مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: حدود 4 ماه پیش جهت استقبال از سرمایه‌گذاران، مشاور اقتصادی به کار گرفته‌ایم و معرفی حدود 200 فرصت سرمایه‌گذاری در سراسر استان به صورت پیمایشی و میدانی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل مکرمی‌فر در پنل تخصصی بررسی سیاست‌های تشویقی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و هتل‌داری که شب گذشته در هتل توریست توس برگزار شد گفت: حدود 200 فرصت سرمایه‌گذاری در سراسر استان به صورت پیمایشی و میدانی انجام شده است‌؛ ریسک‌هایی که برای صیانت از سرمایه‌گذاران لازم است، در این پروژه‌ها پیش‌بینی شده و در واقع سرمایه‌گذار با 100 درصد اطمینان در هریک از این فرصت‌ها می‌تواند ورود پیدا کند و سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: این سرمایه‌گذاری‌ها و صاحب فرصت‌هایی که پیش‌بینی شده، بیش از 1000میلیارد تومان است و در میزان مبلغ‌ها متفاوت است؛ یعنی از 50 میلیون تا 500 میلیون تومان و مبلغ‌های بالاتر سرمایه‌گذاران می‌توانند حضور پیدا کنند. یکی از مزیت‌های این فرصت‌ها این است که در قالب آلبوم ارائه خواهد شد؛ همچنین به زودی همایش این سرمایه‌گذاری را در ماه آینده در استان خواهیم داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی بیان کرد: در سال گذشته 394 طرح داشته‌ایم که 19 میلیارد تومان با بهره چهار درصد دریافت کرده‌اند و 676 اشتغال مستقیم و پایدار ایجاد شده است. در سال جاری نیز این تسهیلات تداوم پیدا خواهد کرد. در واقع در استان، در قالب  تسهیلاتی تا سقف یک میلیارد به متقاضیان در حوزه سرمایه‌گذاری مصوبه  پرداخت می‌شود و بیشتر از آن تا سقف چهار میلیارد در سازمان این امر انجام می‌شود.

مکرمی‌فر عنوان کرد: 2000 تاسیسات گردشگری فعال در استان داریم، به طور مستقیم 35 هزار نفر و غیر مسقیم 90هزار نفر در این عرصه مشغول به کار هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر 291 تاسیسات گردشگری عمدتا در حوزه هتل و اقامت با حجم سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان در حال انجام است و با میانگین 50 درصد پیشرفت فیزیکی تاسیسات که در صورت بهره‌برداری 11 هزار شغل مستقیم را در استان ایجاد خواهد کرد. سقفی که در قانون پیش بینی‌شده در استان چهار هزار نفر است؛ اما در واقع سه برابر آن چیزی که باید باشد، خواهد بود. 

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: در این 291 تاسیسات گردشگری، 13 هتل  پنج ستاره در حال ساخت داریم؛ برابر با تمامی هتل‌های پنج ستاره‌ای که درحاضر در استان وجود دارد. 

مکرمی‌فر در خصوص سامانه الکترونیکی صدور مجوز معافیت اصولی تسهیلات گردشگری خاطر نشان کرد: این سامانه در جذب سرمایه‌گذاری و ورود سرمایه‌گذاران در عرصه گردشگری و توسعه گردشگری تاثیرگذار است و در واقع ظرف 48 ساعت سرمایه‌گذاران با مراجعه به سامانه می‌توانند معافیت اصولی خود را دریافت کنند.

وی افزود: این سامانه هنوز در حال افزایش سرعت است که به ساعت برسد، با توجه به تمهیداتی که همکاران اندیشیده‌اند که سرمایه‌گذاران در دفتر پیش‌خوان بتوانند معافیت اصولی خودشان را دریافت کنند تا این بروکراسی حاکم و قوانین دست و پا گیری که موجبات تعلل و تاخیر در سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری می‌شود، برداشته شود و شاهد توسعه روز افزون توسعه گردشگری در استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری در کشور باشیم. 

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اشاره کرد: با تفاهمی که با معاون رئیس‌جمهور و دستور ریاست جمهوری انجام شد، در 500 نقطه کشور زمین‎هایی قرار است به عنوان محرک‌ بخش گردشگری در اختیار سرمایه‌گذاران با اقساط طولانی مدت قرار بگیرد که عمدتا با هدف تحرک در توسعه گردشگری قلمداد می‌شود.

مکرمی‌فر تصریح کرد: یارانه‌های حمایتی تسهیلاتی داریم که در حال حاضر در حال انجام است. در سال97 ، دو میلیارد و 800 میلیون تومان به کمک بانک‌ها یارانه تسهیلاتی دادیم؛ به ویژه بانک ملی که همکاری خوبی دارند. در سال جاری نیز یک میلیارد تومان یارانه برای همین امر و حمایت از سرمایه‌گذاران تخصیص پیدا کرده است.

وی افزود: هدف از این برنامه‌ها این است که مهاجرت را از روستا به شهر معکوس کنیم و مهاجرت بیشتر از شهر به روستا باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اشاره کرد: 65 رویداد گردشگری شاخص تا پایان سال به استثنای نمایشگاه بین‌المللی داخلی و خارجی داریم و هر هفته به طور متوسط دو تا سه رویداد فرهنگی شامل نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مراسم آیینی در حال برگزاری است. 

مکرمی‌فر بیان کرد: استان خراسان رضوی به ویژه مشهد از مزایای ویژه‌ای نسبت به سایر استان‌ها به دلیل وجود مرقد امام رضا(ع)، فرودگاه بین‌المللی، راه آهن و سیستم حمل و نقل جاده‌ای،  اتوبان‌ها و مسیرهایی که به مشهد مقدس از سایر نقاط کشور منتهی می‌شود، برخوردار است. 

وی ادامه داد: 33 منطقه نمونه گردشگری در استان داریم و 16 روستای هدف گردشگری مصوب و ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه‌های مختلف تاریخی، طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی وجود دارد؛ همچنین مشهد در سال 2016 به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها مصوب شد. با توجه به این ظرفیت‌هایی که استان داراست، کمتر نیاز به تبلیغ دارد؛ به گونه‌ای که آمار گردشگران خراسان در سال 30 میلیون گردشگر داخلی و سه میلیون گردشگر خارجی بوده که این گردشگر خارجی هر سال با 20 الی 30 درصد رو به افزایش است.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال پنج میلیون گردشگر خارجی را در مشهد داشته باشیم.

مکرمی‌فر در ارتباط با بوم گردی‌ها خاطرنشان کرد: 146 بوم گردی را مجوز داده‌ایم که در حال حاضر 36 بوم‌گردی فعال هستند، 48 بوم‌گردی در مرحله تکمیل بوده و 8بوم‌گردی در مرحله افتتاح هستند و این بوم‌گردی‌ها تسهیلاتی با بهره 4 الی 6 درصد دریافت کرده‌اند و در واقع انگیزه‌ای است با توجه به استقبالی که گردشگران داخلی و خارجی از بوم گردی‌ها داشته‌اند که  بتوانیم حمایت لازم را داشته باشیم و این ظرفیت را رو به افزایش پیدا کنیم.

وی عنوان کرد: هدف بوم‌گردی‌ها این است که توزیع گردشگر و در واقع توازنی بین گردشگران در مشهد، در 28 شهرستان استان را که دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی و سایر موارد هستند را در پی داشته باشند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تیم ۲۰ نفره جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به منطقه آق قلا اعزام شد

احمدی گفت:تیم ۲۰ نفره جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برای استقرار سه روزه در منطقه آق‌قلای گلستان به منظور کمک به سیل زدگان و ارائه خدمات درمانی حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی «سید مجتبی احمدی» اظهار کرد : با توجه به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند سیل زدگان فراموش نشوند و نیز بنا به دستور رئیس محترم سازمان داوطلبان کشور ، کاروان سلامت به استعداد ۲۰ نفر متشکل از پزشکان، دندانپزشکان، تکنسین‌های داوریی، متخصص عفونی، روانشناس و کارشناسان مجرب بهداشت محیط و کارشناس تغذیه و متخصص زنان به منطقه آق قلا در استان گلستان اعزام شدند.

 

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی افزود: علاوه بر اعزام این کاروان سلامت، ۲ کامیون واجد مجموع ۲۰ تن اقلام زیستی و پک بهداشتی ، آرد، برنج، کنسروجات و آب معدنی نیز به این منطقه ارسال شد همچنین در ماه مبارک رمضان نیز ۲ کاروان حمایتی دیگر نیز به مناطق سیل‌زده گلستان اعزام شده بود.

 

گفتنی است: از ابتدای موعد ارسال کمکهای مردمی استان خراسان رضوی به گلستان به عنوان معین این استان، بیش از ۵ محموله به ارزش ۳ میلیارد ریال به گلستان ارسال شده است.

پایان پیام/483

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

ساناز کریمی درگذشت

کلیدواژه: سرمايه گذاري منطقه خراسان رضوی

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۷۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رصد مستمر عرصه های طبیعی خراسان رضوی به منظور جلوگیری از آتش سوزی
 • دیدار مدیرکل بنیادشهید خراسان رضوی با مسئول سازمان بسیج ادارات
 • توافق مهم استانداری و دادستانی/تفویض برخی اختیارات وزیران به استان خراسان رضوی
 • نتایج انفرادی مسابقات کشوری دو و میدانی مردان نابینا و کم بینا
 • اینترنت خراسان رضوی فردا قطع می شود
 • مختل شدن خطوط اینترنتی خراسان رضوی در ۲۶ خرداد
 • احتمال قطع اینترنت در خراسان رضوی
 • ارتباط اینترنتی در خراسان رضوی دچار اختلال می شود
 • آغاز به کار پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان
 • استاندار خراسان رضوی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد
 • انعقاد تفاهم‌نامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی دینی با اداره‌کل کار خراسان رضوی
 • بارش‌های رگباری و پراکنده خراسان رضوی را فرا می‌گیرد
 • مشهد| ۹۹۸ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود
 • آمادگی کامل خراسان رضوی برای پذیرایی از مسافران در تابستان
 • اجرای طرح اکوکمپ گردشگری تا یک ماه آینده/ظرفیت آب‌بندان‌های فریدونکنار مغفول ماند
 • دبیر فدراسیون دو و میدانی: کسب مدال حدادی در المپیک را برنامه ریزی کردیم
 • مسیر ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاری افغانستانی‌ ها ایجاد می‌شود
 • وقتی خواب از چشمان تروریست‌ها ربوده شد / این شهر به قبرستان متجاوزان در شمال سوریه تبدیل می‌شود! + تصاویر و نقشه میدانی
 • وقتی خواب از چشمان تروریست‌ها ربوده می‌شود / این شهر به قبرستان متجاوزان در شمال سوریه تبدیل می‌شود! + تصاویر و نقشه میدانی