شهردار ارومیه گفت: امسال با فراهم‌سازی زمینه‌های صادرات شاهد صادارات در حدود 400 هزار تن سیب و 100 هزار تن انگور خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، محمد حضرت پور در جمع خبرنگاران بیان کرد:  برای توسعه بخش کشاورزی این استان و افزایش درآمدها به مقوله توسعه صادارت توجه ویژه می‌شود چرا که مقوله صادارات راه نجات بخش کشاورزی است و بسترهای لازم جهت صادرات نیز مهیا شده است.

وی اظهار کرد:  در آذربایجان‌غربی با وجود بخش صنعت اما باید همچنان به کشاورزی به دلیل اینکه منجر به افزایش درآمدهای مردم می‌شود توجه شود لذا جهت رونق اقتصادی در بخش کشاورزی در این استان باید به مقوله توسعه محصولات کشاورزی نگاه ویژه کرد که در سایه آن شاهد تحقق یکی از محورهای افق 1404 یعنی برخورداری مردم از اقتصاد پویا شد.

شهردار ارومیه عنوان کرد: هدف‌گذاری در توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان  با مهیا شدن بسترهای لازم طی سال‌های اخیر رقم خورده به‌طوریکه که شاهد افزایش صادارات محصولات به داخل و کشورهای خارج  بودیم و پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز در حدود 400 هزار تن سیب و 100 هزار تن انگور صادر شود. 

وی از برگزاری جشنواره‌های میوه‌های فصلی در تابستان و بازاریابی محصولات در سایه برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: باید از فرصت‌های لازم جهت صادارات میوه‌های هسته‌دار چون گیلاس به خارج از کشور با توجه به تقاضای بازارهای خارجی استفاده کرد.

شهردار ارومیه گفت:  جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی با فراهم سازی بسترهای لازم در کنار دستگاه های زیر ربط چون صنعت و معدن و تجارت  و جهاد کشاورزی هستیم و اینکه به این موضوع بخشی نگاه نکنیم و باید هر چقدر در توان داریم برای تحقق امر صادارات تلاش کرد.

 وی در پاسخ به این گفته‌های برخی اشخاص که چرا شهرداری به این مقولات ورود می‌کند، بیان کرد: متولی فروش محصولات کشاورزی  و تنظیم بازار فروش سازمان میوه و تره بار شهرداری ارومیه است و این شهرداری است که باید پیشرو در امر صادرات و بازاریابی در داخل و خارج از کشور باشد تا در سایه این اقدامات محصولات کشاورزی به فروش رسد و شاهد رونق اقتصادی باشیم.

حضرت پور با بیان اینکه  از بهمن سال گذشته  صادارت هندوانه  از ارومیه به اروپا  از میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه  انجام شد،  بیان کرد: در حال حاضر میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه به بزرگ‌ترین جایگاه صادرات محصولات کشاورزی استان مبدل شده است  به‌طوری روزانه از این میدان شاهد صادارات محصولات کشاورزی چون صادارات روزانه 200 تریلی هندوانه به خارج از کشور هستیم.

وی بیان کرد: محصول هندوانه می‌توانست ازشهر جیرفت صادر شود اما از آنجا که می‌خواستیم این مهم در ارومیه اتفاق بیفتد تا با بازاریابی مناسب ارومیه به عنوان مرکز صادارات محصولات کشاورزی به اروپا  شناخته شود و همواره تجار از کشورهای مختلف در این شهر جهت  امر صادارات محصولات کشاورزی حضور داشته باشند، این کار را از ارومیه انجام دادیم.

شهردار ارومیه تاکید کرد:  هر چقدر بتوانیم با تولید محصولات با کیفیت و رعایت استاندارها توسط تاجران در امر صادارت گام برداریم به همان اندازه شاهد افزایش درآمدها در بخش کشاورزی خواهیم بود.

وی افزود:با ارائه برنامه‌ها و پیگیری‌های لازم با توجه به تقاضای بازار شاهد  توسعه صادرات محصولات با کیفیت بهتری در فصل اوج تولید محصولات کشاورزی باشیم که در سایه این مهم  شاهد رونق اقتصادی در بخش کشاورزی، کاهش آسیب‌های اجتماعی چون سرقت در فصل تابستان خواهیم بود بود.

شهردار ارومیه یادآور شد:  هر چقدربه بخش کشاورزی این استان به عنوان قطب کشاورزی کشور توجه ویژه شود به همان اندازه شاهد اشتغال بیشتر در این حوزه و کاهش آسیب های اجتماعی  و رونق اقتصادی در بخش هتل، حمل و نقل و در نتیجه عمران و آبادانی  خواهیم بود  و تنها راه نجات استان در تحقق این مهم است.

وی ادامه داد: اگر امروز در سطح کشور در رتبه 28 در برخی  شاخص‌ها هستیم می‌توان  با اراده مردم،  تصمیمات و پیگیری‌های مناسب به رتبه‌های نخست دست یافت چراکه این استان با دارا بودن ظرفیت‌های بی‌شمار از نظر بسیاری از شاخص‌ها در رده‌های پنجم و ششم قرار دارد .

شهردار ارومیه با تشکر از استاندار آذربایجان غربی به‌دلیل آغاز حرکت‌ها در جهت توسعه استان در بخش سرمایه‌گذاری و صادرات و رونق تولید داخلی تشکر کرد.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات لازم جهت تحقق توسعه و رونق در بخش کشاورزی منجر به افزایش درآمدهای مردم و افزایش درآمدهای مردم باعث  افزایش منابع مالی شهرداری جهت توسعه و آبادانی شهر می‌شود، بیان کرد:  رونق اقتصادی در بخش کشاورزی منجر به افزایش سرانه درآمد مردم می‌شود و این یعنی یکی از محورهای افق 1404 یعنی برخورداری مردم از اقتصاد پویا تحقق می‌یابد.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هرکیلو سیب زمینی8هزار تومان

بازار سیب زمینی در ماه اخیر روند افزایشی داشته و قیمت این محصول در برخی مغازه‌ها به حدود ۸ هزار تومان می‌رسد. ناطقان: مدتی است که بازار سیب زمینی با روند صعودی قیمت همراه بوده و همچنان نیز ادامه دارد.این روند صعودی تا جایی پیش رفته که هر کیلو سیب زمینی در میادین تره بار بین ۵ هزار تا بیش از ۷ هزار تومان فروخته می‌شود.


در این بین سیب زمینی استانبولی ۷ هزار و ۲۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۶ هزار و ۳۰۰ تومان و سیب زمینی انباری و سردخانه‌ای با قیمت هر کیلو ۵ هزار و ۲۰۰ تومان به دست خریدار می‌رسد.

این درحالی است که قیمت هر کیلو سیب زمینی در مغازه‌های سطح شهر به حدود ۸ هزار تومان می‌رسد.

چندی پیش محمد رحیم نیازی رئیس انجمن ملی سیب زمینی در خصوص قیمت سیب زمینی و افزایش قیمت آن در بازار گفته بود از هفته اول خرداد برداشت سیب زمینی در شهرهای اصفهان و گرگان آغاز شده که تا چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت و با ورود این بار از سیب زمینی قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

این درحالی است که با وجود عرضه بالای سیب زمینی از شهرهای مختلف در روزهای اخیر تاثیر مثبتی در بازار دیده نمی‌شود و روند صعودی قیمت این محصول پر مصرف هنوز ادامه دار است.

البته با ممنوعیت صادرات سیب زمینی به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت از اواسط فروردین ماه قیمت این محصول با کاهش نسبی روبرو شد، اما این ممنوعیت در اواخر اردیبهشت ماه لغو و به دنبال آن افزایش دوباره قیمت را به همراه داشت.

ادامه افزایش قیمت‌ها در ماه اخیر صادرات را عامل اصلی نوسان قیمت سیب زمینی در بازار نشان می‌دهد که باید فکری به حال آن شود

بررسی روند صادرات سیب زمینی نیز در سال جاری نشان می‌دهد که در یک ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۱ هزار تن سیب زمینی به ارزش بیش از ۹ میلیون دلار به کشورهای مختلف جهان صادر شده که رقم قابل توجهی است.

حال مسئولین در این زمینه باید به گونه ای عمل کنند تا در کنار تامین نیاز داخل بازارهای هدف صادراتی را نیز حفظ کنند ولی این موضوع نباید باعث ایجاد آشفته بازار محصولات کشاورزی و به دنبال آن افزایش قیم شود.

منبع: تسنیم برچسب ها: سیب زمینی ، بازار ، روند افزایشی

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: انگور سيب منطقه آذربایجان غربی

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۷۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صنایع تبدیلی و تکمیلی حلقه مفقوده زنجیره تولید در بخش کشاورزی بردسکن
 • مقصران گرانی سیب‌زمینی
 • هرکیلو سیب زمینی ۸ هزار تومان
 • مقام اول فارس در تولید انگور
 • آشفته بازار سیب زمینی با موضوع تکراری صادرات/ هرکیلو سیب زمینی ۸ هزار تومان
 • آغاز برداشت انگور در فارس
 • پرونده گرانی سیب‌زمینی به ستاد تنظیم بازار می‌رود+ وزارت کشاورزی پاسخگو باشد
 • متهمان پرونده گرانی سیب‌زمینی را بشناسید
 • صادرات، سیب زمینی را گران کرد
 • صادرات، عامل گرانی دوباره سیب زمینی
 • صادرات، عامل گرانی مجدد سیب زمینی
 • صادرات عامل گرانی مجدد سیب زمینی شد
 • 70 درصد صادرات استان اردبیل محصولات کشاورزی است
 • آشفتگی بازار سیب‌زمینی ؛ قیمت ۸ هزار تومان !
 • صادرات عامل اصلی افزایش قیمت سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری است
 • آشفتگی بازار سیب‌زمینی و سکوت مسئولان
 • آشفتگی بازار سیب‌زمینی و سکوت مسئولان؛ قیمت ۸۰۰۰ تومان!
 • داربستی کردن تاکستان‌های ملایر شتاب گیرد
 • فرماندار: داربستی کردن تاکستان های ملایر شتاب گیرد