل کدام کشورند؟ + نمودار
 • کاربران اینستاگرامی بیش‌تر اهل کدام کشورند؟
 • آماری از کاربران اینترنت و تلفن همراه در کشور
 • سنای آمریکا اطلاعات کاربران را قیمت گذاری می کند
 • واکنش کاربران به نفوذ یک زن در میان ۱۶ مدیر ارشد وزارت نفت