به گزارش خبرنگار مهر، نشست هم اندیشی فعالان حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور محمد عرف معاون سیاسی، امنیتی وزیر کشور، حمید ملا نوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، جلالی معاون تقسیمات کشوری، سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری، زاهدی استاندار، حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از فعالان استان قزوین ظهر پنجشنبه در سالن باغستان برگزار شد.

محمد عرف در این نشست گفت: فعالیت احزاب در جامعه بسیار اهمیت دارد اما نوع نظام سیاسی به ما می‌گوید حزب باشد یا نباشد اما در نظام‌های ریاستی احزاب به رشد نمی رسند ولی در نظام پارلمانی احزاب نقش پر رنگ تری دارند.

وی اظهارداشت: باید ببینیم متناسب با ویژگی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی کدام نظام می‌تواند استفاده شود ولی داشتن تحرک برای پویایی احزاب در این شرایط ضروری است.

رویکرد وزارت کشور تقویت احزاب است

معاون سیاسی وزارت کشور یادآورشد: در وزارت کشور رسالت ما تقویت احزاب است و رویکرد ما این است تا امکانات لازم را در اختیار آنها قرار دهیم.

عرف تصریح کرد: وزارت کشور دو وظیفه ذاتی از جمله سیاست داخلی و امنیت داخلی دارد که راهبری سیاست داخلی دولت با ماست که در این راستا برنامه‌های دولت به استان‌ها منعکس و ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: آرامش، امنیت و آزادی و پیشرفت کلید واژه‌های انتخابی دولت دوازدهم بود و اعتقاد داریم آزادی نباید مخل امنیت و نیز امنیت نباید مخل آزادی باشد و داشتن تعادل بین این دو عنصر ضروری است.

عرف یادآورشد: کارآمدی نظام برای ما مهم است اما باید فکر کنیم چرا در فرهنگ و اقتصاد نتوانستیم به گفته‌های خود عمل کنیم و همچنان برخی وعده‌ها عملی نشده است.

راهکار عبور از مشکلات وحدت و انسجام ملی است / خروج آمریکا از برجام غیر قانونی بود

معاون سیاسی وزارت کشور در ادامه گفت: با انسجام و حفظ وحدت می‌توان مسائل را حل کرد، اگر با هم باشیم دشمن عقب نشینی می‌کند و برای اینکه در مقابل قلدری آمریکا بایستیم باید انسجام خود را حفظ کنیم.

وی گفت: خروج از برجام آمریکا غیر قانونی بود و هیچ بهانه‌ای نداشت و چون نتوانست ما را از برجام پشیمان و خارج کند از تعهدی بین المللی خارج شد و امروز هم در شرایطی قلدری می‌کند که در یک دست شمشیر و در دست دیگر پیام مذاکره دارد که منطقی نیست و به نظر می‌رسد در این شرایط باید متحد باشیم و با انسجام در برابر ظالم بایستیم.

عرف اظهارداشت: در شرایط حساس کنونی باید ثبات کشور حفظ شود و بدانیم که دشمنان با برخی کشورهای همسایه، ضد انقلاب توافق و دلارهای نفتی را هزینه کرده‌اند تا علیه نظام اسلامی توطیه کنند.

وی بیان کرد: اگر یک سال بتوانیم ایستادگی کرده، وحدت و انسجام و ثبات خود را حفظ کنیم و نگذاریم ترامپ میوه درخت انتخابات آینده اش را بچیند مطمین باشید ترامپ عقب نشینی خواهد کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در این شرایط همه باید نسبت به ظلم و ستم آمریکا روشنگری کنیم و هنرمند با زبان هنر، سیاسیون با زبان سیاسی، ورزشکاران در میادین ورزشی و احزاب در محافل حزبی از خوی تجاوز گری و ستمگری آمریکا بگویند.

وی بیان کرد: برای آنکه برای آیندگان شکست‌هایی مانند قرارداد ننگین ترکمانچای تکرار نشود امروز باید در برابر زیاده خواهی آمریکا بایستیم و پشت سر رهبری اقتدار کشور را حفظ کنیم.

عرف با اشاره به نشست فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در استان قزوین بیان کرد: این نشست بسیار ارزشمند و پربار بود و حضور نمایندگان گروههای مختلف ظرفیت ارزشمند شما را در عرصه‌های مختلف به تصویر کشید.

معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور تصریح کرد: با تشکیل سه کارگروه تخصصی و استفاده از ظرفیت کسانی که در نشست امروز حضور داشتند می‌توانید مشکلات و آسیب‌ها را شناسایی و به ما منتقل کنید تا در تصمیم گیری ها از آن استفاده شود.

در ادامه نمایندگان تشکل‌های مختلف فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، سیاسی و احزاب دیدگاه‌های خود را با معاون سیاسی وزیر کشور در میان گذاشتند.

کد خبر 4639928

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کانکس نشینی فرزند ناخوانده اقتصاد

کرمان-اجاره‌بهای خانه که با موج گرانی در طی یک سال گذشته همراه بوده است به‌تازگی موجب ایجاد پدیده‌ای نو و وصلی نچسب به شهر کرمان شده است که هنوز بسیاری از مسئولان این موضوع را رسماً تائید نکردند.

قدس آنلاین-گروه استان ها: از زمانی که زلزله بم به وقوع پیوست و یا دهم آذرماه سال ۹۶ که منطقه «هجدک» در «راور» استان کرمان را لرزاند پدیده کانکس نشینی در این استان به پدیده‌ای رایج درآمد تا آنجا که هنوز شهروندانی در بم حضور دارند که نتوانسته‌اند به دلایل مختلف و بعد از ۱۶ سال کانکس‌ها را ترک کنند.

البته پدیده زندگی در کانکس نیز در منطقه هجدک که پائیز سال گذشته با وقوع زمین‌لرزه بسیاری از سقف خانه‌هایش فروریخت سوژه عجیب‌وغریبی نیست اما شنیدن اینکه عده‌ای در شهر کرمان به دنبال زمین‌های اجاره می‌گردند تا کانکسی برای زندگی در آن برپاکننده کمی تعجب‌آور است.

پیش‌ازاین هم بسیاری از منابع و برخی خبرنگاران به پدیده کانکس فروشی در پشت‌بام‌های برخی مناطق پایتخت خبر دادند اما به نظر می‌رسد باوجوداینکه ریشه‌های این پدید ه در حال گسترش در زیرپوست شهر است اما هنوز خیلی جدی به آن نگاه نشده است.

افزایش قیمت مسکن

وقتی از زبان محسن شهریاری رئیس اتحادیه مشاوران املاک کرمان می‌شنویم که اجاره بهاء تا ۵۰ درصد و قیمت هر«قصب» ۲۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان در نقاط مختلف شهر افزایش داشته است لذا کمی پذیرش این موضوع برایمان آسان‌تر می‌شود.

قیمت زمین در کرمان بر اساس غصب (۲۵ مترمربع) محاسبه می‌شود و عُرف در شهر کرمان غصب است و لذا بنا بر گفته شهریاری حالا هر قصب در مناطق بالا شهر به ۲۰۰ میلیون تومان هم رسیده است.

 وی بابیان اینکه در طی یک سال گذشته ۶۰ درصد قیمت املاک و هم‌چنین اجاره بهاء رشد داشته است می‌افزاید: لذا شرایط پرداخت برای مستأجران بسیار سخت و غیرممکن شده است.

اجاره زمین برای کانکس نشینی

در بحث مسکن استیجاری متأسفانه مستأجران در شهر کرمان خیلی با مشکل مواجه هستند و اگر هرسال مستأجران بخواهند خانه را تغییر بدهند، هرسال خانه‌ها کوچک‌تر و محله‌ها به محله پایین‌تری تبدیل می‌شود.

برخی از مستأجرانی که توان پرداخت اجاره‌بهای آبرومند را ندارند، به چادرنشینی و کانکس نشینی روی آورده‌اند این سخنان را یکی دیگر از اعضای اتحادیه مشاوران املاک کرمان عنوان می‌کند و می‌گوید: متأسفانه دولت در هر دو بخش مسکن چه خریدوفروش و چه استیجاری ورود پیدا نکرده و سرمایه‌گذاری انجام نداده است.

این عضو اتحادیه اظهار می‌کند: در طول عمر فعالیت در بازار مسکن امسال با پدیده خیلی بدی مواجه شدم؛ اینکه بسیاری از متقاضیان بخش مسکن به دنبال زمین اجاره‌ای برای برپا کردن چادر یا کانکس هستند که برای نخستین بار در شهر کرمان با این پدیده مواجه شدم و متأسفانه این مسئله وجود دارد.

وی یادآور می‌شود: بسیاری از مستأجرانی که توان پرداخت اجاره‌بهای آبرومند را ندارند، به چادرنشینی و کانکس نشینی روی آورده‌اند که می‌طلبد مسئولان استان جدا از سیاست‌های دولت، برای این مسئله فکری بکنند.

وی بابیان اینکه شهر کرمان به دلیل مهاجرپذیری هرساله پذیرای جمعی از مهاجران و به‌نوعی افزایش تقاضا روبروست عنوان می‌کند: تا پیش‌ازاین شاهد رشد آلونک‌نشینی بودیم که به‌تازگی کانکس نشینی نیز به آن افزوده‌شده است.

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: جمال عرف استانداری قزوین برجام

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۷۲۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک عبرت تاریخی؛ زمینه‌ها و شرایط انعقاد معاهده برجام
 • وعده های شکست خورده وزارت ورزش در جویبار/ مهلت یک ماهه استاندار برای عقب نشینی پلاژهای دولتی از حریم
 • هشدار! رشد کانکس‌نشینی مستاجران
 • احزاب برای برون‌رفت از مشکلات راه‌حل ارائه دهند
 • مهلت یکماهه برای عقب نشینی پلاژهای دولتی از حریم دریا در مازندران
 • مهلت یک ماهه استاندار برای عقب نشینی پلاژ‌های دولتی از حریم ساحلی مازندران
 • شدت یافتن تحرکات انتخاباتی در روزهای اخیر
 • تقویت و هدایت مطالبه گری مردم؛ مهم‌ترین اقدامات احزاب
 • آمریکا از تحریم پتروشیمی عقب‌نشینی می‌کند
 • کادر سازی در کارکرد و فعالیت احزاب مغفول مانده است
 • بررسی آلونک و کانکس نشینی در کرمان / اجاره ها نجومی شدند
 • مبارزه با کار کودک، نیازمند مبارزه با اقتصاد غیررسمی و حاشیه‌نشینی است
 • آمریکا ازتحریم پتروشیمی عقب‌نشینی می‌کند
 • عقب‌نشینی آمریکا از دعوت مقامات سیاسی رژیم صهیونیستی به کنفرانس سازش بحرین
 • آمریکا ازتحریم پتروشیمی عقب‌نشینی می‌کند/انتقاد از غفلت وزارت نفت
 • ارتقا دانش سیاسی و رسانه ای احزاب
 • حاشیه نشینی و تقویت زیر ساخت های اجتماعی
 • هه وار نشینی در کوه‌های هورامان +تصاویر
 • جریان‌های سیاسی به‌دنبال بازتولید اندیشه‌های روزآمد بر مبنای اصول انقلاب باشند/ ریشه رکود فکری احزاب