ساعت24-وزیر کشور انگلیس می‌گوید با درخواست آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ، موافقت کرده است.

«ساجد جاوید» وزیر کشور بریتانیا اعلام کرد روز چهارشنبه در پی درخواست وزارت دادگستری آمریکا برای استرداد «جولیان آسانژ» از پایه‌گذاران سایت افشاگر «ویکی لیکس»، دستور لازم برای این اقدام را صادر کرده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌ان‌ان»، جاوید روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با «رادیو ۴ بی‌بی‌سی» گفت: «پیش از هر چیز بسیار خوشحالم که پلیس توانست وی را دستگیر کند و او اکنون به‌خاطر شکستن قانون بریتانیا پشت میله‌های زندان است».

وی افزود: «در حالی که دادگاه آسانژ قرار است فردا برگزار شود، درخواست استرداد آسانژ از سوی آمریکا ارسال شد و من دیروز دستور آن را امضا کردم.»

آمریکا فردا جزئیات اتهامات موجود علیه آسانژ را منتشر می‌کند.

آسانژ ابتدا به‌دلیل نفوذ در اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک آمریکا، به جاسوسی متهم شد و نهایتا مجموع اتهامات او از سوی دولت آمریکا به ۱۷ مورد رسید. او همچنین از سوی سوئد متهم به تجاوز و آزار جنسی شده است. آسانژ چندین سال در سفارت اوکوادور در لندن پناه گرفته بود، اما با تغییر دولت اکوادور، این کشور پناهندگی آسانژ را لغو کرده و او را به پلیس انگلیس تحویل داد.

در بیانیه پلیس انگلیس عنوان شده بود که این بازداشت بر اساس حکم سال ۲۰۱۲ دادگاه عالی انگلیس و پس از آن صورت گرفته که دولت اکوادور وضعیت پناهندگی آسانژ را رد کرده و از پلیس انگلیس خواست برای بازداشت او به سفارت برود.

گفته می‌شود آسانژ در زندان‌ تحت شکنجه روحی و روانی قرار گرفته‌ است. «نیلز ملزر» گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل گفت، آسانژ به لحاظ فیزیکی مشکلی ندارد اما «آن‌چه موجب نگرانی است وضعیت روانی و اضطراب پایدار او است. قابل درک بود که او از سوی همه تحت تهدید قرار گرفته بود. او فهمید عملکرد من چگونه است اما به‌شدت آشفته و غرق در افکار خودش بود. دشوار بود بتوان مکالمه‌ای منسجم برقرار کرد».

جولیان آسانژ ۴۷ ساله، یکی از موسسان موسسه «ویکی لیکس» در سال ۲۰۰۶، در سال ۲۰۱۰ با انتشار تصاویر و ویدئوهای کشتار غیرنظامیان توسط ارتش آمریکا در عراق و افغانستان مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت. اندکی بعد دولت آمریکا علیه سایت ویکی‌لیکس تحقیقات جنایی را آغاز کرد و از متحدان خود خواست به این تحقیقات کمک کنند.

منبع: فارس

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری؛ شوخی جدید در بازار خودرو


فرارو- فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری ۳۰ روزه طرح جدید خودروساز‌ها برای فروش محصولاتشان است. شاید فکرکنید وقتی پسوند اقساط در این طرح استفاده می‌شود، یعنی ایرانخودرو کلی به فکر کم‌پولی مشتریانش است. درحالی که پیش‌پرداخت ثبت نام در این طرح تقریبا ۹۰ درصد کل قیمت فروش مصوب ماشین‌ها است و برای ۱۰ درصد باقی مانده، ایرانخودرو یک فقره چک صیاد با تاریخ یک سال آینده دریافت می‌کند که سود آن تقریبا ۳۱ درصد است! شاید فکر کنید بعد از خرید ماشین در طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری ۳۰ روزه می‌توانید با فروش آن در بازار آزاد کلی سود به جیب بزنید، در حالی که این ایده عملی نیست. چراکه خودروساز تا یک سال یعنی تا پایان تاریخ چک و تسویه حساب نهایی، این خودرو را در رهن خود نگه می‌دارد و عملا شما صاحب خودرو نیستید و نمی‌توانید آن را به شخص دیگری واگذار کنید.

طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری در اطلاعیه تحت عنوان فروش فوری تنظیم بازار به روش اعتباری معرفی شده و از ساعت ۱۱ صبح امروز سه‌شنبه ۴ تیرماه ۹۸ آغاز می‌شود. در این طرح چهار خودرو پژو ۴۰۵ SLX، پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز، سمند EF۷ دوگانه‌سوز و پژو ۲۰۷ دنده‌ای به مشتریان این شرکت عرضه می‌شود.

تنها مشتریانی می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند که چک‌های طرح سامانه صیاد را داشته و هیچ چک برگشتی در سابقه‌شان وجود نداشته باشد. همچنین مشتریان نمی‌توانند مبلغ چک را قبل از تاریخ مقرر به ایرانخودرو پرداخت کنند تا سند ماشینشان از رهن ایرانخودرو خارج شود و بتوانند آن را بفروشند. چراکه در اطلاعیه ایرانخودرو آمده: «همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چک‌ها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود.»   بیشتر بخوانید: همه چیز درباره پژو ۳۰۱؛ شیر فرانسوی که شاید گربه ایرانی شود
پژو ۴۰۵ SLX؛ ۶۱ میلیون با چک ۹ میلیونی
ایرانخودرو از ساعت ۱۱ امروز سه‌شنبه چهارم تیرماه ثبت‌نام برای طرح فروش اقساطی پژو ۴۰۵ SLX با تحویل ۳۰ روزه را آغاز می‌کند و قرار است برای آن مبلغ ۶۱ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان اول کار و یک چک شش میلیون و ۱۳۰ هزار تومانی برای یک سال آینده دریافت کند. قیمت مصوب فروش این محصول ۶۷ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان است و این یعنی ایرانخودرو شش میلیون و ۶۱۰ هزار تومان باقی‌مانده را با سود سالانه ۳۱ درصد از مشتریانش دریافت می‌کند! قیمت پژو ۴۰۵ SLX امروز در بازار ۸۴ میلیون تومان است.

پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز؛ ۵۹ میلیون با چک هشت میلیونی
قیمت مصوب فروش برای پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز ۶۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری ۳۰ روزه این خودرو را با ۵۹ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان پیش‌پرداخت و یک عدد چک هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی به مشتریان می‌فروشد. پول پیش پرداخت که برای طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری در نظر گرفته شده تنها شش میلیون و ۳۹۰ هزار تومان اختلاف دارد و این یعنی ایرانخودرو برای دریافت چنین مبلغی در یک سال آینده سود ۳۱.۴ درصدی دریافت می‌کند. پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز در بازار با قیمت ۸۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

سمند EF۷ دوگانه‌سوز؛ ۶۷ میلیون با چک ۹ میلیونی
قیمت سمند EF۷ دوگانه سوز امروز در بازار رقمی حدود ۹۳ میلیون تومان است. قیمت فروش مصوب سمند EF۷ دوگانه‌سوز آنطور که در اطلاعیه طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری آمده، ۷۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان است. حالا ایرانخودرو در طرح جدیدش می‌خواهد این خودرو را با پیش پرداخت ۶۶ میلیون و ۷۴۰ هزار تومانی با موعد تحویل ۳۰ روزه به مشتریانش عرضه کند. این شرکت برای هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی مانده، یک چک یک‌ساله با مبلغ ۹ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان از مشتریان دریافت می‌کند. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد سود دریافتی از این مابه‌تفاوت هفت میلیونی ۳۱.۳ درصد است.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای؛ ۸۷ میلیون با چک ۱۲ میلیونی
تنها خودرویی که با رنگ‌های متنوع و غیر خنثی مثل آبی کاسپین و قرمز دوپوششه در طرح فروش اقساطی ایرانخودرو تحویل فوری به فروش می‌رسد، پژو ۲۰۷ دنده‌ای است که قمیت امروز آن در بازار حدود ۱۲۸ میلیون تومان است. قیمت مصوب فروش این محصول ۹۶ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان است و مشتریان می‌توانند با پیش پرداخت ۸۷ میلیون و ۳۱۰ هزار تومانی آن را با موعد تحویل ۳۰ روزه ثبت‌نام کنند. ایرانخودرو برای ۹ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان باقی مانده، یک چک صیاد با تاریخ یک سال بعد و مبلغ ۱۲ میلیون و ۳۸۰ هزار دریافت می‌کند که سود آن تقریبا ۳۱.۲ درصد است.

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نامه احمدی‌نژاد به ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۷۲۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است
 • توضیحات سفیر بریتانیا درباره سفر وزیر مشاور در امور خاورمیانه این کشور به ایران
 • نیمی از ازدواج‌ها در بریتانیا به طلاق منجر می‌شود
 • اردوغان: اس -۴۰۰ های روسیه ژوئیه تحویل ترکیه داده می‌شوند
 • ادامه تظاهرات سودانی‌ها؛ شورای نظامی دولت را به غیرنظامیان تحویل دهد‌
 • روسیه: روند تحویل اس- ۴۰۰ به ترکیه به زودی آغاز می‌شود
 • برخی از مالکان مسکن مهر پردیس واحدهای خود را تحویل نمی گیرند
 • عقب‌نشینی بریتانیا: به جنگ آمریکا با ایران نمی‌پیوندیم
 • آمریکا با نزدیک شدن به تحویل اس۴۰۰ روسیه به ترکیه آنکارا را تهدید کرد
 • تحویل منازل مردم سیل‌زده روستای چم‌مهر تا 6 ماه آینده
 • تیراندازی به معترضان فلسطینی با سلاح های انگلیسی
 • هشدار گوردون براون نسبت به فروپاشی اتحاد بریتانیا
 • روسیه فرایند تحویل سامانه اس400 به ترکیه را به زودی آغاز می‌ کند
 • دو گزینه محتمل نخست‌وزیری بریتانیا را بشناسید
 • عملیات پرواز ۶ جنگنده «اف ۳۵» بریتانیا در آسمان سوریه و عراق
 • جانسون بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ مقرر تاکید کرد
 • تفاهمنامه محرمانه بانک ملت با دولت انگلیس برای دریافت غرامت/ غرامت را با کالا تهاتر نمی‌کنیم
 • وزیر خارجه انگلیس: بریتانیا می تواند از اقدام نظامی آمریکا علیه ایران حمایت کند
 • وزیر خارجه بریتانیا از بررسی گزینه نظامی لندن علیه تهران خبر داد!