به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، صبح امروز نشست خبری آمار و تحلیل تصادفات در جاده‌های خراسان جنوبی با حضور سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در فرماندهی انتظامی استان برگزار شد.

علیرضا رضایی نیز در این نشست عنوان کرد: در این مدت ۴۹ فقره تصادف فوتی در استان داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه بیشترین متوفیان تصادفات رانندگی را جوانان ۲۰ تا ۴۰ ساله تشکیل می‌دهند ادامه داد: آمار متوفیان تصادفات امسال ۶۴ نفر بوده که این آمار نسبت به سال گذشته در مدت مشابه ۶۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: ۷۹۷ نفر نیز در تصادفات ابتدای امسال تاکنون مصدوم شدند که این آمار هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی از افزایش ۵۰ درصدی برخورد با تخلفات حادثه ساز خبر داد و افزود: در همین راستا ۷۰۶ خودرو توقیف شده که از این تعداد ۶۱۲ دستگاه به علت تخلفات حادثه ساز بوده است.

سرهنگ رضایی یادآور شد: وضعیت حوادث رانندگی و میزان تلفات آن در استان از نرم کشوری بیشتر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به وقوع ۶ حادثه رانندگی که اتوبوس در آن نقش داشته است بیان کرد: اکثر متوفیان از قشر جوان هستند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت :۴۶ درصد حوادث فوتی و جرحی در راه‌های اصلی، ۴۴ درصد روستایی و ۱۰ درصد در راه‌های فرعی رخ می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین نوع تصادفات، واژگونی و خروج از جاده بوده است افزود: اقدامات خوبی از جمله شیب شیروانی و ایمن سازی دهانه پل‌ها شروع شده که نیاز به تکمیل دارد تا شدت تصادفات کاهش یابد.

سرهنگ رضایی با اشاره به تحلیل سه علت در تصادفات جاده‌ای بیان کرد: بالغ بر ۷۰ درصد تصادفات استان به خاطر عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و تجاوز به چپ رخ می‌دهد.

وی بر توجه موتورسواران برای استفاده از کلاه ایمنی نیز تاکید کرد و گفت: آماده ارائه آموزش‌های لازم به خصوص در روستاها هستیم.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۰ درصد متوفیان حوادث رانندگی را سرنشینان خودروها شامل می‌شود ادامه داد: بستن کمربندی ایمنی نقش بسزایی در کاهش تلفات رانندگی دارد که لازم است تمام سرنشینان آن را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است افزود: دو استان پهناور دیگر هر کدام ۲ اداره کل راهداری دارند.

سرهنگ رضایی ادامه داد :۱۱ درصد راه‌های آسفالته، ۷.۵ درصد راه‌های شریانی و ۵.۲ درصد راه‌های روستایی کشور در خراسان جنوبی واقع شده است.

وی افزود: سهم بزرگراه‌ها در خراسان جنوبی ۲.۵ درصد است که به شکل باند دوم جاده‌ها احداث شده و به عنوان جاده یک طرفه از آن استفاده می‌شود.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۲۹۲ پل در راه‌های استان ساخته شده گفت: هفت هزار و ۳۵۲ پل در جاده‌های اصلی و ۲ هزار و ۵۴۰ پل در راه‌های فرعی وجود دارد.

وی از شناسایی ۲۷ نقطه حادثه خیز شناسنامه دار در استان خبر داد و افزود: هشت نقطه در سال‌های گذشته برطرف شده و ۱۹ نقطه دیگر به قوت خود باقی است که آشکارسازی و اقدامات ایمنی اولیه انجام شده اما نیاز به اصلاح دارد.

سرهنگ رضایی ادامه داد: ۳۰ نقطه پر تصادف هم در جاده‌های استان شناسایی شده که در اولویت است و باید به عنوان نقاط حادثه خیز معرفی شود تا اعتبارات ملی برای اصلاح آن اختصاص یابد.

وی با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۴۶۹ نفر راننده حمل و نقل بار و مسافر در استان از آنها به عنوان کاربران دائمی جاده‌ها یاد کرد و گفت یکی از مشکلات جاده‌ای استان نبود تجهیزات آتش نشانی است که این امر موجب می‌شود خودروها کاملاً در آتش بسوزد.

وی قاچاق سوخت را یکی دیگر از علل وقوع برخی تصادفات عنوان کرد و گفت: برخی نقش‌های پنهان در تصادفات وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ رضایی با اشاره به وقوع سیل در اواخر اسفند سال گذشته و اوایل امسال در استان بیان کرد: در این ارتباط اقداماتی خوبی در بحث کنترل راه‌ها با مشارکت پلیس و راهداری انجام گرفت.

وی ادامه داد: در محورهای اصلی استان به خاطر وقوع سیل امسال ۲۰۴ پل، ۱۵۸ آبنما و ۷۸ راه آسیب دیده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اضافه کرد: در راه‌های فرعی روستایی نیز ۱۷۰ پل، ۴۸۶ آبنما و ۲۰۹ کیلومتر راه دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش تصادف وقوع سیل در استان بوده است تصریح کرد: برخی محورها مثل دیهوک راور، عشق آباد بردسکن و نهبندان شهداد به خاطر سیل آسیب جدی دیده که بار ترافیک این محورها روی جاده‌های دیگر استان قرار گرفته لذا سوانح افزایش پیدا کرده است.

سرهنگ رضایی کنترل قاچاق سوخت و افزایش روشنایی به خصوص در پارکینگ‌های جاده‌ای را در کاهش تصادفات اثرگذار دانست و افزود: قرارگاه کاهش تصادفات هر ماه در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار می‌شود که به تجزیه و تحلیل تصادفات می‌پردازیم.

وی از ورود خودروهای کنترل نامحسوس هوشمند به استان خبر داد و گفت: این خودروها مجهز به سیستم سرعت سنج هستند که به زودی رونمایی خواهند شد.
 رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به بازدیدهای مشترک در ۳۰ کیلومتری شهرها بیان کرد: ۲۲۶ ورودی غیر مجاز در این محدوده‌ها مسدود شده است.
 وی نقش رسانه‌ها را در کاهش حوادث رانندگی یادآور شد و گفت: همانطور که برای جاده بیرجند - قاین از طریق رسانه‌ها جو روانی ایجاد شد که رعایت نکات ایمنی را از سوی رانندگان در پی داشت برای سایر محورها نیز نیازمند همکاری رسانه‌ها در فرهنگ سازی هستیم.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افزایش ۱۶۳ درصدی جرائم سایبری در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی محمدپور صبح دوشنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی با موضوع بررسی اثر احتمالی توسعه اینترنت پرسرعت روستایی در گسترش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری جرائم سایبری خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۳ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به رشد ۲۰۳ درصدی جرائم مالی سایبری در فضای مجازی خراسان جنوبی اظهارکرد: کشف جرائم و مجرمان اینترنتی نیز در سه ماهه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۹ درصد افزایش داشته است.

محمدپور ادامه داد: در سه ماهه نخست سال گذشته حدود ۳۱۹ میلیون تومان از طریق فضای مجازی از مردم خراسان‌جنوبی کلاهبرداری شده است که این میزان در فضای مجازی به یک میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: همه این آمارها را باید با توجه به این نکته تحلیل کرد که بسیاری از جرائم سایبری به ویژه در حوزه مزاحمت‌های اینترنتی و هتک حیثیت به پلیس فتا و یا مراجع قضایی به دلایل عدیده گزارش نمی‌شود.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان‌جنوبی اگر مجرمان مالی سایبری از خارج از استان هستند ولی متأسفانه در حوزه مزاحمت‌های اینترنتی و موضوع سایت های مستهجن از داخل استان هستند.

محمد پور اظهار کرد: با توجه به پایین‌تر بودن اطلاعات لازم برای استفاده از فضای مجازی در روستاها نسبت به شهر و حضور کمتر رسانه‌های جمعی در این مناطق حضور اینترنت پرسرعت در روستاها بدون آگاهی بخشی لازم بی شک آسیب‌زا است.

وی بیان کرد: باید قبل از اینکه پهنای باند اینترنت وارد روستاها شود با برنامه‌ریزی لازم و مناسب نسبت به آگاهی بخشی جوانان روستایی کار کنیم.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی ادامه داد: حضور اینترنت همانطور که در شهر زندگی سالم و اصیل شهرنشینی را تغییر داده و موجب افزایش شکاف های بین والدین و فرزندان شده است، در روستاها نیز این تأثیر را خواهد گذاشت.

محمد پور با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی پلیش فتا تنها در شهرهای بیرجند و طبس وجود دارد، افزود: راه‌اندازی پلیس فتا در سایر شهرستان‌ها نیز بی‌شک می‌تواند نقش مهمی در پیگیری آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

وی گفت: در خراسان‌جنوبی شعبه مختص جرائم سایبری و اینترنتی در مجامع قضایی ندارد که پیگیری این مهم نیز لازم و ضروری است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه وضعیت ارتباط جوانان به اینترنت از عادت به استفاده به اعتیاد به آن تبدیل شده است، یادآور شد: اوضاع فضای مجازی در خراسان‌جنوبی مطلوب نیست و با فضای حقیقی فاصله دارد.

کد خبر 4643038

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

کلیدواژه: اصحاب رسانه جاده های استان خراسان جنوبی خودرو رئیس پلیس راه

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۷۲۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حادثه رانندگی در جاده اراک - فرمهین یک کشته برجا گذاشت
 • ۱۰ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد/ افزایش ۴۲ درصدی کشفیات
 • بیش از 86 درصد آمار تصادفات منجر به فوت کرمان در 8 شهرستان
 • بخش عمده‌ای از تلفات استان کرمان مربوط به تصادفات درون‌شهری است
 • جان باختن هزار و ۷۴ نفر در تصادفات کرمان
 • فوت ۴۰۵ دانش‌آموز موتورسوار در تصادفات سال ۹۷
 • لزوم تدوین برنامه جامع کاهش تصادفات در استان
 • تصادف منجر به فوت در شهر قم ۳۰ درصد افزایش داشته است
 • بیش از ۳۷۰۰ موتورسوار در تصادفات سال گذشته جان باختند
 • ساز مرگ در جاده آب حیات سرفاریاب کوک شده است
 • تلفات تصادفات درون شهری استان کرمان ۴۲ درصد کاهش یافت
 • تعداد زیادی از تلفات تصادفات استان کرمان در مراکز درمانی فوت شدند
 • شناور تایدواتر همچنان در توقیف کویتی‌ها
 • رونق صنعت پولساز تصادفات ساختگی + صوت
 • تصادف محور فیروزآباد- شیراز ۵ فوتی و ۴ مجروح برجای گذاشت
 • افزایش 68 درصدی متوفیان حوادث جاده‌ای زنگ خطری در خراسان جنوبی/ سهم 54 درصدی عامل انسانی در تصادفات
 • تصادفات جاده ای خراسان جنوبی 2 کشته و 6 مصدوم داشت
 • شناور تایدواتر پس از ۶ ماه همچنان در توقیف کویتی‌ها
 • خودرو های آب فروشان در رودهن توقیف شد