به گزارش آخرین نیوز از صداوسیما، شبکه المیادین به نقل از منابع محلی در عمان گزارش داد: دو نفتکش غول پیکر حامل نفت خام در دریای عمان هدف حمله قرار گرفتند.

منابع محلی در کشور عمان صبح امروز اعلام کردند: صدای مهیب دو انفجار پیاپی از داخل دریای عمان شنیده شده است .  براساس بررسی های انجام شده، دو نفتکش مورد هدف قرار گرفته است .بر اساس اخبار تکمیلی این دو کشتی از نوع سوپرتانکر بوده و حامل نفت خام از خلیج فارس به کشوری  بوده است.
منابع محلی در کشور پاکستان نیز صدای انفجار را تایید کردند.
همچنین لحظاتی قبل دو نفتکش مورد نظر اعلام کردند مورد هدف قرار گرفته و از دولتهای حاشیه دریای عمان درخواست کمک کرده اند. 
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است.یک منبع آگاه اعلام کرد علت انفجار در نفتکش فرانت آلتر شرکت کشتیرانی فرانت لاین در خلیج عمان هنوز مشخص نیست.

    کاهش ارزش اوراق قرضه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس 

به دنبال آنکه دو نفتکش در حملاتی مشکوک در خلیج عمان هدف قرار گرفتند ارزش اوراق قرضه بین المللی که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس منتشر می کنند روز پنجشنبه کاهش یافت.

 

نفتکش "فرانت التیر" به طور کامل غرق شد
خبرگزاری یونیوز اعلام کرد نفتکش "فرانت التیر" که در دریای عمان هدف قرار گرفته بود، به طور کامل غرق شد

سخنگوی شرکت کشتیرانی فرانت لاین نروژ اعلام کرد نفتکش فرانت التیر این شرکت با توجه به اطلاعات به دست آمده از نفتکش مجاور در خلیج عمان همچنان در آتش می سوزد و غرق نشده است.

مقامات دریایی نروژ اعلام کردند ­نفتکش فرونت‌ آلتیر Front Altair، متعلق به شرکت نروژی فرونت‌لاین، پنجشنبه صبح بین امارات و ایران هدف حمله قرار گرفت و وقوع سه انفجار در این کشتی گزارش شده است.

 

نفتکش کوکوکا کاریدجس در معرض خطر غرق شدن قرار ندارد

به گزارش خبرگزاری رویترز ، یک منبع آگاه اعلام کرد نفتکش کوکوکا کاریدجس همچنان در خلیج عمان حضور دارد و احتمال غرق شدن آن را رد کرد.

مدیر شرکت ژاپنی کوکوکا سانجیو گفت: کشتی ظرف 3 ساعت دو بار هدف حمله قرار گرفت.

 

رویترز از حمله به یک نفت کش دیگر در آب های امارات خبر داد 

خبرگزاری رویترز مدعی شد روزنامه تریدویندز پنجشنبه به نقل از منابع ناشناس صنعت کشتیرانی، از اصابت یک اژدر به یک نفتکش متعلق به شرکت ”فرانتلاین“ نروژ در آبهای ساحلی فجیره در امارات متحده عربی خبر داد. 
به گزارش خبرگزاری رویترز از اسلو، مسئولان شرکت فرانتلاین برای اظهارنظر در این باره در دسترس نبودند.

 

نخستین تصاویر از نفت کش ها  

برخی منابع، تصویری از حادثه برای نفتکش‌ها در دریای عمان منتشر کرده‌اند. خبرگزاری صدا و سیما نیز تصویری اختصاصی را از این حادثه منتشر کرد

        خدمه نفتکش ها سالم هستند  به گزارش خبرگزاری رویترز از دبی، منابع تجاری و کشتیرانی پنج شنبه اعلام کردند در پی سانحه ای در خلیج عمان، دو تانکر تخلیه شدند. همه خدمه این دو تانکر سالم هستند.
این منابع این دو تانکر را نفتکش فرونت التر که با پرچم جزایر مارشال تردد می کند و یک تانکر هم با پرچم پاناما اعلام کرده اند.
تا کنون متصدی های این دو تانکر یا مقامات در عمان یا کشور همسایه یعنی امارات عربی متحده این سانحه را تایید نکرده اند. ماه گذشته چهار تانکر در امارات متحده عربی هدف حمله قرار گرفت.   آتش سوزی گسترده در نفتکش ها خبرگزاری یونیوز  از آتش سوزی گسترده در سطح نفتکش های هدف قرار گرفته در دریای عمان خبر داد. یک منبع آگاه اعلام کرد در نتیجه اتفاقی که در خلیج عمان روی داد به بدنه نفتکش کوکوکا کاریدجس در قسمت راست آن آسیب وارد شده است.  

هشدار یک گروه امنیت دریایی انگلیس

یک گروه امنیت دریایی انگلیس درباره یک رویداد نامشخص در خلیج عمان هشدار داد و خواستار هوشیاری کامل همزمان با تنش ها بین ایران و آمریکا شد.

 

یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در حال غرق شدن است

خبرگزاری یونیوز اعلام کرد داده هایی دریافت کرده است مبنی بر این که یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در دریای عمان به زودی غرق می شود.

 

افزایش دو دلاری قیمت نفت 

شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد: پس از وقوع حادثه انفجار دو نفت کش در دریای عمان قیمت نفت خام برنت بیش از 2 دلار افزایش یافت.

سی ان بی سی از افزایش بیش از 3 درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی حادثه برای دو نفتکش در خلیج عمان در نزدیکی سواحل ایران خبر داد.

منبع: آخرین نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حادثه اخیر برای نفتکش‌ها در بندر فجیره امارات و دریای عمان کار یک گروه بود؟

رویداد۲۴ الجزیره نوشت: صبح روز پنجشنبه، منطقه خلیج فارس از خواب بیدار شده و شاهد اتفاق تازه‌ای بود که این بار به هدف گرفته شدن دو نفت کش در دریای عمان مربوط می‌شد؛ که یکی از این نفت کش‌ها نروژی و دیگری سنگاپوری بود.

در ادامه این مطلب آمده است: به نظر می‌رسد آتشی که بخش‌هایی از دو نفت کش را در خود فرو برد، بار دیگر منطقه را به لبه پرتگاه مقابله می‌کشاند.

خسارت سنگینی به این کشتی‌ها وارد شده و حتی حادثه با غرق شدن کامل یکی از آن‌ها همراه بود. اما ضرر‌های که این اتفاق برای صلح و امنیت در منطقه دارد، بسیار عمیقتر است.

حملات اخیر ما را به یاد حوادث مشابهی که برای کانتینر‌های دیگر در آب‌های منطقه‌ای دولت امارات و در نزدیکی بندر الفجیره اتفاق افتاد می‌اندازد؛ علاوه بر اینکه پیچیدگی سنگینی روز به روز در مورد طرف انجام دهنده این حملات و اهداف آن، در ذهن ما سایه می‌اندازد.

با اینکه انجام دهنده حملات همچنان ناشناخته است؛ و هیچکس تا کنون نمی‌داند آیا طرفی که عامل شعله ور شدن کشتی‌ها در دریای عمان است، همان عامل عملیات خرابکارانه در الفجیره است؟ اما می‌توان گفت: این دو حادثه شباهت زیادی به یکدیگر دارند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

* مکان: این دو حمله در دریای عمان اتفاق افتاد و در منطقه حد فاصل بین ایران و امارات و با اینکه حمله اول در منطقه اقتصادی در محدوده الفجیره و وابسته به امارات صورت گرفت، حمله روز پنجشنبه در منطقه نزدیک به ایران و در فاصله ۲۵ مایل دریایی از بندر جاسک ایران انجام شد.

* کانتینر‌های نفت: از دیگر وجوه شباهت در دو حادثه، هدف گرفته شدن دو کانتینر بزرگ نفت است که نگرانی‌های زیادی را در مورد سلامت تجارت در سایه تنش فعلی در منطقه به دنبال دارد و سوالات دیگری را در خصوص اینکه کدام طرف از تنش موجود سود می‌برد، بر می‌انگیزد.

اتهامات متعددی وجود دارد؛ از جمله ادعای طرف‌های سعودی و اماراتی و حتی امریکا از احتمال دست داشتن ایران یا طرف‌های وابسته به آن در حمله قبلی است؛ این طرف‌ها معتقدند که تهران با اینگونه اقدامات قصد دارد به جهان ثابت کند که آتش تمام منطقه را فرا می‌گیرد.

اما روز پنجشنبه، ایران به سرعت رابطه با حمله دریای عمان را رد کرده و انگشت اتهام خود را متوجه دیگر طرف‌ها کرد.

افزون بر این، یک احتمال دیگر نیز وجود دارد که نزدیکان به ایران قائل به آن هستند و براساس آن این حملات می‌تواند توسط جهاتی برنامه ریزی شده باشد که خاموش شدن آتش بحران بین ایران و ایالات متحده به نفع آن‌ها نیست و این طرف‌ها می‌خواهند تنش در منطقه بُعد تازه‌ای به خود بگیرد تا بر این امر تاکید کند که ایران تهدید بزرگی برای امنیت خلیج است.

این احتمال زمانی تقویت می‌شود که نظری داشته باشیم به کاهش هیاهوی جنگ و پدیدار شدن نشانه‌های صلح بین تهران و واشنگتن.

حال، در گوش واشنگتن زمزمه می‌شود و طرف‌هایی که خواستار ادامه تنش‌ها هستند، منتظر واکنش آمریکا به حادثه جدید هستند. به این ترتیب، خلیج در معرض یک تابستان داغ سیاسی و امنیتی قرار گرفته است. منبع: انتخاب برچسب ها: رویداد24 ، حادثه نفتکش های دریای عمان ، دریای عمان ، انفجار بندر فجیره ، انفجار نفتکش ها ، حمله به نفتکش ها ، حمله به نفتکش های دریای عمان ، حادثه انفجار نفتکش سرگرمی

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

ساناز کریمی درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.akharinnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۸۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شورای همکاری خلیج فارس حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان را محکوم کرد
 • کمیته حقیقت‌یاب حوادث مشکوک خلیج فارس را بررسی کند
 • ماهیگیری تندروها در دریای عمان
 • گزارش نیویورکر از سانحه برای دو نفتکش در دریای عمان؛ امیدها برای کاهش تنش ها در خلیج فارس فروکش کرد
 • گمانه زنی ها از عوامل دخیل در حادثه نفت کش ها
 • ژاپن تایمز: حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان کار ایران نبود
 • ژاپن تایمز: حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان کار ایران نبوده است
 • افزایش قیمت طلای جهانی و نفت پس از حادثه دریای عمان/ کاهش شدید مبادلات ارزی در جهان/ همکاری غول‌ها برای توسعه خودرو‌های برقی و خودران/ حداقل و حداکثر قیمت طلای سرخ
 • افزایش هزینه بیمه کشتی‌ها در خلیج فارس پس از حادثه در دریای عمان
 • خودداری شرکت های بزرگ نفتکش از خدمات رسانی به خلیج فارس
 • رویترز: هزینه بیمه کشتی‌ها در خلیج فارس دست‌کم ۱۰ درصد افزایش یافت
 • تعلیق اعزام نفتکش از سوی مالکان کشتی‌هایی که مورد حمله قرار گرفتند
 • دو شرکت مالک نفتکش ارسال شناورهای خود به خلیج فارس را تعلیق کردند
 • رای الیوم: احتمال دارد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسراییل پشت انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان باشند
 • ۲۰ حادثه برای نفتکش‌ها در یک دهه
 • واکنش وزیر نفت سعودی به حادثه نفتکش ها در دریای عمان
 • دو شیء پرنده به نفت‌کش‌ها در دریای عمان آسیب رساندند
 • علت انفجار دو نفتکش در درياي عمان/ مظنون اصلي حمله به نفتکش ها کدام کشور است؟
 • سرویس‌های امنیتی آمریکا و موساد مظنون اصلی ناامن کردن صادرات نفت خلیج فارس و دریای عمان هستند