هشدار سخنگوی دولت به کشورهای منطقه در پی انفجار نفتکش های دریای عمان/ در تله سودجویان بی‌ثباتی نیفتید!

سخنگوی دولت نسبت از وقوع انفجار دو نفتکش مرتبط به ژاپن در دریای عمان به شدت ابراز نگرانی و تاسف کرد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی با بیان اینکه «همه کشورهای منطقه باید مراقب باشند تا در تله فریب کسانی که از بی ثباتی در منطقه سود می برند نیفتند»، تاکید کرد: دولت ایران آماده همکاری های امنیتی، منطقه ای  برای تضمین امنیت از جمله در آبراه‌های استراتژیک است.

«پیش از ظهر امروز شبکه المیادین از حمله به دو نفتکش بزرگ حامل نفت خام در دریای عمان خبر داد. دو نفتکش سنگاپوری و نروژی صبح امروز (پنج‌شنبه) در آب‌های خلیج عمان دچار حادثه شده و در پی آن انفجارها و آتش سوزی‌هایی در این دو نفتکش رخ داد. بعد از این حادثه کادر این دو نفتکش تخلیه شدند.»

 

منبع: ایران آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واکنش سخنگوی دولت به ویدئوی پلیس و دختر تهرانپارس: رئیس‌جمهور با وزیرکشور صحبت کردند| نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است| تحریم طریف جلوی گفت‌وگو را می‌گیرد| صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی دولت با تاکید بر این که موضوع حادثه پارک شرق تهران نیازمند رسیدگی قضایی است، ‌گفت: نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است ولی قطعاً نوع واکنش ماموران قانون با این موضوع قابل قبول نیست.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ «علی ربیعی» روز چهارشنبه بعد از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره حادثه پارک در شرق تهران و برخورد نیروی انتظامی گفت: اطلاع دارم که رئیس جمهور با وزیر کشور در این زمینه صحبت کردند.

وی با بیان اینکه این موضوع نیازمند رسیدگی قضائی است، افزود: اساساً نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است ولی نوع واکنش مأموران قانون با جرم- اگر برفرض جرمی صورت گرفته- قطعاً این روش قابل قبول نبوده است و مطمئن هستیم رئیس شورای امنیت کشور هم در این زمینه تذکر لازم را داده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه باید به سمتی برویم که روش‌های مناسب را با موضوعات مختلف داشته باشیم گفت: اجازه بدهید موضوع به یک جامعیتی برسد که نتیجه آن را اعلام کنیم.

ربیعی یادآور شد: فرمانده نیروهای انتظامی هم از این نوع برخورد راضی نبوده و همین اندازه به ما کمک خواهد کرد تا روش‌هایی اتخاذ شود که افراد نسبت به این نوع روش‌ها آگاه شوند و مأموران ما باید بدانند در کنار زحماتی که می‌کشند از روش‌هایی که غیرقانونی و غیرشرعی است استفاده نکنند چرا که این روش‌ها از سوی نظام، دولت و فرماندهان خودشان قابل قبول نیست.

۵۰ میلیارد تومان به مبارزه با آفت ملخ‌ها اختصاص داده شد

ربیعی همچنین در خصوص مصوبات امروز هیأت دولت گفت: در جلسه امروز تصمیمی در خصوص اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با آفت ملخ اتخاذ شد ولی مهم‌ترین بحث امروز که هنوز هم جریان دارد، اصلاح ساختار بودجه است. این اصلاح ساختار نه فقط درباره اصلاح ردیف‌ها، بلکه اصلاحات پارادایمی است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امیدواریم با این اصلاحات وابستگی به نفت کمتر شود اظهارداشت: این اصلاحات در جلسات آینده اقتصادی سران قوا مطرح می‌شود.

برنامه منظمی برای بیانات رئیس جمهوری با رسانه‌ها پیش بینی می‌کنیم

وی درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رئیس جمهور با خبرنگاران نشستی خواهد گذاشت، گفت: برنامه‌های رئیس جمهوری به من واگذار شده است و سعی می‌کنم سوال‌های مطرح شده را با دوستان جمع آوری و محدوده بحث را مشخص کنیم. امیدوارم در آینده‌ای نزدیک مصاحبه رئیس جمهوری هم رادیو، تلویزیونی و هم مطبوعاتی سامان پیدا کند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بنا داریم در سال ۹۸ و در مدت ۸ ماهه باقی مانده، برنامه منظمی برای بیانات رئیس جمهوری با رسانه‌ها پیش بینی کنیم.

ربیعی با اشاره به تحریم پتروشیمی ایران همزمان با حضور نخست وزیر ژاپن در تهران اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا همان زمان که نخست وزیر ژاپن در ایران بود و پیام‌هایی از سمت آمریکایی‌ها داشت، پتروشیمی ما را تحریم کردند یعنی در حین ملاقات و گفت و گوی رئیس جمهوری خبر تحریم پتروشیمی آمد.

صاحب فتوای حرمت سلاح هسته‌ای را تحریم می‌کنند

وی اضافه کرد: رئیس جمهورآمریکا ادعای مذاکره می‌کند و چهره‌ای از خود نشان می‌دهد که ماییم که می‌خواهیم مذاکره کنیم ولی می‌خواهند مذاکره کننده را تحریم کنند و یا صاحب فتوای حرمت سلاح‌های هسته‌ای را تحریم می‌کنند، این اقدامات هم برای مردم ما و هم برای جهانیان روشن شده و این رفتارها اجماعی را که تلاش می‌کنند علیه ایران ایجاد کنند از بین می‌برد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه تحریمی که برای رهبر انقلاب اعمال کردند وحدت ملی ما را افزایش می‌دهد، گفت: این توهین به یک ملت است. آثارش قطعاً این طور که پیش بینی کردند، نهادها و مؤسسات مالی را می‌خواهند مورد تحریم قرار دهند که به نحوی وابسته به دستگاهی است که در حقیقت نه اداره آنها بلکه جزو اموالی هستند که مدیرانی که آنجا قرار می‌گیرند از دفتر رهبری گمارده می‌شوند.

وی یادآور شد مهمترین این تحریم‌ها در حوزه پتروشیمی بوده که قبلاً تحریم شده‌اند و چیزی جدیدی حتی در مؤسسات اقتصادی هم اضافه نخواهد شد.

ربیعی افزود: این کارها غیرمتعارف است و از جنبه اقتصادی و عملی چیز زیادی اضافه نخواهد کرد و شاهد هستید که موضوعات تحریم را از یک جایی شروع می‌کنند و دوباره باز از جای دیگری هم اقدام می‌کنند.

گفت و گو را تحریم می‌کنند

سخنگوی دولت همچنین درباره تحریم وزیر امور خارجه گفت: اگر هم بخواهند که آقای ظریف را تحریم کنند آن طور که علائمش هست خیلی سفت و محکم در این زمینه نیامدند در حقیقت خودشان می‌خواهند گفت و گو را تحریم کنند. چون ظریف گروه بی را به نحوی بازنمایی کرد که چهره‌شأن مشخص شد.

سخنگوی دولت در عین حال گفت: رقابت‌های داخلی آمریکا و بحث‌هایی مانند اینکه کری با ظریف در ارتباط است و یا آنها گفت و گو را شروع کرده بودند هم در اینگونه تصمیمات و اتفاقات بی تأثیر نیست.

ربیعی با بیان اینکه ما در مقابل همه تحریم‌ها سازوکارهای مناسب خود را اتخاذ می‌کنیم، گفت: شاهد هستید آن طور که تصور می‌کردند پس از هر تحریمی یک نوسان بزرگ اقتصادی و اجتماعی رخ می‌دهد این طور نیست و بلکه آثار معکوس هم داشته است.

تبعیضی برای کار زنان قائل نیستیم

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه در جزیره هنگام صیادان زن گفته اند که مانع از صیادی آنها شده‌اند، حتی معاون شیلات آن منطقه نیز در این باره اطلاع رسانی کرده است، موضع دولت در این خصوص چیست؟ اظهار داشت: ما به هیچ عنوان تبعیضی برای کار زنان قائل نیستیم نه قوه مقننه و نه قوه قضائیه و نه دولت و این دیدگاه هیچکس نیست.

سخنگوی دولت یادآور شد: من همان زمانی که این خبر را شنیدم بلافاصله با مدیران شیلات و جهاد کشاورزی صحبت کردم و آنها قول دادند که حتماً موضوع را پیگیری خواهند کرد.

ربیعی افزود: شاید این یک اتفاق سلیقه‌ای بوده ولی این به عنوان یک روش یا برنامه نیست قطعاً هم تا الان رفع شده و یا رفع خواهد شد. زیرا من همان روز که با این مدیران صحبت کردم به آنها در این خصوص تذکر دادم و همان روز هم آنها اعلام کردند که چنین چیزی نیست که زنان نتوانند صیادی کنند زنان ما در کشتزارها و کارخانه کار می‌کنند و صید هم به طور سنتی بخشی از کار زنان ایرانی را تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: بیشترین آواهای کاری که خوانده شده در کشتزارها و صید زنان، آواهای ماندگار ما اتفاقاً موسیقی زنان هست. از گذشته زنان ما کار می‌کردند و لذا از نظر دولت این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

در دوران تحریم زنگنه بهترین شخص برای اداره امور نفت است

سخنگوی دولت درباره ادعای دو تن از نمایندگان مبنی بر نفوذ در وزارت نفت به واسطه ارتباطات یک خانم با تعدادی از مدیران وزارت نفت گفت: این مسئله‌ای نیست که من بخواهم موضع دولت را درباره آن مطرح کنم. موضع دولت درباره شخص آقای زنگنه این است که ایشان یک وزیر کارآ و کاربلد است. ایشان وزیری است که در شرایط تحریم، بهترین کس برای اداره امور نفت از تولید تا فروش است.

ربیعی با بیان اینکه من شب گذشته به مطالبی که درباره زنگنه گفته می‌شود، نگاه می‌کردم، اظهار داشت: گفته‌اند از وقتی زنگنه آمده، صادرات نفت ایران کمتر شده است. من آمارها را نگاه می‌کردم، قبل از برجام همان تحریم‌هایی که در دولت قبل هم وجود داشت، فروش نفت ایران به یک میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه در روز رسیده بود و این یعنی بیش از ۲۰۰ هزار بشکه نفت بیشتر از دوران دولت قبل.

وی ادامه داد: یک بحث دیگر هم نسبت به آقای زنگنه درباره توسعه میادین نفت و گاز و لغو قراردادها مطرح می‌شود. یک مورد لغو قرارداد بوده است که چند سال قراردادشان را خوابانده بود در حالی در دوران وزارت آقای زنگنه، پنج تا شش میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در فاز یازدهم پارس جنوبی شده است.

هیچکدام از ایرادات به زنگنه وارد نیست

دستیار رئیس‌جمهور در امور ارتباطات اجتماعی با بیان اینکه هیچ‌کدام از ایرادات درباره زنگنه چه در مورد فروش و چه در مورد استخراج نفت و گاز وارد نیست، تصریح کرد: دولت فکر می‌کند دوران آقای زنگنه با وجود همه فشارها، دوران سخت و موفقیت آمیزی بوده است. در مورد مسئله‌ای هم که شما مطرح کردید، من دو روز قبل به وزارت اطلاعات رفتم و با کارشناسان ضد جاسوسی و هم کارشناسان اقتصادی صحبت کردم.

ربیعی افزود: در مورد دستگاه‌های پوز، وزارت اطلاعات قبل توضیحات لازم را داد و نه ربطی به زنگنه دارد و نه مسائل فسادآوری در این ماجراها رخ داده است. عدد ۱۰ میلیارد هم به شکلی که مطرح شد، عدد صحیحی نبوده است. من فکر می‌کنم صاحب صلاحیت‌ترین دستگاه درباره اظهارنظر درباره این مسائل وزارت اطلاعات است.

وی با بیان اینکه یک خانمی بازداشت شده که کارمند یکی از شرکت‌های اروپایی است، خاطرنشان کرد: معمولاً شرکت‌های خارجی با دستگاه‌هایی که کار اجرایی دارند، در رقابت شرکتی، جمع‌آوری اطلاعات هم می‌کنند. اینکه این مسئله جاسوسی است یا خیر باید اجازه بدهیم که مسئله از سوی دستگاه‌های ذی‌صلاح بررسی و پرونده را به قوه قضاییه بدهند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: آنچه برای من جالب است این است که یکی، دو نماینده مجلس این مسائل را مطرح می‌کنند. مسائل به گونه‌ای مطرح شد که یک زن جاسوسی می‌کرد و با ۱۶ مرد هم ارتباط داشت و کیفیت این ارتباط را به خوانده واگذار کرده است در حالی که این نوع بیان، اسلامی نیست و با اخلاق شهید بهشتی هم - به عنوان یکی از صاحبنظران و بنیانگذاران جمهوری اسلامی – سازگار نیست.

ربیعی با بیان اینکه فرصت بیشتری نیاز داریم تا وزارت اطلاعات تحقیقات بیشتری انجام دهد، ابراز داشت: اگر آن خانم جاسوس هست، قوه قضاییه حتماً این مسئله را مطرح خواهد کرد ولی براساس شواهدی که ملاحظه کردم و مسائلی که شنیدم، شواهد حاکی از ارتباط کارمند یک شرکت برای جمع‌آوری اطلاعات بوده است. من به پرونده تشکیل شده دسترسی نداشتم.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دولت نهم و دهم فقط ۴۲ درصد پیشرفت داشت

لت های وی ادامه داد: البته در دولت‌های نهم و دهم یکی از مسائلی که کمتر بیان شده است آن است که پس از هفت سال فرآیندهایی که در ستاره خلیج فارس طی شده بود، حداکثر ۴۲ درصد بوده است. اصطلاحی در میان فعالان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد مبنی بر خاک‌بازی. اقدامات اساسی برای احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس در طول هفت سال فقط ۴۲ درصد بوده است اما در دولت یازدهم اتفاق بزرگی رخ داد و ما به سمت افتتاح رفتیم بنابراین نمی‌شود خدمات آقای زنگنه را بیان نکنیم یا از آن صرف نظر کنیم.

تصمیم و مصوبه ای درباره کاهش ساعات اداری نداریم

‌ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای کاهش ساعات اداری گفت: دولت چنین تصمیم و مصوبه ای در این زمینه نداریم.

سخنگوی دولت دوازدهم درباره حواشی رخ داده پیرامون خبر اختلاف میان روحانی و جهانگیری و گلایه رئیس جمهوری اسلامی از نداشتن اختیارات کافی، خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری با کسی تعارفی ندارد و با هرکسی نتواند کار کند او را تغییر می دهد و خوشبختانه امروز چنین کسی را نداریم و برنامه ای هم برای تغییر در دولت وجود ندارد بحث کلی که رئیس جمهوری باز کردند این بود که دولت سیاستی دارد و آن سیاست باید در کل کشور تسری یابد اما یک نفر در گوشه ای این سیاست ها را نقض می کند.

وی افزود: قطعاً مشکلاتی در تعارض های ساختاری میان قوا وجود دارد و رئیس جمهوری هم به عنوان فرد دوم قانون اساسی تمایل دارد که سیاست های دولت با سیاست های سایر قوا دچار خدشه نشود.

ربیعی یادآور شد: در سایر موارد هم دولت اعلام نیاز کرده است اما قوه دیگری تصمیم لازم را نمی گیرد. این بحث نیازمند توضیح بیشتری است شاید رئیس جمهوری در برنامه خودش به صراحت بیشتری سخن بگوید اما قطعاً آن چیزی که رئیس جمهوری بیان کردند تعابیری مختلفی از آن شده است این بحث برای هرچه بهتر کار کردن دولت در امور میان قوا بوده است و نباید به این تعابیر افزایش بیشتری بدهیم

صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

سخنگوی دولت در ابتدای نشست خبری خود که صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، گفت: دولت آماده همکاری با قوه قضاییه در سطوح مختلف است.

ربیعی درباره پخش سریال گاندو و اینکه دولت مانع پخش قسمت‌هایی از آن شده است نیز اظهار داشت: از صداوسیما خواهش‌ می‌کنم هرچه که سفارش شده پخش کنند. قسمت‌هایی از فیلم را دیدم، هنرپیشه‌های خوبی هم کار می‌کنند. اصلا از سوی دولت چیزی عنوان نشده که پخش نکنند. البته به مقدار کافی علیه دولت مواردی پخش شده که این در برابر آن‌چیزی نیست.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حذف ارز 4200 تومانی، گفت: چنین تصمیمی نداریم. تحریم‌ها بر مردم فشار آورده است، در دولت یازدهم رشد به سمت بالا و تورم تک رقمی بود، الان هم موسسات بین الملل اعلام کردند ما سال دیگر رشد اقتصادی خواهیم داشت.

ربیعی افزود:‌ فشار روی طبقات حقوق‌بگیر بالاست و اگر مراقبت نشود دهک‌های متوسط به دهک‌های پایین می‌روند، نمی‌گویم همه تصمیمات درست بوده اما بر سر دلسوزی اقداماتی صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۷۲۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ربیعی: در صورت عدم تصویب FATF، قطعا به نفع تحریم کنندگان عمل خواهیم کرد
 • سفارت ایران در قزاقستان حادثه انفجار در پایگاه نظامی این کشور را تسلیت گفت
 • ربیعی: صداوسیما درباره «گاندو» همه‌چیز را پخش کند
 • حراست از منابع طبیعی در مقابل سودجویان تعامل بخش های مختلف را می طلبد
 • ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم
 • واکنش سخنگوی دولت به تحریم ظریف و رهبری، ویدئوی پلیس و دختر تهرانپارس و هشدار درباره طبقات حقوق‌بگیر| توضیح درباره فشار‌ها علیه زنگنه، کاهش ساعات اداری، ماجرای صیادان زن، ارز ۴۲۰۰ تومانی و نشست روحانی با خبرنگاران
 • ربیعی: تحریم‌های اخیر آمریکا اتفاق جدیدی نیست
 • ربیعی: تحریم ظریف جلوی گفتگو را می‌گیرد
 • ربیعی: تحریم ظریف جلوی گفت‌وگو را می‌گیرد
 • ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کردند
 • سامانه نیما در تسخیر دلالان ارزی
 • پرواز عقرب‌ها به روسیه
 • ربیعی: امیدوارم وابستگی به نفت کاهش یابد
 • آزمون و خطای دولت روحانی در بخش مسکن ادامه دارد/ مونتاژ خودروهایی چینی 75 درصد کاهش یافت/ وزیر راه با بولدوزر از طرح مسکن اجتماعی رد شد
 • عدم‌نظارت کافی سایت دیوار را به بستری برای فعالیت سودجویان تبدیل کرده است
 • البناء: ترامپ جنگ نفتکش‌ها در دریای عمان را راه انداخته است
 • ترامپ جنگ نفتکش‌ها در دریای عمان را راه انداخته است
 • تحلیل عضو کمیسیون عمران مجلس از بی‌ثباتی در قیمت‌های مسکن و بلاتکلیفی خریداران
 • تله‌ای از جنس اعتیاد در کمین خانم‌های علاقه‌مند به لاغری / چرا سیگار برای بانوان به ژستی روشنفکرانه تبدیل شد؟